Skocz do zawartości
IGNORED

REGA P3 z ramieniem RB300


Hon666

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jestem posiadaczem gramofonu Rega P3 z wkładką (MM)Elys-2 - wersja w stanie fabrycznym. Przedwzmacniacz - to najprostszy Pro-Ject Phono Box MK II. Interesują mnie wszelkie informacje dotyczące wkładek, które mogą być stosowane zamiennie do Elys (które nie powodują konieczności przebudowy ramienia), porównania gorsze/lepsze.

W końcu, jakim modyfikacjom można poddać gramofon aby było lepiej niż jest (na razie jest tylko poprawnie - w porównaniu z 10 letnim Dualem z wkładką za 100PLN jest niebo a ziemia ale to chyba złe porównanie).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

grałem kiedyś na Rega P3 z ramieniem RB300 i wkładką Benz Micro MC 20E II. Szczerze polecam takie połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zainwestować w RB300 zmodyfikowane przez Origin Live ?

Do konca licytacji trzy dni a aktualna cena 380 zł (pójdzie pewnie za jakies 1000 zł.

Czy więcej zmian uzyskam przez zainwestowanie w leprzy preamp gramofonowy.

Może nie warto wogóle modyfikować Regi tylko kupić jakies przechodzone Lenco albo Thorensa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak szybko nie rezygnowal z tego P3.

Osobiscie czytalem o tym dosyc sporo. Slabym punktem tego adapteru jest okablowanie wkladki.

Znalazlem na internecie bardzo dokladna instrukcje i sam to zrobilem (na koncu podaje link do strony). Nastepne to talerz ktory mozna wymienic na szklany. I jeszce jeden punkt to odwaznik na koncu ramienia ktory mozna wymienic na ciezszy lub dodac troche wagi do isniejacego. Malutki kawalek olowiowej tasmy samoklejacej, co zmusi cie na przesuniecie przeciw wagi troszeczke do przodu.

Jaset z tym duzo fajnej zabawy i efekty dosyc dobre. Jest to dobry adapter z bardzo dobra opinia i na tyle prosty ze wszekie modernizacje nie stanowia wiekszego problemu.

 

Na tej stronie wszystko co mozna wiedziec o adapterach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tu jest strona z dokladna instrukcja jak zmienic okablowanie -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni wpis był trochę propwokujący. Oczywiście nie mam zamiaru pozbywać się tego gramofonu.

W tym stanie jaki jest (jest nowy, fabryczny, nieruszany) nie gra gorzej od CD i myślę, że przy odrobinie pracy zagra lepiej od wielu kultowych CD opisywanych na tym forum.

Dziękuję za wpisy a szczególnie za ostatni. Te linki to prawdziwa skarbnica wiedzy, zgromadzona w jednym miejscu. Jest tam wiele informacji, również dla użtkowników TT Thorensa, Lenco, Technicsa i wielu innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rega P3 to świetny gramofon, a ramię RB 300 jest wystarczająco dobre, by przy nim nie dłubać. Szczególnie przed wypróbowaniem różnych wkładek z dobrym przedwzmacniaczem. W moim zestawie Rega grała z Black Cube Lehmana i wysokopoziomowym MC Micro Benza. Moje rozterki związane z brzmieniem Regi rozwiał pan Robert Rolof z RCM w Katowicach, który - parę lat temu - cierpliwie mnie wysłuchał i zaprosił do sklepu na kalibrację wkładki. Mogłem poznać brzmienie swojego gramofonu przed kalibracją dokonaną przez fachowca i po. Najważniejsza różnica polegała na poprawnym ustawieniu VTA. Pan Robert podniósł ramię o 2-3 mm stosując własnoręcznie wykonaną przez siebie podkładkę (z wieczka od pudełka na film fotograficzny). Nie będę się rozpisywał o tym, jak wpłynęło to na dźwięk, w każdym razie po tej wizycie byłem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Też mam tę wkładkę Benza. Założyłem ją do prawie nowego Thorensa TD295 markIV, w miejsce Shura 97 i

nie do końca jestem zadowolony: wzrosła bardzo czułość na drgania, bardziej słychać trzaski.

Może to ramię TP41, o którym nic nie wiem ma za mała masę do tej wkładki (podatność wkładki 10). Dociążyłem headshell, (w pudełku z wkładką była blaszka, ale do dzis nie wiem, czy do dociążania, czy do zmiany VTA), bez zmian. Chyba owinę drutem miedzianym ok. 10 g ramię, ale czy to się nie odbije na trwałości pivotów (przepraszam, łożysk ramienia)?

A z drugiej strony piszą, że n.p. ramię SME 3009, jest specjalnie lekkie (6,5 g masy eff.) i ono jest do nowoczesnych wkładek, a n.p. Yul pisze, że ono jest antyD103. To o co tu chodzi, ta wkładka Denona, uznana za kultową jest nienowoczesna ?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak denon 103 jest jedna z pierwszych wkladek mc z ktorych potem reszta sciagala az zapomnieli po latach jak to sie robi by grala muzyka i wychodza niekiedy koszmarki szczegolnie jak lubi sie nagrania przed 70 rokiem, sme wagowo pasuja do niemal kazdej wkladki na swiecie trzeba tylko wiedziec jakiej wersji szukac, a pod nazwa 3009 krylo sie ich bardzo wiele. Ale wyliczanie rezonansu wg podatnosci to teoria praktyka pokazuje ze idealnie dobrane ramiona na papierze w konkretnych zestawieniach z wkladka, a w znacznie dalszej kolejnosci gramofonem, podstawa i calym systemem, moga miec brzmienie jakie totalnie nas nie zadowoli ot gusta sa rozne a kazdy hgramofon gra inaczej plyty winylowe z tez maja wieksze roznice nic cd i trzeba sie decydowac jakiej muzyki i z jakich lat plyt chcemy najprzyjemniej posluchac. Poszukaj po niemieckich i angielskich forach zwracajac uwage tylko na najwiekszych wyjadaczy, a bedziesz wiedzial co mniej wiecej z czym gra.

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wracając do Regi i ramienia RB300 i podstawowego phono stage Projecta...

Zamierzam wymienić wkładkę. W tej chwili mam Elys 2 (MM). Z tego co wyczytałem to każda MC będzie lepsza od MM

Moje typy to:

1. Benz Micro MC silver

2. Dynavector DC10x5

3. Sumico Blue Point Specjal

 

Czy może niskopoziomowa

4. Benz Micro MC Gold

Czy phono tsage Projecta da radę niskopoziomowej wkładce? (ma przełącznik MC)

5. Czy może większym przyrostem jakości będzie wymiana przedwzmacniacza i pozostanie przy Elys 2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre PJ z powodzeniem wysterowal DL-103 wiec nie powinien robic problemow bo gra raczej glosno -wiem bo mam pozyczony Phono Box II USB i jestem pod jego wrazeniem mimo ze slyszalem lepsze od niego urzadzenia to w relacji jakosc do ceny jest wiecej niz dobry.

 

DL-103 grala dobrze z kazdym gramofonem jaki mialem nawet z Technicsem :) -plastelina czyni cuda.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witaj

ja bym stawial na silvera , u mnie gra wlasnie z rego rb300, z dynavectorem 10x5 bylo za ciemno ,

i raczej silver nie gold bo chyba pro ject nie uciagnie golda,

no i pre napewno do wymiany, gralem na tym lampowym mk II, nic szczegolnego

po wpieciu Abraxasa na oddzielnym zailaniu decyzja o zakupie padla po 10 min:)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę wątek:-)

Od kilku tygodni mam identyczny gramofon (Rega Planar 3 + RB300) z podstawową wkładką Regi Bias 2. Chciałbym zmienić wkładkę na lepszą, bradziej rozdzielczą z lepiej kontrolowanym basem. Co byście polecili do kwoty 1200 PLN, czyli poziomu Exact 2, Ortofon 2M Bronze? Chodzi mi o wkładki, które z jednej strony bedą pasowały "technicznie" - ciężar ramienia, podatność wkładki itd. - a drugiej dadzą to, czego brakuje Bias 2. Preamp chwilowo DJ Art 2, bo nie wiem jaką wkładkę kupię (HOMC/MM) ale miałem kilka dni u siebie Nudę i wiem, co może dobre pre :-). Zdaję sobie sprawę, że gramofon przeciętny, nie upieram się przy górnym pułapie cenowym jaki podałem, może nie watro kupować nic powyżej Rega Elyze2, Ortofona 2M Blue, czy AT440MLa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DL-110 i tyle w temacie. Doskonale się zgrywa z RB300.

Czy to dobre miejsce na zakupy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakim modyfikacjom można poddać gramofon aby było lepiej niż jest

 

Zedycowanie najmocniejszym upgrade'm gramofonów Rega P3 i aktualnego RP3 jest zakup zewnętrznego zasilacza TT-PSU z kondycjonerem energii:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W jednej z zagranicznych recenzji P3, autorzy wypunktowali całą listę mankamentów P3, po czym napisali, że zastosowanie TT-PSU powoduje ustąpienie wszystkich wymienionych wad... Warto sprawdzić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobre miejsce na zakupy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja tam sobie chwalę, wkładka była bezpiecznie spakowana i bardzo szybko dotarła. Cena też atrakcyjna bo akurat mieli promocję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.