Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Gratulacje:-) daj znac jak juz osluchasz jak ten sprzet komponuje sie z goldami.

 

Dzięki. Cóż nie spodziewałem się że między Yamaha a primare będzie przepaść. W ogóle nie spodziewałem się większych zmian a tu niespodzianka. Czy słucham cicho czy głośno słychać że brzmienie jest szlachetniejsze . Ta Yamaha as 700 to jak amplituner. Napchane wszystkiego. Primare to minimalistyczny Amp i to mi się podoba.

Jestem zadowolony. Przekonałem się że " fachofcy" powtarzający w kółko że wzmacniacze czy CD brzmią tak samo są po prostu śmieszni. Nie widzieli ani nie słyszeli niczego lepszego . Kompromitują się na każdym kroku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Gdzie tak mówią

? Co do cd to bym się niezdziwil, ale wzmacniacze ?

 

 

Co Ty miałeś przerwę? Fachowcy z audio mitów , posiłkujący sie odsłuchem u lutka. Traktują to jako ostateczny wynik. A młodzi czytają te brednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przebrnąłem przez wszystkie opisy i wnioskuję, że po niżej silver to wszystko tego producenta nie gra i jest nic nie warta :) Chociaż miałem kiedyś BX6 z marantz i bardzo fajnie to grało.

 

Jak będziesz miał okazję to posłuchaj RS 6 - półka niżej od GSów. Moim zdaniem "best buy" jeżeli trafisz poniżej 2k.

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój najnowszy setup. Stolik może nie audiofilski ale jak mnie to obchodzi :) Kombinuje jeszcze z akustyką ale już jest całkiem nieźle

 

post-55336-0-74208600-1520275075_thumb.jpg

 

 

Bardzo fajny zestaw i widać,że nie został pominięty temat akustyki :)

Też jestem szczęśliwym posiadaczem GX100 i wiem co potrafią a potrafią naprawdę oczarować,nawet śmiem twierdzić że za tą cenę co są sprzedawane to jak za darmo względem jakości brzmienia jakie sobą prezentują.

Odnośnie stolika to...stolik nie gra ;)

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Bartosz spoko to wygląda możesz napisać w jakim metrażu to gra?

 

Pokój jest mały , jakieś 8 m. Zaletą jest to że mogę robić z nim co chce, czyli mam wolną rękę jeśli chodzi o instalowanie różnych brzydkich pianek czy ustrojów akustycznych. Plusem jest to też że mogę słuchać wieczorami bez problemu i nikomu nie przeszkadzam, tv jest w innym pokoju.

 

Bardzo fajny zestaw i widać,że nie został pominięty temat akustyki :)

Też jestem szczęśliwym posiadaczem GX100 i wiem co potrafią a potrafią naprawdę oczarować,nawet śmiem twierdzić że za tą cenę co są sprzedawane to jak za darmo względem jakości brzmienia jakie sobą prezentują.

Odnośnie stolika to...stolik nie gra ;)

 

Ja mam gx 50. Też ciągle jestem pod wrażeniem tych kolumn. Wcześniej miałem dali ikon i różnica między dali a gx jest znacząca . Ciągle walcze z akustyką . Będę experymentowal jak to brzmi z zasłonami i bez nich. Nie chcę przesadzić i całkiem zabić brzmienie. Co do stolika dla mnie jest ok, choć nie kosztował 8 tysięcy :)

 

Ale gra pomieszczenie i szklo nie jest mile widziane

 

Wcześniej miałem jakieś drewniane badziewie. Różnic między poprzednim a tym szklanym nie wychwycilem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Ja mam gx 50. Też ciągle jestem pod wrażeniem tych kolumn. Wcześniej miałem dali ikon i różnica między dali a gx jest znacząca . Ciągle walcze z akustyką . Będę experymentowal jak to brzmi z zasłonami i bez nich. Nie chcę przesadzić i całkiem zabić brzmienie. Co do stolika dla mnie jest ok, choć nie kosztował 8 tysięcy :)

 

 

 

Wcześniej miałem jakieś drewniane badziewie. Różnic między poprzednim a tym szklanym nie wychwycilem .

 

Nie zapomnij o suficie jak masz możliwość.

Generalnie wyeliminuj jak najwiecej powierzchni płaskich.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie zapomnij o suficie jak masz możliwość.

Generalnie wyeliminuj jak najwiecej powierzchni płaskich.

 

Na szczęście słucham w polu bliskim i dyskotek nie robię więc nie mam problemów z dużym bałaganem w brzmieniu. Co do sufitu może spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie różne szkoły dźwięku ale propozycje konkretne, ciekawy jestem porównania tych dwóch "piecyków" z BXami

 

Chłopaki pytanie:

MA GS60 - pomieszczenie 20m2 (póki co, przypuszczalnie w przyszłości +- 30), sprzęt na dłuższej ścianie, gruby dywan, kwiatki itd. raczej nie słucham głośno.

Piecyk to Arcam A32 po lifcie ;).

No i pytanie - czy bas mnie nie zabije zalewając resztę pasma?

Pozdrawiam serdecznie

Pytanie nr 2 - czy A32 uciągnie?

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :-) aczkolwiek myślę, że swojego "tranzystorka" już znalazłem ;-) Kiedyś przyjdzie czas na lampkę ;-) ...

 

Póki co wciąż nie wiem co z tymi gsami, a widzisz byłbym zapomniał - druciki właśnie listonosz przyniósł...

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, u mnie od tygodnia MA Gold 100 zasila hegel h300 wraz z zrodlem hegla cdp4mk2. Wzmacniacz zastapil denona 1520ae. Hegel rewelacyjnie przesterowuje goldy, brzmienie stalo sie tlusciejsze. W porownaniu do denona, chwycil wszystko za ryj i ladnie prezentuje cala scene bez eksponowania skrajnych pasm jak w denonie. Jednak 250w na kanal robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam defekt. Cena jest niezła, chętnie wziąłbym te Platinum...

 

Taki defekt dla mnie raczej dyskwalifikuje kolumny, ewidentnie był mocny upadek. Z późno się jakiś czas temu zorientowałem, pod nosem były 100tki + standy za 5500 PLN w idealnym stanie. Do sypialni w sam raz :).

 

A tak z ciekawości, czym napędzacie serię PL100? Dawno temu miałem serię GX300 i one były bardzo łatwe w wysterowaniu, tylko niestety poza górą niemogała reszta pasma. Najlepiej grały ze wzmacniaczami lampowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.