Skocz do zawartości
IGNORED

HDD WAVE Music Server


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

>Przy pojemnościach rzędu setek GB trzeba też pomyśleć o jakiejś aplikacji do obsługi muzyki. Mam

>obudowę do dysku z wyjściem Coaxial i VGA. Problem polega na tym, że przy setkach kawałków ciężko

>znaleźć dany kawałek- wolno działa przewijanie nie ma funkcji random etc. Praktycznie uniemożliwia

>to używanie.

dlatego właśnie jest propozycja zrobienia czegoś własnego - z normalnym mechanizmem wyszukiwania kawałków (artysta, typ, tytuł itp.), przewijania, buforowania itp.

 

>Bogdan co to jest I2S? Czy to literówka i chodziło Ci o I2C?

I2S to Inter-IC Sound, I2C Inter-IC Comminication - pierwszy to standard komunikacji układów dźwiękowych (ADC, DAC, filtry cyfrowe) - jest pewną specyficzną formą I2C, który jest bardziej elastyczny od I2S

 

>Co dalej można zrobić z I2C?

część procków można ustawić tak żeby I2C pracowało jako I2S - do tego podłączysz przetwornik

 

>Co będzie odpowiedzialne za obróbkę WAV'a.

a co chcesz obrabiać? equalizer można zrobić pytanie ile mocy proca zje i czy warto

 

>Napiszcie coś o koncepcji jak to ma działać. Z tego co mi się wydaje to ta płytka ma procek,

>zasilnie i wyjścia, czyli interfejsy trzeba sobie dorobić.

zrobienie płytki to raczej jeden z mniejszych problemów - najwięcej problemów i frustracji da napisanie softu ;)

 

>Chętnie do tego celu nauczę się C, przynajmniej teraz będzie pretekst.

lepiej C++, na ARM jest wiele kompilatorów - darmowy GCC, kilka płatnych z darmową ewaluacją (Keil, CrossWorks, RealView)

pytanie zasadnicze - soft ma być całkowicie własny czy w oparciu o jakiegoś gotowca (uCLinux, FreeRTOS) - to drugie wydaje się lepsze ale ja np. nie mam doświadczenia w pisaniu sterów pod linucha :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "młody, specjalista od procków, twierdzi, że ten jest ciekawy i można to wykorzystać. Taniej samemu się nie zrobi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i myślę, że temat jest rewelacyjny i warty realizacji.

Mamy na forum sztab bardzo doświadczonych kolegów, którzy napewno poradziliby sobie

z realizacją. Tylko czy znajdą czas ? Sam kupiłbym kilka kompletów pcb ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za cholerę się na tym nie znam, ale ta płyteczka wygląda rewelacyjnie !!!! i cena faktycznie dobra.

z taką mocą to on pociagnie flac, mp3,itp. - wyswietlacz video, zeby menu i strukturę folderów i plików sobie na tv obejżeć -dla mnie bomba, ale potrzebna jest opinia fachowca :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zebrać najpierw założenia bo się bajzel robi.

Jak rozumiem, szukamy platformy

z prockiem

z możliwością podłączenia dysków- jakich ATA, SATA?

z interface'm na co- wyświetlacz LCD, monitor VGA, TV? (osobiście bym wolał albo graficzny LCD full color, albo VGA)

z możliwością stworzenia czy użycia istniejącego oprogramowania do zarządzania plikami muz.

z wyjsciem SPDIF- resztę każdy sam sobie dorobi wedle uznania

 

Miałbym prośbę aby nie wklejać samych linków z platformami tylko dopisać do tego jaką kto ma koncepcję, co ktoś może zrobić i co proponuje tak żeby powstawał projekt a nie zbiór linków do płytek z ARM'ami.

 

moja robocza koncepcja (dla niezbyt zaawasnowanych)

Zastosować platformę z Windows CE 5.0 (jest tam juz USB, RS232,wyświetlacz, system operacyjny i platforma developerska w postaci MS Visual Studio, .net etc) i do tego napisać albo kupić jakiś sofcik do obsługi muzyki. Pozostaje tylko problem podłączenia HDD i wyjścia SPDIF

 

co sądzicie?

w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wykorzystał to co wkleiłem. Trzeba poszukać drivera do linuxa dla wyjścia do DAC. Wybrać wyświetlacz i ... napisać soft do obsługi.

Projektowanie płytki pcb od początku to czasochłonne przedsięwzięcie i koszt całości i tak nie wyjdzie taniej. To już przećwiczone ;-)

Ja to myślę jedynie o wyjściu USB do podłączenia dysków zewnętrznych - nie budowałbym z dyskiem w środku.

Do tego obsługa również wifi, jakby co.

Nawet DACa bym nie wsadzał do tego - byłoby jedynie wyjście koncentryczne. W ten sposób największą robotą jest soft do obsługi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jedno - klientem XMMS2 czy MPD nie musi być aplikacja webowa, są dostępni klienci pod różne systemy, w tym w Javie więc sterować można nawet telefonem, byleby player był 'usieciowiony'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja koszerna to wyświetlacz 20x4 z HD44780, full wypas to LCD z tel. komórkowego. Możliwości jest b. dużo. Kontroler jest naprawdę fajny, pozostaje pytanie kto dysponuje czasem na napisanie softu? No i pytanie co tak naprawdę ma on zawierać.

A, prawda. Jeszcze dochodzi sprawa rozwiązania SATA i autodetekcji HDD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooger, 6 Kwi 2009, 16:45

 

Z tego, co słyszałem, wystarczy odpowiedni driver linuxowy by uzyskać wymagany przez dac sygnał. Pewno wyjście koaksjal z urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hdd musi być i jak najmniej niepotrzebnych dodatków, usb do gmerania na dysku jest OK, pilot, wyświetlacz. Jak ktoś chce kombajn multimedialny to moze kupić emtec movie cube lub coś w tym stylu.

Nam chodzi o minimalizm połączony z jakością dźwięku. High end wlasnego pomysłu, za rozsadne pieniądze. A może jeszcze mozliwość podpięcia CD-ROM i ripowania CD bez uzycia kompa jak w/w Naimie? rozmażyłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 6 Kwi 2009, 16:54

 

>Cooger, 6 Kwi 2009, 16:45

>

>Z tego, co słyszałem, wystarczy odpowiedni driver linuxowy by uzyskać wymagany przez dac sygnał.

>Pewno wyjście koaksjal z urządzenia.

 

No tak, tylko gdzie podepniesz ten SPDIF ? Gdzieś po drodze musi nastąpić 'zakodowanie' ciągu bitów na sygnał wychodzący przez SPDIF. Nie widzę tu innej opcji niż USB (no chyba, że o czymś nie wiem i można się podpiąć do I2C albo SPI... pewnie można tylko po drodze musiałoby coś jeszcze robić konwersję do I2S... no ale to 'coś' musiałoby być oprogramowane od strony systemu). Podejrzewam, że jedyna opcja to podpiąć się przez USB z np. PCM2902 albo czymkolwiek innym do czego nie będzie trzeba pisać własnego sterownika.

 

Jak bredzę to mnie poprawcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan

nie chodzi o kombajn, ale o urządzenie z dyskiem (jak rozumiem sata), wyświetlaczem i wyjściem SPDIF pilotem, i przyjaznym sofcie do odtwarzania.

 

Osobiście bardzo mi zależy na dużym wyświetlaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooger, 6 Kwi 2009, 19:00

 

>No tak, tylko gdzie podepniesz ten SPDIF ? Gdzieś po drodze musi nastąpić 'zakodowanie' ciągu bitów

>na sygnał wychodzący przez SPDIF. Nie widzę tu innej opcji niż USB (no chyba, że o czymś nie wiem i

>można się podpiąć do I2C albo SPI... pewnie można tylko po drodze musiałoby coś jeszcze robić

>konwersję do I2S... no ale to 'coś' musiałoby być oprogramowane od strony systemu).

 

oj nie czytałeś opisu tej płytki:

-Synchroniczny interfejs szeregowy (wsparcie m. in dla I2S)

 

płytka ogólnie full wypas - ethernet, usb host i device, mocny procek i sporo ramu, win ce i linux

ale... to już wyższa szkoła jazdy

 

odpowiedzcie sobie na pytanie czy dacie radę to oprogramować - mimo, że jest system operacyjny to i tak pozostaje masę pisania własnych sterowników - jeśli nie ma tu nikogo kto pisał sterowniki to mogę was jedynie pobłogosławić i życzyć szczęścia

 

wiem jak wygląda pisanie sterów pod windowsa na pieca na własnym przykładzie - mimo dokumentacji, przykładów i developer kitów jest to ból w dupie - trzeba znać system na wylot, jego budowę, API i kruczki - jeśli nawet posadzisz kogoś po studiach informatycznych, kto nie miał ciągot do programowania niskopoziomowego to szansa, że napisze całość softu w rok jest mała

 

co do mocy proca - mp3 i tak bym skreślił bo po co ;)

trzeba poszukać ile zjada obsługa FLAC na ARM

 

co do SATA - są dwa wyjścia - albo gotowy konwerter PATA->SATA i obsługa PATA albo wlutowanie kostki do SATA - ale tę ostatnią to będzie ciężko zdobyć (przynajmniej w Polsce)

 

jak jest obsługa HDD to obsługa CDROM to już tylko kwestia dopisania dodatkowej warstwy softu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef, 6 Kwi 2009, 19:43

 

>Cooger, 6 Kwi 2009, 19:00

>

>>No tak, tylko gdzie podepniesz ten SPDIF ? Gdzieś po drodze musi nastąpić 'zakodowanie' ciągu

>bitów

>>na sygnał wychodzący przez SPDIF. Nie widzę tu innej opcji niż USB (no chyba, że o czymś nie wiem

>i

>>można się podpiąć do I2C albo SPI... pewnie można tylko po drodze musiałoby coś jeszcze robić

>>konwersję do I2S... no ale to 'coś' musiałoby być oprogramowane od strony systemu).

>

>oj nie czytałeś opisu tej płytki:

>-Synchroniczny interfejs szeregowy (wsparcie m. in dla I2S)

>

 

O faktycznie, umnkęło mi, teraz dałem CTRL+F i wyszukałem I2S... "Synchroniczny interfejs szeregowy (wsparcie m. in dla I2S)" - tylko co to właściwie znaczy ? Pogooglam ;)

 

>płytka ogólnie full wypas - ethernet, usb host i device, mocny procek i sporo ramu, win ce i linux

>ale... to już wyższa szkoła jazdy

 

Lepszej nie znalazłem a szukanie w google to moja specjalność ;)

 

>

>odpowiedzcie sobie na pytanie czy dacie radę to oprogramować - mimo, że jest system operacyjny to i

>tak pozostaje masę pisania własnych sterowników - jeśli nie ma tu nikogo kto pisał sterowniki to

>mogę was jedynie pobłogosławić i życzyć szczęścia

>

Dlatego szukam gotowych lub semi-gotowych rozwiązań. Takich choćby jak podłączenie tej PCMki.

 

 

>co do mocy proca - mp3 i tak bym skreślił bo po co ;)

>trzeba poszukać ile zjada obsługa FLAC na ARM

>

A ja bym nie skreślał mimo, że to ma być rozwiązanie 'audiofilskie'. Ja osobiście czasami zapoznaję się z materiałem którego inaczej jak w MP3 nie zdobędę zanim nie kupię CD-Audio.

 

>co do SATA - są dwa wyjścia - albo gotowy konwerter PATA->SATA i obsługa PATA albo wlutowanie kostki

>do SATA - ale tę ostatnią to będzie ciężko zdobyć (przynajmniej w Polsce)

>

>jak jest obsługa HDD to obsługa CDROM to już tylko kwestia dopisania dodatkowej warstwy softu

 

Olać SATA skoro jest USB. Można kupić gotowy interface. Co do ripowania to zostawiłbym to na wersję Mk2 ;)

 

A może prościej jest znaleźć jakiś gotowy player oparty na Linuxie i zmodyfikować mu software o obsługę Flaca ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze postawić pytanie o graniczny budżet. Bo zakup autora (Trekstor za 150 PLN) to jakaś wyprzedażowa okazja, imho... ;)

 

Mi przychodzi na myśl składak PC, ma swoje oczywiste wady, ale jakby dobrze pokombinować to może coś tylko do .WAV z wyjściem SPDIF by dało radę niedrogo złożyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA naturalnie nie potrzebne, ale ATA czy IDE tak.

i najprostszy soft do wave na początek i wyjście I2S, a z czasem można rozwijać koncepcję. Pilot i wyswietlacz to też raczej konieczność.

Fakt że trekstor gra, ale high endem bym go nie nazwal :-) bo on jest masowy, a masz wytwór ma być unikatowy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie wykożystać kompletnej płyty:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

349 zł na allego.

 

Jest SPDIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o podłączeniu avr do dysku ata ale jak avr ma przerobić wav->spdif?

 

Co do peceta to fakt jest to pecet ale co w tym złego, bez wiatraków tylko dysk, który i tk jets w obu przypadkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.