Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S 1000 + CD-S 1000,problem


Mrpawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze tym razem całkowicie z innej beczki. Mam pytanie : mój zestaw szybciej wspomiany Yamaha A-S1000 jest jakby to najprościej powiedziec wiecznie naelektryzowany,tzn w 6 przypadkach na 10 gdy go dotkne za pierwszym razem od włączenia albo gdy sobie sam dłużej gra czuje takie jakby lekkie kopnięcie prądem :) fakt nie odrzuca mnie na ściane ;p no ale chyba takiego zjawiska nie powino byc prawda??? Czym może byc to spowodowane? Zanzaczam iż wszystkie kable począwszy od sygnałowych po zasilające mam najprawdę z wysokiej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

zwróć uwagę na to, na czym siedzisz i na to, z czego jest ubranie, które nosisz ? miałem podobnie i występowało w zależności od używanego ubrania. Jeżeli masz w urządzeniach możliwość uziemienia, to podłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kapcie albo podchodź na boso.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie te wszystkie Wasze rady z kapciami, ciuchami, czy czym tam chcecie nic nie zmienia. Ciało samo zbiera ładunki mając kontakt z różnymi materiałami ( to to o czym mówicie ). Jedyną słuszna radą jaką można dać w tym momencie to żeby przed dotknięciem sprzętu się rozładować dotykając np. na chwilę kaloryfera w miejscu pozbawionym farby. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bemol, 24 Sty 2009, 11:41

 

>Miałem podobny problem przy starej,dwuprzewodowej instalacji.Po wymianie nie kopie.

 

Ja mamu siebie instalację trzyżyłową, nowo położona i to własnoręcznie, żeby nikt mi nic nie schrzanił i niestety tez mnie czasem kopnie. Kopało natomiast zdecydowanie częściej i mocniej jak kanapy były jeszcze świerze, po ok. roku uzytkowania zjawisko prawie ustapiło, a kopnięcia są o wiele delikatniejsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ów magiczny kop w muzyce, którego wszyscy poszukujemy :o)

 

Mi się zdarzało to poczuć jak miałem kanapę w obiciu materiałowym i podchodziłem w laczkach gumowych prysznicowych. Na boso nigdy to się nie zdarzyło.

 

Sprawdź czy tylko dotykając yamahy cię kopie, czy jak dotykasz grzejnika, ściany dzieje się to samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polaryzacja sieciówki jest prawidłowa ? Przekręć wtyczkę w gniazdku.....nie ma prawa kopać, mnie nic nie kopie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 24 Sty 2009, 14:58

 

>A polaryzacja sieciówki jest prawidłowa ? Przekręć wtyczkę w gniazdku.....nie ma prawa kopać, mnie

>nic nie kopie....

 

Czy aby na pewno nic? A na poważnie to tylko pogratulować szczęścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno...dodatkowo przecierajcie sobie sprzę scierą mikrofibry i nic was nie kopnie, gwarantuję ;) No chyba że coś jest schrzanione w instalacji elektrycznej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 24 Sty 2009, 15:05

 

>Na pewno...dodatkowo przecierajcie sobie sprzę scierą mikrofibry i nic was nie kopnie, gwarantuję

>;) No chyba że coś jest schrzanione w instalacji elektrycznej....

 

Zyzio, załóż sobie klapki gumowe jak ktoś wyżej raczył słusznie zauważyć i pojeźdź dupą po kanapie obitej tkaniną syntetyczną np. jakimś poliestrem, to zobaczysz cała prawdę o swojej instalacji elektrycznej, tyle, że może Ci być trochę tak jakby głupio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaesze mozna ubrac gumowy strój Batmana i po krzyku.

 

Powaznie - zmiana instalacji - u mnie po awarii instalacji aluminiowej i wymianie tejze kłopot z pastuchem elektrycznym w postaci sprzetu audio został wyeliminowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 24 Sty 2009, 15:43

 

>Zaesze mozna ubrac gumowy strój Batmana i po krzyku.

 

Proponuje latex przy okazji do wykorzystanie przy baraszkowaniu z zona.Do tego stosowana maseczka z zameczkiem na usta lozkow pion i obowiazkowo pejcz. Idz na calosc ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyrosłem i brzuch mi urósł, a nowego nie planuje dlatego zmieniłem instalację.

Zresztą Batman podobno też spoważniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Też miałem podobne rabany z prądem, mam stara alum instalację TNC (teraz TNC-S) bo na klatce zaszaleli z miedzioszką heheh. Ja tam zmieniłem wzmachola i po problemie :D

nie będzie mnie szmaciarz prądem straszył.... Mnie - bohatera - PRĄDEM ??? hahahaha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra ten zestaw Yamaha A-S 1000 + CD-S 1000? pierwsze wrażenie, wady zalety, powównywaleś z czymś i z jakimi kolumnami to gra na jakim metrarzu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master

 

Jesli ci położyli miedź to na co czekasz pociagnij sobie 2x2,5 mm miedzi w trzech zyłach - gwarantuje ci, że odczujesz to w odsłuchach pozytywnie. Z tego co pamiętam to lubisz dobry głeboki ale szybki kontrolowany bas. Ja tak zrobiłem i nie załuję chociaż zostałem do tego zmuszony. Koszt niewielki a efekt spory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.