Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.08.2019 o 18:12, TEHAIX napisał:

Wszystkich zainteresowanych nowymi modelami Monitor Audio Gold z nowej serii 5 zapraszamy na odsłuchy.

Zapewniamy dobrą kawę, ciacho i serwer pełen muzyki ;-)

Ehh posluchalbym nowych monitorkow gold ale czasu za bardzo nie mam by się tluc po Polsce. Poczekam na opinie innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 19:36, Bartosz_70659 napisał:

Ehh posluchalbym nowych monitorkow gold ale czasu za bardzo nie mam by się tluc po Polsce. Poczekam na opinie innych

 

Nasze opinie są bardzo pozytywne  GOLD 200 i GOLD 300 zrobiły bardzo duży postęp względem poprzedniej serii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów,

Jestem nowy i rozpoczynam swoją przygodę ze sprzętem Hi-Fi.

Pragnę zasięgnąć waszej opinii na temat zestawu stereo, który planuję zakupić do pokoju 17 m2:

Arcam Alpha 7 + Monitor Audio RS1

Czy ktoś miał już taką konfigurację? Czego mogę się spodziewać?

 

Pozdrawiam.

LucasLive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie.. Zakupiłem Plc350, zdjęcie tego nie oddaje ale to jest kolos.. Platinum center ma trochę inną charakterystykę.. Po podłączeniu od razu słyszałem że jest mniej ostrzej od Gxc350 a późniejsza kalibracja xt32 tylko to potwierdziła.. Oczywiście 8smio calowce w moim małym pokoju pompują ostro. Prawdopodobnie gxc350 będzie szedł na sprzedaż.. Stan igła ..Pozdrawiam 

_20191104_101720.JPG

Dodam że kupiłem od chłopa który zmienił na monitor audio pl500, pl200 ll na tyłach, subwoofer platinum ll.. I Plc350 ll.. Nie miał jeszcze podłączone, obiecał że zaprosi mnie na odsłuch.. Lekko skołowany opuściłem jego dom :)

_20191104_103246.JPG

Nie wspomnę klockach typu arcam 850 itd 

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 11/4/2019 at 11:27 AM, darulok said:

Witajcie.. Zakupiłem Plc350, zdjęcie tego nie oddaje ale to jest kolos.. Platinum center ma trochę inną charakterystykę.. Po podłączeniu od razu słyszałem że jest mniej ostrzej od Gxc350 a późniejsza kalibracja xt32 tylko to potwierdziła.. Oczywiście 8smio calowce w moim małym pokoju pompują ostro. Prawdopodobnie gxc350 będzie szedł na sprzedaż.. Stan igła ..Pozdrawiam 

_20191104_101720.JPG

Dodam że kupiłem od chłopa który zmienił na monitor audio pl500, pl200 ll na tyłach, subwoofer platinum ll.. I Plc350 ll.. Nie miał jeszcze podłączone, obiecał że zaprosi mnie na odsłuch.. Lekko skołowany opuściłem jego dom ?

_20191104_103246.JPG

Nie wspomnę klockach typu arcam 850 itd 

hoho darulok jak Ty mnie tera zaimponował

a ja kupilem plc150....  zeby pasowala gabarytowo do pl200 ehhh moglem brac plc350,  no ale i tak slychac serie platinum ?

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hifibloke napisał:

hoho darulok jak Ty mnie tera zaimponował

a ja kupilem plc150....  zeby pasowala gabarytowo do pl200 ehhh moglem brac plc350,  no ale i tak slychac serie platinum ?

Plc350 to naprawdę super central, gxc350 poszedł do brata .. pozdro ?

Przerobiłem pokój na czarno i teraz dopiero  jest klimat ?

IMG_20200101_193552~5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do klubowiczów. Posiadam "podstawki" Monitor Audio Silver 100 i niestety nieco źle dobrany do nich wzmacniacz......Yamaha A-S501, przy głośniejszym słuchaniu średnica i wysokie stają się nieco męczące. Myślę.... czy da się to uratować jakimś DAC ? czy lepiej pomyśleć o zmianie wzmacniacza ?

Zastanawiam się czy nie zmienić wzmacniacza na CA CXA60, myślicie że to dobre połączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z tymi podstawkami Denona 1520AE, słuchałem kliku innych przed zmianą, ale nigdy nie wpadł mi w ręce CA, u mnie wybór padł na MF M6Si, podejrzewam że CA też może ciekawie z nimi zagrać. Warto wypożyczyć na odsłuch. 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, worms napisał:

Miałem z tymi podstawkami Denona 1520AE, słuchałem kliku innych przed zmianą, ale nigdy nie wpadł mi w ręce CA, u mnie wybór padł na MF M6Si, podejrzewam że CA też może ciekawie z nimi zagrać. Warto wypożyczyć na odsłuch. 

No właśnie polecano mi do nich coś europejskiego, np ze stajni np: MF, Cyrus, CA, Roksan... Mój budżet ze względu na "WAŻ" do 3 tyś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nerwica audio u mnie postępuje, chęć poszukiwania czegoś lepszego nie daje za wygraną, ale walczę i przeciągam temat ile się da, w listopadzie zrodził się pomysł, więc może nie jest jeszcze ze mną tak źle.

W celu zastąpienia Silver 100 głownie w stereo czymś lepszym nie jest łatwo, bo to naprawdę dobre paczki, zrobiłem sobie długą listę, ale wszystkie odsłuchać na 100% mi się nie uda, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

W tej chwili mam w domu Goldy 100 i muszę przyznać że to dalej szkoła grania jest MA, pierwsze podłączenie nie zwaliło mnie z nóg, wręcz byłem zawiedziony, oczekiwałem za różnicę w cenie czegoś więcej, zwłaszcza po tym jak one zagrały w kilku innych salonach, na innej elektronice, często droższej.
U mnie mimo że MF 6si to nie jest słaby wzmacniacz, ta różnica nie jest tak porażająca i nie jest to wina chyba tego iż coś się nie zgrało, a raczej tego że Silver 100 grają naprawdę bardzo dobrze, wzrost jakości do ceny już się inaczej skaluje i wszystko jest w mniejszym stopniu dozowane.
Pewnie najwięcej usłyszę po ponownym podpięciu S100, ale na tą chwilę mam wrażenie dźwięk schował się za głośniki, scena w poziomie jest na linii głośników wszystko gra na wysokości może metra, ale gdy trzeba rośnie odpowiednio wzwyż i daje o sobie bardziej znać, w głąb mam problem jeszcze by zauważyć te zmiany, w każdym razie nie zostałem porażony czymś nowym.

Dźwięki stały się troszkę bardziej konturowe, punktowe, szybsze, liczyłem na większy bas, nie wiem czy to oczekiwanie się spełniło, jeszcze, ale tego oczekuję, jest więcej smaczków które są bardziej zaakcentowane, lepiej czytelne stereo.
Można by wywnioskować że to bardzo dużo zmian, ale tak jak mówię to wszystko jest kwestią wsłuchania, to nie jest tak że od razu to w nas uderza i zostajemy tym porażeni, a za tą sumę to chciałbym być właśnie tak zaskoczony.
Na pewno są mniejsze od S100 i mają duże serce, które robi wrażenie .

Głośniki miały wygrane około 70 godzin, więc raczej już pokazują na co je stać.

W kolejce ustawiają się jeszcze: Audio Solutions Figaro B, bo podobna półka Trangle Signature Theta i D.1.4LE

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.03.2020 o 11:23, worms napisał:

Nerwica audio u mnie postępuje, chęć poszukiwania czegoś lepszego nie daje za wygraną, ale walczę i przeciągam temat ile się da, w listopadzie zrodził się pomysł, więc może nie jest jeszcze ze mną tak źle.

W celu zastąpienia Silver 100 głownie w stereo czymś lepszym nie jest łatwo, bo to naprawdę dobre paczki, zrobiłem sobie długą listę, ale wszystkie odsłuchać na 100% mi się nie uda, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

W tej chwili mam w domu Goldy 100 i muszę przyznać że to dalej szkoła grania jest MA, pierwsze podłączenie nie zwaliło mnie z nóg, wręcz byłem zawiedziony, oczekiwałem za różnicę w cenie czegoś więcej, zwłaszcza po tym jak one zagrały w kilku innych salonach, na innej elektronice, często droższej.
U mnie mimo że MF 6si to nie jest słaby wzmacniacz, ta różnica nie jest tak porażająca i nie jest to wina chyba tego iż coś się nie zgrało, a raczej tego że Silver 100 grają naprawdę bardzo dobrze, wzrost jakości do ceny już się inaczej skaluje i wszystko jest w mniejszym stopniu dozowane.
Pewnie najwięcej usłyszę po ponownym podpięciu S100, ale na tą chwilę mam wrażenie dźwięk schował się za głośniki, scena w poziomie jest na linii głośników wszystko gra na wysokości może metra, ale gdy trzeba rośnie odpowiednio wzwyż i daje o sobie bardziej znać, w głąb mam problem jeszcze by zauważyć te zmiany, w każdym razie nie zostałem porażony czymś nowym.

Dźwięki stały się troszkę bardziej konturowe, punktowe, szybsze, liczyłem na większy bas, nie wiem czy to oczekiwanie się spełniło, jeszcze, ale tego oczekuję, jest więcej smaczków które są bardziej zaakcentowane, lepiej czytelne stereo.
Można by wywnioskować że to bardzo dużo zmian, ale tak jak mówię to wszystko jest kwestią wsłuchania, to nie jest tak że od razu to w nas uderza i zostajemy tym porażeni, a za tą sumę to chciałbym być właśnie tak zaskoczony.
Na pewno są mniejsze od S100 i mają duże serce, które robi wrażenie .

Głośniki miały wygrane około 70 godzin, więc raczej już pokazują na co je stać.

W kolejce ustawiają się jeszcze: Audio Solutions Figaro B, bo podobna półka Trangle Signature Theta i D.1.4LE

aby Goldy dobrze zagrały potrzebują czasu. Ale jak już zaczną grać nie będziesz zawiedziony, to naprawdę dobre głośniki. Mam u siebie Gold 100 i są super.

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekplacek, to się zgadza, większość głośników musi pograć, pamiętam jak S100 grały i jak nie mogłem się doczekać dźwięku, który słyszałem na testach.

Prawda jest też taka, że potrzebowałem też trochę chyba zmiany, a G100 wprowadzało jej zbyt mało, w dodatku góra, do której nie wiem czy bym się przekonał na dłuższą metę, nie chciałem ryzykować.
W każdym razie S100 będą szukały nowego właściciela, a ja będę zmuszony pożegnać się z Monitor Audio, choć klub dalej będę obserwował. 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Silver 300 oraz IN 100 to ostre połączenie, taki duet nie lubi się razem, pytanie jaki budżet masz na nowy wzmacniacz i jak wygląda pomieszczenie odsłuchowe, jakiej głównie muzyki słuchasz?

23 godziny temu, Krisat napisał:

Witam,

Jestem posiadaczem silver 300 i szukam nowego wzmacniacza aktualnie posiadam Atoll in100se ale nie jestem zadowolony z brzmienia tego duetu. Jakie wzmacniacze zagrają dobrze z tymi MA silver 300 oczekuje w miarę ciepłego brzmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Krisat napisał:

Witam,

Jestem posiadaczem silver 300 i szukam nowego wzmacniacza aktualnie posiadam Atoll in100se ale nie jestem zadowolony z brzmienia tego duetu. Jakie wzmacniacze zagrają dobrze z tymi MA silver 300 oczekuje w miarę ciepłego brzmienia.

Ja też długo walczyłem z jasnym i ostrym brzmieniem mojego zestawu MA (z powodu źle dobranego wzmacniacza). Po odsłuchaniu kilku wzmacniaczy kupiłem używkę Lyngdorf'a....i to jest to. Brzmienie naturalne, szybkie, z dobrą podstawą basową i detalami - których jest nadal dużo ale nie są ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincenta nie znam, ale możesz na odsłuch zaryzykować M6si u mnie z Silver 100 bardzo się sprawdzał, jednak wymaga znacznej liczby godzin zanim pokaże na co go stać, prosto z pudła to można się pociachać.

Do trudnej akustyki warto wejść w DSP, u mnie DDRC24 się sprawdziło.Niestety nie miałem możliwości przetestowania wcześniejszego, zaryzykowałem i nie żałuję. 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2020 o 22:26, k4mil3k napisał:

Ja też długo walczyłem z jasnym i ostrym brzmieniem mojego zestawu MA (z powodu źle dobranego wzmacniacza). Po odsłuchaniu kilku wzmacniaczy kupiłem używkę Lyngdorf'a....i to jest to. Brzmienie naturalne, szybkie, z dobrą podstawą basową i detalami - których jest nadal dużo ale nie są ostre.

U mnie Lyngdorf 3400 świetnie się zgrał z MA Gold 100 (przedostatnia wersja) oraz REL T7i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.