Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, darulok napisał:

ale z basem ciągle walczy, prawdopodobnie niedługo kupi Denona 2500 i zobaczymy czy coś się zmieni

Tam sa 20cm glosniki. Jak duzy ma pokoj? Po za tym z takimi duzymi glosnikami ustawienie musi byc sensowne. Nie w kat I nie pod sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Audio.Japan napisał:

Tam sa 20cm glosniki. Jak duzy ma pokoj? Po za tym z takimi duzymi glosnikami ustawienie musi byc sensowne. Nie w kat I nie pod sciany

Wiem,nie stoją w rogach i pokój ma 25mkw,ale ogółem ten bas mają taki charakter misiowaty trochę, zobaczymy co wniesie denon.Ja w swoich starych platynkach bas uwielbiam, centralny w moim plc350 ma również duże głośniki a bas jest mega sprężysty i wielobarwny,a pokój kinowy mam dość mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darulok napisał:

Wiem,nie stoją w rogach i pokój ma 25mkw,ale ogółem ten bas mają taki charakter misiowaty trochę, zobaczymy co wniesie denon.Ja w swoich starych platynkach bas uwielbiam, centralny w moim plc350 ma również duże głośniki a bas jest mega sprężysty i wielobarwny,a pokój kinowy mam dość mały.

Cos jest nie tak na pewno. Ja mam male gx 50,ze wzgledu na maly dedykowany pokoj, ale bas sie zmienia w zaleznosci od plyty. Na pewno nie jest to misiowaty bas caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darulok napisał:

Wiem,nie stoją w rogach i pokój ma 25mkw,ale ogółem ten bas mają taki charakter misiowaty trochę, zobaczymy co wniesie denon.Ja w swoich starych platynkach bas uwielbiam, centralny w moim plc350 ma również duże głośniki a bas jest mega sprężysty i wielobarwny,a pokój kinowy mam dość mały.

Nie wiem jak w MA300 ale w MA 200 bas jest zwarty i szybki

14 godzin temu, maciej_z napisał:

Czemu musiałeś bas przerzucić na RELa z 200tek 5g? Jak na takie niewielkie kolumny bass wydobywający się z nich jest całkiem mocny moim zdaniem.

A z jakim wzmacniaczem u Ciebie grają?

U mnie gra to z Lyngdorfem. 
Co do obcinania basu w MA to nie było sensu aby się na siebie nakładały poza tym odciążam w jakiś sposób wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 12:45, Audio.Japan napisał:

Jednak goldy nie wybaczaja Jesli chodzi o kiepsko nagrane płyty. Wtedy rzeczywiście jest szok.

Tego to już nawet silvery i bronze2 nie wybaczają. Powiem tak z realizacja dzisiejszej muzyki  to jest jakiś dramat, mówię tu o zwykłych CD i niby hi ress'ach. Na szczęście mało słucham ówczesnej muzyki, a to co mnie interesuje to już mam na cd z pierwszych tłoczeń. 

Biorę wzmaka pod pachę i jadę po te goldy, co będzie się zobaczy. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, maciekplacek napisał:

MA 200

tak ale piszemy o serii 5g która ma inne kosze głośnikowe od poprzedniej serii itd. Poza tym w recenzjach często są głosy że w nowych platinum brak pazura, muszę je gdzieś odsłuchać w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cudny_Gnat napisał:

Tego to już nawet silvery i bronze2 nie wybaczają. Powiem tak z realizacja dzisiejszej muzyki  to jest jakiś dramat, mówię tu o zwykłych CD i niby hi ress'ach. Na szczęście mało słucham ówczesnej muzyki, a to co mnie interesuje to już mam na cd z pierwszych tłoczeń. 

Biorę wzmaka pod pachę i jadę po te goldy, co będzie się zobaczy. Dziekuje

Nie slucham niczego po roku 2000. Co do pierwszych wydan to tez nie jest kolorowo. To nie chodzi o dynamike, tylko o produkcje plyt I samo brzmienie. Ale wiadomo ze nie slucha sie plyt dla samego brzmienia tylko dla tresci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darulok napisał:

tak ale piszemy o serii 5g która ma inne kosze głośnikowe od poprzedniej serii itd. Poza tym w recenzjach często są głosy że w nowych platinum brak pazura, muszę je gdzieś odsłuchać w przyszłym roku.

Ja właśnie mam MA 200 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 13:31, darulok napisał:

tak ale piszemy o serii 5g która ma inne kosze głośnikowe od poprzedniej serii itd. Poza tym w recenzjach często są głosy że w nowych platinum brak pazura, muszę je gdzieś odsłuchać w przyszłym roku

Mysle, ze mozesz byc rozczarowany.... 

Ja nie brałem tego na odsluch ze wzgledu na dizajn, ktory mi sie nie podoba, poza tym kolega sprzedawca powiedzial mi , ze strata czasu. Tak czysto z głupa spr heco i zostały. 

Z denkiem 2020 graly dobrze, podlaczylem magnata i denka sprzedalem w tydzien ?

Tak propos to pl-ki ktore sprzedalem pod koniec tego roku sa juz wystawione .... 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hifibloke napisał:

Mysle, ze mozesz byc rozczarowany.... 

Ja nie brałem tego na odsluch ze wzgledu na dizajn, ktory mi sie nie podoba, poza tym kolega sprzedawca powiedzial mi , ze strata czasu. Tak czysto z głupa spr heco i zostały. 

Z denkiem 2020 graly dobrze, podlaczylem magnata i denka sprzedalem w tydzien ?

Tak propos to pl-ki ktore sprzedalem pod koniec tego roku sa juz wystawione .... 

 

A co Ty sprzedawałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maciekplacek napisał:

Ja właśnie planowałem sprzedać swoje i kupić PL 200 II

więc sugeruje nie słuchać opini tylko samemu posłuchać,nie wierzę że pl ll to badziew bo już goldy g5 mi się podobają z tą nową kopułką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, darulok napisał:

więc sugeruje nie słuchać opini tylko samemu posłuchać,nie wierzę że pl ll to badziew bo już goldy g5 mi się podobają z tą nową kopułką.

W mojej ocenie wszystko zależy od tego czym chcesz napędzić te głośniki. Mi granie MA jak najbardziej odpowiada i uważam że Goldy prezentują się bardzo dobrze, zresztą seria 5G ma sporo rozwiązań z wyższej serii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy kolumn Monitor Audio Gold 200/300 5G, jakich kabli głośnikowych używacie do nich? 

Moje odczucia są takie, że grały troszkę zbyt jasno czasami, cykanie itp było dość intensywne przy kablach Chord Oddysey X oraz Epic X. Testowałem z Musical Fidelity M6si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie miłośników MA. Gdyby ktoś był zainteresowany to wymienię MA GS60 piano Black na gotówkę. Stan bardzo dobry, bez kartonów. Od pierwszego właściciela.  Info na priv. Pozdrawiam

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam posiadam wzmacniacz Audiolab 6000a i chcę zakupić kolumienki Monitor Audio  100.Miałem w  domu i słuchałem Monitor Audio Bronze 100 i super dżwięk.Przestrzeń i swoboda..Tak mi się podoba że pomyślałem o Monitor Audio Silver 100 .Różnica w cenie to około 1200 zł.Czy SILVER otrzymam jeszcze lepszy dżwiek?Metraż to 18 m2,kolumienki stoją na stendach.Proszę o jakieś sugestie?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie, posiadam MA SILVER 500 spięte z Cambridge CXA81. W jednej z kolumn wyciszył się głośnik wysokotonowy, tak jakby o 50% ciszej grał. Kolumny wygrzane bez przesadnego grania. Pytanie, co może być przyczyną, czy się spalił, czy jakieś zabezpieczenie zadziałało ?. Gwarancja jest, ale po rozmowie z serwisem ACP ponoć nie obejmuje spalonych głośników. Proszę poradźcie, co się mogło stać z tym głośnikiem i czy faktycznie gwarancji mi nie uznają. Nowy tweeter to wydatek 450zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie jest, płaci się grubą kasę żeby tylko były nowe i z gwarancją, a jej tak naprawdę nie ma. Bo co innego może się popsuć w kolumnie, jak nie głośniki.

A jak już dochodzi do uszkodzenia, no niech by było że z winy użytkownika, to mimo że jest gwarancja to goli się takiego klienta jak każdego innego, z 1000% marżą. 

Jak głośnik gra to nie jest spalony, może nadpalony, trudno powiedzieć. Wyślij im na diagnozę, może uznają i wymienią (bo naprawiać się im nie opłaca jak mają głośnik za grosze). Jak nie uznają to im podziękuj za tą szczodrą ofertę 450zł i wyślij głośnik do naprawy na własną rękę do dobrego serwisu, koszt pewnie nie przekroczy 100zł, jest duża szansa że naprawią skoro głośnik gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mi się nasuwa pytanie, czy jest sens kupno nowych kolumn skoro najważniejsze części kolumn głośniki nie podlegają gwarancji. Chyba lepiej kupić używki. Moja kolumna dopiero po sylwestrze będzie wysłana. Odezwę się jak podeszli do tej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, porównywał ktoś bezpośrednio Gold 100 do Platinum 100 ? Czy dopłatą 2 x więcej jest uzasadniona ?

Za używki odpowiednio 4 i 8 tys.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie tweetera. Kolumny nie wysyłałem bo uznałem, że nie ma sensu, ponieważ i tak gwarancji na przetworniki nie ma. Głośnik kupiłem w CAP w cenie 450zł. Wymiana banalnie prosta, ale co zobaczyłem po wyciągnięciu tweetera, to totalna porażka Monitor Audio, w jaki sposób ta kolumna mogła przejść test kontrolny z uszkodzoną kopułką, co widać na zdjęciach i co tłumaczy, że głośnik zaczął ciszej grać. Wyraźnie widać, że kopułka i cewka jest wyciągnięta z magnesu. pewnie przy montażu ktoś musiał wgnieść kopułkę i przy pomocy powietrza próbował wyciągnąć kopułkę, jak się to skończyło widać na zdjęciach. Głośnik i tak jest za maskownicą, to pewnie i tak się nikt nie kapnie. 

20211229_153514-min.jpg

20211229_153520-min.jpg

20211229_153418-min.jpg

20211221_094753-min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.