Skocz do zawartości
IGNORED

Wkłdka do duala CS 650RS


Madaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ostatnio problem, ponieważ złamałem igłę i teraz nie wiem co zrobić. Oryginalna wkładka to Ortofon ULM55E, igła do tego DN-155E Stylus z tego co szukałem raczej trudno osiągalna, jedynie na stronie ortofona znalazlem za 240zl. Straszna cena jak dla mnie za sama igłę, dlatego postanowiłem wymienić całą wkładkę na jakąś lepszą, no i pojawił się następny problem, mocowanie... Tego ortofona mocuje się za pomocą jednej śrubki i zatrzasku, nie znalazłem nigdzie wkładki , z takim mocowaniem i teraz myślę, że jeszcze headshell trzeba będzie zmienić. Proszę o radę, jaką wkładkę kupić, może znacie coś w miarę dobrego za rozsądną cenę, które by mi podpasowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Spróbuj poszukać na tej stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam mają naprawdę duży wybór więc możliwe, że znajdziesz taką igłę albo bdb jakości zamiennik w przyzwoitej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego za tak szybką odpowiedz... no i faktycznie jest igła dla mnie za 62,10 ;] to nie 240. Wiec igła jak coś to już jest. Jednak skoro już, założyłem nowy temat, może ktoś napiszę coś jeszcze, czy zna jakąś pasującą wkładkę, lepszą od tej mojej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 zł to nie 240 zł.Wiadomo, że zamiennik to zawsze zamiennik a nie oryginał, ale w tym sklepie maja naprawdę dobre rzeczy, więc jeśli komuś nie zależy aż tak strasznie na posiadaniu oryginalnej igły tam może znaleźć dobry zamiennik i cieszyć się muzyką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę że oferta NS jest zła. Napewno są solidnym sklepem, choć nie zawsze.Bywają błedy w rodzaju

oryginał ,ale bez logo firmowego, lub ...jak oryginał.

Igła gramofonowa , wbrewswojej prostocie technologicznej posiada wiele niuansów wykonawczych decydujacych o tym właśnie do odróznia zamiennik od oryginału.Choćby ,materiał cantilevera, guma tłumika tegoż, dokładność wtrysku oprawy, precyzja montażu. I to się płaci.A że gra, to....inny

aspekt sprawy.Też tak podchodziłem do czasu gdy posłuchałem na nowo oryginalnego zestawienia.Szczegownie we wkładkach wyższego sortu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo oryginał to oryginał i niema co dyskutować, ale kolega jak sam napisał był przerażony ceną oryginału ( za taką cenę można kupić niezłą wkładkę )więc zaproponowałem mu ten sklep i jak widać coś tam zaraz znalazł.Myślę,że niema sensu dalej spierać się co jest lepsze bo ja też wolę części oryginalne niż zamienniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem każde 100 zł więcej wydane na dobrą wkładkę i igłę przekłada się na jakość. O ile wg wielu (więc zapewne to prawda) stosunkowo tania wkładka ma szansę ładnie i czysto zagrać z bdb ramieniem, o tyle - i ten wariant przerabiam - prosty gramofon z nie najwyższej półki zagra tylko z dobrą igłą. Tu nie warto oszczędzać, jest to zawsze oszczędność na jakości dźwięku. Prędzej wetknąłbym AT440 do jakiejś Foniki niż AT3600 do Lenco... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri, w to nie wątpię ;-) i chętnie sprawdzę osobiście jeżeli ktoś dysponuje jakimś czynnym Lenco, który szuka opieki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im lepsza (a zatem często droższa) igla/wkładka tym w lepszym stanie musza byc płyty. Wlaśnie doświadczam tego na sobie. Większość mojej skromnej na razie płytoteki to płyty po rodzicach (a na niektórych jako dziecko puszczałem żołnierzyki albo resorówki) albo płyty z allebłogo. Przy poprzedniej igle o szlifie sferycznym płyty brzmiały gorzej, troche jak zza koca ale również trzaski i śmieci były mniej słyszalne. Teraz jakby koc zniknął (albo zamienił się na prześcieradło) jestem zadowolony z dźwiękow ale na niektorych płytach słyszę więcej trzaskow niz poprzednio. Założyłem opluwaną przez niektórych AT3600 i jestem na razie zadowolony. Wiem, że mam sporo możliwości upgrade'u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lenco nie byłoby problemu.Zawsze można zrobić porównanie , jedynie kłopotliwe jest przezbrajanie headshelli a nie dysponuje wolnym. Posiadane są już zabudowane.(ADC R20EX, Shure 111HE,Nagatron 220)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa 76 - właśnie dobra igła (np. AT440 albo AT150) wyciągnie całkiem sporo nawet z mocno podniszczonych płyt, inna rzecz, że trochę przy tym oberwie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>conri

"Tzn że jesteś na początku drogi :)"

 

No to nie jest dla nikogo tajemnicą :)? Też chyba kiedyś byłeś. To jak ze szkołą. Najpierw uczymy sie alfabetu, później czytania, a dopiero długo długo później czytamy Dostojewskiego. Ja teraz jestem w szkole, a Ty jesteś dla mnie jak Dostojewski ;) i juz staram się dukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> łasic

">eMKa 76 - właśnie dobra igła (np. AT440 albo AT150) wyciągnie całkiem sporo nawet z mocno

>podniszczonych płyt, inna rzecz, że trochę przy tym oberwie..."

 

Na pewno tak jest. Ale w całym zestawie, który ma odtworzyć płyte jest cos więcej niż igła i wkładka. Wszystko musi byc mniej więcej równoważne bo inaczej jeden element toru niweluje nam wysoką jakość innego. Więc rozwijać sprzęt trzeba jakoś równomiernie. To jak z łańcuchem, że najsłabsze jego ogniwo wyznacza nam jego faktyczną wytrzymałość/jakość.

Mam zamiar kiedyś kupić coś z wyższej półki ale na razie, jak mi polecił Ahaja posłucham tego co mam, żeby się oswoić z dźwiekiem i wiedzieć co chcę zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMka

Po prostu zazdroszczę .Bo przed tobą piękna droga , a ja już widzę przystanek, i to nawet krańcowy:))

Dosłownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> conri

Zabrzmiało to... jakoś tak ostatecznie! Co miałeś na myśli? Sprzęt? Brzmienie? Muzykę? No bo chyba nic innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa76, 25 Sty 2009, 18:20 - Powiem tak: mój zestaw wkładka/igła kosztował mnie ok. 2/3 ceny gramiaka i jakieś 4-5x tyle co mój szrotowy amplituner, ale to właśnie ten wydatek + 1k złotych na kolumny zaważyły na tym, że to wszystko brzmi dla mnie bardzo miło. Właśnie po zakupie dobrej igły i tych monitorków, które mam zauważyłem najwyższy skokowy przyrost jakości dźwięku. Nie żałuję ani centa. W szczególności stwierdzam, że gdybym wydał to na preamp, wzmacniacz albo kable, to nadal bym szukał czegoś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri, 25 Sty 2009, 18:33

>Ze sfery audio przechodzę w budownictwo.Aby osiąść i słuchac ,....,słuchać ptaków i szumu drzew.

 

ooo, i tu Ci zazdroszczę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>łasic

"W szczególności stwierdzam, że gdybym wydał to na preamp, wzmacniacz albo kable, to nadal bym

>szukał czegoś lepszego."

 

To znaczy, że już odnalazłeś doskonały zestaw i nie będziesz go rozwijał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>conri

"Ze sfery audio przechodzę w budownictwo.Aby osiąść i słuchac ,....,słuchać ptaków i szumu drzew"

 

Myślę, że wszystko to można z powodzeniem połączyć. Budownictwo ze słuchaniem muzyki i ze słuchaniem szumu drzew. Z niczego nie trzeba rezygnować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To znaczy, że już odnalazłeś doskonały zestaw i nie będziesz go rozwijał?

 

Co to, to nie! :) Ale nie czuję silnej presji wywołanej tym, że coś mi kompletnie nie odpowiada, a było tak z gorszymi igłami. Teraz mogę się wyluzować, przyczaić i kupić coś na spokojnie jeżeli będzie jakiś przypływ gotówki. Np. mój 30-letni NAD może wyzionąć ducha? Ale na teraz puszczając przezeń sygnał z gramofonu nie zauważyłem znaczącej różnicy (czyt. uzasadniającej wydatek 1k złotych lub więcej) przy użyciu lepszego preampa. Drogie kable olewam. Za to słyszę olbrzymią różnicę między tymi igłami, które miałem, a tą AT, której teraz używam, po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuje.... polemika rewelacyjna, tylko nie wiem jak to się ma do mojego problemu... tzn. jaka niezła wkładka pasowałaby do mojego zestawu... widzę jedynie wasze opinie o posiadanych sprzętach , jednak nie po to zakładałem ten temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz mocowanie na zatrzask , to skazany jesteś na szukanie dualowskiego wykonania.Pozostają Ortofony DN.Shure ,.Może jako firmowane Dual inne,I na tym raczej koniec.Pozostaje lektura www.

Jakoże to ramię ULM, niewielkie pole manewru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madaa, opinie opiniami, ale mój wniosek jest taki, żeby nie żałować grosza, a na pewno rozważyłbym nowy headshell ze standardowym mocowaniem ze względu na duży wybór dobrych wkładek - o ile robisz to na własny użytek. Jeżeli na handel - kup najtańszego zastępczaka i sprzedaj jako sprawny... ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila, moment, jeśli w tym dualu jest standardowe dualowe mocowanie z przejściówką na klip to tam się spokojnie da założyć każdą wkładkę na 1/2 cala, więc o co chodzi?

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 19

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.