Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie.

Zmieniłem troszkę sprzęt i poprawiłem dynamikę pomieszczenia i już jest nieźle.

Nowy nabytek to ADVANCE ACOUSTIC końcówka MAA-406 i preamp MPP-206 , do tego dokupiłem jeszcze tuner tej samej firmy okazyjnie i czekam na CD. Końcówkę z preampem połączyłem ręczną robotą NAMELESS BLACK, kolumny połączone przewodami Audioquest Gibraltar. Szukam jakiś dobrych IC żeby połączyć CD i Tuner co byście polecili.

Wkrótce wstawię zdjęcia jak zrobię nowy stolik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLAWEK_MEB

 

Gratulacje nowego sprzętu i odkrywanie na nowo muzyki :)

Niewiem jakby Ci poradzić, najlepiej posłuchać i przyzwyczaić (ucho) się do nowego dźwięku i wtedy na chłodno ocenić czego ewenutalnie brakuje lub nie (jest za dużo lub za mało) w dźwięku. Później można kabelkami delikatnie coś podkreślic lub stonować.

 

Pzdr. :)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka okazja nie trafia sie za czesto....

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140361146304&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

mialem chrapke na nie ale odbior tylko osobisty...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników marki Monitor Audio.

Chciałbym się zapytać o wybór kolumn, mam możliwość kupić w dobrej cenie 'MA Gold GS 20' lub 'MA Silver RX 8' które kolumny wybrać? będą podpięte pod wzmacniacz lampowy YAQIN MC-10.

Pozdrawiam

scarFace

" When The Music's over, turn out the lights"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz pokój. Jeśli jest naprawdę duuuży, to lepiej mogą się sprawdzić RX8. GS20 to jednak wyższa półka i myślę że do 30m2 (a pewnie i więcej) w zupełności wystarczą, 20m2 to dla nich minimum. Tak więc, przy pokoju do 30m2 w ogóle bym się nie zastanawiał tylko brał GS20, przy większym - też GS20 i najwyżej z czasem wsparł je subem :)

Pzdr,

Asiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam jeszcze ja pozwole sie wpisac do klubu.Nazbieralo sie tego troche juz:) Zaczelo sie od dwoch MA GR60 trzy lata temu i zakochalem sie. W tym roku postanowilem rozbudowac na 7.1 i dokupilem te sreberka GR20 GR10 ctrl subFB212 .zeby to pociagnac dozucilem arcam p7 i szukam procesora jak by ktos mial cos to jestem zainteresowany

post-25798-100005804 1262978243_thumb.jpg

post-25798-100005805 1262978243_thumb.jpg

post-25798-100005806 1262978243_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Signature to kontynuacja z serji gold zastapiły reference. Różnica jest w wyglądzie ,signature są dużo ładniejsze! A dźwiękiem nie za bardzo przynajmniej ja nie slyszalem a Mialem ustawione pod tym samym wzmakiem I kablami w tym samy pomieszczeniu.nie jestem pewien niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę ale signature nie ma wejść na tri-amping tak jak reference! Wiem ze mało kto używa takiej konfiguracji ale czasem można się pobawic w testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djc dzięki za info, i jeszcze jedno pytanie

Producent do serii Platinum zaleca wzmacniacze od 100 do 250 W jak to doczytywać chodzi o Watty przy 4 Ohm czy przy 8 Ohm i jak to się ma do Twojego Luxmana u którego ta moc wynosi 30W/8Ohm i 60W/4Ohm ... nie ma problemu z wydajnością ?

Może to dziecinne pytania ale nie chciałbym żeby się okazało że 175 Watt/4Ohm jakimi dysponuję słabo sobie radzą z tymi głośnikami.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane dotyczące mocy maksymalnej czyta sie inaczej i przy okazji kolumn i wzmacniaczy. Dochodzi do tego jeszcze problem ze skutecznością kolumn, która ma równie duzy wpływ na poziom siły głosu. Tak naprawde jednak to nie ma żadnego znaczenia, bo liczy się, jak to słychać. A ta kombinacja jest po prostu świetna. Parametry nie mają żadnego znaczenia a tylko empiryczna próba - gra to czy nie... Według mnie prosze się tym kompletnie nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 tyg jestem zadowolonym posiadaczem Monitor Audio. A że piszecie ze każdego mile będziecie witać - to postanowiłem się zapisać do klubu :)

jestem początkującym melomanem ale po bardzo wielu odsłuchach zdecydowałem się na MA i tego nie żałuje... Obecnie u mnie gra Marantz SR5004 (dlatego ze docelowo ma to być system kina domowego) razem z Monitor Audio RX6 - w kolorze czarnego fortepianu (z czego jestem bardzo dumny :)) Muzyka płynie z prosto ze sprowadzonego z USA DELL STUDIO XPS 16 - nagr. blu-ray i takie tam full hd/hdmi.

:)

 

Kabel hdmi-hdmi - to narazie MRS natomiast głośniki podłączyłem do Real Cable BM400

 

Na razie zestaw stereo bo budżet by tego nie wytrzymał :) Teraz wygrzewam, wygrzewam i jeszcze raz wygrzewam :)

 

pozdrawiam wszystkich zapaleńców i sympatyków MA

 

Pozdrawiam i za jakoś fotki przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Potrzebuje rozpaczliwie pomocy w doborze głośnikow ;)do Amplitunera SONY STR DA5300ES moc podana przez producenta 7 x120 moc poboru 480 w

Poniewaz słyszałam ze cieżko dopasować głosniki do niego wiec prosze o pomoc.

Mam w tej chwili głosniki które maja za duzo wysokich tonow,a za mało niskich techniks t200 ,2 drażne.

Szukam całego kina 2 x duze stereo oraz reszta raczej satelitki dipolowe i centralny.Moze byc 7.1

Słucham muzyki oraz ogladam filmy gdzies tak 50 na 50 %

Jesli chodzi o muzyke ,to słucham kazdy rodzaj muzyki prócz powaznej ,a szczególnie viva,czasami Mariah Carey.

Zastanawiam sie na firmami b&w ,paradigm,monitor audio.

Ale nie miałam okazji słuchac ,słuchałam tylko klipsha rf82 i stwierdzilam ze jest za duzo wysokich tonow wiec raczej odpada.

Ktos tez mi powiedzial ze Paradigm studio 60 v6 lub v5 moj Sony nie pociagnie.

Ale tez nie chciałabym wydawac na glosniki 13000 zł .Wolałabym troche tanszy zestaw,może jakieś audio monitory albo b&w.pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Proszę o pomoc i jakies rady Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna jestem posiadaczem MA Silver Rx6, które od razu pokochałem, mimo, że dopiero się wygrzewają.

I mam pytanie do fanów marki.

Przy podłączaniu single wire, do których zacisków wpinacie kable?

Dodam, że w RX6 są 4 zaciski:

HF+

HF-

LF+

LF-

W instrukcji do RS6 wydziałem obrazek z podłączeniem do LF+ i LF-.

Ktoś mi kiedyś podpowiedział, że w większości producenci zalecają podłączenie LF+ i HL- (na ukos).

A chyba na tym forum gdzieś wyczytałem, że wiele osób zaleca podłączanie tylko do wysokich, czyli HF+ o HF-, bo są niby bardziej podatne na zniekształcenia, czy coś takiego.

 

Jaka wersja jest prawidłowa, jak to jest u Was?

Czy to ma w ogóle znaczenie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz muzyki w 50% to wymień amplituner na wzmacniacz, będzie brzmiało zdecydowanie lepiej:)

Tak, czy siak Monitor Audio warto kupić. Bronze są ciemniejsze i mają zdecydowanie wiecej basu niż Silver,ale te drugie są dokładniejsze i bardziej liniowe,z piękną barwą na średnicy i delikatnymi,gładkimi wysokimi tonami,ale to już pewnie czytałeś w recenzjach. Najlepiej jednak posłuchać samemu, warto wybrać się do salonu,jeśli nie w miejscu zamieszkania, to niedaleko, w większym mieście.Do kina zawsze można dokupić suba, wtedy będzie również spektakularnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.