Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe prowizje Alledrogo - Zgroza


marcin9999

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ale są tacy co żyją z handlu na allegro - a teraz jak podnieśli prowizje i wywalają wszystkie aukcje mowiące o innych przedmiotach to na kupujacych się to zaczyna przenosić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ebayem jest ten problem że nie wypromowali go jak trzeba i ilośc odwiedizn jest minimalna - więc sobie alledrogo policzyło i zaczyna zachowywać się jak Telekomuna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czasami cos sprzedaje i nie zauważyłem zadnej podwyzki. Napisz do nich skad sie biora te rachunki - moze masz sklep wtedy prowizje są wysokie. A temat proponuję przeniesc na bocznicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że prowizje nie były zmieniane. Przynajmniej oficjalnie.

Jakby nie było to jest 4% do 50zł a dla kwot pomiędzy 50,01 a 1000 jest 2zł +3% od kwoty powyżej 50zł (progresja). Więc nie ma możliwości żeby od 150zł naliczyli 11zł, więc albo jest błąd w systemie naliczania prowizji portalu i to trzeba reklamować, albo też sprzedający wystawiał aukcję z bajerami i to jest prowizja od wystawienia przedmiotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin9999 ja cię nie rozumiem. Sprzedałeś pierwszy przedmiot w życiu że teraz to odkryłeś? Ja mam miesięcznie ok 100zł prowizji do płacenia zdziercom i co zrobię? Nie mam wyboru. Gdyby nie oni to bym również nie zarobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno zrezygnowałem z kupowania na allegro. Czasami coś jeszcze w allegro sprzedaję, ale ostatnio za sprzedaż 2 przedmiotów razem dostałem 1000zł, pociągneli mi od tego 70zł prowizji.. Nie wyobrażam sobie jak mógłbym prowadzić dz. g gdzie moim jedynym kanałem sprzedaży produktów byłoby allegro.. że to się wogóle ludziom opłaca. To jest zwyczajny monopol, monopol na który zgadzają się wszyscy. Przecież są inne serwisy aukcyjne, gdyby cały naród się zmotywował i przeszedł np. do świstaka zobaczylibyście co stałoby się z prowizjami allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie naliczono 10,24 od 154 zł sprzedaży kup teraz. Miesiecznie sprzedaje okoló 100 przedmiotów- ale skoro wierzycie allegro to dobrej zabawy . Sklepu nie mam . Allegro po cichu rznie ceny w góre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że naliczyli Ci podwójnie prowizję od sprzedaży. Wg regulaminu od takiej kwoty jest 5,12zł. Ja bym składał reklamację, no chyba że wystawiłeś 2 przedmioty, to wtedy prowizja liczona jest podwójnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że najlepsze są te teksty allegrowiczów pisane w negatywnych komentarzach: "zgłosiłem sprawę do ALLEGRO !!", "chwast zaśmiecający ALLEGRO", ALLEGRO nie jest dla dzieciaków!" itd, żenujące.. tak jak poziom ortografii polskiego społeczeństwa, który możemy sobie zobaczyć czytając aukcje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

a płacicie podatki od sprzedanych przedmiotów??

kiedyś jakiś mądry informatyk zostanie zatrudniony przez fiskusa i napisze programik który ładnie powysyła wszystkim prezenty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majac firme z magazynem nabijasz i tak wszystkie transakcje przez drukarke fiskalna - tutaj nie pokombinujesz. moze i sa tacy co kombinuja ale chyba nie zajmuja si eprofesjonalnie sprzedaża - pogubiliby sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, na swistaku tez by podniesli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podatku to jeżeli przedmiot jest starszy niz 6 miesięcy a jego cena sprzedaży nie przekroczy 1000zl nie trzeba płacić podatku , rocznie nie można przekroczyc ze sprzedaży 10K euro wiec nie ma tragedii. Przynajmniej tak pisali na jakims w miare szanującym sie portalu o podatkach nie pamiętam gdzie dokąłdnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma piernik do wiatraka, poza tym jest wiele ludzi jak widac wyżej kturzy żyją tylko z tego jest to ich główne źródło dochodu, to ja Ci kolego życze abyś i ty ztracił prace albo zeby Ci pensje zmniejszyli o połowe ciekawe czy byś pisał takie pierdoły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tutaj tylko rozlczulania sie nad handlarzami ktorzy sciagaja sprzet zza Odry a potem wystawiaja za jakies chore pieniadze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przczytaj wyżej , ludzie sprzedają po sto pare rzeczy w miesiącu i jeżeli faktycznie aż tak podniesiono ceny to współczuje im serdecznie a pisząć, cytuje "je....bać handlarzy" jest stwierdzeniem w tym przypadku troche nie na miejscu, nie sądzisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tench, 27 Sty 2009, 19:51

 

>Brakuje tutaj tylko rozlczulania sie nad handlarzami ktorzy sciagaja sprzet zza Odry a potem

>wystawiaja za jakies chore pieniadze...

 

Może ktoś założy watek o podłych niemcach odcinających kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.