Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory dwudrożne diy - propozycje


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach postawienia pierwszych kroków diy chciałbym zbudować monitory stereo.

Czego oczekuję od dźwięku:

bas nisko schodzący w dwóch typach jeden to punktowy, dokładny kick a drugi trzymający stałe niskie częstotliwości. 40hz uważam za dobry początek pasma przenoszenia przy jak najlepszej liniowości.

średnica powinna być dokładna i również jak najbardziej naturalna.

Wysokie tony absolutnie nie natarczywe, no i wciąż jak najbardziej liniowe. Nie muszą sięgać 40khz :) 16khz uważam za max.

 

Jak widzicie chcę uzyskać konstrukcję jak najbardziej naturalną. Na zwrotnicach się nie znam zupełnie, więc jakiś w miarę gotowy projekt kolumny byłby dla mnie zbawienny. Przy małych rozmiarach bas reflex będzie chyba konieczny do uzyskania odpowiedniej ilości powietrza.

 

Kolumny będą w 95% służyły do słuchania muzyki z komputera, a więc będą stały tuż za biurkiem dość blisko uszu. Ważne więc będzie, żeby dobrze grały na niskich wzmocnieniach i żeby szybko rozwijały scenę(bliska odległość od uszu). Do kompletu mam już dac usb PCM2702 kupiony na allegro, na płytce z jednego z forumowych group buy msfalcon bodajże. Zresztą to ona zmotywowała mnie do kilkudniowych poszukiwań rozwiązania problemu trzasków jakie serwował mi laptop(dell studio 1535). Teraz gdy już mogę spokojnie bez łaciny podwórkowe słuchać muzyki postawiłem krzyż na moje logitechy z5500, które zresztą są ustawione jako 2.1 i mają ogromną dziurę w paśmie koło 300hz... i jak na tym muzyki słuchać. A subwoofer z kompletu jest wolny jak procesja na Boże Ciało...

 

Myślę, że dość dobrze przybliżyłem gust i warunki pracy. A oczywiście słucham głównie mp3 320kb, gdyż w takim formacie jest wydawana obecnie muzyka elektroniczna gatunku trance(vocal, uplifting i tech) której zresztą słucham.

 

Teraz co do budżetu. Wydanie więcej niż ~900zł na wszystko będzie jak mniemam bezcelowe, gdyż za takie pieniądze z łatwością kupię gotowy zestaw. Zresztą planuję zrobić ciekawe, ładne skrzynki - jestem estetą więc kolumny za 1000zł oklejone folią uważam za nieporozumienie. Chciałbym uzyskać zestaw o świetnym wzornictwie więc nie drugorzędne znaczenie będzie miał dla mnie wygląd driverów. Preferowałbym nisko-średniotonowca o membrance z jakiegoś kompozytu ciemnego koloru (żadne pomarańczowe czy żółte nie wchodzą w grę) w którym wyeksponowany jest przeplot(włokno szklane, węglowe czy kevlar).

 

Przykład wyglądu głośnika:http://www.wharfedale.waw.pl/images/wharfedale_wyprzedaz_diamond_93_orzech.jpg

Przykład wzornictwa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prawdopodobnie wykorzystałbym tkaninę węglową jako element wzornictwa, bądź nawet jako element konstrukcyjny(kompozyty ogółem), o czym zresztą założyłem temat na forum i mógłbym go rozwinąć popierając doświadczeniami z prac. Nie obraziłbym się gdyby padła jakaś propozycja wysokotonowca montowanego tak jak w tych kefach powyżej.

 

W każdym bądź razie czekam na generalne propozycje robić czy nie, jeśli tak to jakie przetworniki zastosować. Nie podliczajcie mi kosztów obudów do kwoty sumarycznej. Załóżmy że łącznie na drivery, zwrotki, gniazda okablowanie wewn. jestem w stanie wydać ~900zł. Jak padną propozycje czegoś droższego, ale ciekawszego jestem w stanie wydać więcej, ale nie jeżeli za łączną sumę z obudowami będę w stanie kupić dobrze grające gotowce.

 

Będę starał się odpowiedzieć na wszelkie pytania jak najszybciej, choć dziś muszę się uczyć programowania w c na zaliczenie...

 

Pozdrawiam, maciek.

 

ps na wzmaka chciałbym wydać mniej niż 400zł, preferowalnie jakiś stary dobry technics czy coś tego pokroju.

P.s.2 chętnie wpadłbym do kogoś z warszawy zobaczyć z czym to się je czyli abc produkcji diy. Mam spory warsztat i doświadczenie ze wszelkimi narzędziami, choć ze stolarką dość nikły kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> w którym wyeksponowany jest przeplot(włokno szklane, węglowe czy kevlar).

 

no to monacor sph-165cp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ma duza cewke wiec mocy przyjmie i go nie spalisz latwo, przy tym ma bardzo dobre opinie.

co prawda malo projektow jest na nim ale glosnik warty uwagi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj sobie gotowe konstrukcje na diyaudio, wszystko na dloni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dolphin, ciekawa propozycja. Jak widzę nie ma sensu za wszelką cenę pchać się we wsorki na mambranie, bo każą sobie słono za nie płacić jak widzę.

Czekam na kolejne propozycje, a jak będe miał chwile zapoznam się z tematami na diyaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak widzę nie ma sensu za wszelką cenę pchać się we wsorki na mambranie, bo każą sobie słono za nie płacić jak widzę.

 

glosniczek nie tylko wyglada ale i gra, mozna w necie poczytac o nim.

Przejrzyj jednak jeszcze oferty np akustyk.com.pl moze cos Ci wpadnie w oko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest o głośniku SPH-165kep ale niewiele o SPH-165cp. Czy można je uznać za konstrukcje "bratnie" o nieco innym charakterze, czy to już zupełnie inne głośniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może innym razem. Problem kolumn rozwiązałem chyba bardzo rozsądnie jak na dany czas tj. podwyżek cen przetworników. Otóż zakupiłem dziś drogą licytacji kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w ciemno, bez odsłuchu. Cena okazyjna myśle, trance leci sobie cichutko i o to chodzi. Żadne kręcenie gałką w górę. Teraz raczej w dół :D. Pozostaje mi nabyć wzmacniacz, i pospawać standy. Dzięki za pomoc dolphin, ale czasem prostsze rozwiązania są lepsze a na dodatek tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusiciel. Lepsze? Zależy co kto uważa za lepsze. Nie zamierzam prowadzić dysputy diy nie diy, ale prawda jest taka, że kupiłem i słucham a zawsze mogę sprzedać. Z diy wygląda tak że kupiłem, buduję, poprawiam, może wreszcie słucham, sprzedaję za psie pieniądze. No i ta prezencja kevlaru, ahh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze diy zawsze bedzie trudniej sprzedac;) i nie pisze zeby Cie draznic czy cos, ale za te pieniadze mozna zlozyc poprawnie grajacy zestaw nie da sie ukryc i na jakis czas posluzy napewno. no ale tu na as panuje dziwny klimat i nie kazdy kto napisze watek dostanie odpowiedz od osob ktore naprawde wiedza o co chodzi.. i dlatego tylko ja sie wypowiedzialem wlasciwie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin szkoda pisania oni i tak tego nie zrozumieją na AS już tak jest że do porad moło tu mądrych ludi ale do pyskówki nadają się idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.