Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Może lepiej od razu Platinum 300, tu super "okazja" (tylko przypadkiem nie klikajcie w kup teraz ;p)

www.ebay.co.uk/itm/MA-Audio-300-speaker-/172480513632

 

Witaj don.Czy Ty zerknales na tą aukcję najpierw? Po pierwsze to nie pl300, po drugie 0 pozytywów.. To fake nie okazja... Pzdr

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"okazja" (tylko przypadkiem nie klikajcie w kup teraz ;p)

kolega don111 chyba jednak rzucił okiem...

;)

 

Pozdrawiam wszystkich

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę spytać o Monitory Audio PL 300 - nie mogę w sieci znaleźć danych technicznych THD.

 

1. Współczynnik zniekształceń harmonicznych THD w modelu PL 300. Ile %? Wiem, że "uchem" słuchacz tego nie wyłapuje ale jeśli ktoś ma te dane to proszę o podanie.

2. Czy do pokoju 16,5 m2 nie będą za duże PL 300? Czy się "zmieszczą" na tej powierzchni?

Do tych kolumn mam wybór co do końcówki mocy. Rotel 1582 2x 200W lub Pass Labs XA 30.5 ? Celuje w tą drugą.

 

Proszę o odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę spytać o Monitory Audio PL 300 - nie mogę w sieci znaleźć danych technicznych THD.

 

1. Współczynnik zniekształceń harmonicznych THD w modelu PL 300. Ile %? Wiem, że "uchem" słuchacz tego nie wyłapuje ale jeśli ktoś ma te dane to proszę o podanie.

2. Czy do pokoju 16,5 m2 nie będą za duże PL 300? Czy się "zmieszczą" na tej powierzchni?

Do tych kolumn mam wybór co do końcówki mocy. Rotel 1582 2x 200W lub Pass Labs XA 30.5 ? Celuje w tą drugą.

 

Proszę o odpowiedź

 

Pozdrawiam

 

U siebie gram pl200 na 17m2 i nie ma problemu, tylko slucham raczej spokojniejszej muzy zero rąbanek techno itp. na umiarkowanym poziomie volume .... pl300 fizycznie wejda :) maja znacznie wiecej basu.

Czy to lepiej ? zalezy kazdy ma inne preferencje. Pokop na zachodnich forach mozesz trafic na rozne wypowiedzi.

Ja sluchalem w salonie obie gdzie byl wiekszy metrarz i wybralem pl200.

 

 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczow chce kupic kolumny Monitor audio mozecie napisac jak z Waszego doswiadczenia wyglada porownanie RX2 z Sliver2 Kolumny maja wspolpracowac z lampą w 22 mkw. Pozdrawiam

 

Mam na sprzedaż rx2 i silver center w dobrej cenie jak coś .. Leżą od wakacji nieużywane.. Jak się cofniesz trochę to znajdziesz zdjęcia w klubie. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie gram pl200 na 17m2 i nie ma problemu, tylko slucham raczej spokojniejszej muzy zero rąbanek techno itp. na umiarkowanym poziomie volume .... pl300 fizycznie wejda :) maja znacznie wiecej basu.

Czy to lepiej ? zalezy kazdy ma inne preferencje. Pokop na zachodnich forach mozesz trafic na rozne wypowiedzi.

Ja sluchalem w salonie obie gdzie byl wiekszy metrarz i wybralem pl200.

Dzięki za odpowiedź. Wiem że fizycznie się zmieszczą. Pytałem czy na 16,5 m2 rozwiną skrzydła, czy nie mają za dużo mocy? Też nie słucham techno ;-) raczej wszystko co jest prawdziwą muzą od Black Sabbath po klasykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wiem że fizycznie się zmieszczą. Pytałem czy na 16,5 m2 rozwiną skrzydła, czy nie mają za dużo mocy? Też nie słucham techno ;-) raczej wszystko co jest prawdziwą muzą od Black Sabbath po klasykę.

 

W Japonii, występuje taki zasłyszany prze zemnie zwyczaj, że często umieszcza się duże gabarytowo głośniki w małych pomieszczeniach, co podyktowane jest ogólnie rzecz ujmując, warunkami lokalowymi i przyzwyczajeniem do ścisku. Zanim jednak pokusisz się o wstawienie P300 do 16,5 m2 pokoju, zastanów się, czy jesteś w stanie zapewnić im odpowiednie warunki pracy - czytaj. odpowiednie oddalenie od ściany tylnej i bocznej, np po około 1 metrze. Ścisk, sprawi, że pozbędziesz się sceny zarówno w szerz jak i w głąb, czy tego chcesz, nie wiem. Jednak to może drastycznie zubożyć twoje doznania soniczne. Wtedy wolałbym jednak mniejsze konstrukcje takie jak P200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Japonii, występuje taki zasłyszany prze zemnie zwyczaj, że często umieszcza się duże gabarytowo głośniki w małych pomieszczeniach, co podyktowane jest ogólnie rzecz ujmując, warunkami lokalowymi i przyzwyczajeniem do ścisku. Zanim jednak pokusisz się o wstawienie P300 do 16,5 m2 pokoju, zastanów się, czy jesteś w stanie zapewnić im odpowiednie warunki pracy - czytaj. odpowiednie oddalenie od ściany tylnej i bocznej, np po około 1 metrze. Ścisk, sprawi, że pozbędziesz się sceny zarówno w szerz jak i w głąb, czy tego chcesz, nie wiem. Jednak to może drastycznie zubożyć twoje doznania soniczne. Wtedy wolałbym jednak mniejsze konstrukcje takie jak P200.

Dzięki za info. Będą miały warunki o których piszesz. W pokoju będzie tylko TV, szafka ze sprzętem, komoda, kolumny PL 300, ława, kanapa i dwa fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z uchwytem B-Tech bt77 - sposób mocowania - ścisk kolumny. Dodatkowo możesz przyłapać dla pewności taśmą dwustronną.

 

Czy do pokoju 16,5 m2 nie będą za duże PL 300? Czy się "zmieszczą" na tej powierzchni?

Jeśli lubisz monumentalny-efektowny dźwięk jak na koncercie, z kopiąco-wstrząsającym basem to można i takie kolumny wstawić. Tego nie zapewnią, z paroma wyjątkami, mniejsze - 16-17cm głośniki. Testowałem w takim pomieszczeniu kilka dużych kolumn, na dwóch 20-stkach czy na 25/30cm głośniku i jakoś to grało, jedne lepiej drugie gorzej. Nie osiągnie się przejrzystości i przestrzeni jak z mniejszych kolumn, ale na plus masz właśnie te koncertowe wrażenia. Musisz też zadbać o akustykę pokoju.

 

Może lepiej od razu Platinum 300, tu super "okazja" (tylko przypadkiem nie klikajcie w kup teraz ;p)

www.ebay.co.uk/itm/MA-Audio-300-speaker-/172480513632

Witaj don.Czy Ty zerknales na tą aukcję najpierw? Po pierwsze to nie pl300, po drugie 0 pozytywów.. To fake nie okazja... Pzdr

kolega don111 chyba jednak rzucił okiem...

;)

Pozdrawiam wszystkich

 

Jasne, to był żart... Czego to nie wymyślą :) Nawet patrząc na dziurę, w której te kolumny stały widać, że to jacyś biedni imigranci próbują dorobić, a nuż ktoś się nabierze że to PL300 :) Podobnie widziałem fejki jakichś Acoustic Energy Reference.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z uchwytem B-Tech bt77 - sposób mocowania - ścisk kolumny. Dodatkowo możesz przyłapać dla pewności taśmą dwustronną.

Mam te uchwyty, przyzwoite i nie trzeba kaleczyć głośników jakimiś wkrętami. Dałem właśnie dodatkowo od spodu taśmę dwustronnie klejącą, bo głośniki są skierowane do dołu, więc aby się przypadkiem nie wysmykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uchwyt podobny, tamten też posiada takie piankowe taśmy.

 

Tą śrubę zabezpieczającą wkręca się w głośnik czy to rozwiązanie bezinwazyjne ? Na zdjęciach nie znalazłem jak to wygląda. W uchwycie B-tech taką śrubę wkręca się w obudowę głośnika od spodu, dlatego zamiast niej dałem taśmy dwustronnie klejące, żeby nie kaleczyć obudowy.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany kabelków z obecnych melodika purple rain na...

No właśnie czego posłuchać, co nie zmuliłoby ani nie wyostrzyło zestawienia DCD 1520ae i MA Gold 200?

Trzy, cztery propozycje żebym nie brał w ciemno na odsłuch?

Jest sens wchodzić w bi-wire? Czy wystarczy single-wire i zworki z tego samego kabla, na który padnie wybór?

Potrzebuje 2x2,5m. Do wydania max 1500 zł (+/-10%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio chcesz wydac na kable 1,5k ?! Jasne, ze lepiej kupic cos bardziej mądrego jak zwykle druty z elektrycznego chocby dla jakosci budowy/otuliny kabla... ale bez przesady. Ja jedynie slyszalem roznice w kablu full srebro i full miedz.

Moim zdaniem kup markowy miedziany 4mm2 i bedzie dobrze. U siebie mam Van Damme 6mm2 bi-wiring, bo akurat kupilem wiecej kabla na promocji a roznicy jakos nie slysze tyle, ze wyglada audiofilsko :))

Tak naprawde wiecej zmian mozna uslyszec bawiac sie akustyka jak kablami.

 

 

 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zgodził, kable słychać, ale w jakim stopniu to zależy od konkretnego sprzętu, jedne sa bardziej wrażliwe inne mniej.

Natomiast jak najbardziej przychylę się do poglądu że nieraz można lepiej i taniej samemu coś wykombinować niż kupować drogą biżuterię. U mnie większość okablowania jest "autorska" i spokojnie bije wiele markowych drogich konstrukcji (wiem bo porównywałem). Tyle że to jednak wymaga sporo pracy, najbardziej czasochłonne jest polerowanie srebrnych drucików i zaplatanie, ale od czego są długie zimowe wieczory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio chcesz wydac na kable 1,5k ?!

Przymierzać się do wymiany to jedno, wydać 1,5K to drugie:) Jasne jest, że w ciemno nie kupię, chciałbym posłuchać i przekonać się, czy różnice słychać, a jeśli to na ile...

Granicę cenową podałem raczej ze względu na ograniczenie propozycji :)

Wstępnie myślałem o odsłuchaniu:

- Chord Odyssey 2 (choć gdzieś kiedyś czytałem opinię, że 4 byłby lepszy, ale już go nie produkują...)

- Wireworld Oasis 7

Moje pytanie skierowane było do użytkowników takiego zestawienia (MA + Denon). Nie wiem czy zaproponowane kable będą optymalne dla tej konfiguracji.

A z drugiej strony nie chciałbym pożyczać dziesiątek kabli i wsłuchiwać się w szczegóły...

Edytowane przez canonierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak w stopce... Jest dobrze (gra pięknie muzyka) a wręcz póki co olewam temat kabli...:-) Chociaż Chord Rumour 2 czekają w odwodzie- że zacytuję " ...Mają rozmach sku******" ;-)

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przymierzać się do wymiany to jedno, wydać 1,5K to drugie:) Jasne jest, że w ciemno nie kupię, chciałbym posłuchać i przekonać się, czy różnice słychać, a jeśli to na ile...

Granicę cenową podałem raczej ze względu na ograniczenie propozycji :)

Wstępnie myślałem o odsłuchaniu:

- Chord Odyssey 2 (choć gdzieś kiedyś czytałem opinię, że 4 byłby lepszy, ale już go nie produkują...)

- Wireworld Oasis 7

Moje pytanie skierowane było do użytkowników takiego zestawienia (MA + Denon). Nie wiem czy zaproponowane kable będą optymalne dla tej konfiguracji.

A z drugiej strony nie chciałbym pożyczać dziesiątek kabli i wsłuchiwać się w szczegóły...

Ja jak bym teraz miał brać kable na odsłuchu wybrałbym dla porownania do 1500zł:

- chord oddysey 2 : z denon em podkreślają skraj pasma tj.mocniejszy bas i czystrza góra

-EQ Q black : nie sluchalem

- qed : nie sluchalem

Jeśli bym nie usłyszał różnicy to bym zostawił te co mam profigold 2x4mm2.. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunthe a nie wiesz czy można jeszcze dostać ten IC Audionova? Czy trzeba polować na używki?

Jest jeden nowy : http://audiograph.eu/mobile.php

Wisi tam już długo... Ja polował em na używkę-jakiś czas mi to zajęło ale dostałem zapakowany w drewnianym pudełku Audionovy nie zniszczony w żaden sposób i nie podróbkę jakich trochę się przewija na alledrogo. No i zapłaciłem 135zł po szybkiej konwersacji że sprzedającym na olxie-wystawił na allegro....

IC wpasował mi się bardzo dobrze:-)

PS kupiłeś już GS20? Ciekawi mnie różnica pomiędzy nimi a GS60 - jak byś miał okazję porównywać to skrobnij co nieco:)

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gs20 już mam jakiś czas. Jestem z nich bardzo zadowolony. Basik fajny taki misiowaty jak lubię ale potrafi też tupnąć tak jak trzeba. Środek i góra fajna i szczegółowa ale nie za ostra. Wokale brzmią świetnie. Niestety nie miałen okazji porównać ich z gs60 ale na moich 20m2 20stki wymiatają. Ja lubię jasne brzmienie z dużą ilością szczegółów dlatego pomyślałem o tym interkonekcie. Na tej stronie mi podałeś pisze że sprzedany chyba że ja jakiś ślepy jestem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gs20 już mam jakiś czas. Jestem z nich bardzo zadowolony. Basik fajny taki misiowaty jak lubię ale potrafi też tupnąć tak jak trzeba. Środek i góra fajna i szczegółowa ale nie za ostra. Wokale brzmią świetnie. Niestety nie miałen okazji porównać ich z gs60 ale na moich 20m2 20stki wymiatają. Ja lubię jasne brzmienie z dużą ilością szczegółów dlatego pomyślałem o tym interkonekcie. Na tej stronie mi podałeś pisze że sprzedany chyba że ja jakiś ślepy jestem :-(

Kurcze ostatnio jak sprawdzałem jeszcze wisiał... sorki za offtopa... Pozostaje Ci szukać używki. IC faktycznie do ciemnych nie należy ale nie jazgocze :) Jak nabędziesz, to polecam eksperyment ;) - jako że jest on kierunkowym interkonektem - podłącz go na odwrót... :)

Ja mam MA RS6 - to chyba z dwa poziomy niżej niż GSy? - jest super ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i z chęcią bym skonfrontował :)

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.