Skocz do zawartości
IGNORED

Rysowanie płyt


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac moje zbiory zauwazylem, ze wiekszosc mych plyt od spodu posiada dosc sporo malenkich rys. Sa one raczej drobne i absolutnie w zaden sposob nie wplywaja pojawienie sie bledow czy obnizenie jakosci odtwarzania. Zastanawiam sie jednak w jaki sposob doszlo do ich powstania. Stare plyty katowane jeszcze w czasach poprzednich odtwarzaczy sa mocniej zjechane, ale wynika to zapewne ze sposobu w jaki odtwarzacz odkladal plytki bezposrednio na plastikowa tacke. zapewne sam moment odlozenia plyty na plastik odbywal sie z pewna dynamika i w wypadku braku zabezpieczen, powstawaly rysy. Moj obecny odtwarzacz Usher CD-1 posiada jednakze 4 gumowe poduszeczki, ktore chronia plyty przed takimi zdarzeniami. Zauwazylem, ze w trybie normalnego odtwarzania -> play -> stop nie powstaja najmniejsze sladowe nawet rysy. Jestem tego pewien, bowiem od kilku dni katuje prawie non-stop nowiuskiego Jarretta i stan jest absolutnie doskonaly-sklepowy. Rysy na mych plytach musialy wiec powstac na skutek jednej lub kilku z nizej wymienionych operacji:

 

1. Przegrywanie na nagrywarce DVD Plextor (tryb 4x EAC) - nie moze to byc glowny powod, bowiem plyt prawie w ogole nie przegrywam wlasnie glownie z powodu obaw o porysowanie.

 

2. Nie wyciaganie plyty z odtwarzacza przed jego wylaczeniem. Plyta jest obecna w szufladzie w momencie wlaczenia CD do sieci. Byc moze "rozruch" jest zwiazany z jakimis operacjami rysujacymi? Jakies sugestie?

 

3. Cofanie danego kawalka podczas sluchania. Zauwazylem, ze prawie nowy Mozdzer jest troche zjechany w jednym miejscu, a pamietam dosc uporczywe cofanie ("przewijanie") podczas odtwarzania do pewnego fragmentu utworu. Czy to moze byc przyczyna?

 

Ciekawe jestem co na ten temat sadzicie, jakie sa Wasze opinie i doswiadczenia? Niby takie rysy to nie jest zaden problem, ale jakos troche serce sie kraje gdy widze ECMy za ponad 60 zeta w stanie "porysowanym".

 

z gory dzieki za wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zauwazylem, ze prawie nowy Mozdzer jest troche zjechany

>w jednym miejscu, a pamietam dosc uporczywe cofanie ("przewijanie") podczas odtwarzania do pewnego

>fragmentu utworu. Czy to moze byc przyczyna?

Mi też kiedyś 'zjechała' się nowa płyta: trochę przygrzałem sprzęt że na płytce pojawiły się plamy, od tego czasu pewien fragment ma zniekształcenia, jakby śpiewać na 2 głosy ;) Ale rysek oczywiście nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz może rysować płyty. Mój pierwszy CD player Philips CD 104 zakupiony w Pewexie, w 1987 roku także miał taką przypadłość. Płyty, które mam do dziś z tamtego okresu są wyraźnie porysowane na szerokości ok. 6-7 mm po zewnętrznym obwodzie. Zauważyłem już wtedy, że gumowe poduszeczki, na których kładzie się płytę, są za twarde i częste wkładanie i wyjmowanie płyt z odtwarzacza powoduje zarysowania. Cóż mogłem poradzić? Wykonywałem tą operację bardzo delikatnie, a i tak rysy powstawały.

Następne odtwarzacze, które miałem później, były pozbawione takich atrakcji.

Uważam, że w Twoim przypadku jest podobnie. Z jakiegoś powodu sprzet rysuje płyty i wyeliminować to będzie ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy użytkownik Xbox360 ustawia go pionowo, więc co się dziwić, że płyty się mocno rysują. Nie mówiąc już o tym ilu użytkownikom płyta spadła na podłogę podczas układania bądź zdejmowania z tacki napędu.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.