Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie i skoro brak odzewu na moje ostatnie zapytanie, przejdę do kolejnego, może tym razem będzie więcej chętnych do ewentualnej pomocy,

Obecnie posiadam wzmacniacz Pioneer A-676 i cd Pioneer PD-8700 ale to była faza eksperymentowania i teraz chciałbym dokonać modyfikacji mojego systemu audio - stereo zaczynając od wymiany wzmacniacza, potem może cd. Sprzęt będzie współpracował z 2 parami głośników, Monitor Audio Studio Gold 2SE i Monitor One Gold. Celowałbym w jednorodność jeśli chodzi o markę. Fundusze to powiedzmy 1000-1200 za wzmacniacz i 800-1000 cd. Myślałem na pójściem w inne modele Pioneera, ale nie jestem pewien czy tedy droga... Słucham praktycznie każdej muzyki z wyłączeniem jazzu i muzyki poważnej, choć lubię muzykę filmową, choć tą bardziej zbliżoną do elektronicznej. Głownie leci u mnie POP, Rock, Italo Disco - Koto, Hypnosis, , Mike Oldfield & Jean-Michel Jarre, Depeche Mode i FGTH.... itp, itd...

Licytuję obecnie NADa c370, proszę o info czy warto i czy coś zmieni w jakości brzmienia, lub oczywiście czekam na inne propozycje. Interesuje mnie jedynie sprzęt używany.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie było tak jak teraz linii Bronze, Silver, Gold, Platinum. Goldy wtedy to nie tak wysoka linia jak obecnie.

Miałem podłogówki z linii tej Monitor Gold i to dobre brzmienie ale nie dorównują poziomem Silverom, stylowo grają trochę inaczej - mniej dynamicznie, spokojnie. A Studio to była wówczas najwyższa seria, z tego co pamiętam były różne wersje tych studio. Takie podłogowe modele Studio z trapezową górą to podobno rewelacyjny dźwięk i osiągają bardzo wysokie ceny na licytacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam miejsca na podłogówki, więc poszedłem w totalny minimalizm jeśli chodzi o wielkość, nie jest to dla mnie problem bo głęboki bas nie jest dla mnie priorytetem w brzmieniu, stawiam na stereofonie, szczegółowość i naturalność, średnie i wysokie tony. Choć posiadane przeze mnie Studio 2 to najniższy model z ówczesnej serii, grają naprawdę rewelacyjnie, Monitor One oraz Monitor 7 to taki dodatek. Mam spory pokój i kiedy trzeba zagrać głośniej odpalam oba zestawy. Gdybym miał pewność ze Silvery zagrają zdecydowanie lepiej pomyślałbym na zmianą.

Edytowane przez TomekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt dynamiki im nieco brakuje, choć słuchając ich w dwa razy mniejszym pokoju było znaczniej lepiej pod tym względem, a bas mimo ich rozmiaru mógłby nie jednego zadziwić, choć domyślam się że z nowymi Bronze i Silver w tej materii przegrywają. Ciągle poluję na "stare" Monitor Studio 6, ale ciężko je gdziekolwiek dostać. Biorąc pod uwagę że kosztowały prawie 4 x tyle co Studio 2, a te krążą nawet do 500 euro to cena mogłaby być kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów.

Nabyłem RS6 i chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia w sprawie doboru elektroniki do tych paczek.

Posiadam również kolumnę centralną więc powinien to być amplituner oczywiście używany ze średniej półki aby dobrze grał w stereo.

Pozdrawiam

Wg mnie Denon od 1520 w gore, mialem podobne zestawienie i bylo bardzo przyjemnie. Z Roksanem K3 tez bylo bardzo milo ale troche duzo gory. Ze wszystkich MA seria RS byla dla mnie najfajniejsza.

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie trochę z innej beczki, miał może ktoś do czynienia ze stacją dokującą Monitor Audio i-deck 200 i odsłuchu z ipada, lub przez wejście jack. Co sądzicie o umieszczonych w niej wzmacniaczach klasy D i ogólnie o jakości dżwięku, bo mnie ona bardzo pozytywnie zaskoczyła, choć nie ukrywam ze liczyłem na coś więcej niż tylko zwykłą stację i osobiście nie rozczarowałem się, ale jestem ciekaw opinii innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2019 o 20:40, bronx99 napisał:

Nie wiem czy ktoś już pisał ale Monitor Audio wprowadza nową serie Gold...

gold-image-action-1.jpg

Ładnie to wygląda, mnie ogólnie obecna seria Gold i Silver denerwuje tym samym wyglądem głośników.. I tu wkoncu jest i może będzie inaczej w poszczególnych seriach.. Co to za sopran?  jak w nowych platinum? osobiście ciągle jestem zadowolony z pl100, nic a nic mi się nie znudziły :) poza tym ciekawę jaki dźwięk prezentują  nowe pl100 ll lub owe goldy. 

Monitor-Audio-Gold-main.thumb.jpg.25f823c79c6d564f99d61145e240871b.jpg

Te jajka tylko jakoś dziwnie wyglądają  i uu. widać jakieś nowe tyły.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Jestem posiadaczem MA Bronze 2. Monitory dobierane były do NAD 3020 i źródło CA DAC Magic 100.Grało to w miarę fajne, ale jakoś brakowało mi dynamiki. Finał jest taki. MA Bronze 2 zostały sparowane z Rotel RA 06 i Rotel RDD 1580. 

Do meritum. Postanowiłem Bronze 2 wymienić na podłogówki i siłą rzeczy na celowniku mam Bronze 6. Tutaj właśnie prośba do użytkowników B6, którzy napędzają(napędzali)  je wzmacniaczem Rotela (mam nadzieję, że tacy są), o podzielenie się wrażeniami , czy takie zestawienie ma sens. Nie ukrywam, chciałbym, aby ta wymiana kolumn była dojrzała i przemyślana, stąd moje pytanie do Was. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na B6 świat się nie kończy budżet 4000k do 5000k pln.

PS. Zapomniałem dodać, że jest jeszcze "sekcja" analogowa: AT120eb, preamp Cambridge CP2-->RA 06-->???

Z góry dziękuje za info

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo chociaż silver 2 - mają 8 calowy głośnik średnio-niskotonowy. Nowe można kupić już za ok 2700 zł. Ja sam  właśnie zmieniłem  bronze 2 na silver 2 + wzmacniacz denona i różnica jest wyraźna. Bronze 2 u mnie grały za sucho, coś było nie tak z basem, w silverach na dynamikę i bas nie narzekam(jedynie mam problem z akustyką przez co mam podbite  ok 60 i 120 hz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Cudny_Gnat napisał:

Witajcie

Jestem posiadaczem MA Bronze 2. Monitory dobierane były do NAD 3020 i źródło CA DAC Magic 100.Grało to w miarę fajne, ale jakoś brakowało mi dynamiki. Finał jest taki. MA Bronze 2 zostały sparowane z Rotel RA 06 i Rotel RDD 1580. 

Do meritum. Postanowiłem Bronze 2 wymienić na podłogówki i siłą rzeczy na celowniku mam Bronze 6. Tutaj właśnie prośba do użytkowników B6, którzy napędzają(napędzali)  je wzmacniaczem Rotela (mam nadzieję, że tacy są), o podzielenie się wrażeniami , czy takie zestawienie ma sens. Nie ukrywam, chciałbym, aby ta wymiana kolumn była dojrzała i przemyślana, stąd moje pytanie do Was. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na B6 świat się nie kończy budżet 4000k do 5000k pln.

PS. Zapomniałem dodać, że jest jeszcze "sekcja" analogowa: AT120eb, preamp Cambridge CP2-->RA 06-->???

Z góry dziękuje za info

   

Witaj.

Jak chcesz dużej poprawy i zostać przy Monito Audio to polecam:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7765155009

Trafiają się takie poniżej 3 tysi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Cudny_Gnat napisał:

Nie ukrywam, chciałbym, aby ta wymiana kolumn była dojrzała i przemyślana, stąd moje pytanie do Was.

   

Miało być dojrzale i przemyślanie, a jak zwykle poszedłem na żywioł. Zapewne nie pierwszy i nie ostatni raz.

 

3 godziny temu, hey napisał:

Zamiast Bronze zaproponuje Ci w podobnej cenie wyższą serię:
https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-silver-6-orzech-gwarancja-7753729306
 

Dzięki hey za podanie mi ogłoszenia. Już są moje :).  jak to się zgra z moim Rotelem zobaczymy. Na pewno coś napiszę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam set Monitor Audio Silver 10/central/1
Silvery 2 są większe zdecydowanie niż 1 ale z tego co słyszałem z opinii innych to Focal Aria 921 mogą być lepsze niż Silver2.
U mnie Silver10 z Roksan K3 grają i to jest ten dźwięk. Jeśli masz miejsce na podłogowe to zamiast S2 to spójrz na silver6, one mają przedni BR.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie,

czy są tutaj posiadacze kolumn GX200/Gold200? Z racji, że pojawiła się nowa seria Gold, wspomniane kolumny można teraz nabyć w atrakcyjniejszej cenie. Czy po wieloletnim odsłuchu wybralibyście je ponownie? Czy można je polecić w ciemno jako uniwersalne granie czy ich brzmienie jest zmanierowane w jakiś szczególny sposób? Jakie pieniądze realnie są uczciwe za ten produkt w chwili obecnej? Nowe/niewiele używane z pewnego źródła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, captainprice napisał:

Niewiele tutaj się dzieje, a szkoda... podbiję, może ktoś się zabłąka i coś skrobnie w temacie Goldów i suba.

Tu masz wątek o podłogowych gold.

Polecanie komuś kolumn w ciemno to proszenie się o katastrofę. Ja mogę napisać moje doświadczenia. Kupiłem gx 50 czyli monitory. Kupiłem w ciemno , była przecena 50%. Oczywiście zrobiłem research również na zachodnich forach. Czy żałuję? Nie. Jestem ciągle zadowolony z brzmienia jakie te kolumny oferują. Niektóre negatywne opinie głoszą że goldy ( również podłogowe ) mają za dużo wysokich tonów czy wręcz są ostre na górze. Wszystko zależy od reszty toru , akustyki i nagrania które będziesz chciał posłuchać. Mogę napisać że lubię jazz i gdy włączam dobrze nagrana płytę ( np nagraną w systemie Living stereo ) brzmienie ani trochę nie jest ostre. Aksamit na górze , przestrzenność na wysokim poziomie. Uwolnienie dźwięku od kolumn jest naprawdę imponujące.  Sprężysty bas, choć ograniczenia moich gx 50 są słyszalne.

Czy są lepsze kolumny w podobnej cenie ? Pewnie tak. Tylko ja nie miałem czasu jeździć odsłuchiwać czy brać za kaucja i kombinować. Kupiłem w ciemno i nie żałuję. 

Jakiej muzyki słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Tu masz wątek o podłogowych gold.

Czytałem ten wątek i testy w nim zawarte. W sumie jest tam wszystko co wypluwa Google po wpisaniu nazwy omawianych kolumn w wyszukiwarkę. 

2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Polecanie komuś kolumn w ciemno to proszenie się o katastrofę.

Masz rację. Trochę źle się wyraziłem.

2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Czy są lepsze kolumny w podobnej cenie ? Pewnie tak. Tylko ja nie miałem czasu jeździć odsłuchiwać czy brać za kaucja i kombinować. Kupiłem w ciemno i nie żałuję.

W tym przedziale cenowym wiadomo, że jest mnóstwo opcji. Niemniej jednak pomimo upływu lat te kolumny prezentują się doskonale. Wg mnie są bardzo estetycznie wykonane. 50% ceny to nieźle trafiłeś :) 

2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Jakiej muzyki słuchasz?

Rock i pochodne gatunku, aż po nieco cięższe brzmienia. Blues, pop, soul, alternatywa. Program 3 Polskiego Radia, Eska Rock. Nie słucham techniawy, disco, muzyki klasycznej, rapu i stacji radiowych typu Zet, RMF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, captainprice napisał:

Wg mnie są bardzo estetycznie wykonane. 

Wygląd rzeczywiście jest genialny . Ja mam w kolorze drzewa bubinga jak na zdjęciu. Jednak najlepiej wygląda kolor ebony...

Co do brzmienia kolumn ważne że nowe gx 50 prosto z pudełka nie grają za dobrze. Gdy pierwszy raz podłączyłem byłem zawiedziony. Dopiero po wielu godzinach pokazują pełnię dźwięku. 

Co do gatunków. Z cięższych brzmień rockowych słucham Queens od the stone age i te płyty brzmią na gx 50  rewelacyjnie. Średnica jest nasycona i w żadnym razie ostra. Z popowych brzmień słucham np Bryana Adamsa , również brzmi dobrze , miekko z dobrym oddaniem wokalu . Jeśli chodzi o alternatywny rock to już tak różowo nie jest. Gx niestety nie lubią gorzej nagranych płyt , więc gorzej nagrany rock lub pop ( np George Michael Listen without prejudice) nie słucha się z przyjemnością. W porównaniu do poprzednich moich kolumn dali ikon , gx zdecydowanie lepiej oddaje dobrze nagrany wokal. Nawet na popowych płytach Sheryl crown czy Suzanne Vega.

21998-max_monitor_audio_gx_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartosz za ten wpis. Mam na te kolumny coraz większą chęć. Wspomniane przez Ciebie Dali Ikon cieszyły się swego czasu b. dobrą opinią. Miałem kiedyś chrapkę na Ikon 6 MK2. Obecnie ich dostępność jest już żadna, chyba że rynek wtórny. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, captainprice napisał:

Nie mogłem edytować posta wyżej, zapomniałem zapytać w jakim metrażu grasz i z jakim piecem?

Metraż ok 9m. Odsłuch w polu bliskim co daje mi czysty dźwięk bez odbić i buczacego basu. Ostatnio kupiłem topową końcówkę Pioneer m90a. Jeszcze czeka mnie kupno jakiegoś pre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.