Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem u siebie używane Silver 1 i grały dynamicznym ale zbitym, zwartym dźwiękiem, słabo napowietrzonym, szczegółowość nie powalała. Za to podłogowe Silver 8 już grały super. Jeśli podstawkowe to polecam starsze MA Silver RS1 - tu jest wszystko czego brakowało Silver 1 i być może Silver 50/100 (o jedną generację nowsze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver 50 to odpowiednik S1. Silver 100 to odpowiednik S2, lub starszych RX2. 
O kurczę zwracam honor :)
Faktycznie hmmmm....czemu ja myślałem iż S1 to s100, nie wiem (hehe)
Mam w domu i S1 i S10, z tego co gdzieś przeczytałem to S2 są większe i mają 20cm (8") przetwornik taki sam jak w s10.
Faktycznie S100 też mają 8"

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu robić, liczyć że się poprawi, czy może szukać tych starszych modeli RS1, a może Gold 100, lub PL100- widziałem jedne wiszą na sprzedaż nie daleko mnie. Trochę się obawiam używek zwłaszcza że to drugi właściciel, nie wiem też jak grają GOLDY 100 i PL 100.

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu robić, liczyć że się poprawi, czy może szukać tych starszych modeli RS1, a może Gold 100, lub PL100- widziałem jedne wiszą na sprzedaż nie daleko mnie. Trochę się obawiam używek zwłaszcza że to drugi właściciel, nie wiem też jak grają GOLDY 100 i PL 100.
 
Ty jesteś przyzwyczajony do Klipsch, one maja tube którą daje właśnie te wysokie tony, nigdzie indziej tego nie znajdziesz. Goldy maja wstęgę, hmmm....jak Tobie się podobały Dali Opticon one też wstęgę miały. Możesz spróbować zabieg z srebrnymi przewodami do głośników ale obawiam się iż za dużej zmiany nie będzie.
Trochę nie rozumiem, na testach Silver100 się Tobie podobały a teraz już nie.....może nadal akustyka leży u Ciebie?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję może nie potrzebnie sieję panikę , pewnie najwięcej się wyjaśni jutro, gdy przepnę swoje głośniki do sytemu, a wszystko co mi się rodzi w głowie jest tylko moim wyobrażeniem, jak to było wcześniej, ale mylnym.

Na testach nie odsłuchałem wszystkiego, dopiero w domu leciałem z albumami i napotkałem takie utwory gdzie właśnie wydaje mi się że 160M sprzedały coś lepiej, chciałbym zmienić ale nie tracić tego co podobało mi się w Klipsch, a przyznam ze to naprawdę głośnik któremu nie mam nic do zarzucenia, albo też się do niego tak przyzwyczaiłem.

Weźmy na tapetę Led Zeppelin  "Babe I'm Gonna Leave You"  1:40 w planie pojawia się jakiś dodatkowy głos tak mi się przynajmniej wydaje, chyba gadanie, lewa strona, na 160M wydawało mi się że byłem w stanie odczytać dokładnie co to, w silver 100 prawie tego nie słyszę.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio PL300II...  rozgrzewają się i nabierają barw. Już na sam początek ogromny krok do przodu względem GOLD300. Dodatkowo zmiana okablowania głośnikowego na Purist AQUEOUS AUREUS VI. Jest dobrze... a nawet bardzo dobrze.

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do której generacji gold 300 porównywałeś PL300II ? My byliśmy bardzo zaskoczeni po wygrzaniu nowej serii gold 5 jak bardzo zbliżyły się do Platinum 300 poprzedniej generacji. Oczywiście różnice występują ale już nie tak duże jak w poprzedniej serii goldów. PL300 przy GOLD 300 serii 5 wydają się być jaśniejsze dlatego wart posłuchać czy takie granie wam odpowiada. Możliwe, że PL300II zostały zupełnie inaczej zestrojone niż PL300 dlatego pytam ?

 

Edytowane przez TEHAIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do tematu 160M vs Silver 100, dziś przeprowadziłem przepięcie głośników na Klipsch licząc na to że zagrają bardzo źle, że nie będę w stanie znieść basu i generalnie szybko będę chciał wrócić do MA S100. Okazało się że jestem jednak głęboko w czterech literach.

 

Kurde jaki ja jestem zły, czemu to audio nie jest proste, czy zawodzi mój rozum, czy mam do dupy słuch, sam już nie wiem.

Na początek zrobiłem porównanie większej liczby utworów 8 szt. jak się okazało granie 160M bardzo mi się podobało i nie słyszałem by było w czym gorsze od Silver 100, śmiem nawet powiedzieć że kurde bardziej mi się podobało, większa czytelność instrumentów, w przestrzeni, scena rozwinięta na wysokość, łatwiejsze wychwytywanie niuansów, smaczków które lubię, na bas nawet nie zwróciłem uwago bo wydawał mi się takki sam. Już nie kocham tego hobby.

 

Później myślę sobie może za dużo naraz, więc do minuty każdego utworu i zmiana paczek.

Oj co się nanosiłem, to moje, nawet wydało mi się w pewnym momencie że są ciężkie te paczki, w sumie chyba z 30 zmian było.

 

Nie jestem jednoznacznie powiedzieć co było lepsze, grały tak podobnie do siebie, że sam już zgłupiałem, może lepszy bas w 100, ale z drugiej strony scena lepsza w 160. Pewny nie jestem.

 

Teraz sobie pomyślałem że zrobię jeszcze jedno podejście, bo może było za cicho i trzeba więcej mocy by ten bas miał możliwość zaistnieć, maks dochodziłem do 77dB, przeciętnie było 66db i membrana nie miała możliwości pokazania na co ją stać mówię o 100.

 

Gdzieś mi kurde bas wyparował, a przecież w Salonie był taki że aż za duży.

 

Jutro jadę po płytę która mam zdziałać cuda ze sprzętem i paczki dogrzać, może ona coś zaradzi.

 

Nie wiem chyba Audio to hobby nie dla mnie , bo głuchy jestem.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty na pma czy avr te testy robisz?
Zamiast płyty to zrób test w "ciemno" niech ktoś inny przepina kolumny a Ty tylko słuchaj.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem, ale nie ma mi kto przepiąć głośników. 

Oczywiście testy robiłem to na PMA.

Też o tym pomyślałem, ale nie ma mi kto przepiąć głośników. 

Oczywiście testy robiłem to na PMA.

 

Jestem ciekaw co na to wszystko by powiedział Bipo, bo w końcu był ze mną na odsłuchach, czy to nie dzień u mnie na słuchanie muzyki, czy faktycznie coś się popsuło.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TEHAIX napisał:

Do której generacji gold 300 porównywałeś PL300II ?

 

Do obydwu i zgadza się, najnowsza wersja serii Gold zbliża się (absolutnie nie jest taka sama). Jest to jednak cenowo najlepsza propozycja. Idą krok w krok za PL300II.

Co skłoniło mnie do PL? Więcej powietrza, lepsza separacja instrumentów i ciekawsze, bardziej namacalne niskie tony.

Jeśli mamy ograniczony budżet obecna-najnowsza wersja da sporo satysfakcji, jeśli nie chodzi o pieniądze - PL300II jednak nie są jeszcze do zastąpienia niższą wersją.

Pozdr.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do klubu z Silver 100.
Mam nadzieję że nasza miłość potrwa dłużej, po słuchałem ich 2 godziny i niestety musieliśmy się rozstać na chwilkę. Po powrocie obiecuję je dalej pieścić dobrą muzyką.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silver 100 grają już ponad tydzień, mają za sobą już ponad 80 godzin muzyki, muszę przyznać że dźwięk który sprzedają po takim czasie zyskał niesamowicie na wartości.

Wszystko stało się bardziej spójne, doskonale trafiające w rytm, wybrzmienia są dłuższe, niesamowicie czarujący stał się wokal, potrafi przykuć uwagę, no i bas jest taki o jakim marzyłem.
Góra dźwięczna nie kując, piękna inna jak w Klipsch 160M, dłużej się niesie i tak szybko nie gaśnie.
Z początku nie mogłem zbytnio gałki podkręcić, bo dało się zauważyć iż głośniki się gubią tak jakby się jeszcze wystarczająca nie rozruszały, nawet przy utworach typowo basowych ruch membran był znikomy.
Teraz pięknie nimi trzepocze, da się zauważyć tą swobodę i nawet przy 85 dB potrafi być pięknie.
Mam nadzieję że jeszcze się rozwiną i czymś jeszcze mnie zaskoczą.

 

To wszystko pod Denon PMA1520AE.
Idąc ze chęcią zyskanie jeszcze więcej zacząłem się zastanawiać czy mogę z nich jeszcze więcej uzyskać dobierając inny wzmacniacz, lepszy.

Czy to co teraz mam można jeszcze poprawić, chciałbym lepsze rysowanie drugiego planu, by pozorne instrumenty były bardziej wyczuwalne, miały swoje miejsce na scenie, przydałoby się jeszcze więcej głębi wydobywającej się wręcz za ściany. Lepszej sceny przy większych składach i rozmieszczenia.


Oczywiście nie chce stracić tego co już mam.


Czy można wybrać lepszy wzmacniacz, jeżeli tak to jaki, nad jakimi warto się zastanowić do jakiej kwoty będzie najlepiej wybierać, mowa nawet o używkach?

Konieczność to pre-out(main in, czy jak ta opcja się jeszcze nazywa), głośniki dzielę jeszcze w z kinem domowym.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi z Roksanem super się zgrywaja, chcesz to sprzedam troszkę w coś innego i inne pieniądze

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałem, kontekst wypowiedzi, wiem tylko że z Roksanem jest super.
Możesz opisać jakie miałeś zmiany, bo pamiętam że chyba wcześniej miałeś pną 1520ae?

W sumie skupiam się nad Musical Fidelity i Leema Tunane II, zaciekawiły mnie ich recenzje, ale może to za dużo do tak niszowych głośników.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 1510ae miałem, tu w Roksanie trioda i moc jak i ogólnie brzmienie na plus, ang kolumny lubią się z ang elektroniką
Musical Fidelity to od 5 w górę jak coś szukać musisz. Ja mam zupełnie coś innego na oku temu czekam na okazję.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierałeś K3 to z czym miałeś okazję porównać?

Jak nie tajemnica to w co celujesz i czemu, testowałeś przyszły nabytek?

Rozumiem że dalej pre out to mus i monitor audio?

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie porównywałem, po prostu zaufałem s4home bo się znają i nie raz mi dobrze doradzali.
Szczerze ten K3 super gra i nie mogę się do niczego sie przyczepić, hmmm...chyba chec zmiany powoduje aby na cos innego spojrzec np. na Cyrus Liryc lub Mi6

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
58 minut temu, tktomek napisał:

Witam. Jestem posiadaczem MA Bronze 5. Obecnie grają z amplitunerem i chciałbym do nich kupić jakiś konkretny wzmacniacz. Proszę o Wasze propozycje. Pomieszczenie 17m2.

A może napiszesz jaki budżet,konkretny wzmacniacz to nic nie mówi.Jaki dźwięk,jaka muzyka ? 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jasne, listwa na wtyczkach filtrowanych polepszyła mi tony wysokie i ogólnie brzmienie jest trochę bardziej selektywne i ostrzejsze. Bawiłem się w przełączanie wzmaka między zwykłymi a filtrowanymi i słychać różnicę. Jak za te pieniądze to super. Nie mam na tyle kasy żeby kupić jakiś kondycjoner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, niedługo o magicznym wpływie tej listwy będę mógł się przekonać osobiście.

Co do Monitor Audio, moje Silver 100 otrzymały nowe wzmocnienie w postaci MF6Si, odkrywam je na nowo, teraz mam pewność że dają z siebie wszystko co mogą.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.