Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt Orion


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

W niniejszym wątku chciałbym przedstawić Wam konstrukcję, którą, jak uważam, warto upowszechniać.

 

Aktywne kolumny Oriona, S. Linkwitza:

 

http://www.linkwitzlab.com/orion_us.htm

 

Postępy w budowie i szczegółowe zdjęcia, zamieściłem na moim blogu:

 

http://xyzpawel.blogspot.com/2008/12/projekt-orion-w-budowie.html

 

http://xyzpawel.blogspot.com/2009/01/projekt-orion-w-budowie-cz-2.html

 

Zapraszam wszystkich do dyskusji i krytyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kabelkach, stolikach i innych pierdołach to audiofile potrafią dyskutować bez końca a jak przychodzi do dyskusji na poważne tematy, to kulą ogony i chowają się pod stół. Zwłaszcza że ten zestaw zniszczy ich kosztowne zabaweczki.

 

Paweł. Jaki będzie całkowity koszt tego zestawu, czyli wzmak, preamp i kolumny z obudowami??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

rbej, 18 Sty 2009, 19:21

 

>przychodzi do dyskusji na poważne tematy, to kulą ogony i chowają się pod stół. Zwłaszcza że ten

>zestaw zniszczy ich kosztowne zabaweczki.

 

;)

 

>Paweł. Jaki będzie całkowity koszt tego zestawu, czyli wzmak, preamp i kolumny z obudowami??

16kzł (z cłami itd), ale po historycznie najniższym kursie dolara i euro, plus spory wkład własny (preamp i zwrotnicę sam montowałem), no i kable :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

utopia., 18 Sty 2009, 19:25

 

>widzę że przeprosiłeś się z AS na audiohhoby wypędzili :)

 

wolę europejską dyktaturę pieniądza od afrykańskiej dyktatury :))

 

Na AH "rządzi wolność słowa", i jak to po rewolucji, głowy spadają na szafocie... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

rbej, 18 Sty 2009, 19:39

 

>Bardzo kosztowne DIY :) Pewnie zagra to na poziomie zestawu za kilkaset tysięcy. Biedny

>Elberoth....

 

...z takimi kablami i z tanim marantzem ?!? To NIE MA PRAWA zagrać :)))

 

A do zwrotnicy jest doczepiony kabel od lampki z IKEI !!!! (ostateczny dowód niemożności zagrania)

 

Chyba dołączę odpowiednie zdjęcia, żeby jak jednak zagra, to umożliwić ludziom przeszczepy robić :))

 

Wszystkie takie lampki zejdą w ciągu jednego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

jozefkania, 18 Sty 2009, 19:43

 

>XYZPawel a masz jakiejś wyjście awaryjne, w sytuacji gdy jednak nie zagra ? :)

>(pytam poważnie)

 

Stryczek, wysoki budynek albo zestaw leków ;)

(poważnie odpowiadam)

 

Albo sprzedam na allegro i dam donacje na audiohobby, żeby mogli wprowadzić ekskluzywne wątki na specjalne zaproszenie :)))

 

Czekam na dalsze propozycje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pawle!

Czy Twój projekt ma szansę zostać ukończony do wakacji? Szczerze, bez zbędnych wątpliwości przyjechałbym go posłuchać, jeśli Tylko zgodziłbyś się na ten manewr :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie są teraz te wszystkie "złote uszy" co obrażały, pluły w twarz i naśmiewały się z Pawła??. Jedyny zestaw Orionów w Polsce, marzenie każdego złotouchego a ludzi do dyskusji brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Switch, 18 Sty 2009, 20:34

 

>Drogi Pawle!

>Czy Twój projekt ma szansę zostać ukończony do wakacji? Szczerze, bez zbędnych wątpliwości

>przyjechałbym go posłuchać, jeśli Tylko zgodziłbyś się na ten manewr :)

 

Gotowy będzie... wszystko w rękach stolarza... za tydzień, dwa.

 

Co do odsłuchów, to już gorzej, moja żona jest im przeciwna, niestety i wchodzą w grę tylko okazje, kiedy jest na wyjeździe, czyli rzadko, najbliższy termin jest już trochę zapchany, parę osób będzie miało okazje posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

rbej, 18 Sty 2009, 21:03

 

>I gdzie są teraz te wszystkie "złote uszy" co obrażały, pluły w twarz i naśmiewały się z Pawła??.

>Jedyny zestaw Orionów w Polsce, marzenie każdego złotouchego a ludzi do dyskusji brak.

 

Na pewno nie jedyny, widziałem na stronie Linkwitza symbol Polski, że ktoś już go ma, ale pewno nie siedzi na forach audio :)

 

A dla prawdziwych audiofili liczy się cena, jak nie kosztuje 100 k USD, to to nie jest hajend i kropka, tylko Wilson i Focal :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"Zapraszam wszystkich do dyskusji i krytyki :)"

 

Zamiast dyskutować, a zwłaszcza krytykować, wolabym posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł kosztowne kolumny ok to wiadomo ! bo ślepe testy udowodniły że kolumny i słuchawki wysokiej klasy grają znacznie lepiej od tych z niższej i średniej półki cenowej ,no ale nie rozumiem (w kontekście twoich wcześniejszych wypowiedzi) czemu męczysz się z własnoręczną budową mimo wszystko jednak również dość kosztownej końcówki mocy i przedwzmacniacza skoro i tak w ślepych testach ampli Yamaha RX-V 540 jest nierozróżnialny od Mark Levinson Nº 38S + stage Mark Levinson Nº 333 :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli wniosek z tego jest taki że twoje wcześniejsze poglądy jako przekonanego orędownika wyników ślepych testów nieco ewoluowały w takim kierunku że jednak poniżej pewnych kosztów dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów brzmieniowych i jakościowych zejść się nie da ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Krak_oN, 19 Sty 2009, 00:57

 

>czemu męczysz się z własnoręczną budową mimo wszystko

>jednak również dość kosztownej końcówki mocy i przedwzmacniacza

 

końcówkę kupiłem, bo nie miałem wyjścia, pokaż mi 12 kanaławą końcówkę w tej cenie :))

A robić samemu, to mi się nie chciało...

 

Pre to mnie tanio wyniósł, kup w sklepie w tej cenie... PGA kosztuje 12 zł :)))

 

>Czyli wniosek z tego jest taki że twoje wcześniejsze poglądy jako przekonanego orędownika wyników

>ślepych testów nieco ewoluowały w takim kierunku że jednak poniżej pewnych kosztów dla osiągnięcia

> satysfakcjonujących rezultatów brzmieniowych i jakościowych zejść się nie da ;)

 

błąd :) Z tym, że w końcówce mocy kosztuje swoje trafo i kondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Linkwitz mi odpisał, że jeszcze dwie osoby z Polski, oprócz mnie, zamówiły plany Orionów.

 

Ciekawe gdzie robiły skrzynki, bo wygląda na to, że strasznie trudno je zrobić...

 

marko3T vel insomnia lab nie poradził sobie z zadaniem.

 

Jestem 5 miesięcy w plecy i koszt odesłania skrzynek z powrotem: boki odpadały i były odchylenia w wymiarach od 0,5 cm do 3 cm...

 

Myślę, że meble kuchenne się robi z większą dokładnością... :(

 

Mam nadzieję, że teraz już będzie z górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem sie że w końcu gdzieś wylejesz swoje żale. Owszem były odchyłki w wymiarze, może zbyt swobodnie zinterpretowałem wymiar modułu basowego. Ale tu wyżej nie napisałeś , że zmierzyłeś niezgodność o wymiarze w mm 3,75!!!, to już trzeba robić stolarkę laserem.

 

Zapomniałeś jednak dodać ,że już w połowie(leżały u lakiernika) proponowałem zwrot zaliczki, a na odesłanie ich do mnie, na swój koszt sie zgodziłeś.

 

Jak już masz pisać , to pisz wszystko. Pewnie pamiętasz,że pomysł łapanie boków na wkręty od początku nie wzbudził mojego przekonania. Wertując internet znalazłem jednak nieco inne rozwiązanie, bo co innego dać wkręty w mdf , a co innego w drewno.

 

To że obydwie kolumny przyszły do Ciebie rozpieprzone to też moja wina, moze trzeba było otworzyć przy kurierze.

 

I najważniejsze, miałeś zastrzeżenia do jakości stolarki, nie przypominam sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

marko3T, 13 Lut 2009, 00:14

 

>Spodziewałem sie że w końcu gdzieś wylejesz swoje żale. Owszem były odchyłki w wymiarze, może zbyt

 

Masz rację, ale może powiniem poświęcić Ci osobny wątek ? Jak myślisz ?

Znalazłem Twoją ofertę na AS, to tu jest recenzja.

 

>swobodnie zinterpretowałem wymiar modułu basowego. Ale tu wyżej nie napisałeś , że zmierzyłeś

>niezgodność o wymiarze w mm 3,75!!!, to już trzeba robić stolarkę laserem.

 

Odchyłka była np. 4 mm, ale wymiar był z przeliczenia cali z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, stąd ta ochyłka, teraz już rozumiesz ?

Przypomnij sobie też, że odchyłki do 5 mm Ci podarowałem.

 

Jeśli dla Ciebie odchyłka 3 cm na 30 cm wymiarze jest "pewną odchyłką"... To już nie wiem co napisać.

 

>Zapomniałeś jednak dodać ,że już w połowie(leżały u lakiernika) proponowałem zwrot zaliczki, a na

>odesłanie ich do mnie, na swój koszt sie zgodziłeś.

 

Nie zapomniałem, przytoczyłem tylko kilka Twoich grzechów...

Tak, stwierdziłem, że czekam już dwa miesiące, to poczekam jeszcze dwa tygodnie... Nie sądziłem, że to będzie 3 miesiące.

 

Może przytoczyć, że gdy mi przysłałeś niezgodne z planem kolumny, to powiedziałem, że zwrot kasy, albo poprawki, z tym, że to drugie to raczej ciężko będzie... Sam stwierdziłeś, że poprawisz. I gdzie są te poprawki ?!?

 

>Jak już masz pisać , to pisz wszystko. Pewnie pamiętasz,że pomysł łapanie boków na wkręty od

>początku nie wzbudził mojego przekonania.

 

Nie, spytałeś, jak masz to zrobić. Ja napisałem, że w oryginale jest śrubami. Ty, bez głosu sprzeciwu, tak zrobiłeś. Mogłeś powiedzieć, że to nie będzie trzymało.

 

>To że obydwie kolumny przyszły do Ciebie rozpieprzone to też moja wina, moze trzeba było otworzyć

>przy kurierze.

 

Jasne. Jak to miało trzymać, jeśli śruba weszła końcóweczką w mdf na 3 mm ?!?

 

>I najważniejsze, miałeś zastrzeżenia do jakości stolarki, nie przypominam sobie.

 

Dla mnie kolumna niezgodna z planem i z odchodzącymi bokami, to jest poważne zastrzeżenie do jakości stolarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.