Skocz do zawartości
IGNORED

Co to za ramię?


eMKa76

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule - co to za ramię i czy przypadkiem nie brak mu ciężarka przeciwwagi? Dałoby się dokupić? Zastanawiam się czy nie powalczyć na aledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21036-100006289 1232447881_thumb.jpg

post-21036-100006290 1232447881_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>eMKa76,

Nie wiem co to za ramię i prawdę mówiąc nie bardzo chcę wiedzieć. Trochę za dużo plastiku - podstawa ramienia, element było nie było kluczowy, wykonana z cienkościennego plastiku, no sam nie wiem...Jeśli przypuszczasz, że to będzie postęp w stosunku do ramienia Akai, to obawiam się, że możesz się rozczarować.

Brak przeciwagi oczywiście, brak headshella - te elementy powinny być oryginale. W przeciwnym wypadku będzie to ni pies, ni wydra. Poza tym brak ważnych regulacji.

Jeśli wolno coś poradzić, to poszukuj ramion firm bardziej uznanych, modeli z pełnymi regulacjami tego wszystkiego co wyregulować trzeba. W zależności od zasobności portfela orientuj się na modele bazowe lub wyższe takich firm jak: SME, Linn, Pro-Ject (porządne, węglowe gimbale w różnych długościach), Ortofon (czasem można kupić całkiem niedrogo z gramofonami Telefunkena), starsze np. Grace. Może być też Rega - jest zoptymalizowana do wkładek firmowych (mocowanie trzypunktowe), w zastosowniu z wkładkami innymi niż Rega może wymagać dodania regulacji VTA, a to niestety trochę kosztuje.

Pozdro,

Yul

 

P.S. Widzę, że Cię wciągnęło, haha!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Yul,

wciągnęło mnie na maksa. W pracy bezwiednie szkicuje konceptualne gramofony. Że to ramie to nic specjalnego to się domyślałem ale raczej w ramach treningu w lutowaniu kabelków w ramieniu do tego dingsa z pinami chciałem sobie kupić zanim zrobie to w moim akajowym.

Będę się zatem rozglądał za czymś z twojej listy. A może masz coś na zbyciu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starszymi ramionami trzeba jednak uważać: na początku lat 70tych zarówno Grace, jak i Audio-Technica, Ortofon, Micro-Seiki i inne japońskie firmy miały bardzo duży rozrzut jeśli idzie o masę efektywną. Przed zakupem warto wyszukać dane danego ramienia, bo może się okazać, że choć cena była atrakcyjna i firma super, to kupiliśmy ramię albo ultra-lekkie albo bardzo ciężkię. Takie ramiona nie sa zazwyczaj drogie ze względu na podatności dzisiejszych wkładek. No chyba, że jest ramię-legedna.

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam zatem ryzykując ośmieszenie co to jest podatność wkładki? Co z tego ile ramie waży samo w sobie skoro mamy przeciwwagę i nacisk ustawiamy na np 2g? Co z czym łączyć zatem a jakie połączenia sa chybione? Chodzi mi o połączenie wkładka-ramię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>eMKa76,

Zatrudnij forumową wyszukiwarkę.

Angielski termin dla podatności wkładki - compliance.

Lekkie ramiona (małe masy efektywne, tak poniżej 7-8 gramów) lubią wkładki o wysokich podatnościach (tzw. miękkie), ciężkie ramiona - przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramie jest eska i może byc nawet nie najgorsze, wygląda na to, że ma magnetyczny antiskating, ale musisz się zastanowić do czego ono jest Ci potrzebne? Za dużo tam plastiku, jeSli szukasz naprawdę dobrego ramienia to poszukaj , poczekaj ,aż znajdziesz naprawdę ramie warte zainteresowania, a zapewniam że można coś wyszukać, tu bym się nie podniecał bo w podobnych pieniądzach można kupić gramofon z extra ramieniem, i zostaje jeszcze napęd do wykożystaniua

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Rozróżniaj dwie wielkości fizyczne:

1. Masa jest miarą bezwładności ciała i jest charakterystyczna dla danego obiektu, niezależnie od tego, czy obiekt jest w polu grawitacyjnym, czy nie.

2. Waga (ciężar) to w polu grawitacyjnym ziemskim masa x przyspieszenie ziemskie (siła). W przypadku ramienia zrównoważonego na obie części ramienia działa ta sama siła, więć ramię nic nie waży, ale to nie znaczy, że pozbyło się masy. Gdyby było w kosmosie też by nic nie ważyło, a masę by miało i gdyby ktoś rzucił nim w Ciebie, na pewno byś odczuł, że to nie piórko.

3. Podatność i masa wkładki mają być zgrane z masą ramienia, w/g zasady Yul'a powyżej.

Gorzej, że czasem trudno znależć te parametry, szczególnie masę ramienia.

pzdr, czytaj Internet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki apasio za krótką lekcję. Uszy mi płoną ze wstydu :) Ale to forum właśnie znajduje się w internecie więc właściwie postępuję tak jak polecasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa

okazja?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> artPaw, pewno i okazja. Ale nie na mój budżet. Mój gramofon+wzmak+tuner+dvd+kolumny+... chyba nawet rower nie kosztują razem tyle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) To mi się bardziej podoba!! Wolę robić progrs mniejszymi skokami. Ale dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też fajne

:)

a może by chwycić za łeb to lenco, tylko dla ramienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Tą aukcję obserwuję od kilku dni hehe. Ale przeciez te ramiona nie znikną tak nagle. Za pół roku czy rok dalej będzie można znaleźc fajne ramie, nie. Więc chyba wrzucę na luz i poczekam. Bardzo dziękuję za linki.

 

A a propos tego Lenco to jak go chwytać to chyba nie tylko dla ramienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cymes w Lenco polega na jego "niezniszczalnym," napędzie. Nawet jak się idler wytrze to ponowne właściwe ustawieniena względem osi silnika daje właściwe obroty.Ciekawa zależnośc funkcji :

"Średnica bieżnitalerza > Kólko pośrdnie > konusowa oś silnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie , bo to do innego wątku, co by innych głowa nie bolała.

Do ramienia lenco pasują raczej stare wkladki o niskiej podatnosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Co to jest z tym Lenkiem, że tak chwalą jego napęd, przecie ten napęd to taki, jak w Bambino, Karolinka, czyli wielka chujówka. Czym on lepszy od paskowego ?

Owszem ,pamiętam gramofon Lenco (nie wiem który) w klubie Remont w latach 70 (wczesnych), świetna jakość dźwięku na dyskotekach, zawsze mnie dziwił brak odgłosów silnika (przy dużej głośności na sali), wtedy miałem jakiś polski G601 i było słychać motor, w domu, jak diabli.

Teraz: mam Thorensa TD 295 MKIV, rozbierałem go i wiele elementów bym inaczej zaprojektował: n.p. silnik skokowy, umocowany na sztywno do chassis, gdy się zbliży ucho do grama, to go słychać, a w głośnikach w ogóle... co za jaja ?

Wszystko w tym adapterze, jest na sztywno: headshell przyklejony, chassis do plinty przykręcony 4-ma śrubami na sztywno, ramię stoi na chassis umocowane 2-ma śrubami.

Tyle, że nogi amortyzują (nie wszystko).

Gra znakomicie, najlepiej ze wszystkich, jakie miałem (do 2 tausenów), ale wk***iają mnie te mało inżynierskie numery: n.p. dlaczego chassis jest na chama skręcone z plintą ? itd.

Chyba go przerobię na snopowiązałkę...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>apasio

Też tak kiedyś myślałem, jednak Lenco to nie Bambino. Lenco posiadam, Bambino miałem dwa, więc wiem co piszę. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>apasio

Napęd w Lenco wykonany jest jak szwajcarski zegarek.

Teraz nie potrafili by go zrobić za takie pieniądze jak

paskowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że z pytania o jakies ramie zrobi sie wątek o Lenco. Taki juz tu jest na tym forum. Wszystkim dziękuję za zainteresowanie i uświadomienie mnie w temacie ramion.

Powyższe ramię poszło. Ktoś je kupił za 51zł. Ja ochłonąłem i obecnie eksperymentuję z ustawieniem tego co mam. I słucham muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.