Skocz do zawartości
IGNORED

DSS Blacknote


kamilat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

wierzyć, wierzyć - słuchałem w dobrze znanym "zaprzyjaźnionym" systemie wersji "tube" i było lepiej niż dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na znalazłem właśnie w necie banner z zaproszeniem na prezentację DSS 30, która ma być prowdzona przez właściciela Blacknote - Maurizio Ateriniego. W najbliższy piątek w Warszawie w Audioforte, a w sobotę w Chillout w Krakowie. Może być ciekawie, chyba się wybiorę chociaż na godzinę bo już od dawna noszę się z zamiarem posłuchania DSS. Miałem okazję porozmawiać chwilę z Maurizio na AS2008, bardzo konkretny i sympatyczny człowiek. Sprzęt też chyba niczego sobie, ostatnio testowali go na highfidelity.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem okazję posłuchać DSS30Tube we Wrocławiu... bardzo obiecująco to brzmi, naprawdę. Żałuję tylko, że w ten weekend nie po drodze mi ani do Krakowa ani do Warszawy. Spotkanie z Maurizio może być naprawdę ciekawe. Też intrygujący może być nowy model DSS35 - z niewyraźnego zdjęcia widać, że chyba jest szansa na większy wyświetlacz - chyba największą niedogodność 30-tki. Ciekawy czy może ten model będzie na prezentacji - ktoś wie? pozdrawiam - Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prezentacji będzie na pewno DSS30 i DSS30 Tube, a być może DSS15 i DSS15 Tube. DSS35 z tego co wiem jeszcze nie jest produkowany.

A generalnie jeśli DSS to tylko wersje Tube - brzmieniowo o wiele ciekawsze, a i z lampami można poeksperymentować :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z kumplem, który wczoraj słuchał we Wrocławiu DSS-a w róznych konfiguracjach, między innmy jako DAC z zewnętrznym napędem. Powiedział, że jako DAC jest świetny, z plikami było również dobrze. Trzeba posłuchać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chrapkę na to urządzenie w wersji tube jednakże niepokoi mnie maleńki wyświetlacz - jak znaleźć wybraną płytę na 400Gb dysku zewnętrznym?

 

 

 

 

 

 

Na razie używam netbooka i zewnętrznego DACa gra całkiem nieźle i wygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z krisem-k nalezy obowiazkowo posluchac jesli zamierza sie kupic tego typu urzadzenie bo DSS Blacknote to naprawde ciekawe ustrojstwo o analogowym brzmieniu, ciekawym designie a za sprawa lamp mozliwosc kreowania brzmienia pod wlasny gust (dlatego tez wole ,,zaintubowane,, klocki:).

 

Nie udalo mi sie wkleic zdjec moze ktos mnie wyreczy tak zeby kazdy odrazu mogl zobaczyc w watku i nie trzeba bylo szukac po necie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie jestem na etapie serwerow ale niewatpliwie swiat idzie ku temu formatowi i wielu moich znajomych posiada juz takie zabawki lub ma je zamiar nabyc (to rozwojowe formaty i beda obowiazywac w systemach na calym swiecie sadze ze nastapi to bardzo szybko).

 

Ja narazie kupilem skarbonke i wrzucilem pierwsza stowe na Xaviany a nastepny pewnie bedzie DSS :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie aby DSS-a 30 mozna bylo tak samo jak LINN-a DS-y sterowac z Ipoda, PDA, lub innego wynalazku poza pilotem. Ale niemniej jest lepszy od DS Majik-a, Akurate. Klimax go bije (4-ktornie cenowo) i daje znacząco lepszy dzwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Słuchałem w nieznanym systemie, więc nie będę się bawił w czary - mary z jakiej półki cenowej CD jest porównywalny z DSS.

Grało dobrze, bardzo dobrze.

Precyzja, szybkość i zrównoważenie dźwięku.

Na minus zapiszę nieco nadmierną analityczność ale to chyba zmora wszystkich systemów opartych o komputer. Nie mniej z tematu pc-audio to jeden z najbardziej muzykalnych klocków jaki słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co byli na prezentacji...

Interesuje mnie kilka spraw

1. Czy faktycznie (tak jak wiem) karta etheternet w DSS 30 działa tylko jako 10Mbit/s

2. Jaka była promocyjna cena na pokazach DSS 30 i DSS 30 Tube?

3. Słyszałem, że ma być mowa o jakichś rozszerzeniach (upgrade etc?) - jakiś ekran itp.. może ktoś napisze coś więcej na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy odsłuchuję różne urządzenia dające naprawdę wysoką jakość dźwięku z komputera i cieszę się, że miałem okazję uczestniczyć w odsłuchu Blacknote DSS30 Tube - był to jeden z moich "typów" na podstawie "literatury". Gra rzeczywiście bardzo dobrze i na pewno może się podobać. Ale mój wybór chyba padnie ostatecznie na inne rowiązanie.

 

W trakcie moich poszukiwań słuchałem wielu: Linna (Akurate, Klimax), Benchmarka, Stello, Wavelength Audio (Brick, Cosecant), Weissa (Minerva), w końcu Blacknote'a (DSS30). Wszystkie różnią się bardzo jeśli chodzi o konstrukcję i możliwości - od czystych "USB-only" DACów po urządzenia bardziej uniwersalne jak Blacknote. Kusiła uniwersalność konfiguracji tych drugich ale ostatecznie chyba liczy się jakość w wybranej konfiguracji - po co więc płacić za dodatkowe funkcjonalności z których się nie korzysta?

 

Z moich testów wyłoniła się taka czołówka:

1. ex aequo: Linn Klimax oraz Wavelength Audio Cosecant

2. Weiss Minerva

3. ex aequo: Blacknote DSS30 Tube oraz Wavelength Audio Brick

 

Miejsca ex aequo wynikają po części z tego, że ich odsłuchy odbywałem w pewnym odstępie czasowym co utrudnia nieco finalną decyzję. Chociaż, biorąc pod uwagę znaczne różnice w cenie pomiędzy podobnie ocenianymi urządzeniami (Linn Klimax jest parokrotnie droższy od Cosecanta, a Blacknote o jakieś 60% od Bricka, Weiss Minerva o ok. 30% droższy od Cosecanta), decyzja co do wyboru pewnie nie będzie trudna - Cosecant w połączeniu z Mac Mini sterowany z iPoda wydaje się być najlepszym połączeniem.

 

Chyba jedyne urządzenie, którego chciałem posłuchać ale nie miałem okazji to Overdrive DAC Emipirical Audio - czy ktoś miał może okazję z nim się zapoznać? Niestety w Polsce nieosiągalny... no i pozbawiony tego audiofilskiego lampowego czaru Cosecanta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mk25, 6 Cze 2009, 18:44

>Z moich testów wyłoniła się taka czołówka:

>1. ex aequo: Linn Klimax oraz Wavelength Audio Cosecant

>2. Weiss Minerva

>3. ex aequo: Blacknote DSS30 Tube oraz Wavelength Audio Brick

 

De facto porównujesz różne urządzenia. Stąd późniejsze odnoszenie się do cen jakoś tutaj nie pasuje.

Klimax i DSS30 to z założenia urządzenia które mają pracować bez komputera. Mają możliwość dekodowania plików np. z przenośnego dysku, dysków sieciowych (NAS), LAN etc. Cała reszta jak porty USB, karty SD itd. to dla mnie dodatek. Dlatego też jeśli chodzi o mnie to właśnie te dwa urządzenia stanowiłyby czołówkę, jako te które spełniają podstawowe wymagania jakie założyłem; czyli:

1. Dekodowanie plików muzycznych on-board

2. Możliwość podpięcia poprzez Ethernet

3. Pełnienie roli DAC'a dla transportów (CD, DVD etc)

 

Stąd też żałuję (siła wyższa), że nie mogłem się zjawić w Krakowie żeby posłuchać DSS'a. Czy była mowa o jakimś wygodnym sterowaniu z PDA lub tel. kom? Tak żebym mógł przeglądać kolekcję zgromadzoną na dysku sieciowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak można wykorzystać tego Pioneera... on nie odtwarza ani flac ani ape.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać na prezentację DSSa (tube) w Audioforte. Urządzenie grało ze wzmacniaczem Moona (szkoda, że nie lampa Manleya - na półce obok stały Snappery i Shrimp ale niestety bez prądu i zimne jak dobrze podane piwo), kolumny Xavian Gulietta, okablowanie chyba MIT. Źródła plików to pendrive i zewnętrzny HDD. W skrócie - muzykalne, zrównoważone brzmienie, świetna scena. Byłem miło zaskoczony. Nie słyszałem wcześniej Moona (DSSa słuchałem chwilę na AS) więc trudno porównywać. Wiem jedno - prędzej czy później stanie u mnie w domu źródło cyfrowe :)) Maurizio przywiózł dwa nowe piloty (małe, zgrabne, z rozbudowaną funkcjonalnością), i kilka informacji o nowościach do których należą: wkrótce nowy DSS 35, premiera zewnętrznego wyświetlacza LCD (dobra wiadomość dla osób już posiadających DSSa - można podłaczyć go do każdej wersji urządzenia), upgrade oprogramowania (do ściągnięcia ze strony). Nie wiem jak z funkcjonalnością Ethernet... pozdrowienia. Zdaje się, że na Rejtana są dwa DSSy 30 - jeden zwkły drugi lampowy tak więc kto nie zdążył można posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> phoenix_pl

 

Rzeczywiście porównuję różne urządzenia o czym zresztą napisałem - mają różne możliwości i działają w różnych konfiguracjach.

Nie bardzo natomiast rozumiem co masz na myśli, że Klimax i Blacknote "mają z założenia pracować bez komputera". Klimax z założenia MUSI pracować z komputerem a Blacknote JEST komputerem, tyle że o koszmarnie małej przestrzeni dyskowej, która nie zaspokoi potrzeb większości z nas (a jeśli zechcemy korzystać z plików wyższej rozdzielczości to już wogle nie ma dyskusji) - w realnym użytkowaniu potrzebuje więc dodatkowej przestrzeni a więc drugiego komputera jako nośnika danych (lub kolekcji kart SD...)

 

Co do porównań cenowych według mnie są wciąż w mocy - nawet jeśli weźmiemy pod uwagę koszt komputera - Mac Mini kosztuje ok 2-2,5 tys. złotych, ma kilkadziesiąt razy większą przestrzeń dyskową, umożliwia bezproblemowe zdalne sterowanie z iPoda z eleganckim interfejsem użytkownika...

 

Przyznałem się też, że ja w swoim wyborze kierowałem się tylko jednym elementem:

1. JAKOŚCIĄ DŹWIĘKU

niezależnie od potrzebnej konfiguracji sprzętowej.

 

Porównywałem różne urządzenia, każde stosując w ich wymaganej konfiguracji (jedne z komputerem, inne z własną przestrzenią dyskową) i słuchałem odtwarzanej przez nie muzyki. I dopóki nie usłyszę nic lepszego będę obstawał przy swoim - Wavelength Audio Cosecant jest według MNIE najlepszym rozwiązaniem (biorąc pod uwagę drastyczną różnicę w cenie pomiędzy nim a Linn Klimax).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem na prezentacji Blacknote w Krakowie. System był złożony z Blacknote DSS30 Tube, Monobloki Manley NeoClassic 250 + Shrimp + kolumny Harpia Acoustic 300B.

Muszę przyznać, że całość grała znakomicie. Ale nie dziwota bo Neoclassic to bardzo dobre i drogie klocki.

Zaskakujacy był bas, który masował żołądek a do tego był cholernie zwarty i szybki.

Sam DSS30 zagrał ze spodziewaną kulturą, precyzją i piękną barwą. Jak na moje wymagania super. Bas nisko schodził a werble grały jak trzeba czyli high-endowo. Moim zdaniem brzmieniowo DSS Tube nie różni się od CD w podobnej cenie.

Gdybym szukał źródła to bez zastanowienia zainwestowałbym w DSS. Wystarczy podłączyć do niego HDD po USB i mamy w pełni samodzielny odtwarzacz najnowszej generacji. Do tego można podłączyć go do sieci i korzystać z dysków sieciowych.

Jedyny minus to nawigacja po muzycznej kolekcji - wyświetlacz jest malutki. Ale niedługo ma się pojawić dedykowany ekranik - cena zapewne będzie słona ...

W każdym razie DSS30 tube jest wart swojej ceny. Abstrahując od faktu ile naprawdę warty jest high-end ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Blacknote JEST komputerem, tyle że o koszmarnie małej przestrzeni dyskowej, która nie zaspokoi potrzeb większości z nas (a jeśli zechcemy korzystać z plików wyższej rozdzielczości to już wogle nie ma dyskusji) - w realnym użytkowaniu potrzebuje więc dodatkowej przestrzeni a więc drugiego komputera jako nośnika danych (lub kolekcji kart SD...)"

 

Widzę tutaj lekkie nadużycie albo bardzo duży skrót myślowy...

Przecież do Blacknote'a można podłączyć dyski zewnętrzne choćby i o pojemności 1TB, nie muszą to być karty pamięci. Poza tym można go spiąć z siecią domową po ethernecie. Możliwości są praktycznie nieograniczone i zależą tylko od własnej inwencji oraz zasobności portfela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając cały ten temat o serverach muzycznych czy odtwarzaczach twardodyskowych dochodzę do wniosku ,że jest to coś na "kształt" plazmy TV Pioneera za ,którą w 2004 roku dałem 23.000 zł a trzy lata póżniej nowa kosztowała 5 .000 zł :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.