Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO CS-525


ALTON

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wszelkich informacji na temat tego mini. Internet "jakotako" milczy - same sklepy i zero konkretnych wiadomości. Jak ten zestaw brzmi? Co możecie o nim powiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digs deep for the detail

Listening to the hotly anticipated and predictably underwhelming Chinese Democracy album from Guns N’ Roses, the Onkyo reveals plenty of detail as it delivers an open, spacious sound.

 

Kanye West’s Robocop shows this system is capable of hitting high frequencies as well as it can reach impressively low bass notes.A very promising start, but prolonged listening turns up a few small issues that start to bug us.

 

Listening to A Tribe Called Quest’s Buggin’ Out, the track doesn’t quite have the flow we’re used to, with the lazy rolling bassline lacking pace and punch, sounding a little soft.

 

More pertinently there’s a lack of balance to higher frequencies, with vocals at times sounding a touch muffled while other treble sounds display some brightness.

 

Switch to the tuners and the Onkyo is strong and reliable, picking up the necessary stations and demonstrating clarity and stability with DAB and FM.

 

While undoubtedly an enticing product, sonically this Onkyo doesn’t quite match either its admittedly brilliant predecessor or the new kid on the block from Denon – which can only mean four stars.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre informacje możesz znaleźć tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (szukaj moich postów)

 

Mogę jeszcze dodać, że to dobre mini w swojej cenie.

post-21828-100006300 1232443772_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cs-325 w sypialni. To w sumie to samo tylko ze 525 ma lepszy przetwornik w cd i posiada usb.

 

Te mini Onkyo graja podobnie jakosciowo do Pianocraftow, mini Denonow itd. Kwestia gustu co wybrac. Mi Onkyo bardziej podeszlo od Pianocrafta. Za ta cene bardzo dobre mini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie ukrywam, że design oraz cena mocno przyciągają. Czy model 325/525 posiada z tyłu wyjście "Pre OUT" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam od grudnia ubiegłego roku. Zestaw sprawuje się doskonale. Pokój ok.13m.

Wybrałem Onkyo - bo robią go nie w Chinach tylko podobno w Japonii, tak wynika z tabliczki.

Dżwiękowo - OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

www.google.pl - tam jest masę zdjęć. W klubach pisałem o dźwięku tego malca. Za 999zł to taki bestbuy moim zdaniem jeżeli chodzi o mini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry_chlopak,

 

zdjęcia dla Ciebie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21828-100003595 1265113170_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne różnice między CS-325, a CS-525 to tak jak napisał Ender^Wiggin - różnica w przetworniku w CD (mocno wpływa to na dźwięk?) oraz USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są drobne zmiany aplikacyjne. Największe zmiany to dodatkowy DAC WM8726 w CD (model 525) zamiast wyjścia audio prosto z chipsetu CD CXD3014 (325) oraz kontroler USB BU9437(525). Nic poza tym (z widocznych zmian). Koniec mocy, tuner oraz preamp są identyczne w obu modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene firma chwali się tym dodatkowym dacem w modelu 525 i podaje dumnie 192khz/24bit tylko nie wspomnieli że to jeden z pierwszych daców jakie pojawiły się na rynku w 2000r o dość słabych parametrach (ale i tak lepszy niż goły chipset cdx) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samael

Dziękuje za foty mam jeszcze 1 pytanko czy pod wejscie DOCK moge podłaczyć np.DVD to jest to samo co AUX?

Jest jeszcze jedna różnica pokrętło w cs 325 jest z tworzywa a w cs 525 jest metalowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze na raty sorki.Skopiowałem moje pytanko z innego tematu.

Jestem prawie na 99,999% zdecydowany kupić ONKYO CS-525 słucham muzyki dance,techno(armin van buuren,atb,westbam...)tu parę kawałków dla nieznających ocb.

Uwielbiam niskie tony więc bez suba się nie obejdzie co polecacie pokój 18m2 na velodyne mie nie stać(podobno najlepsze suby) kwota którą moge przeznaczyć ok 500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci subwoofer firmy Voice Kraft (tak, to nie jest żart) model 7800 do 7830 - to ten sam sprzęt tylko z innym wykonaniem skrzyni. Poczytaj moją recenzje na elektrodzie. Subwoofer jest wykonany jak markowe produktu za 1000zł. Za 300zł nie znajdziesz nic lepszego nawet z używanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam subwoofer pod marką M-Audio kosztuje 799zl a pod szyldem PureAudio kosztuje przeszło 1000 po przeliczeniu z dolarów na pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON

Widzę że to twoja recenzja elektodzie gratki :) myślałem nad jamo sub 200 nie wiem jak porównać te dwie konstrukcje?Szukałem na allegro i nie mogę znaleźć vk7830 jest tylko 7820 bebechy mają te same jak pisałeś ale mają inne obudowy i to już może robić różnice nie wiem czy go brać co myślisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki zapomiałem o linku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce nie może mieć DAB'u bo nie mamy takiego standardu nadawania. To tylko kwestia zdjęcia zaczerpniętego z internetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON napisał:

 

"Są drobne zmiany aplikacyjne. Największe zmiany to dodatkowy DAC WM8726 w CD (model 525) zamiast wyjścia audio prosto z chipsetu CD CXD3014 (325) oraz kontroler USB BU9437(525). Nic poza tym (z widocznych zmian)."

 

Na CS-525 widnieje jeszcze logo VL Shaping Circuitry :P

terminale głośnikowe są pozłacane (i mają przeźroczyste nakrętki),

kolumny głośnikowe są całe na połysk (w CS-325 tylko fronty)

 

Dobry_chlopak napisał:

 

"Dziękuje za foty mam jeszcze 1 pytanko czy pod wejscie DOCK moge podłaczyć np.DVD to jest to samo co AUX?"

 

Nie mam pojęcia. Nic dodatkowego nie podłączałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja także posiadam tą miniwieżę. Pozwolę sobie zamieścić kilka zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20035-100003045 1265548393_thumb.jpg

post-20035-100003046 1265548393_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.