Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt Orion


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na oko widać że tam z 2-3 będzie, proponował bym uszczelkę dać grubszą ale zrobisz jak uważasz. A tu się można dokształcić jak wpływa podfrezowanie i jego brak na charakterystykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

pawcio, 21 Mar 2009, 00:05

 

>no i wygląda nieciekawie, takie niespasowane jakieś, jakby krzywo było. daj podkładkę i po bólu.

 

na zdjęciu tak wygląda, różnica jest 1,2 mm, ale już mnie przestraszyliście i dam tą podkładkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

utopia., 21 Mar 2009, 09:49

 

>daj podkładkę np z gumy od tetki lub jak jest więcej guma od dywaników ja tak kiedyś robiłem

 

od tetki ? i jakich dywaników ?

 

znalazłem karton, który będzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem ciekaw jak Ci to zagra! Z niecierpliwością czekam na reckę.

 

 

 

Paweł masz szare( czy coś w tym stylu) zasłony? Kurde szukam takich i nigdzie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 20 Mar 2009, 23:59

 

>jozefkania, 20 Mar 2009, 23:31

>

>>Daj tweeter na równo z frontem. Takie zagłębienie na 100% spowoduje jakieś zawirowania w paśmie

>>przenoszenia.

>

>eee, ten milimetr czy 1,5 ?

 

 

eee, co tam półtora milimetra w głębokości osadzeniu tweeterów we fronice kolumny, kto tam się przejmuje takimi pierdołami, tego przecież nie słychać ;-D XYZPawel, przecież Ty i nie słyszysz żadnych różnic, więc i tego nie usłyszysz. Się chłopie nie przejmuj, kleć dalej te swoje dziwne skrzynki, przy Twoim słuchu nawet półtora centymetra różnicy w osadzeniu przetworników w kolumnie nie zrobi różnicy ;-D

naprawdę nie wiem, po co tak darłeś koty o obudowę od marko, tam też tylko kilka centymetrów obsuwu było. a z Ciebie taki "Bob budowniczy o przytępionych zmysłach", więc hcyba czepiałeś się pro forma, żeby mieć o czym wątku pisać LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 21 Mar 2009, 17:00

 

>Zdzislav, 21 Mar 2009, 11:48

>

>

>>Paweł masz szare( czy coś w tym stylu) zasłony? Kurde szukam takich i nigdzie nie ma.

>

>teraz zajarzyłem ;)

>

>takie trochę "jeansowe" z Ikei, żona ich nie cierpi ;)

 

no, te zasłonki do domu.

 

Mi by sie takie przydały, bo mam na ścianach kilka metrów kwadratowych szarych pianek do wytłumiania żywej akustyki pomieszczenia. Kolorystycznie by pasiły. Szkoda, że koło mnie nie ma nigdzie ikei:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 21 Mar 2009, 17:27

 

>krzych a Ty słyszysz różnice w dźwięku jak jedna kolumnę odsuniesz o 1,5cm od symetrii ?

 

ALTON, a żebyś wiedział. dogięcie kolumny o 1,5 cm bardziej lub mniej robi mi dużą różnicę... a jak takowej nie słyszysz, to twój problem. LOL aha - i nigdy nie ustawiam kolumn symetrycznie - to nigdy nie brzmi dobrze ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

recki póki co nie będzie, nie ma wysokich w jednym kanale...

 

jakaś tajemnicza sprawa, bo syczą, podmieniałem im kanał w końcówce i w zwrotnicy, one (dwa) dalej sobie tylko syczą...

 

spociłem się tylko i to wszystko :((

 

słychać gładkość brzmienia, ale ogólnie kiszka, jak to bez tweetera....

 

jutro walczę dalej, na razie mi się nie chce.

W takich robotach to zawsze pod górkę, niby się wszystko sprawdzi, a zawsze coś jest nie tak...

 

Dzisiaj musiałem demontować mocowanie średniego bo zrobiłem za małe otwory na przeloty kabli...

 

I już słyszę, że trzeba będzie zasilacz zwrotnicy wywalić na zewnątrz, sieje 50Hz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

:))

 

Złośliwość przedmiotów martwych, usterka najbanalniejsza z możliwych: kabelek IC. Sprawdziłem go od razu, ale bydlę się wtedy zwarło, więc myślałem, że to coś innego.... Uszkodzenie było tak dziwaczne, że tylko audiofilski cud mógł go usprawiedliwić ;) więc z powrotem wróciłem do kabelka, tym razem go rozebrałem: i voila :)))

 

Mam za sobą kilka godzin słuchania...: jest dobrze :)) wprawdzie spodziewałem się, że padnę na kolana i odbierze mi mowę... ;) ale w końcu to tylko kolumny.

 

Zacznę od tego co wzbudza moją wątpliwośc: mam wrażenie, że jest jakieś zakolorowanie w średnich, jakieś podbicie, może to przyzwyczajenie ze starych kolumn (Radmor LS30), może niewygrzanie głośników a może kwestia doregulowanie poziomu głośności tweeterów (jest regulacja niskich i wysokich).

A teraz to co dobre :) jest olbrzymi postęp w stousnku do starych kolumn, dźwięk jest bardzo przestrzenny, "zwiewny", wysokie są gładziutkie, z dużą klasą, średnie zróżnicowane, generalnie bez natarczywości, bas.... gdy nie ma go w nagraniu, to go nie ma... (zacząłem myśleć, że kurcze coś ich mało...) gdy jest, to włoski mi stanęły na ręce :)) (Marcus Miller), potężny i kontrolowany, schodzący do samego dna, bez rezonansów pomieszczenia (prawie), co ciekawe, równomierny w pomieszczeniu, nie ma interefencji tak jak z klasycznymi kolumnami.

 

Każdy instrument jest odseparowany i ma swoje miejsce w przestrzeni (jeśli chodzi o przestrzeń to najlepiej wypada klasyka), słyszę o wiele więcej dźwięków niż poprzednio, słychać najmniejsze szmery.

 

Generalnie chce się słuchać tych kolumn, już za nimi tęsknię :)

Bardziej precyzyjny opis (może inny ?) będzie pewno gdzieś po miesiącu słuchania.

Naszła mnie też ochota na posłuchanie innych kolumn wysokiej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, od razu widać że jesteś prawdziwym, rasowym audiofilem.

Te opisy !

Lubię takie :)

Przymierzam się ostatnio do zakupu kabla zasilającego.

Mógłbyś któryś polecić ?

Budżet do 5Kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że coniektórzy debile audiofile z zazdrości i zawiści dowalają Pawłowi żałosnymi docinkami na poziomie 5-latka.

 

Kolumny prezentują się doprawdy okazale i jak się okazuje nie trzeba wydawać dziesiątek tysięcy na zbędną elektronikę i kable, żeby uzyskać świetny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

CAL!, 23 Mar 2009, 10:02

 

>Paweł, od razu widać że jesteś prawdziwym, rasowym audiofilem.

>Te opisy !

>Lubię takie :)

 

lata doświadczeń :)

 

z zastrzeżenim, że kolumny faktycznie się różnią brzmieniem, co łatwo można sprawdzić mierząc je, a kable, wzmaki i CD nie.

 

Jeśli chodzi o moją wiarygodność w opisie to jest pewno taka sama jak innych z dużym doświadczeniem odsłuchowych. Od razu jednak dodam, że ja też podlegam sugestii :)) i prawdziwy porządny test powinien być ABX :)))

 

>Budżet do 5Kzł.

 

daj mi je, a ja Ci dostarczę super kabel :)))

 

Jeszcze tylko dodam do opisu Orionów, że jest adiofilski koszmar, kabel "łączny" ma około 3 metry za kolumną, a zużyłem ogółem 33 metry kabla głośnikowego... współczuję temu, kto będzie chciał to okablować audiofilskim cudem :))).

 

A IC jest 10 sztuk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

rbej, 23 Mar 2009, 10:04

 

>Widzę że coniektórzy debile audiofile z zazdrości i zawiści dowalają Pawłowi żałosnymi docinkami na

>poziomie 5-latka.

 

eee tam, każdy może krytykować :) szczególnie jak się nie słyszało ;)

 

>Kolumny prezentują się doprawdy okazale i jak się okazuje nie trzeba wydawać dziesiątek tysięcy na

>zbędną elektronikę i kable, żeby uzyskać świetny dźwięk.

 

no, jeszcze nie wiem czy świetny, na pewno elektronika i kabelki nic by nie pomogły.

Na pewno muszę wyrzucić zasilacz ze zwrotnicy bo brumi, i czuję się jak w latach osiemdziesiątych :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas.... gdy nie ma go w nagraniu, to go nie ma... (zacząłem myśleć, że kurcze coś ich mało...) gdy jest, to włoski mi stanęły na ręce :)) (Marcus Miller), potężny i kontrolowany, schodzący do samego dna

 

Sorki, czy Marcus gra na kontrabasie? bo może o czymś nie wiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Następne info (pewno będą tak ciągle dodawał):

 

Jak się siedzi na fotelu to na wprost jest głośnik średniotonowy, wysokotonowy celuje nad głową, może to być przyczyna niezrównoważenia, jak się podnoszę, to jest lepiej.

 

generalnie mój pokój jest trochę za mały na te kolumny, 20m, czyli minimum wg Linkwitza (on nawet pisał o 22m).

 

Będę musiał to dobrze przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.