Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

. Sprzedawca goldow powiedzial ze teraz kolumny troche przeskakuja wzmacniacz denona 1520 wiec jak bedzie okazja to przetestuje cos z wyzszej polki

 

Grunt że zamiast jakichś kiepskich podłogowek kupiłeś świetne monitory. Goldy czerpią niektóre rozwiązania z top serii Platinum. I to słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem w metalu wiele plyt jest srednio nagranych. W muzyce popularnej czy jazzie przeznacza sie wieksze budzety na studia nagraniowe. Wtedy goldy pokazuja o wiele wiecej na co je stac. Sprzedawca goldow powiedzial ze teraz kolumny troche przeskakuja wzmacniacz denona 1520 wiec jak bedzie okazja to przetestuje cos z wyzszej polki. Ale pomalu narazie musze podreperowac budzet po zakupie kolumn....

Lepiej jak wzmacniacz przeskakuje kolumny wtedy wiesz, ze ich potencjal jest wykorzystany na maxa. Polecam Dejona cos z serii 2xxx

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak wzmacniacz przeskakuje kolumny wtedy wiesz, ze ich potencjal jest wykorzystany na maxa. Polecam Dejona cos z serii 2xxx

 

 

Denon z serii 2xxx to juz klocek sadzisz ze nadadza sie do malych goldow 100, ktore maja zalecana moc wzmacniacza 60-120W?.

 

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Edytowane przez Custom999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie : czy ktoś posiada Monitor Audio PL100 razem z Heglem H-80 ?

Czy te monitory wystarczą do 20m ? Jak ze sceną i separacją instrumentów?

Czy basu jest wystarczająco ?

Pozdrawiam i czekam na odp.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie : czy ktoś posiada Monitor Audio PL100 razem z Heglem H-80 ?

Czy te monitory wystarczą do 20m ? Jak ze sceną i separacją instrumentów?

Czy basu jest wystarczająco ?

Pozdrawiam i czekam na odp.

Hej miałem takie zestawienie i miło wspominam - ja wspomagałem je Rel T5.

Scena była dobra - (tu zależy jak bardzo będą odsunięte od ścian).

Jak coś to pisz na PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej miałem takie zestawienie i miło wspominam - ja wspomagałem je Rel T5.

Scena była dobra - (tu zależy jak bardzo będą odsunięte od ścian).

Jak coś to pisz na PM

Wstepnie myslalem o zastapieniu denona 1520ae heglem 200. Sadzisz ze juz przy h80 bedzie znaczacy przeskok? Ceny na olx calkiem przyjemne za starsze modele hegla.

Edytowane przez Custom999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie myslalem o zastapieniu denona 1520ae heglem 200. Sadzisz ze juz przy h80 bedzie znaczacy przeskok? Ceny na olx calkiem przyjemne za starsze modele hegla.

Wszystko zależy czego oczekujesz :) niestety zawsze powtarzam, że trzeba posłuchać. Ja zanim wziąłem H80 porównywałem go z naim xs, i denonem pma-2010.

Dla mnie H80 to był naprawdę fajny wzmacniacz z DAC (taki kombajn). Miło się go słuchało i gdyby nie ultimatum żony to pewnie grał by dalej w 2 systemie. Jeżeli Denon Ci się podoba to sprawdź wyższy model. Hegel nie naprawi słabych realizacji ale również ich nie zmasakruje :).

W ciemno nie kupuj - dużo jest H80 na rynku (import z Norwegi) więc jak by nie podszedł to sprzedać będzie trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko zależy czego oczekujesz :) niestety zawsze powtarzam, że trzeba posłuchać. Ja zanim wziąłem H80 porównywałem go z naim xs, i denonem pma-2010.

Dla mnie H80 to był naprawdę fajny wzmacniacz z DAC (taki kombajn). Miło się go słuchało i gdyby nie ultimatum żony to pewnie grał by dalej w 2 systemie. Jeżeli Denon Ci się podoba to sprawdź wyższy model. Hegel nie naprawi słabych realizacji ale również ich nie zmasakruje :).

W ciemno nie kupuj - dużo jest H80 na rynku (import z Norwegi) więc jak by nie podszedł to sprzedać będzie trudniej.

A czy teraz napedzasz swoje monitory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jestem na etapie wymiany wzmacniacza więc będę miał jeszcze lepszy

 

Buduj system a z ocenianiem realizacji daj sobie Bartek spokój...to jest dla Twoich uszu za trudny materiał...i bardzo wymagający dla zestawu audio...

 

Tylko proszę nie mów mi za chwilę o Loudness War...metal ma tak potężną dynamikę, że 6dB w zupełności wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ty masz na tyle dobry sprzęt żeby te dobre realizacje odtworzyć...?

 

Z własnego doświadczenia wiem, że bardzo dobrze nagrane płyty grają "bardzo dobrze" również i na sprzęcie "budżetowym" - tzn. grają lepiej od zwykłych płyt i znacznie lepiej od tych skopanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Z własnego doświadczenia wiem, że bardzo dobrze nagrane płyty grają "bardzo dobrze" również i na sprzęcie "budżetowym" - tzn. grają lepiej od zwykłych płyt i znacznie lepiej od tych skopanych.

 

No właśnie...lepiej...nie "bardzo dobrze"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No właśnie...lepiej...nie "bardzo dobrze"...

 

Lepiej w niniejszym rozważaniu to pojęcie względne - lepiej będzie się zawsze odnosić do coraz to lepszego systemu. A tu chodziło o to, że na sprzęcie budżetowym zaobserwujemy pozytywną zmianę, która dźwiękowo płyty jakościowe będzie promować ponad resztą kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, jaka jest różnica pomiędzy GX100 a pl100 ? Chodzi oczywiście o brzmienie ( wykonanie to inna bajka).

Czy warto płacić 2x więcej za PL 100 (oczywiście używane jedne i drugie).Ktoś miał te monitorki i je porównywał?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nikt naprawdę nic ?

 

Na zagranicznym forum różnice między gold a Platinum określono jako ultimate transparency.

 

http://www.audiostereo.pl/monitor-audio-uzywane-platinium-300i-vs-nowe-gold-300_129447.html

 

Opis z innego forum

 

 

As i write this i've got the GX300's playing in the background and i find them to be excellent speakers. The GX300's offer a clear step up in performance over the already impressive GS60's let alone the GS20's. One of the main reasons for the superior performance is down to the use of the ribbon HF drive unit. Although the GX ribbon HF unit doesn't quite have the resolution, speed, subtlety or the overall accuracy of the Platinum Series Ribbon HF unit (the finest overall HF unit which i've heard to date btw) however the GX Series Ribbon HF unit does still project a highly focused, potent and detailed sound with excellent height, width and dispersion whilst remaining natural. The GX300's superior coherence also helps the GX300's to offer a much better level of finesse. The Primares clear, dynamic and fluid presentation will also compliment the qualities and presentation of the GX300's just nicely. Fwiw, Primare were using the new GX100's at the Bristol Show in February.

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bartosz, ale moja znajomość (albo nieznajomość) jest na niewystarczającym poziomie,aby to sensownie przetłumaczyć. Jeżeli możesz i masz czas to może napisz w skrócie co jest tam opisane.Z góry dziękuję.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Odpowiedz dlaczego Platinum są lepsze od gold wg autora recenzji, sprowadza się do porównania głośników wstegowych.Wskrócie wstęga Platinum wyróżnia się lepszą rozdzielczośia, szybkością, subtelnością i szczegółowością w porównaniu do wstęgi gold. Autor jednak przyznaje że goldy są świetne i dają skupiony, szczegółowy i naturalny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Bartosz,ale moja znajomość angielskiego( albo nieznajomość) jest niewystarczająca aby sobie to sensownie przetłumaczyć.Po za tym, mnie chodzi o GX100 v PL100.

 

sorry za jeszcze raz to samo-chochlik

 

Dziękuję jeszcze raz za tłumaczenie

 

I dalej nie jestem pewien -KTÓRE ?. Z odsłuchem jednych i drugich na raz i to jeszcze u mnie będzie problem...a wręcz niemożliwe

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Bartosz,ale moja znajomość angielskiego( albo nieznajomość) jest niewystarczająca aby sobie to sensownie przetłumaczyć.Po za tym, mnie chodzi o GX100 v PL100.

 

sorry za jeszcze raz to samo-chochlik

 

Dziękuję jeszcze raz za tłumaczenie

 

I dalej nie jestem pewien -KTÓRE ?. Z odsłuchem jednych i drugich na raz i to jeszcze u mnie będzie problem...a wręcz niemożliwe

 

 

Ja porównywałem GX100 do PL100 i różnice między nimi nie są warte wydanych pieniędzy.Wstęga w Pl100 jest trochę lepsza ,ale nie ma przepaści do wstęgi GXow.Sam się zastanawiałem na wyborem Pl100,odsłuch zweryfikował że nie warto dopłacać sporej różnicy w cenie za niewielką poprawę jakości brzmienia.

Pl100 grają troszkę szlachetniej w górnym paśmie,ale GXy pod odpowiednią elektroniką nadrabiają to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i w wykonaniu kolumn.. jest różnica.. do tego dochodzi fakt, że każdy również patrzy miarą swojego portfela, bo co by było gdyby różnica pomiędzy kolumnami nie miała dla nas znaczenia jeśli chodzi o kwotę jaką trzeba dołożyć. Niektórzy płacą 100-200 % więcej w stosunku do tego co maja i otrzymują więcej na plus powiedzmy 15%, a jednak wydają takie pieniądze , bo chcą mieć więcej jakości o te przysłowiowe 15%. Najlepszym przykładem są kable, gdzie tam otrzymuję się powiedzmy 5% różnicy, a dołożyć PLN trzeba dużo dużo więcej..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.