Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moze cos z rynku pro ?

albo poszukaj uzywanych audionova

Jeśli te kabelki,o których pisałem wcześniej są pro to może być bo na pewno ich cena jest dla mnie PRO :) Nawet używki audionova nie chodzą w moim budżecie. Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te kabelki,o których pisałem wcześniej są pro to może być bo na pewno ich cena jest dla mnie PRO :) Nawet używki audionova nie chodzą w moim budżecie.

Faktycznie potrzebujesz 2 x 4mb? Sporo

Obecnie audionova raczej nie do wzięcia, używek prawie brak a to co jest to... Posiadam Audionova Iluminator chyba 2 x 2,2mb, za kilka dni będę go porównywał z Linnem i w zależności od efektu podejmę decyzję o sprzedaży któregoś. W budżecie na pewno byś się zmieścił...

 

Jeżeli szukasz czegoś taniego a nie spartolonego poszukaj informacji chociażby na tym forum na temat Belden 8471 (https://allegro.pl/belden-bl-8471-kabel-przewod-audio-parowany-miedz-i6276404564.html),w ogóle beldenów jako takich.

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dojrzewam do odświeżenia (zmiany) elektroniki w posiadanym zestawie.

Mam na frontach Gold 200 (stereo + KD) plus w kinie C150 a na tyle GX-FX.

Obecnie w KD napędza to wszystko ampli Denon avr-x4000 wspomagany wzmakiem pma-1520ae. W stereo dodatkowo dcd-1520ae.

Ponieważ nie mam możliwości na odseparowanie KD od stereo (w sumie nie chciałbym) muszę wybrać złoty środek, czyli tak jak obecnie szukam wzmaka z direct in/ main in.

Generalnie chciałbym poprawić walory odsłuchowe przy niskiej głośności. Mam wrażenie, że obecny zestaw niestety degraduje jakość dźwięku przy cichym słuchaniu.

W KD, czy też przy odkręceniu gałki głośności jest OK. Szczególnie jeśli źródło korzysta z z płyt SACD lub plików hi-res.

Jakie wzmaki proponowalibyście do posiadanych przeze mnie głośników?

Czy dostanę jakąś sensowną integrę z wymienionym wyżej wejściem direct in?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable muszę kupić bo mam za krótkie i Rotel stoi na podłodze. Mogę wydać max 300 zł za 2x4m, 2,5mm2. Brać pierwsze lepsze z Alleg... czy coś możecie innego mi polecić (mogą być używki) ?

Albo inaczej:

Profigold PGC8256 czy MELODIKA MDC2250 ?

Oczekuję więcej wysokich i basu.

Ja mam Profigold pgc7404 i myślę że on by Ci podpasował.

A jak ma być super tanio to weź Beldena 8471 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Profigold pgc7404 i myślę że on by Ci podpasował.

A jak ma być super tanio to weź Beldena 8471 ;-)

Nie ma być super tanio. Widziałem oferty tych 7404 ale czy kabel z zawartością srebra nie da mi więcej wysokich ?

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma być super tanio. Widziałem oferty tych 7404 ale czy kabel z zawartością srebra nie da mi więcej wysokich ?

Teoretycznie tak ale może odchudzić bas.

Ja mam Qeda Ruby i jest dość jasno i detalicznie ale zostawiłem sobie jeszcze tego pgc7404 i jak mam nastrój na bardziej rozlazły misiowaty bas to łącze sobie bi wire tzn na góre Qed a na basy tego profigilda tylko że to droższe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jak mam nastrój na bardziej rozlazły misiowaty bas to...

Nie pamiętam różnicy (na basie) pomiędzy qedem a profigoldem u Ciebie :-/ Ostatnio był wpięty tylko qed + zworki tak?

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem jednak kabel Melodiki + banany i widełki Prolinka. Dokupię jeszcze 2 x RCA, też melodiki + USB A+B Taga TUD-20 i będzie grało. A jak to się zobaczy czy coś się poprawiło.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Od miesiąca jestem właścicielem MA Bronze 5, które podłączone są do wzmacniacza, CD i tunera Arcam Alpha 7 (Wszystkie elementy są z tej serii). Kable mam z domieszką srebra.

 

W niedalekiej przyszłości planuje je wymienić na :

Wzmaczniacz Arcam Alpha 10 w nowej obudowie czyli Arcam FMJ 22

CD Arcam Alpha 9 w nowej obudowie czyli Arcam FMJ 23T

 

Co Wy na to ? Ewentualnie jakie inne klocki byście mi doradzali ?

Edytowane przez Wit.Ek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły prawie dwa tygodnie od wymiany kabli głośnikowych na Melodiki 2,5mm. Czy coś się poprawiło ??? Na pewno bas, który schodzi niżej i jest tak jakby bardziej przyjazny dla ucha - po prostu lepiej się go słucha. Co do reszty to raczej bez większych zmian.

Chciałem się was zapytać czy możecie mi polecić (SPRAWDZONEGO) kogoś lub jakąś firmę, która zajmuje się naprawą, regeneracją, tuningiem, ulepszaniem (jak zwał tak zwał) kolumn ? Chciał bym odświeżyć trochę te swoje S8, a może coś ulepszyć. Jeden z sopranów delikatnie trzeszczy przy niektórych częstotliwościach więc i do niego przydało by się zajrzeć.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów.

Nabyłem RS6 i chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia w sprawie doboru elektroniki do tych paczek.

Posiadam również kolumnę centralną więc powinien to być amplituner oczywiście używany ze średniej półki aby dobrze grał w stereo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Pierwsze pytanko to jaką kwotą dysponujesz?

Drugie to czy planujesz dokupienie satelit i rozbudowe sysytemu do kina 5.1 lub innej konfiguracji?

Jeśli nie to lepiej sprzedaj centrala i dołóż do wzmacniacza.

Ja co prawda nie mam Rsów tylko Gsy ale w stero grają z Nadem a do kina mam Harmana.

Kwestia jakiego grania oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Onkyo slyszałes RS 6 z Onkyo.Celuje w używkę Jakiś konkretny model?

Rs6 nie słyszałem z Onkyo. Tak naprawdę to rs6 wogóle nie słyszałem. Kolega Gunthe je posiadał i po opisie grają one ponoć jeszcze jaśniej od moich gsów. Natomiast słuchałem Onkyo oraz tego Denona o którym pisałeś i jeżeli on Ci nie odpowiadał to z moich doświadczeń Onkyo powinno zagrać bardziej detalicznym dźwiękiem.

Ja osobiście celuję w Onkyo ze względu na to co słyszałem u kolegi który takowy posiada. Moje marzenie to model tx-nr3030 ale myślę że ze względów finansowych kupię coś z modeli tx-nr809,818,828 lub 838.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie RS1 / RS6 grały z Ampli Onkyo tx-605 - staruszek ale już z kalibracją mikrofonem i w dodatku ma możliwość podpięcia kolumn w bi-ampingu! Robi dźwięk 7.1. Mam go do tej pory spakowanego i jak tylko wygospodaruję miejsce to podepnę na powrót i kupię centralny ;-)

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.. Pożyczyłem od brackiego głośniki atmos polk audio,tzn.komplet na sufit .. Czy ktoś miał do czynienia lub testował jakieś Atmosowe z monitor audio???.. Po kilku dniach testu jestem za atmosem i chciałbym kupić do kompletu właśnie c265idc monitor audio tylko pytanie czy potrzebuje o tyle droższe na sufit.. Polk audio sprawdzają się bardzo dobrze ale wspomniane monitor audio ct265idc mają 3 drogi, czyli extra dość dobrze wyglądający 4calowy średniotonowy. Nie mam tv 4k ale przez aplikację z kompa również działają filmy atmos z netflixa

post-48078-0-43571700-1542463927_thumb.jpg

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

Chciałbym dopisać się do Klubu i zadać kilka pytań odnośnie starszych modeli MA, o których niestety bardzo mało pisze się na forum.

Mam tu na myśli monitorki z lat 90 a mianowicie Monitor Audio Monitor One Gold, Monitor 7 Gold oraz Monitor Studio Gold 2SE.

Bardzo mało informacji krąży na ich temat na polskich stronach, o dwóch z końca trochę poczytałem na stereophile.com, ale ciekawi mnie czy ktoś posiada w użytkowaniu te głośniki i jaka jest wasza opinia na ich temat. Ceny tych zestawów na zachodnich aukcjach lub różnych portalach bywają naprawdę wysokie i ciekawi mnie czy to tylko sentyment do starszych wyrobów firmy, czy idzie to w parze z jakością i jak to się ma do współczesnych konstrukcji oczywiście z tej samej półki cenowej. Ciekawi mnie czy ktoś może zna różnice między wersjami Gold i zwykłymi tech głośniczków.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.