Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje. W sumie odkrylem, ze bardziej mnie kreci ogladanie filmow na duzym ekranie jak sluchanie samej muzyki... i pewnie objechalbym z lepszym efektem w kinie na jakis lajtowych klipsch

jest trochę prawdy w tym co mówisz.. Film to film chodź powiem że wstęga przenosi masę różnych szczegółów na plus zapewne super makro i mikro dynamika w pl200 bo w pl100 jest naprawdę ekstra .. Ja uważam że duże znaczenie ma także porządny ampli z True HD i różnice między słabszymi kolumnami powinny wyjść jak na dłoni przy odpowiedniej akustyce i kalibracji np audyssey . Jeśli chodzi o same kino to bardzo fajnie wygląda firma xtz Cinema.. Ale znów aż taka mega tania nie jest, lecz napewno tańsza od platinum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie a co powiecie o MA Silver rx 2 ? Miałem kiedyś bx5 i miło je wspominam. Silver rx2 nie słyszałem ,ale opinie pochlebne.Pomieszczenie 20m2 , muzyka -rock pop,blues

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o MA Silver rx 2 ? Miałem kiedyś bx5 i miło je wspominam. Silver rx2 nie słyszałem ,ale opinie pochlebne.Pomieszczenie 20m2 , muzyka -rock pop,blues

Z Monitor Audio jest tak, że albo się je kocha albo nie ;)

Jeżeli pasuje Ci jak grają to o wykonanie możesz być spokojny bo są bardzo ładne - z czy miały by grać?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej- Hegel H-80 .Chodzi mi o różnice między rx2 a rx6 ? RX2 to mniejsze podstawkowce ale z większym niskośredniotonowcem, Jakie różnice w średnicy ,górze i dole ?

Pomieszczenie 20m2,rock ,blues,pop.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ze swoimi skromnymi podłogówkami S8 chciał bym dołączyć do Waszego zacnego grona. WITAJCIE.

I od razu mam pytanko: która to wersja i jakie to są lata produkcji tych kolumn ? Brak info na etykiecie.

post-71763-0-51692400-1536481004_thumb.jpg

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoimi skromnymi podłogówkami S8 chciał bym dołączyć do Waszego zacnego grona. WITAJCIE.

I od razu mam pytanko: która to wersja i jakie to są lata produkcji tych kolumn ? Brak info na etykiecie.

Mało informacji czy testów o tych starszych Monitor Audio S8.

To był model przed linią RS, które weszły około 2006-2007 roku, więc te S8 są z okolic 2005r mniej więcej.

 

Hej- Hegel H-80 .Chodzi mi o różnice między rx2 a rx6 ? RX2 to mniejsze podstawkowce ale z większym niskośredniotonowcem, Jakie różnice w średnicy ,górze i dole ?

Pomieszczenie 20m2,rock ,blues,pop.

RX2 mają równie mocny bas ale nie schodzi tak nisko.

 

ale S6 a BX6 to inne kolumny....przepraszam RX6

BX to Bronze, zupełnie inne granie od Silver. Miałem BX6 i słuchałem Silver S5 (mniejsze), RX6. Silvery są trochę ostrzejsze i mniej ciepłe od BX ale za to o wiele bardziej szczegółowe, bas też dużo lepszy i to nawet w przypadku gdy porównasz większe BX6 z trzema głośnikami basowymi do dwugłośnikowych RX6 czy S6. Bas w BX jest bardziej rozlazły i anemiczny, bez takiego "kopnięcia" jakie mają Silvery. A co dopiero mikruski BX5, te przy Silver 6-stkach mają zapewne bas trochę w stylu "pukania w karton" :)

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuję znajomy zmienia głośniki w swojej salce kinowej i ma do sprzedania cały set kolumn do systemu 7.1 z nowej serii Monitor Audio GOLD nie mylić z GX :). A wymienia na półkę wyżej Platinum II :)

 

Kolor biały lakier o wysokim połysku wyglądają obłędnie i tak samo grają

linki poniżej :

 

2szt. - front - https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/gold/gold-300/

1szt. - centralny - https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/gold/gold-c350/

1szt. - sub - https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/gold/gold-w15/

2szt. - efektowe - https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/gold/gold-fx/

2szt - efektowe - https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/silver/silver-fx/

 

 

Cena bardzo niska jak ktoś jest poważnie zainteresowany to szczegóły na pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Posiadałem przez dłuższy okres serię Rs. Najpierw rs1, potem już na dłużej RS6. Uważam RS6 za best buy za kwotę poniżej 1500. Sam tyle dałem i odsprzedałem je w zeszłym roku z zyskiem a grały i mnie z 5 lat. Rsy grają przestrzennie, dosyć jasno ale mają też sporo basu. Są podatne na to gdzie stoją - nie lubią obecności ściany za blisko z tylu ale do ogarnięcia ;-)

Wydaje mi się, że grają trochę "szybciej" niż rxy. Niestety u mnie ich bas mnie zmęczył chyba (a raczej jego jakość?), ustawienie też nie należało do najlepszych i tak jak pisałem to właśnie ono miało największy wpływ na jego jakość jak również akustyka pomieszczenia.

Pomimo tego, serię Rs okazyjnie nabyłbym jeszcze raz bez zastanowienia - szczególnie te dwa modele. A gdybym miał brać coś do sypialni to rs1 zapewne ;-) Sporo by pisać o tej serii a szczerze powiedziawszy myślę że gdyby wziąść się za ich modyfikację to... :-)

To wszystko oczywiście przy założeniu, że to jak grają monitor audio RS - bo moim zdaniem powyższym do neutralności daleko (ale to zależy od tego czego poszukujemy w dźwięku) a i na zmiany okablowania RS6 są naprawdę wrażliwe - komuś podchodzą lub nie.

Mnie osobiście trafiły do serducha i ucha i polecam że świadomością tego, iż potrafią rozbudzić i podtrzymać apetyt na dalszą drogę w materii audiosfery. Jeżeli ktoś chętny na głębsze rozważania na ich temat (czy też jakikolwiek inny) to zapraszam.

Obecnie pozostaję przy tej marce (odsyłam do profilu) aczkolwiek jak to w naszej wspólnej chorobie bywa ;-) chęć poznania doznań, jakie oferują inne zapewne zaowocuje budową drugiego systemu...

Pozdrawiam serdecznie i witam kolegę z S8 w naszym gronie - zacny sprzęt Waść posiadasz! Chętnie bym posłuchał i porozmawiał :-)

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pozdrawiam serdecznie i witam kolegę z S8 w naszym gronie - zacny sprzęt Waść posiadasz! Chętnie bym posłuchał i porozmawiał :-)

Witam.

Przyznaję się bez bicia, że nie bardzo znam się na owym sprzęcie, ale jeśli piszesz, że jest on zacny to pewnie masz rację i znaczy, że z pomocą Klubowiczów z Rotela dobrze wybrałem. Na razie gra on z Rotelem i raczej nie jest to idealny duet. Jeśli nie Masz do mnie za daleko to zapraszam na odsłuch - jeśli odległość spora to możemy pogadać na forum :)

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyznaję się bez bicia, że nie bardzo znam się na owym sprzęcie, ale jeśli piszesz, że jest on zacny to pewnie masz rację i znaczy, że z pomocą Klubowiczów z Rotela dobrze wybrałem. Na razie gra on z Rotelem i raczej nie jest to idealny duet. Jeśli nie Masz do mnie za daleko to zapraszam na odsłuch - jeśli odległość spora to możemy pogadać na forum :)

Niestety musiałbym przejechać połowę lub więcej naszej pięknej ojczyzny a w obecnej sytuacji nie jestem aż tak mobilny... ;-)

Czyżby z rotelem było za jasno i zimno? Nie wiem który model je napędza ale takie snuję przypuszczenia.

Jeżeli znasz angielski:

http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/monitor-audio/silver-8i.html

kilka opinii o Twoich głośnikach :-)

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem przez dłuższy okres serię Rs. Najpierw rs1, potem już na dłużej RS6. Uważam RS6 za best buy

....

Wydaje mi się, że grają trochę "szybciej" niż rxy. Niestety u mnie ich bas mnie zmęczył chyba (a raczej jego jakość?), ustawienie też nie należało do najlepszych i tak jak pisałem to właśnie ono miało największy wpływ na jego jakość jak również akustyka pomieszczenia.

Kluczowe do Silverów jest dobranie odpowiedniej elektroniki i kabli bo są czułe. RS6 / RS8 ogólnie wg tego co się czytało to są do dziś chyba najbardziej cenione z linii Silver jakie powstały. Nawet wprost pisali chyba (w Audio albo AV) że RX6 są dobre ale RS6 były lepsze. Pamiętam że RS6 to było bardzo szczegółowe i efektowne, żywiołowe granie, taki niemal młodszy brat Klipsch pod tym kątem, tylko jakość wyższa :) Bas jak na wielkości skrzynek imponujący, większe BX6 jakie miałem kiedyś - nie umywały się do nich. Bardzo fajna, w podobnym stylu była też poprzednia linia Silver S (S5 S6 S8) oraz nowe do niedawna Silver 6 8. Teraz weszła nowa linia Silver G z zupełnie inną numeracją, mało kto się teraz połapie w tym wszystkim :)

Słuchał ktoś już tych najnowszych Silver G ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze mi się nie udało, ale sklep mam tuż za rogiem tylko czasu brak. Co do Rs zgadzam się z Tobą w 100% i jestem pewny że kiedyś jeszcze je nabędę...

 

Widzę, że gościły u Ciebie GS60 - u mnie goszczą obecnie. Co o nich sądzisz?

 

 

8i to poprzednik s8

O to przepraszam, nie omieszkam zweryfikować swojej wiedzy. Szukałem na szybko w pracy...Dziękuję za info

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - będzie długo i nudno :)

Moje S8-mki napędza staruszek Rotel RX-602 i gra to nawet, nawet. Zaznaczam, że do tej pory nie miałem porównania z innymi zestawami nie licząc jakiś plastikowych, jednoczęściowych mini wierz. Trochę to trwało za nim Silvery u mnie zagościły i między innymi jest to zasługa Kolegi don111 - jeszcze raz dziękuję :)

Jak pisałem gra to "nawet, nawet" - nie jest źle ale raczej chciał bym czegoś więcej. W moim 35m salonie, który nie jest wybitnie akustycznym pomieszczeniem (zmiany nie wchodzą w grę) zestaw ten gra raczej cieplutko i milusio. Brak mi wysokich tonów a i przy niektórych wykonaniach także basu. Nie pasują mi również wokale, które wybijają się na pierwszy plan co czasami jest męczące. Takie odczucia mam po odsłuchu stacji radiowych i muzyki w formacie flac, której słucham z laptopa za pośrednictwem przetwornika DAC z Aliex... połączonego marnej jakości, za długimi kablami. Głośnikowe to też jakieś skrawki kabli z Mediaexp... o średnicy 1,5mm. Jak Sami widzicie szału nie ma ale tak wygląda mój "zestaw startowy".

W pierwszej kolejności MUSZĘ się zabrać za zmianę kabli głośnikowych bo te obecne są po prostu za krótkie by amplituner stanął w miejscu docelowym. Podsuńcie mi proszę kilka modeli, którymi powinienem się zainteresować. Oczywiście jakieś tanie kable, które "zagrają" raczej skrajami pasm, dodając wysokich i basu. Bez większego zastanowienia chciałem kupić kable 2,5mm Melodiki - mogą być ? Następne zmiany to kabelek laptop - DAC i DAC - amplituner, ale o tym to już innym razem.

Na forum Rotela zapierałem się, że nie mam aż takich wymagań co do całego zestawu, że chcę aby coś tam tylko plumkało i że nie zamierzam nic w przyszłości w to inwestować. Któryś z "Rotelowców" stwierdził, że jak już się raz wdepnie w temat to nie ma przeproś ale tzw. "gonienie zajączka" zapewnione. I Wiecie co - Gość miał rację bo ja pomimo moich początków ze stereo już zaczynam gonić choć zajączka nie widziałem nawet na oczy.

Przy dobrych wiatrach w grudniu zamierzam wymienić elektronikę na NAD 3060 lub Denon PMA 2000 + lepsze kable głośnikowe.

Do tego momentu będę sobie plumkał tym co mam.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuję od 2 dni chord rumour na górę i linn K20 na średnicę i bas. Nie wdając się w niuanse ;-), o których notabene musialbym post popełnić dłuższy (jakość i charakter poszczególnych składowych), a który to zapewne odbił by się czkawką w eterze - bo kable "nie grają" - a ja tam wolę spokój i muzykę.

Oba powyższe powinny dopomóc Ci w sposób, którego poszukujesz. Chordy to piękne, szczegółowe wysokie, powietrze , przestrzeń i separacja instrumentów a Linny to ciepły mięsisty kolorowy bas. To tak najprościej ;-)

 

Poza tym jeżeli nosisz się z zamiarem zmiany elektroniki to nie wydawaj teraz kasy na kable :-) Kable to ostatni szlif. Najważniejsze już masz - kolumny.

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeżeli nosisz się z zamiarem zmiany elektroniki to nie wydawaj teraz kasy na kable :-) Kable to ostatni szlif. Najważniejsze już masz - kolumny.

Wymiana elektroniki na bank ale do tego czasu na jakiś (nie znaczy, że najtańszych) kablach muszę grać. Potrzebuję 2x4m a ta Melodika pasuje mi cenowo (na Alle.... jest po 18zł/m), no chyba że w tej cenie można coś innego kupić ? Najważniejsze żeby "to coś" podbarwiło wysokie i bas (nie bi-wire) tylko jeden kabel. Chord - takie pieniądze za zwykły kabel do prądu ???

 

I jeszcze jedno szybkie pytanko: czy kable głośnikowe muszą być tej samej długości do każdej z kolumn ?

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable muszę kupić bo mam za krótkie i Rotel stoi na podłodze. Mogę wydać max 300 zł za 2x4m, 2,5mm2. Brać pierwsze lepsze z Alleg... czy coś możecie innego mi polecić (mogą być używki) ?

Albo inaczej:

Profigold PGC8256 czy MELODIKA MDC2250 ?

Oczekuję więcej wysokich i basu.

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.