Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio swój centralny  MA gxc350 zaczalem wkoncu napedzać wyczekiwanym ,upolowanym monoblokiem marantz ma700 ...Jest miodnie że tak powiem ..czuć moc wzgledem koncówki amplitunera(mimo obciążenia tylko jednego kanału)..wysokie deczko sie uspokoiły a dzwięk jeszcze bardziej sie odkleił,podczas akcji jest dynamiczniej..choć nie słucham jakoś głosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maciekplacek napisał:

tez mam taki pomysł aby do mojego ampli podpiąć wzmacniacz Marantz bo coś mam wrażenie że moje Gold 100 nie jest w stanie odpowiednio napędzić 

 

Ostatnio podpiąłem moje goldy 50 pod porządna końcówkę Pioneera (wydajność  47 A, 2x200 w, dynamiczna do 2x800 w) i rzeczywiście dół pasma jest lepiej kontrolowany i brzmienie nabrało energii. Warto eksperymentować z amplifikacją.

W dniu 12.03.2019 o 19:35, arkadowski napisał:

razie idzie w dobrym kierunku - nie zapeszam więc.

Czekamy na wrażenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciekplacek napisał:

Rozumiem że ten ampli Marantz muszę podłączyć ze wzmacniaczem Marantz po bypass?

Mój amplituner sr7010 cały robi jako pre w tej chwili. Wszystko jest podłączone RCA z preoutów ampli do wzmacniaczy i monoblocku na centralny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2019 o 15:37, Bartosz_70659 napisał:

Czekamy na wrażenia 

No i jestem... może nie w raju, ale to jest dłuższy przystanek w drodze do... może Platinum? Kto wie.

Na dziś na pewno "kolumienki" ? zostają ze mna na dłużej, z moim systemem zgrały się perfekcyjnie. Byłem o krok od zakupu srebrzonych Wireworld Eclipse... ale odpuściłem, boje się przesadzić z góra. Ta na obecnych Eclipse 7 jest w moim odczuciu wystarczającą. 

Przesiadka z KEF to kolejny dobry krok do przodu. Moze nie skok, ale solidny in plus w całym brzmieniu.

Goldy zostają w wyznaczonym miejscu i od niepamiętnych czasów nie rozstałem się ze sprzętem audio z żalem i odrobiną niepewności. KEF'y poszły w świat, oby służyły komuś długo... a ja liczę na to samo ze strony Monitpr Audio Gold 300

Jak ktoś z Katowic - można wpaść posłuchać. Zapraszam

Pozdr.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arkadowski napisał:

No i jestem... może nie w raju, ale to jest dłuższy przystanek w drodze do... może Platinum? Kto wie.

Myślę że dla wielu z nas Platinum to byłyby kolumny docelowe ale i goldy są to paczki dające przyjemność z odsłuchu. Wg mnie metalowe membrany tak przez niektórych nie lubiane i posądzane o ostre i nie prawdziwe granie wcale takie nie są. Przed gx 50 miałem dali ikon na papierzanych wooferach i wcale na gx nie odczułem tych niby ich wad. 

Co do Platinum to inna sprawa. 

Życzę przyjemności z odsłuchów goldow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Myślę że dla wielu z nas Platinum to byłyby kolumny docelowe ale i goldy są to paczki dające przyjemność z odsłuchu. Wg mnie metalowe membrany tak przez niektórych nie lubiane i posądzane o ostre i nie prawdziwe granie wcale takie nie są. Przed gx 50 miałem dali ikon na papierzanych wooferach i wcale na gx nie odczułem tych niby ich wad. 

Co do Platinum to inna sprawa. 

Życzę przyjemności z odsłuchów goldow.

Tez nie mam wrażenia natarczywej góry, wbrew pozorom to KEF ze swoim Uni-Q potrafiły ostro i punktowo zaznaczac niektóre fragmenty górnych zakresów. Gold 300 cięzko uznać za zbyt ostre czy natarczywe, oczywiście wszystko jest kwestią gustu i oczekiwań. Na dziś zamieniam się w słuchacza bez kombinacji "co jeszcze i w którą stronę" - a to dobry sygnał - jest zadowolenie ?

 

Dzięki serdecznie i z wzajemnością!

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, arkadowski napisał:

Gold 300 cięzko uznać za zbyt ostre czy natarczywe, oczywiście wszystko jest kwestią gustu i oczekiwań. N

I kwestia jakości nagrania. Jest to kolumna hi fi i niestety pokaże kiepskie nagranie takim jakie jest. Więc jeśli ktoś chciałby puszczać na tych kolumnach jakiś metal czy punk to nie za dobry pomysł. 

To fajne kolumny i jedne z najładniejszych trzeba zaznaczyć. Więc jeśli ktoś szuka czegoś ładnego do salonu to goldy są jak znalazł. Co do brzmienia wiadomo są gusta itd . Wszystko zależy też od tego w jaką półkę cenowa uderzamy. Ja mam tą przewagę że nie mam w okolicy kogoś z lepszym sprzętem więc mój system jest moją referencją . Choć oczywiście są lepsze kolumny ale to oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartosz_70659 napisał:

I kwestia jakości nagrania. Jest to kolumna hi fi i niestety pokaże kiepskie nagranie takim jakie jest. Więc jeśli ktoś chciałby puszczać na tych kolumnach jakiś metal czy punk to nie za dobry pomysł. 

To fajne kolumny i jedne z najładniejszych trzeba zaznaczyć. Więc jeśli ktoś szuka czegoś ładnego do salonu to goldy są jak znalazł. Co do brzmienia wiadomo są gusta itd . Wszystko zależy też od tego w jaką półkę cenowa uderzamy. Ja mam tą przewagę że nie mam w okolicy kogoś z lepszym sprzętem więc mój system jest moją referencją . Choć oczywiście są lepsze kolumny ale to oczywiste

Monitor Audio i Gold to kawał solidnego grania i zgadzam się, nie do tego typu brzmienia o jakim piszesz.

Swego czasu na rynku były dostępne kolumny Wharfedale Jade. Posiadałem ich najwyższy model - 7. To, co prezentowały sobą (wykonanie) te kolumny, to poziom 3-4 droższych modeli. Niestety niedocenione pod względem wykonania i brzmienia - poszły do nowego właściciela (dziś żałuję).

Co do "referencji" ? zawsze można stwierdzić "lepiej"... ale czy z moimi potrzebami ? 

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, arkadowski napisał:

Co do "referencji" ? zawsze można stwierdzić "lepiej"... ale czy z moimi potrzebami ? 

To pozostaje tylko  zająć się płytami , plikami lub streamem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Czy któryś z Kolegów miał lub ma jakieś doświadczenia z połączeniem S8 (ok 2006r) ze wzmacniaczem Denon pma 2000r ? Jak to razem może zagrać ? Obecnie moje silvery napędza Rotel RX-602 i troszkę mi brakuje szczegółowości i wysokich tonów. Denon coś wniesie pozytywnego czy bardziej narozrabia ?

Dzięki.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam chłopaki, za moje wtargnięcie w temat z pytaniami które mi się zrodziły, zakładam też że pewnie odpowiedzi już takie by się znalazłyby gdybym przeczytał cały, co obiecuję uczynić gdy już będę w posiadaniu głośników tej marki.

Miałem przyjemność po obcowania z parą Silver 100 podpiętych do Denona 1520AE, gdzie źródłem był Pioneer N-70AE, kable głośnikowe WW Oasis 7, Interkonekt VDH Second.

Szukałem większego basu w stosunku do Klipsch 160M i udało się to zrobić. Salon miał tendencję do podbijania jeszcze tego basu i naprawdę było go tam co niemiara, więcej podejrzewam nawet jak z podłogówek.

Trochę się tego obawiałem, pomieszczenie było większe od mojego, ale też miało maty które wycinają górę.
Nie wiem jak długo były wygrzewane głośniki, zakładam że pełnego cyklu 70-150 godzin nie przeszły.

U mnie grają dużo mniejszym basem jak w salonie, ale większym jak w Klipsch czego oczekuję, jednak mam wrażenie że zostały wycięte różne smaczki, które były bardziej zaznaczone, lepsze do wychwycenia na poprzednich głośnikach. Nie wiem mam też wrażenie że zupełnie mi zginęły dalsze plany, muszę się mocno wsłuchiwać, może to jedno i to samo, ale nie znam tych audiofilskich terminów by właściwie dobierać słowa.

 

Czy moje odczucia są słuszne i tak właśnie mam być, czy coś może się w tym temacie poprawić po wygrzaniu?

 

Głośniki stoją 25 cm od ściany która się kończy tuż za basreflexem i później jest duża przestrzeń, rozstawione w trójkącie równobocznym, przecinają się bardzo daleko za miejscem odsłuchowym, po prostu są delikatnie skręcone do środka.

 

Mogę coś poprawić by zyskać dalsze plany i smaczki?

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor silver S100 to odpowiednik S1, mogłeś poszukać silver S2 one mają 20cm membranę, a Silver 100 czy S1 mają 8calowe.
Klipsch vs. Monitor Audio to zupełnie inne światy. Sam teraz słyszysz różnicę :)
Ciekawi mnie co zostanie czy Klipsch czy MA Silver jednak?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu się zastanawiam, uczucia mam mieszane, głośniki podobno testowe już nie jeden salon odwiedziły, jest opinia że nie mają wygranych 100 godzin i właściciel sklepu upiera się że jeszcze im się zmieni, tylko nie wie w którą stronę.
On sam zaobserwował poprawę na basie jak do niego przyjechały, a grały raptem 8 godzin na sklepie.
Mi jakoś brakuje względem Klipsch dalszych planów, gubią się nie potrafią idealnie ich rozmieścić na scenie, ciężkie są do wychwycenia, smaczki chyba też nie dorównują 160m.
Jutro robię zamianę na 160M, sam jestem ciekaw w którą stronę pójdę.
 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.