Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobne zdanie. Na fotach MA wydawały się nie do przyjęcia....zanim na żywo moich Silverów nie zobaczyłem :) teraz tylko patrzeć jak ceny w dół pójdą bo nowa seria będzie.

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłeś mnie z tym newsem;-) Mnie całkiem podchodzą-zwróćcie uwagę na membrany, wklęśnięcia rozchodzą się jak gdyby w kształcie gwiazdy/pentagramu;) czyli już nie cała powierzchnia jest nimi pokryta.

https://www.whathifi.com/news/monitor-audio-unveils-all-new-sixth-generation-silver-series?utm_content=buffer819d9&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno, bo są nr6,8 a gdzie 10tki???

MA robi robotę, te membrany jak piłeczki golfowe są mega, ale w tych nowych też to nieźle wygląda i cieszy oko :) 47307c65cb97df25c85bac0abbfcd0c1.jpg68b201fd750ba59d60487949579faedb.jpg

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie do zaakceptowania są te jajka przy wysokotonówkach, wygląda to jak marketowy plastik.

Poza tym pełne podstawy w poprzednich seriach moim zdaniem również były ładniejsze.

Mam wrażenie, że oni ten design zmieniają żeby tylko zmieniać.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie powinni zmienić projektanta, centralna kolumna z jajkiem toć to wygląda hmmm... moim zdaniem patrząc na foty to starsza wersja ładniejsza.

No cóż trzeba poczekać aż się pokażą w sklepach :) 851bbf450d5ffad76cf803d6d82b41b9.jpg

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem do klubu tak zerknac a tu... oszzz qwa znowu jaja jak balony :/

Powariowali.

Tak rozumiem, ze jednym sie nie podoba a innym podoba jednak tych pierwszych z tego co ja czytam na necie jest wiecej.

Nie mam pojecia kiedy zmienie swoje platinum...napewno nie bede trzymac az guma sparcieje, ale cos czuje, ze wtedy zawitam do innego klubu.

 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając te najbardziej zagracone - nie oceniam wystroju wnętrza, można zauważyć, iż w kilku przypadkach właściciele aranżacji posiadają do dyspozycji wolną przestrzeń na ścianie, w tych właśnie przypadkach aż się prosi o jakieś akustyczne ustrojstwo, np. na poziomie minimum tak jak u mnie.

Te panele faktycznie warte kupna ?

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie filmiki :)

Jeśli chodzi o serie 500 i central to hmmm...nieeee, zobaczcie sami jak central wyglądał a teraz #$#@!*#

200 czy małe 50 i 100 kolumny spoko ale tylko biały kolor.

 

 

A jeśli chodzi o Paradigm Persona to chyba nie ma co porównywać :)

Może projektanci z MA spojrzenie rzucili i coś gdzieś podobne jest :)

1f13a839216b1eabf67e0a166aff6286.jpg7c58c4f209eafdcd4f18f485787653f7.jpg5a09190fc73b6fcec58007ee1b456691.jpg

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono posiadaczy sprzętu Monitor Audio :-)

 

Co sądzicie o zastosowaniu dwóch monitorów Radius 90 jako dodatkowe do konfiguracji Dolby Atmos.

Miałyby być zamontowane pod sufitem w konfiguracji 5.1.2 do kompletu z Silver 10 jako fronty i Silver centre jako środkowy, z tyłu Silver FX.

 

Czy Radius 90 nie byłyby za małe do takiego zestawu?

Producent podaje pasmo przenoszenia od 80 Hz.

 

Może ktoś nawet słuchał / posiada Radius 90? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @bataaudio

Ja pod Atmosa dam to

http://www.monitoraudio.pl/produkty/controlled-performance/cp-ct150

Obudowa zamknięta tak że skrzynki odpadają :)

Generalnie Dolby Atmos to tylko efekty tak że nie ma co za dużych głośników na sufit dawać.

Moim zdaniem szkoda Radiusów na instalację pod Atmosa ale generalnie mogą być, najważniejsze aby dobrze je rozmieścić

 

b597b798736dec4185eb4732a4fbe420.jpg

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @bataaudio

Ja pod Atmosa dam to

http://www.monitoraudio.pl/produkty/controlled-performance/cp-ct150

Obudowa zamknięta tak że skrzynki odpadają :)

Generalnie Dolby Atmos to tylko efekty tak że nie ma co za dużych głośników na sufit dawać.

Moim zdaniem szkoda Radiusów na instalację pod Atmosa ale generalnie mogą być, najważniejsze aby dobrze je rozmieścić

 

b597b798736dec4185eb4732a4fbe420.jpg

 

Dzięki za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami :-)

Fajne te CT150. Natomiast u mnie już nie wchodzi w grę wbijanie się w sufit :-)

Dlatego właśnie myślę o małych kolumienkach.

Zastanawiam się właśnie nad rozmieszczeniem i nad tym schematem 5.1.2 Dolby Atmos, który wkleiłeś też się zastanawiam.

 

Pewną opcją jest też umieszczenie ich pod sufitem z przodu, nad kolumnami głównymi.

Będzie to wtedy 100% kompatybilne z Auro 3D (https://www.auro-3d.com/system/concept/), który z tego co czytałem, jest bardzo udanym systemem,

a i inne formaty (Dolby Atmos i DTS X) powinny też na tym działać.

 

Tutaj proponują taką instalację:

https://www.svsound.com/blogs/svs/75358787-intro-to-dolby-atmos

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam. Panowie jakich kabli używacie do swoich MA??? Pytam bo kupilem wzmacniacz Roksan K2 i teraz szukam okablowania. Do tej pory używałem Chord Clearway z poprzednim sprzętem tz z ampli Denona X3200. Chciałbym by dół był bardziej miesisty, srednica bardziej ocieplona, natomiast góra by nie była natarczywa lecz z mnóstwem powietrza i detalami. Szukam do 100 zł za metr.

 

Zaraz ktoś wyskoczy że kable nie grają, dla kogoś nie, dla mnie wpływają delikatnie na zmiane brzmienia. Takim osoba podziekuje za odpowiedzi w moim kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś wyskoczy że kable nie grają, dla kogoś nie, dla mnie wpływają delikatnie na zmiane brzmienia.

 

To przewody za 500 PLN, za 2,5x2 "grają"? Powiem szczerze, że nie wiedziałem. Byłem zawsze i nadal jestem, przekonany, że nie "grają". Jak to człowiek zawsze się czegoś uczy - choć w tym przypadku długa i kręta droga przede mną. Czuje, że jej nie podołam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w klubie to było ale dziś natrafiłem na takie coś :)

Wzmacniacz MonitorAudio A100

 

Opis produktu

http://www.monitoraudio.pl/produkty/airstream/a100

filmik

 

Co sądzicie o tym???

41cf0198409905cacb9125599e57075c.jpg

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w klubie to było ale dziś natrafiłem na takie coś :)

Wzmacniacz MonitorAudio A100

 

Opis produktu

http://www.monitoraudio.pl/produkty/airstream/a100

filmik

 

Co sądzicie o tym???

 

Monitor Audio kupiło firmę Roksan i będzie produkować kilka linii komponentów audio, w tym wzmacniaczy, więc warto poczekać i zobaczyć co wypuszczą ☺

 

Tutaj niektóre z dotychczasowych Roksanów:

http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/892-roksan-kandy-k2-cd-kandy-k2-amp

 

http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/2565-roksan-caspian-m2-cd-amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak cenowo wypadną :)

Ten a100 już ciekawie wygląda, delikatnie podobny do Oxygen (technologia a nie wygląd) a ten jest bratem słabszego Artora gdzie ten model wzm+cd jest w cenie samego Oxygena wzm a wyglądem są identyczne.

 

Moim zdaniem Monitor Audio krok do przodu robi i rozwija możliwości i nowe produkty....czas pokaże co z tego wyjdzie.

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.