Skocz do zawartości
IGNORED

Coś innego niż NAD C315BEE


czylitak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczytałem chyba wszystko na forum co dotyczy mojego pytania.

A pytanie brzmi: czy istnieje jakiś lepszy wzmacniacz w podobnej cenie, niż NAD 315 BEE,

który spełniłby takie warunki:

- jest nowy

- nadaję się do cichego słuchania muzyki

- ma pilota

- dobrze gdyby był czarny

 

Z tego co przeczytałem na forum to raczej nie ma alternatywy, ale może ktoś z forumowiczów podpowie mi coś lepszego.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli od Piano E410/E810. Poszperał bym też w chińskich wzmacniaczach lampowych. To takie przykładowe typy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ampli Y jest naprawdę lepszy od NADA? DawidM - > Słuchałeś? Ja pomyślałbym o odsłuchu nowego Advance Acosutic MAP 101 (zbliżona cena). Ja nie słuchałem w każdym razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukasz, to może i xindak A-06. Ale na "wyjściowo" to 1,5k zł. Można - a nawet trzeba - utargować. I jest tylko srebrna wersja. Ale dźwięk co najmniej przyzwoity.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ vilip76

Tak słuchałem, jest lepszy i w dodatku mamy radio(co prawda bez szoku jakościowego, ale jednak..). Co do Twoich typów, też bym tych wzmaków posłuchał. Powinny okazać się ciekawą alternatywą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

@ vilip76 Advance Acosutic MAP 101 wygląda bardzo ciekawie, dla mnie dużym plusem jest cyfrowy potencjometr, chociaż 5 wejść linowych w multimedialnym świecie to prawie mało. Nie mogę nigdzie znaleźć opisu wrażeń po odsłuchu tego wzmacniacza, nie mówiąc już o cennych opiniach zagorzałych zwolenników czy przeciwników.

@Iceman 325bee to dobry wzmacniacz, ale postanowiłem sobie zmieścić się w widełkach i nie ulegać pokusom :)

 

Jeśli istnieją jakieś argumenty żeby nie kupować NADa 315 to też bym chętnie o nich przeczytał. Gdzieś tutaj na forum doszukałem się że jest problem z balansem przy cichym odsłuchu w niektórych NADach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z balansem co z precyzyjnym ustawieniem minimalnych poziomów głośności. Po prostu coś tak jakby potencjometr ma sporawy skok i nawet delikatne kręcenie gałką powoduje głośniejsze granie. Różne firmy różnie mają. U mnie w Arcamie jest na przykład możliwość ustalenia skoku, bo tu jest cyfrowo sterowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.audio.com.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>czylitak, 20 Sty 2009, 15:44

>>325bee to dobry wzmacniacz, ale postanowiłem sobie zmieścić się w widełkach i nie ulegać pokusom :)

 

Tu zmieścisz się w widełkach na 315bee a będziesz miał 325bee nawet przy obecnym kursie funta.Pewny sklep,kupowałem,robisz przelew,do tygodnia masz wzmacniacz.Ładne kartki na Święta wysyłają po roku od zakupów....niby nic takiego ale w PL to raczej nie jest normą...chyba,że kupiłeś C-klasę...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co znalazłem na temat Advance Acoustic MAP 101 to że we francuskich sklepach waży 2kg więcej i ma inne parametry niż u rodzimego dystrybutora :)

 

@octavarium a jakie koszt transportu? czym to przyślą? co z gwarancją? co z kablem zasilającym? jak płaciłeś kartą kredytową, przelewem bankowym? jakim bankiem najlepiej?

 

Swoją drogą to polski dystrybutor NADa leciutko przesadził z tymi cenami, wiadomo że w UK wszystko jest tańsze, ale nawet w Rumuni ceny NADów są przystępne.

 

@kosbor może ceny lepsze ale nie wysyłają sprzętu poza Wyspy, przynajmniej tak jest napisane na ich stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.