Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

A to mój zestaw kolumny jak widać reszta to cd CA 640 zlampizowany przez Maca z lampkami Mullarda ECC88, wzmacniacz to Vincent 226 Mk II z wymienionymi lampami i kabelki audioquesta bedrock.Jeśli chodzi o kolumienki to w tym zestawieniu naprawdę grają bardzo dobrze i jestem z nich zadowolny.

post-7853-100005569 1233070991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zestaw jak widac na zalaczonych 2 zdjeciach:

-wzmak Onkyo A-933,

-interconekt Van Den Hul The Bay C5 Hybrid,

-cd Onkyo C-733,

-kolumny Monitor Audio RS6,

-kable glos. Monster Cable Z-2.

 

Zestaw gra dzwiekiem takim jak chcialem - oczekiwalem i szukalem :)) w koncu znalazlem recepte!!!

Kolumny od tygodnia w domku wiec jeszcze w fazie wygrzenia, i wiem ze jeszcze troszke lepiej zagraja po wygrzaniu. Pozdrawiam

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam bylem posiadaczem MA RS8 .Wymienilem je na Castle Howard S2 z LT z kilku powodow .Pierwszym powodem byly przetworniki za aluminiowo plastikowo a okleina ktora na poczatku sie zachwycalem jest jak cerata tworzywo a nie drewno i wystaczy puknac i rysa na stale .Jezeli chodzi o brzmienie to za bardzo podkreslone krance pasma a wyzsze basy perkusyjne wyciszone przez maksymalne wygluszenie w srodku.Ok starczy tej krytki teraz plusy zastosowalem kable transparenta z filtrami i lampe Audio Note i troche je sprowadzilem na ziemie.Zaleta tych kolumn jest potezny miekki i rozciagniety bas zadne kolumny w tym przedziale nie maja tak poteznego basu srednie lekko natarczywe i na pierwszym ale ogolnie da sie przezyc .Stereofonia i transparentonosc tych kolum na wysokim poziomie.Pamietam jak sluchalem rs6 w porownaniu do kefa i wielu innych pozamiataly je doszczetnie. W kefie bas jak by ktos w karton kopal balagan w srednich masakra jakas.RS6 zagraly przyzwoicie poteznie bez rezonansow na poziomie 80-200 hz .Polecam te kolumny do potulnych wzmakow i cd z reszta tez sobie radza ale z tymi kolumnami to jak z ladna dziewczyna swieci wszyscy chca miec ale na dluzsza mete meczy hahhaha.Po kilku miesiacch przekonalem sie ze najlepiej graja kolumny z papierowymi membranami lub weglowymi nic nie zagra tak naturalnie !!!! Ale z nimi nie jest latwo glosniki jak vifa c17wh potrzebuja super eletroniki maja bardzo rowne pasmo i pod kazdym slabym wzmacniaczem i cd graja slabo tak sucho pusto a wynika to z tego ze eletronika generuje duzo syfu w granicach 800hz i 8 khz i nie da sie przeskoczyc trzeba korekcji zwrotnic wygluszen a te zabieraja piekno muzyki i naturale brzmienie.Tak czy inaczej te kolumny graja najlepiej z calego towarzystwa do 5 tys zl mocno dynamicznie i do eletroniki na poziomie 10 tyz zl nic lepszego nie potrzeba pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisuje sie do klubiku z maliznami MA monitor 7 - niestety nie w wersji gold -

ale maluch sa bardzo dzielne - i wymiatają az milo :)))

- sprezysty bas - szczegolowosc - fajne stereo

a przy tym muzykalne - przyjemnie sie słucha...

post-5678-100004416 1234133496_thumb.jpg

post-5678-100004417 1234133496_thumb.jpg

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem MA GS 20, kolumny grają wyśmienicie, na początku chciałem kupić RS6, ale troszkę brakowało mi w nich detali, cyknięć itp. więc zdecydowałem się na GS-y i....muszę przyznać, że był to strzał w 10 :), detale + głębia i nisko schodzący bas, czyli to czego oczekiwałem. Gra to z Naitem 5i, z kablami Nac A5, póki co niczego lepszego mi nie potrzeba..zdjęcia wkrótce

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dołączę do klubu. Od dwóch dni grają u mnie MA BR6. Nie RS6 ale był to mój świadomy wybór,a słauchałem i jednych i dugich, wybrałem BR. Powód? Chciałem kolumn przy których będę mógł odpocząć, ciepłych z obfitym basem, z odrobiną słodyczy i czaru, a takie właśnie są BR6 i wcale nie twierdzę, że lepsze RS6, są poprostu inne.To pierwsze wrażenia, a podobno MA potrzebują czasu na wygrzanie, a będą grać jeszcze lepiej. Napiszcie czy czy to prawda i na co mogę liczyć, bo kto może to wiedzieć lepiej niż Wy.

Pozdrawiam wszystkich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolege w klubie :)

 

W moim przypadku MA rs6 graja od nowosci juz okolo 46 dni, srednio 2-3 godzinki dziennie. Na poczatku graly jakby chlodniej, bas byl i tak gleboki ale bardziej krotki, srednica byla jakby lekko za przyslona, wysokie dobre dokladne ale mniej cukierkowe troszke surowe. Hm po okolo miesiacu dzwiek nabieral glebokosci, wysokie sa bardzo szczegolowe, precyzyjne ale nie ostre takie bardzo szczegolowe i lekko slodkie.

Srednica jest wyrazna i jakby cieplejsza (pieknie glosy kobiece jak i meskie teraz gra) napedza na nowo utwory i pokazuje ten zakres bardzo dobrze. Co do basu to jest duzo glebszy, wyraznie slychac rozne barwy basu i dobra dyscypline, pieknie kontrolowany.

 

Ogolnie graja cieplej, bardziej slodko na gorze, stereofonia sie polepszyla, zaczely kolumny znikac, dzwiek jest szczegolowy i swiezy. Dla mnie jest pieknie w moim zestawieniu, a wiem ze moze byc lepiej jesli akustyka pomieszczenia sie zmieni (czyt. wypelni). Coz na pewno i w Twoim przypadku dzwiek sie pieknie rozwinie - wyksztalci po jakims czasie :)

Pozdrawiam

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! od 4 miesiecy mam maluchy BR2, a od 2 brlcr. pomimo ze graja na duzej powierzchni z zabytkowym technicsem ax540 (nie mam serca sprzedac, a nie chce sie zepsuc) to jestem bardzo zadowolony. zwlaszcza z basu jak na takie male glosniki w tym przedziale cenowym. w planach jest wymiana ampli i dokup suba. w kwietniu podepne WD TV HD Media Player jak przyleci z USA. moze kiedys kupie wieksza pare br a br2 beda jako satelity. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich Monitorowców.

Postanowiłem się zapisać na forum, gdyż też stałem się szczęśliwym posiadaczem MA RS6/RSLCR/RS1.

wszystko chodzi naradzie pod amplitunerem Denon AVR-2106 i kablami KLOTZ. Po podłączeniu nowego nabytku MA nie byłem za bardzo zadowolony, płytki bez dynamiki dźwięk darł mi uszy, postanowiłem je wygrzewać włączając sprzęt i wychodząc z domu żeby tego nie słuchać. Po trzech tygodniach dźwięk naprawdę się poprawił, dokupiłem kable KLOTZ-a i one też pomogły przede wszystkim bas stał się milszy dla ucha. Na razie pomieszczenie mam puste dużo w nim echa (zaczynam się meblować) i dlatego też ten dźwięk jest taki a nie inny. Mam nadzieje że po całkowitym umeblowaniu będzie dobrze.

post-23446-100007360 1239862368_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - dzisiaj słuchałem w Audio Forte podstawkowych MA Bronze BR2.Grały z Atolem.

Koncert The Eagels, Eric Bibb no i II Led Zeppelin.

Brzmienie podobało mi się, pierwsze dwie płyty super, na Zeppach w szybkich utworach lekki chaos, ale to prawdopodobnie wina realizacji płyty. Ogólnie czwórka z plusem.

Mam pytanie - jak BR2 zagrały by z Denonem PMA860 i DCD-1460. Kable do biwiringu mam Real Cable 250 i 400, ale zawsze można zmienić np. na Procab. Nie mam teraz możliwości targać do sklepu gratów.

Muzyka - rock - lata 60-80. Blues, również często różne rzeczy Metallico-podobne.

Pokój malutki ok.12m.

Dzięki za opinie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Slawek_meb

 

postaw sobie odwrotnie - amplituner na dvd bo ten Denon się mocno grzeje...

trochę też szkoda tych kolumn do niego, chyba że mało słuchasz muzyki i zestaw służy głównie do filmów, ale faktycznie najpierw trzeba poprawić akustykę pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111

Co byś mi zaproponował, słucham dużo muzyki, ale filmy też często oglądam. Mam kupić wzmacniacz do muzyki i przełączać na ampli jak będę chciał obejrzeć film? czy jest jakieś inne dobre rozwiązanie. A co do akustyki wnętrza, jak myślicie co najlepiej ją poprawia, słyszałem że grube zasłony w oknach, ale do mojego wnętrza nie pasują, będę miał tylko żaluzje drewniane. Może jakiegoś pluszaka na podłogę rzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o akustykę pokoju, to najlepiej położyć na podłodze gruby dywan, poustawiać trochę kwiatów ( one pasują w każdym pomieszczeniu ), zawiesić jakieś obrazy itp.na ścianach i będzie dużo lepiej:)Możesz dokupić wzmacniacz i użyć go jako końcówkę mocy, która bezpośrednio napędza kolumny. Wówczas muzyki możesz słuchać tylko ze wzmaka, w stereo ( tak najlepiej ), a filmy oglądać używając dźwięku wielokanałowego:) I wilk syty i owca cała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to witam wszystkich miłośników Monitor Audio. Jestem ich posiadaczem od jakiegoś tygodnia, dokładniej modelu RS-6. Mój sprzęt- przyjemnie brzmiący, raczej po tej ciepłej stronie, bliżej analogu. Jak na razie głośniki się wygrzewają już ponad 60 godzin, ale jeszcze chyba nie uzyskały pełni swego brzmienia...Taką z resztą mam nadzieję, bo nie do końca mnie zachwycają. Brzmią jakoś za jasno i mało spójnie, brak pełni i zwartości. Poza tym jest trochę chłodu w średnicy i ogólnie brak czegoś w dźwięku, co trudno zwerbalizować. Jestem jednak dobrej myśli, bo jeden z fachowców w dziedzinie audio zapewnił mnie, że Monitor Audio wygrzewa się nawet 400 godzin i pewnego dnia sam zauważę, że proces ten dobiegł końca, a brzmienie do którego się przyzwyczaiłem uległo dużej zmianie na lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano fakt, potrzebują się dotrzeć, z początku to trochę suchotniki.

Jak Ci będzie brakowało ciepła popróbuj z podłożem - MA są na nie dość wrażliwe, na kolcach grają chłodno, na stopkach podbitych gumą się ocieplają. Kablami też można podziałać - kiedyś słuchałem S6 na głośnikowych VdH i było tak miło i cieplusieńko, normalnie jakby siedzieć w wełniaczku z grzanym miodem przy kominku ;).

MA nie są neutralne, mają ściśle określoną szkołę grania. Pewne aspekty mają więc super, inne są słabsze. Jak to w życiu ;)

Aha, spróbuj posłuchać ich trochę głośniej, MA cicho nie grają najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszyscy (są wyjątki) klubowicze są w posiadaniu MA RS6, a ja dla odmiany cieszę się z BR6. Te kolumny są "ciepłe", ale nie kluchowate, fakt brakuje im przejrzystości, i rozdzielczości RS-ów, ale sprawiają mi tyle radości swoim graniem że łatwo im to wybaczam. W moim przypadku dłuższe granie (wygrzanie) wpłynęło na poprawę rozdzielczości, uporządkowanie i spójność brzmienia. BR mają jeszcze jedną zaletę, która nie pozostała bez wpływu na decyzję o ich zakupie. Nie pokazują dobitnie braków w elektronice (mój zestaw nie jest najwyższych lotów), a i płyty gorzej zrealizowane nie przysparzają o ból głowy.

Jak dla mnie świetne kolumny, o niebo lepsze od moich poprzednich.

 

Dla wyjaśnienia nie przekonuję nikogo, że RS są gorsze, są lepsze od BR,ale po prostu inne i mam wrażenie (po różnych opisach, które czytałem) że nie ze wszystkim chcą zagrać.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak A-06 - coś koło 1500zł, Arcam A-18- 2500zł, Carat A-57,3700zł. Nie wiem tylko, jak z wejściem na preamp, bo w Caracie nie ma. Musisz i tak przesłuchać i zapytać sprzedawcy, może jest jakaś inna propozycja, no i poinformować go, że chciałbyś użyć wzmaka, jako końcówkę mocy...Albo kup od razu końcówkę mocy. Tylko, że to już nie wiem jakiej firmy, bo nie słuchałem..Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.