Skocz do zawartości
IGNORED

PCM1794 DAC


ChUmI

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie po 3 tygodniach ciezkiej pracy udalo mi sie puscic plytke do zakladu i powoli kompletuje elementy do mojego nowego DACa na PCM1794. Korzystajac z chwili oddechu chcialem sie tez z wami podzielic projektem - wszelkie uwagi mile widziane :) Uklad projektowalem bardziej z mysla o dalszym rozwoju niz o koncowym docelowym DACu. Jest zrobiony troche jak evaluation board, na ktorym mozna sobie rozne rzeczy dowolnie konfigurowac. Wejscie sygnalu jest po SPDIFie przez DIR9001 lub USB na doskonale znanym PCM2707 :) Tor analogowy moze byc w dwoch opcajch - standardowa aplikacja TI lub calkowicie zbalansowany bufor na OPA1632. DAC nie wymaga zadnego procka, bo wszystko mozna sobie skonfigurowac switch'ami, ale ma przygotowana optoizolowana magistrale zeby mozna bylo opcjonalnie taki procek podlaczyc. Poprostu staralem sie zrobic to jak najbardziej uniwersalnie do wszelakich prob zeby mozna bylo sobie na tej plytce pocwiczyc rozne konfiguracje i nastepnie zrobic na tej podstawie docelowego DACa :) Postaram sie wkleic ogolny schemat oraz plytke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza czesc schematu ... chyba jednak poza pogladowym obrazkiem to nic nie jest szczegolnie czytelne wiec bede wklejal partiami kolejne bloki.

 

1 - wejscia sygnalu cyfrowego - przelaczane multiplekserem, tak zeby mozna sobie bylo wybrac: SPDIF lub USB. Na plytce jest miesce zarowno pod kwarce jak i pod generatorki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej czesc wlasciwego DACa i jego zasilanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekcja wyjsciowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wreszcie zasilacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calosc porozkladala sie na dosyc sporej plytce wielkosci okolo 200x100mm. Na plytce sa tez wszystki zlacza oraz przelaczniki, wiec nic nie trzeba kablowac - polutowac i do obudowy :) no trafo trzeba przykablowac - ale to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plytka jest dwustronna no i oczywiscie w calosci SMD - staralem sie tak dobierac elementy zeby optymalnie pasowaly - tam gdzie musza byc w miare blisko nozek tam dawalem mniejsze a gdzie bylo wiecej miejsca to wieksze zeby bylo latwiej z montazem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3138-100006120 1232579795_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe jest tez poskladanie dwoch DACow i skonfigurowanie ich w trybie dual mono - wtedy symetryczny sygnal wychodzi tymi XLRami ktore sa pomiedzy cinch'ami. Jakl mi sie uda odpalic pierwszego DACa to moze skusze sie na poskladanie drugiego i poprobowanie dual mono - teoretycznie parametry powinny byc lepsze, ale okaze sie w praniu jak jest naprawde :)

 

Chociaz plytka juz poszla do zamowienia i juz nie bede mogl na niej nic zmienic to mimo wszystko bede wdzieczny wszystkim za wszelkie uwagi i zauwazone bledy :) Naturalnie wszelkie uwagi krytyczne oraz sugestie rozbudowy czy poprawy jak najbardcziej wskazane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB jest ograniczone mozliwosciami PCM2707 do 16bit/48KHz ... przymierzam sie do powalczenia z TAS1020 albo TUSB3200 ale narazie troche ograniczy mnie brak czasu :( a do tych kostek trzeba sie raczej liczyc ze spora iloscia godzin pracy zanim rusza ... mozna by jeszcze sprobowac C-Media CM108 ale same kosci sa prawie niedostepne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, zapomnialem :) calosc jest zrobiona w EAGLE versja 5, jezeli ktos by sie chcial przygladnac dokladniej to nie ma problemu moge udostepnic projekt w postaci plikow EAGLE - piszcie na maila :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety nie widzialem jeszcze tego projektu Tomka_j. Nie kupuje EP schemat w PDF'ie jeszcze mie nie wpadl w rece :) Ale jak to nowy projekt Tomka_j to napewno jest dobry sadzac po poprzednich plytkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Respekt ChUmI ;]

Pojechałeś bez trzymanki z zasilaczem ;]]

Trzymam kciuki za szybkie i sprawne polutowanie DAC. Mam jeszcze pytanie - jak sprawa z dostępnością użytych kostek?

 

DAC Tomka jest podobny ale z tego co mi wiadomo nie jest zbalansowany.

 

>frytu

Widzę że strasznie uparłeś się na jak najwyższe próbkowanie po USB. Radzę najpierw posłuchać 16-bit 48kHz z dobrego przetwornika, a jeśli to cie nie usatysfakcjonuje, to polecam kupić kartę dźwiękową z wyjściem S/PDIF i wtedy możesz przebierać w DACach ile chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzejk0b ~ jezeli chodzi o dostepnosc elementow to kostki DIR i PCM jak wiadomo w wiekszosci dostene sa z sampli albo na allegro, ale w przypadku wiekszych zamowien sa tez do kupienia w normalnych zrodlach - to zawsze problem takich i podobnych projektow. Reszta to w wiekszosci bardzo standardowe elementy, jezeli nawet zdaza sie cos nie dostepne w mniejszych sklepach to napewno jest w Farnell'u - gwarantuje bo poza Farnell'em raczej nie kupuje w jakis egzotycznych sklepach z elektronika audio :) Jedyna komplikacja moze byc to, ze naprawde przebieralem sobie w obudowach i dopasowywalem do miejsca na plytce wiec moze byc ze sa kondy np. 100nF 0805, 0603 a zdazaja sie w kilku miejscach 0402 :) tak samo jest z rezystorami :) Odbiornik SPDIF to poularna z innych projektow Toshiba choc fakt, ze ten dosyc stary odbiornik staje sie coraz trudniej dostepny. Jezeli ktos mial by problem ze zlokalizowaniem zrodla jakiegos konkretnego elementu, to zawsze moge podeslac info gdzie go dokladnie kupowalem.

 

A zasilacz ... no troche go rozbudowalem choc na poczatku byl jeszcze bardziej skomplikowany :) usunolem po jednym stopniu choc do konca nie jestem do tego przekonany - kto wie czy w przyszlosci z powrotem go nie rozbuduje :) Zasilacz jest mocno wzorowany na koncepcji stosowanej w przez Pedje w AYA DAC'u - jednym z najlepiej grajacych DAC'ow jakie kiedykolwiek mialem przyjemnosc sluchac :)

 

Plytke powiniennem miec pod koniec przyszlego tygodnia i zaraz zabieram sie za skladanie - mam nadzieje ze nie narobilem duzo bledow i ze w miare bez problemow odpali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzejk0b, 22 Sty 2009, 01:21

 

>Respekt ChUmI ;]

>Pojechałeś bez trzymanki z zasilaczem ;]]

>Trzymam kciuki za szybkie i sprawne polutowanie DAC. Mam jeszcze pytanie - jak sprawa z dostępnością

>użytych kostek?

>

>DAC Tomka jest podobny ale z tego co mi wiadomo nie jest zbalansowany.

 

Zbalansowany jest z natury jezeli zastosujesz wersję monaural- nawet był do niego robiony specjalny desymetryzator,zeby w moanural mieć sygnał asymetryczny.

Konstrukcja Chumi'ego jest bardziej rozbudowana (dużo bardziej :-))) jezeli chodzi o zasilanie i separację, ma dodatkowy symetryzator, ale układy analogowe (konwersja I/U i filtr) sa podobne.

Układy są podobne, DAc jest z tej samej stajni- ciekawe jak zagra - bo jak wiadomo diabeł sieci w szczegółach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano uparłem się bo ma mi to robić właśnie za kartę dźwiękową na USB ;]. A chce od razu poskładać coś co będzie grać fajnie i długo. Zresztą chyba masz racje z tymi 16bit/48khz. Do dzisiaj takiego słucham i jest ok. Poza tym sam zacząłem sklecać jakiś dac, także w przeciągu tygodnia postaram się zamieścić schemat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pierwsze konstruktywne uwagi :) Kilka kawalkow schematu jest niestety jeszcze niedopracowana ze wzgledu na to, ze caly czas poswiecilem na jak najszybsze skonczenie plytki i oddanie do zakladu - teraz mam troche czasu na popracowanie nad wartosciami elementow :) Najlepszym przykladem jest analogowa sekcja wyjsciowa ktorej wartosci zostana napewno diametralnie zmienione :) Jak tylko sobie wszystko policze i posymuluje to wrzuce zaktualizowany schemat. A najlepiej poczekac az DAC odpali wtedy bedzioe wiadomo ze wszystki wartosci sa juz napewno poprawnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gratuluję projektu !

 

Zapowiada się ciekawa konstrukcja, która stanie się zapewne przydatnym i uniwersalnym elementem zestawu audio. Widzę że autor starannie zaprojektował schematy poświęcając wiele uwagi kwesti prawidłowej aplikacji i zasilania elementów. Osobiście trochę inaczej zrobiłbym zasilacz - wtórniki emiterowe bez sprzężenia mają dosyć dużą rezystancję wyjściową. Ostatnio projektowałem zasilacz do wzmacniacza słuchawkowego. Udało się uzyskać dobre parametry dynamiczne i szumowe z wykorzystaniem dosyć płytkiej pętli. Życzę znakomitych rezultatów, będę z ciekawością obserwował temat...

 

pozdrawiam

 

PSamp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psamp7777 ~ no i wlasnie po to jest ten watek :) wrzuc schemat jak Ty bys zaprojektowal zasilacz - napewno bylo by ciekawie zebrac tutaj kilka pomyslow, bo jak juz sie pobawie tym DACem to chcialem wszystkie najciekawsze i najbardziej udane pomysly zabrac razem w jeden ostateczny projekt oparty na PCM1794 :)

 

Kazdy kto ma jakies sugestie poprawy, albo chocby pomysly do przetestowania w takim DACu, niech wrzuca swoje schematy do watku!

 

chciaz tak naprawde to chcial bym, zeby w docelowym DACu miec USB obslugujace przynajmniej 24/96 ... ale to nie bedzie proste ...

 

aha - dzisiaj dostalem info ze plytka jest gotowa - szybko sie wyrobili, chyba maja ostatnio malo zamowien :) niestety wyjezdzam na caly nastepny tydzien i bede sie mogl zabrac za skladanie dopiero w przyszla sobote :( ale co sie odwlecze to nie uciecze jak to mowia - jak tylko bede mial pierwsze efekty to napisze cos wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 24/96 to faktycznie będzie trudno. Chociaż z tego względu, że uparłem się na to ale nikt z forumowiczów nie dał mi konkretnej podpowiedzi jak to zrobić. Jedynie kumpel z akademika co się doktoryzuje chwilowo na politechnice wrocławskiej stwierdził, że do tego najlepiej będzie nadawał się jakiś procesor z interfejsem usb. Ale jaki procek to teraz nie pamiętam. Wiem jedno, że był 32bitowy i można go z sampli zamówić. Jakiś PIC bodajże. Ale teraz dochodzi kwesta napisania programu do niego a ja tylko umiem troszkę asemblera pod 8051 i bascoma w wersji na jakieś avr'y a wątpię, żeby te procki dały sobie z tym radę, nie mówiąc już o interfejsie usb.

Poza tym jak już się ktoś wielce czegoś nauczył to niechętnie oddaje swoją wiedzę na free na necie, chyba, że ja jakoś tego nie zauważam (najczęściej te osoby są aktywne w wątkach, które sami założyli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu dac`a tomka z podobnym układem wyjściowym stwierdziłem, że nie tędy droga. Zrobiłbym teraz układ wyjściowy prościej tak jak tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do układów cyfrowych i dac`a zasilacz opary o shunta (fet+ TL431 i darlington) to jest b. dobry i tu nie potrzeba ekstremalnie małej impedancji - wszystko zrobi kondensator odsprzęgający. Do układu wyjściowego obecnie używam ALW regulatora bo zdecydowanie lepiej sonicznie mi podpasował niż takie coś bez sprzężenia jak mówiłem wcześniej. Tyle moje doświadczenia. Mam nadzieję, że nie zraziłem nimi bo każdy robi po swojemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frytu ~ niewiem z czego doktoryzowal sie Twoj kolega ale ciezko mi sobie wyobrazic, zeby jakis PIC - nawet PIC32 nadawal sie do interface'u USB->I2C - jezeli procek to pewnie najszybciej jakis BlackFin :) on jest do takich celow doskonaly i potrafi dawac sygnaly z bardzo malym jitterem - ale to juz wyzsza szkola jazdy bez trzymanki :) Normalne procki rozwalil by chyba jitter ... choc tego na 100% nie jestem pewnien we wszystkich przypadkach. Najlepszym rozwiazaniem bylo by pewnie jakies niewielkie FPGA :( ale to dla mnie wciaz strefa mroku :( Najlatwiejszym rozwiazaniem bylo by wsadzenia CM108 - gotowca z C-Media a optymalnie to przydalo by sie zaprogramowac specjalnie do tego stworzony TAS1020 lub TUSB3200 - z tego co wiem to wystarczy napisac prosty soft na 8051 - bo te kosci maja w srodku rdzen kompatybilny z 8051 :) taki soft ktory odpowiednio programuje rejestry DMA przesylajace dane z portu USB do portu I2S tej koski - niby proste ale nigdzie nie ma dokumentacji jak to zrobic :( i w tym jest problem ...

 

Ramba ~ kazda uwaga cenna, jak bys mial pod reka to wrzuc jakies schematy :) Ja tez troche kombinowalem z roznymi stopniami wyjsciowymi do DACow delta-sigma i choc daja one przez swoje nadprobkowanie sygnal ze smieciami cyfrowymi przesunietymi gdzies w bardzo wysokie pasmo, to jednak i tak ostatecznie wrocilem do klasycznego filtra bo tak mi sie wydaje najbardziej neutralnie - ale jak poskladam tego DACa to chail bym sie znowu pobawic w rozne stopnie ... chcial bym jeszcze kiedys sprobowac zamiast filtra wsadzic jakies super trafo - moze jakiegos Lundahla :) ale niestety nie mam takiego :( Inna sprawa jest z przetwornikami wielobitowymi jak PCM1702 lub PCM1704 - one czesto wymagaja lepiej dopracowanego filtra, szczegolnie jak pracuja bez oversampligu. Sluchalem kiedys u kumpla DACa na PCM1702 z filtrem Bessela 5-tego rzedu na wyjsciu - gralo to super :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChUmI

Oglądałeś może te zdjątka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Elberoth 20 Sty 2009, 16:22

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shark700 ~ nie, nie widzialem wczesniej. Ale to jest wlasnie to :) TAS1020 to stara jak swiat kostka. Widzialem ja w wiekszosci pozadnych kart na USB, lacznie z profesjonalnymi Edirolami i Fire Face'ami ... problem polega na implementacji tej kostki :( Juz sie raz do tego powaznie przykladalem ale cholernie trudno znalezc jakiekolwiek dane na ten temat. W PDF'ach jest tylko opisana kostka jako HW ale nigdzie nie pisze co i jak zaprogramowac zeby to dzialalo. Normalnie mialem wrazenie ze Texas specjalnie nie publikuje niczego na ten temat, zeby nie zabierac biznesu takim firmom jak Roland, M-Audio czy inne ktore produkuja urzadzonka z tym TAS-em. Nawet udalo mi sie nawet kiedys gdzies wyszperac przykladowy kod w C, ale jakos ostatecznie nic z nim nie zrobilem, zapal mi sie skonczyl i sobie odpuscilem :( Jak bede mial czas to moze zabiore sie za to jeszcze raz :) Wydaje mie sie, ze ten soft to zadna filozofia - poprostu trzeba odpowiednio skonfigurowac kostke zeby transportowala po wewnetrznym DMA asynchroniczny strumien audio z USB do I2S i z powrotem. A ten wpis:

 

"Now, for the first time ever, Wavelength Audio has developed Asynchronous Mode USB Audio. This means the computer is controlled by the USB DAC. No longer is the tail wagging the dog. Instead, an ultra-low-jitter audio master clock located in the DAC controls the audio transfer rate from the computer. Jitter is reduced by a factor of greater than 100 times! "

 

to lekka przesada :) mi sie wydaje, ze to poprostu zwykly asynchroniczny kanal USB a kontroler pracuje jakos slave w tym ukladzie :) I wcale nie wiem czy jest to lepiej ... bo mozna przeciez wrzucic super zegarek do odbiornika USB->I2S i dalej podeslac dokladny zegar do DACa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChUmI, 24 Sty 2009, 00:31

 

>frytu ~ niewiem z czego doktoryzowal sie Twoj kolega ale ciezko mi sobie wyobrazic, zeby jakis PIC

>- nawet PIC32 nadawal sie do interface'u USB->I2C - jezeli procek to pewnie najszybciej jakis

>BlackFin :) on jest do takich celow doskonaly i potrafi dawac sygnaly z bardzo malym jitterem - ale

>to juz wyzsza szkola jazdy bez trzymanki :)

 

PIC32 to bardzo szybki 32 bitowy uC z rdzeniem MPIS. Zrobienie na mi konwertera USB /I2S nie jest żadnym problemem jezeli chodzi o wydajność i zasoby. Takie uC maja wbudowany sprzetowo wspomagany interfejs USB. Problem z jitterem to problem z odopwiednim buforowaniem i taktowaniem. Microchip ma w swojej ofecie 16 bitowe uC DSP ze sprzętowym interfejsem I2S (dsPIC30 i dsPI32) one tez pewnie by sie nadawały, ale teraz nie pamiętam czy maja USB. Oczywiści cały problem w sofcie.

 

 

>to jednaki tak ostatecznie wrocilem do klasycznego filtra bo tak mi sie wydaje najbardziej >neutralnie -

 

Ja mam podobne zdanie. Czas pokaże ile z tych wielkopomnych audiofilskich wynalazków sie ostanie.Ile w tym jest chwilowej mody, a ile rzetelnego dźwięku.Pewnie ktoś za jakiś czas odkryje że solidne nadpróbkowanie i klasyczny filtr na opampach to jest to. Ale na mode nie ma siły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_j

>Ja mam podobne zdanie. Czas pokaże ile z tych wielkopomnych audiofilskich wynalazków sie ostanie.Ile w tym jest chwilowej mody, a ile rzetelnego dźwięku.Pewnie ktoś za jakiś czas odkryje że solidne nadpróbkowanie i klasyczny filtr na opampach to jest to. Ale na mode nie ma siły

 

Tomku zapoznaj się z DOBRYMI fabrycznymi DAC-ami, wypróbuj różne rozwiązania w tym i na trafach Ludahla a potem pisz opinię. Ja tak zrobiłem i stanowczo nie zgadzam się z Twoimi uwagami, dlatego na to zwracam uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agacek, 24 Sty 2009, 10:05

 

>tomek_j

>>Ja mam podobne zdanie. Czas pokaże ile z tych wielkopomnych audiofilskich wynalazków sie

>ostanie.Ile w tym jest chwilowej mody, a ile rzetelnego dźwięku.Pewnie ktoś za jakiś czas odkryje że

>solidne nadpróbkowanie i klasyczny filtr na opampach to jest to. Ale na mode nie ma siły

>

>Tomku zapoznaj się z DOBRYMI fabrycznymi DAC-ami, wypróbuj różne rozwiązania w tym i na trafach

>Ludahla a potem pisz opinię. Ja tak zrobiłem i stanowczo nie zgadzam się z Twoimi uwagami, dlatego

>na to zwracam uwagę.

 

Drogi Gagacku - nie napisałem swojej opinii żebys sie z nia zgadzał. Powiem wiecej Twoja zgoda lub niezgoda jest mi zupłnie obojetna :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.