Skocz do zawartości
IGNORED

Do wlascicieli Yamaha DSP A-2 i innych Y


stecko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio kompletuje swoj zestaw stereo do KD. Kupilem glosniki na tyl, zostal jeszcze central. Po podpieciu suba,frontow i tylu zapuscilem koncert dvd 5.1 - wzmacniacz jest podpiety przez coaxial. Wzmacniacz ''wychwycil'' sygnal digital ale dzwiek leci tylko z frontow -- dopiero po wlaczeniu dodatkowo funkcji Dolby glos poszedl na wszystkie glosniki... hmm czy to normalne? myslalem ze jak jest podany sygnal 5.1 to wzmacniacz sam wlaczy KD.

 

Druga sprawa to film goraczka rowniez z 5.1 - po odpaleniu tylko stereo , wiec recznie wlaczam dolby i idze na wszystkie glosniki ale bez glosow aktorow :) sam efekty dzwiekowe bez mowy...? moze dlatego ze nie mam jeszcze centralnego? ale to dziwne bo wtedy by tylko mowa szla z centralnego a zreszty efekty dzwiekowe? Chyba ze akurat plytak byla zepsuta...

 

Aha i jeszcze jedno: Powiem szczerze ze jakosc nie powalila mnie, jakis taki dziwny ten dziwek:) Jakby taki rozbity z echem - sprawdzilem to i do ustawienia w dolby jest tylko opuznienie centralnego. Powiem ze ten koncert lepiej slychac jak leci w 2.1 :) Chyba za bardzo sie przyzwyczailem do trybu stereo + sub:)

 

pozdr i dziekuje za info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze 3 lata temu pozbylem sie DSP-A2. dzwiek jest z niej metaliczno ostry to sie zgadza. co do reszty to poszukaj instrukcji musisz miec cos zle ustawione albo w DSP albo w DVD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi mi zeby gralo bez dsp tylko ''czystym'' dolby . Z dsp jest niezbyt:/ te stadiony, hale koncertowe itp to kiszka troszke:) Myslalem ze jak sygnal idzie 5.1 do wzmacniacza to on sam przelaczy sie i tyle, bez zadnych dopalaczy typu dsp, chyba ze tak sie nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsp to nie dopalacz tylko miedzy innymi kolega mial na mysli twoj wzmak digital sound procesor

to jest nazwa twojej yamahy

 

sprawdz w dvd jak masz ustawione dekodowanie moze nie masz bitstream ! tylko pcm wtedy on wysyla ci sygnal zdekodowany ! na wzmaka !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dobrze nie pamietam jednak na pilocie po otwarciu klapki masz przyciski DSP z charakterystykami. jeden z nich pozwala na ustawienie czystego DD lub DTS tyle tylko, ze pod jednym przyciskiem jest kilka ustawien i nie pamietam czy sie je zmienia poprzez kolejna naciskanie przycisku czy moze przez strzalki po pierwszym nacisnieciu. A2 wykrywa DD i DTS zapalajac kontrolke na wyswietlaczu ale jesli dobrze pamietam jesli ustawisz mu z reki tryb stereo to bedzie gral w stereo i sam sie nie przelaczy - tak to chyba bylo. jesli masz echo i podzwieki to albo masz DSP na jakims kosciele, stadionie itp lub poprzedni wlasciciel pozmienial opoznienia na kanalach itp. ona ma bardzo duzo ustawien DSP i musisz sie tym pobawic. nie mialem z tym zadnych problemow poza zrosumieniem o co chodzi :) instrukcje mialem tylko po niemiecku i innych dzienych jezykach.

 

jesli zrobisz fotke otwartego pilota moze jak zobacze to sobie przypomne wiecej.

 

co do metaliki dzwieku... poszukaj kabli co to ociepla...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Vitold_MAN. mialem DVD-795A tez Y i po ustawieniu w menu dzwieku na LPCM (chyba tak to bylo) dzwiek znikal z cyfrowego i pojawial sie tylko na analogu - jakos tak to bylo. sorry ale naprawde juz nie pamietam a nie jestem specem sprzetowym :) moim zdaniem masz na bank cos zle ustawione...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info zaraz zabieram sie za sprawdzanie:)

 

aha na pilocie jest ten przycisk dd,dsp

zobacze w dvd w ustawieniach bo we wzmacniaczu mam dobrze poustawiane:)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilocie jest przycisk "Straight" wciskasz i działa tak jak należy ja mam model 661 i tak samo się męczyłem, okazało się że po w ciśnięciu tego przycisku i pojawieniu się znaczka DD albo DTS w głośnikach wydobywał się taki dźwięk jaki był zapisany w strumieniu, sprawdziłem to na demie DTS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem ustawienia w dvd i w wzmacniaczu i chyba jednak jest ok:)

dvd daje dd sygnal nie pcm a we wzmacniaczu wciskam dd/dts i wtedy wzmacniacz wchodzi w tryb dd.

Szkoda ze nie mam centralnego jeszcze - byc moze to miesza troszke:)

Choc powiem ze dobre stereo zawsze bedzie number 1:)

 

Co byscie polecicili na centralny?

przod tdl rtl3, tyl mission 700, sub velodyne cht15 i Yamaha dsp a2

 

mam na oku Kef 100c reference i mission 78c ... ktos slyszal te glosniki??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to

CZYTAĆ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI

po drugie czytać co posze do ciebie wzmak , Yamaha jest tak zaprogramowana,że zawsze mozesz włączyć taki tryb dźwięku jaki chcesz

pomatańczowe znaczki na pilocie informują o opcjach DSP a to ze pod 1 klawiszem jest 2 lub 3 tryby to chyba nie jest aż takie dziwne i trudne do odgadniecia ;)

 

ps. pozdrawia właściciel RX-V795RDS - wiecznie żywej w brzmieniu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżam temat.

Nadażyła się również okazja zakupu Yamaha DSP A-2 za 500zł. Z opinii ten wzmak gra ponoć strasznie ostro.

 

Interesuje mnie jak sprawuje się on w stereo, jeśli chodzi o szczegółowość, rozdzielczość na wysokich. Czy niosą dużo ukrytych informacji w stosunku do innych ampli z podobnej półki ?

 

Jeszcze jedno, czy ktoś widział go rozebranego, jakie DACe w nim siedzą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli elektronika cyfry/analogu faktycznie identyczna jak A-1 no to dobrze.

 

Z kolumn chyba pomyśle o Kefach. Rozejrze się. Możę są inne, bardziej szczegółowe ale przyjemne i nie tak natarczywe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółwik kumpel posiada a2 z podłączonymi do niej KEF IQ30 i muszę tylko napisać, że w moim odczuciu to niezbyt dopasowane klocki. Gra to z tymi kolumnami po prostu ostro. Nie wiem może akustyka pokoju a może kable... Osobiście mogę polecić do tej Yamahy jakieś Tannoye, Wharfedale, Mission.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk bez głosu aktorów to normalka bez centrala weź tylną kolumnę daj jako central to zobaczysz. Co do auto wskakiwania dolby. Ja ustawiam ręczne dolby i potem czy DTS czy dolby wykrywa auto. Chyba ze ponownie zmienię na stereo. Mój Denon miał podobnie. A co do ostrości się nie zgodzę gra o wile milej nisz pionek a400x który podobno jest łagodny jak diabli. Tyle ze ja mam Yamahę A1. Wiec albo A2 gra inaczej albo pionek jest ostry i nie znam łagodnego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jorkers

 

Czy słuchaleś osobiście tych dwóch amplitunerów ?

Dlaczego aż tak zubożała, czym sie odróżnia w brzmieniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ax1 sluchalem dawno temu a2 dzwiek w kinie plaski bez przestrzeni wzmak ostry zalecane miekkie kopulki do tego wzmaka , juz lepiej gra amplituner rx-v800 jak dsp-a2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.