Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiec stalo sie... zmienilem kolumne centralna z bardzo dobrej GXC350 na PLC150.

Pierwsze pytanie jakie sie nasuwa.... czy jest lepiej ? hmmm..... odpowiedz nie jest taka prosta. Przy w/w kolumnach dobor odpowiedniego ampli jak rowniez akustyka pomieszczenia beda graly duza role.

Od razu tez napisze, ze nie porwalem sie z siekiera na PLC350 z dwoch powodow. Pierwszy czysto estetyczny ta centralka jest poprostu K....WIELKA to sa juz 8" przetworniki a kolumna wazy o 0,5kg wiecej jak podlogowa PL200. Drugi techniczny , moja Yamaha 3010 nie mialaby szans napedzic takiego kolosa.

 

Spojrzmy na specyfikacje GXC350

 

System: 3 drożny

Pasmo przenoszenia: 40 Hz - 60 kHz

Czułość (1W@1M): 90 dB

Nominalna impedancja: 8 ohm

Maksymalne S.P.L: 113.8 dBA

Moc (RMS): 200 W

Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS): 100 - 200 W

Obudowa: Zamknięta

Przetworniki: 2 x 6.5" RST średnioniskotonowy RST, 1 x 4” średniotonowy RST, 1 x C-CAM wysokotonowy przetwornik wstęgowy

Wymiary (H x W x D): 254 x 581 x 333 mm

Waga: 18.9 Kg

 

 

i PLC150

 

Pasmo przenoszenia: 45Hz- 100kHz

Czułość: 89 dB

Nominalna impedancja: 4 Ohm

Maksymalne S.P.L: 112.8 dBA

Moc (R.M.S.): 200 W

Rekomendowana moc wzmacniacza: 60-200 W

Obudowa : otwarta wylot bass reflexu pojedynczy HiVe II

Przetworniki: 2 x 6.5" RDT średnioniskotonowy , 1 x C-CAM wysokotonowy przetwornik wstęgowy

Wymiary: 583 mm x 225 mm x 291 mm (WxSxG)

Wymiary z cokołem i kolcami: 610 mm x 335 mm x 463 mm (WxSxG)

Waga: 19 kg

 

i jeszcze jedno... uwaga! nawet na stronce monitoraudio.pl dane techniczne sa czasem pomieszane :))

Jak widzicie mimio iz gxc350 ma osobny sredniotonowy to te dwa 6" przetworniki nie sa wylacznie niskotonowe tak jak 8" w plc350.

 

 

 

Porowniania byla dwa choc niestety w dwoch roznych pomieszczeniach i na innej elektronice.

RX centre z GXC350 grane z wysokim modelem ampli maranza. Oczywiscie duza przewaga 350ki lepsze wokale i bardziej wyrazny bas.

Jednak mialem pare probek gdzie o dziwo trzeba bylo sie mocno wsluchac aby wychwycic przewage gxc350 ot taka ciekawostka.

Poza tym na moje ucho Maranz w kinie byl bardziej muzykalny z gx jak moja yamaha :/

 

GXC350 z PLC150 ( oooj niewygrzana ) grane z Yamaha 2010 i tak nie pomylilem sie to nie bylo grane u mnie ....a szkoda.

Ta Platinum nie ma osobno sredniotonowego jest troche mniejsza gabarytowo a wagowo zdolala nieznacznie przebic gxc350 domyslam sie, ze waty tam nie pchali :)

Przy tym odsluchu brak materialu blu-ray lipa, ale robilem co moglem nawet odsluch sama centralka.

Z tego co slyszalem w tamtych warunkach to generalnie mysle ten port w platinum robi swoje jest wiecej wyraznego basu, wysokotonowy taki mniej krzykliwy, natomiast z srednica bylo juz ciezko.... obie kolumny brzmialy mi rownie dobrze.

Grajac ta kolumna juz u siebie znane mi kawalki tez slysze, ze gra troche ciemniej nie tak jaskrawo jak gxc, byc moze ampli yamahy to nie jest najlepszy wybor do serii gx.

Zauwazylem tez iz trzeba podkrecic na ampli volume aby uzyskac podobne naglosnienie.

 

Teraz pozostaje mi wygrzewanie, wiec ide zapodac filmik. Pozdro

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używanego Music Halla.25 i dźwięk bardziej mi się podoba niż z Audiolaba 8000s.

Miałem chrapkę na tego MH - możesz opisać jak to gra?

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czolem.

Byc moze po sprzedazy gx100 wejde ponownie te marke.

A to za sprawa silver 8 ktore planuje podpiac do CA 840a/840c, RCA siltecha.

Pomieszczenie ok. 32 m2, muzyka elektroniczna ( daft punk, cassius, house) i nieraz cos pod r&b czy pop.

 

Czego moge sie spodziewac?

 

Czolem.

Byc moze po sprzedazy gx100 wejde ponownie te marke.

A to za sprawa silver 8 ktore planuje podpiac do CA 840a/840c, RCA siltecha.

Pomieszczenie ok. 32 m2, muzyka elektroniczna ( daft punk, cassius, house) i nieraz cos pod r&b czy pop.

 

Czego moge sie spodziewac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

jaka jest roznica w graniu gs20 i gx200?

wzmacniacz to marantz pm 11s2..

mam gs 20 i mysle aby wskoczyc na połke wyzej...

Mialem gs10 i gx100- w starszej wersji bas byl slabszy i wysokie ostrzejsze. No i nowsza wersja potrzebuje wiecej pradu.

 

 

Moze ktos slyszal Cambridge audio i silver 6/8/10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po namysle jednak zmienie głosniki...

spobuje jednak wersji gx200......

zobaczymy co pokażą w moim systemie :)

jakby kto chciał ładne piano black gs20 to pisać na PW :)

 

Jak chcesz przejsc na serie gx to juz lepiej brac 300tki

Nowej serii gold jeszcze nie slyszalem, ale podobno magnesy niskotonowych troche wieksze i wstega mniej jazgotliwa.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To pewnie nieładnie pytać tutaj wprost, ale czy ktoś nie chce sprzedać:

 

GS 20, kolor rosewood (ew. walnut)

GS 60, j.w.

ew. może ktoś nie używa podstawek do GS20 i chciałby je sprzedać? potrzebuję takowe do zestawu :/

 

Pozdrawiam i z góry przepraszam za off-topic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To pewnie nieładnie pytać tutaj wprost, ale czy ktoś nie chce sprzedać:

 

GS 20, kolor rosewood (ew. walnut)

GS 60, j.w.

ew. może ktoś nie używa podstawek do GS20 i chciałby je sprzedać? potrzebuję takowe do zestawu :/

 

Pozdrawiam i z góry przepraszam za off-topic ;)

pisz do mnie....

cos moge miec, :)

 

Witam!

 

To pewnie nieładnie pytać tutaj wprost, ale czy ktoś nie chce sprzedać:

 

GS 20, kolor rosewood (ew. walnut)

GS 60, j.w.

ew. może ktoś nie używa podstawek do GS20 i chciałby je sprzedać? potrzebuję takowe do zestawu :/

 

Pozdrawiam i z góry przepraszam za off-topic ;)

pisz do mnie na PW

cos mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niby tak ale pokoj 18m2...... nie za mały?

 

gdzie za maly mialem gx300 w 17m2 teraz mam pl200 i jest super.

Dodam , ze mam w tym pokoju, tylko sofe i szafke pod sprzet a na scianach panele akustyczne.

Kupisz gx200 i za chwile stwierdzisz... slabo na basie ;)

Ja bardzo lubie MA i slucham roznej muzyki, ale powiem Ci (moim zdaniem) typowo do muzyki powaznej i jazzu mysle, ze mozna kupic lepsze kolumny.

Chocby np. tannoy aczkolwiek ja sluchalem tych poprzednich dc8 i dc10 a te zdaje sie z wyzszej polki jak gx300.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ktoś chce to i do 18 m może włożyć SF Aidy i do tego małą elektrownie jak się bardzo chce.. pytanie czy Ty widzisz w tym sens kupić większe kolumny do takiego metrażu..? A jeśli będziesz miał za mało basu to nie wina małych kolumn tylko wina konkretnie tych kolumn... przy doborze odpowiednich kolumn plus elektroniki nie ma szans żeby było za mało basu.. najpierw posłuchaj sobie i podejmij decyzję.. na 18 m jeśli te kolumny maja w sobie moc i odpowiednie brzmienie to i wystarczająco będzie basu.. ja słuchałem GX 300 ale tak jak pisałem dla mnie GS były fajniejsze...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni chodzi mi po głowie zmiana z rx2 na pl100 czego mogę się spodziewać?

Dużo więcej detali bez ostrości :) dodatkowo, seria platinum gra już mniej efektownie niż niższe serie - bardziej naturalnie.

Do tego ten wygląd :)

Te głośniki albo się kocha albo nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc 100b ma ta przewagę nad tranzystorem, że lampami konfiguruje sobie brzmienie, mam lampy neutralne, ciepłe, mneij basu, więcej itd.. . Druga opcja to opampy w karcie dźwiękowej.. Które też kształtują brzemię w różny sposób.. Najlepsze moje lampy sterujące to tungsol z 1942 roku, które grają rewelacyjnie..cos sobie dopasuje do pl100 napewno. Pokój jest w miarę dobrze zaadaptowany.. Absorbery z wełny na pierwszym odbiciu, dywan itd.. Myślę że jest ok

 

Najlepszy wzmacniacz jaki miałem do porównania w domu(ma go mój brat), to marantz pm8005 i tu nie było nawet co porównywać.. Rx2 nakryl koc, przestrzeń.. Detal wszystko po stronie lampy.. Ale pm 8005 to wiadomo nie jakiś kozak

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.