Skocz do zawartości
IGNORED

Rysowanie płyt


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac moje zbiory zauwazylem, ze wiekszosc mych plyt od spodu posiada dosc sporo malenkich rys. Sa one raczej drobne i absolutnie w zaden sposob nie wplywaja pojawienie sie bledow czy obnizenie jakosci odtwarzania. Zastanawiam sie jednak w jaki sposob doszlo do ich powstania. Stare plyty katowane jeszcze w czasach poprzednich odtwarzaczy sa mocniej zjechane, ale wynika to zapewne ze sposobu w jaki odtwarzacz odkladal plytki bezposrednio na plastikowa tacke. zapewne sam moment odlozenia plyty na plastik odbywal sie z pewna dynamika i w wypadku braku zabezpieczen, powstawaly rysy. Moj obecny odtwarzacz Usher CD-1 posiada jednakze 4 gumowe poduszeczki, ktore chronia plyty przed takimi zdarzeniami. Zauwazylem, ze w trybie normalnego odtwarzania -> play -> stop nie powstaja najmniejsze sladowe nawet rysy. Jestem tego pewien, bowiem od kilku dni katuje prawie non-stop nowiuskiego Jarretta i stan jest absolutnie doskonaly-sklepowy. Rysy na mych plytach musialy wiec powstac na skutek jednej lub kilku z nizej wymienionych operacji:

 

1. Przegrywanie na nagrywarce DVD Plextor (tryb 4x EAC) - nie moze to byc glowny powod, bowiem plyt prawie w ogole nie przegrywam wlasnie glownie z powodu obaw o porysowanie.

 

2. Nie wyciaganie plyty z odtwarzacza przed jego wylaczeniem. Plyta jest obecna w szufladzie w momencie wlaczenia CD do sieci. Byc moze "rozruch" jest zwiazany z jakimis operacjami rysujacymi? Jakies sugestie?

 

3. Cofanie danego kawalka podczas sluchania. Zauwazylem, ze prawie nowy Mozdzer jest troche zjechany w jednym miejscu, a pamietam dosc uporczywe cofanie ("przewijanie") podczas odtwarzania do pewnego fragmentu utworu. Czy to moze byc przyczyna?

 

Ciekawe jestem co na ten temat sadzicie, jakie sa Wasze opinie i doswiadczenia? Niby takie rysy to nie jest zaden problem, ale jakos troche serce sie kraje gdy widze ECMy za ponad 60 zeta w stanie "porysowanym".

 

z gory dzieki za wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zauwazylem, ze prawie nowy Mozdzer jest troche zjechany

>w jednym miejscu, a pamietam dosc uporczywe cofanie ("przewijanie") podczas odtwarzania do pewnego

>fragmentu utworu. Czy to moze byc przyczyna?

Mi też kiedyś 'zjechała' się nowa płyta: trochę przygrzałem sprzęt że na płytce pojawiły się plamy, od tego czasu pewien fragment ma zniekształcenia, jakby śpiewać na 2 głosy ;) Ale rysek oczywiście nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz może rysować płyty. Mój pierwszy CD player Philips CD 104 zakupiony w Pewexie, w 1987 roku także miał taką przypadłość. Płyty, które mam do dziś z tamtego okresu są wyraźnie porysowane na szerokości ok. 6-7 mm po zewnętrznym obwodzie. Zauważyłem już wtedy, że gumowe poduszeczki, na których kładzie się płytę, są za twarde i częste wkładanie i wyjmowanie płyt z odtwarzacza powoduje zarysowania. Cóż mogłem poradzić? Wykonywałem tą operację bardzo delikatnie, a i tak rysy powstawały.

Następne odtwarzacze, które miałem później, były pozbawione takich atrakcji.

Uważam, że w Twoim przypadku jest podobnie. Z jakiegoś powodu sprzet rysuje płyty i wyeliminować to będzie ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była afera z mocno rysującym płyty napedem do Xbox360 a to chyba napęd samsunga. Kto wie w ilu współczesnych cd jest ten sam lub podobny napęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy użytkownik Xbox360 ustawia go pionowo, więc co się dziwić, że płyty się mocno rysują. Nie mówiąc już o tym ilu użytkownikom płyta spadła na podłogę podczas układania bądź zdejmowania z tacki napędu.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.