Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana sprzętu stereo


Stefano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie, planuje wymianę swojego sprzętu stereo. Nie jestem w tej tematyce zbyt biegły i prosiłbym o pomoc. Chodzi mi o amplituner stereo, kolumny i odtwarzacz cd lub dvd (czy jest jakaś różnica w odsłuchu płyt?) z możliwością odtwarzania mp3. Myślałem o amplitunerze kina domowego, ale po przeczytaniu kilku wątków wychodzi na to, że tego typu urządzenia nie zbyt dobrze radzą sobie w stereo. Słucham głównie rocka i metalu, ale inne rodzaje muzyki też są mi bliskie, może za wyjątkiem wszystkich odmian disco. Na nowy sprzęcik planuję przeznaczyć około 4000zł.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz powiedzmy ustalic sam ze soba czy chcesz sluchac muzyki czy ogladac filmy a potem skladaj system.Badz czujny i sluchaj.Czyli kupuj uszami najpierw a potem oczami.Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefano@ w pytaniu nie definiujesz co za te 4000 zł chciałbyś kupić? Bo jeżeli wymienić cały sprzęt t.z. źródło (tuner lub CD), wzmacniacz, kolumny okablowanie to jest tego trochę. Piszesz o mp3. To bardzo upraszcza poszukiwania. Czyli amlituner CD z możliwością czytania płyt mp3+ dwie kolumny i okablowanie szeroko rozumiane.

W pytaniu nic nie ma o pomieszczeniu odsłuchowym. jego wielkości, wytłumieniu i.t.d.

Wspomnianego Denona nie słuchałem więc nie mam zdania na jego temat. Ale może kupisz cały zestaw. To wychodzi taniej niż zakupy pojedyncze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefano, 28 Sty 2009, 17:13

 

>A co myślicie o Denonie DRA-700AE + jbl e50?

 

Seria 1500AE jest kiepska tym bardziej (chociaz nie znam) odradzam 700 zwłaszcza że dysponujesz budzetem za który można złożyć przyzwoicie grający używany złomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co do denona to bym sobie odpuścił, gra sucho i płasko. Za sumkę 4 tysi jak na początek zabawy możesz nabyć np. coś z klocków Nad-a, do tego AA phoebe i masz zestawik jak znalazł dla początkującego audiofila. To tanie i bezpieczne połączenie, dające dużą frajdę z obcowania z muzyką. Chyba, że mógłbyś sobie pozwolić na klocki używane, wtedy wybór jest spory... Ale to już trza słuchać i wybierać samemu ;) Aha, skup się raczej na osobnym wzmaciaczu i tunerze, ampli wypadają słabiej. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron, zaskoczę Cię, oczywiście nie neguję wyższości 1500AE Denona nad jego serią 700AE, ale 700 gra przyjemniej dla ucha. Poza tym zanim coś powiesz to przytocz przykłady, dlaczego, a nie że jest kiepska. Bo co, bo tak słyszałeś, czy słuchałeś, większość zarzuca Denonom, że grają napompowanym basem i wysokimi, a ja się zastanawiam czego Ci ludzie w życiu słuchali? Jeżeli uważasz, że Denon gra zbyt jasno, to posłuchaj nowej serii Marantza. Odsłuchiwałem 7003 wzmak i CD podłączone to było do i jak do tej pory nie słyszałem gorszego dzwięku, a słyszałem sporo. Powiem krótko, piła łańcuchowa, pisk paznokci na tablicy, czy co tam cię bardziej drażni, to przy tym pikuś. Dodam, że byłem w posiadaniu Denona PMA-500AE, czyli najsłabszego z całej serii i jakoś mi grał całkiem przyzwoicie. Cena ok 900 pln., za wzmak Marantza 7003 trzeba zapłacić tyle, a nawet więcej co za Denona 1500AE. Tak więc jak widzisz wszystko jest względne, a gusta z goła odmienne, ale po Marantzu nikt nie jeździ. Swoja drogą Denony znajdują nabywców wśród melomanów (nie mylić z audiofilami), a znam osobiście kilku, którzy nie narzekają na jakieś braki w ich dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 15m2 i jedne i drugie będą się dusić. Polecam porządne monitory z nisko-sredniotonowym 15/16 cm. Oczywiście do kompletu standy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15m2 to nie jest już tak mało i spokojnie można tam podłogówki postawć. Dlaczego podłogówki, a no dlatego, że do rocka. Moim skromnym zdaniem zadna konstrukcja 2-way nie da takiego życia tej muzyce jak 3-way. Klasyczna konstrukcja w układzie d'appolito najlepiej wysokoefektywna ok 90 bd to efekt moich doswiadczeń i poszukiwań w drodze do uzyskania jakiegoś tam przyzwoitego dzwięku w takim repertuarze muzycznym. Kolumny jednak nie mogą być w tym przypadku zbyt duże, bo i pomieszczenie nie największe. Ostatnio słuchałem fajnie grajacych kolumn marki Energi należącej do grupy Klipscha, fajne, nieduże i ładnie grające, niestety cena za model RC-30 bodajże ok 1700 za szt., ale fajne to polecam. Poleciłbym też tańsze od nich Magnaty Quantum 505, takie właśnie sam posiadam, ale trochę pomieszczenie do nich za małe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.