Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Monitorowcy :) jak wiecie lub też nie szukam wzmaka nowego do mojego obecnego zestawu w celu zastąpienia (może) wzmaka Onkyo.

 

W tym celu wypożyczyłem Carat-a A57 by obsłuchac jak gra z Monitor Audio RS6.

 

Jeśli jesteście ciekawi mojej opinii to zapraszam do lektury (podaje link):

 

http://www.audiostereo.pl/Carat_A57_wzmacniacze_stereo-694-3989-2.html

 

Pytanie co dalej hm... cel - albo Vincent SV-226 mk2 lub Cambridge Audio Azur 840 v.2

 

Uzyskać chcę jak najbardziej słodko - ciepły dźwięk , slodki i nie ostry na górze ale szczegółowy z dobra stereofonią i bardzo dobra głębią z piękną ciepłą średnicą i potężnym basie - bardzo nisko schodzącym z wieloma jego barwami.

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najblizej o taki dzwiek z lampy.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk-1980, 5 Cze 2009, 15:01

 

>Za duzy wachlarz gatunkow by sama lampa grala.

 

A w czym to przeszkadza? Uwazasz , ze niektorych nie jestw stanie zagrac?

 

>Tranzystor lub hybryda. Tak jak wyzej napisalem.

 

Sluchales lampy czy to dyawagacje?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadetaiesz

 

Typowa lampa bardziej do plumkania i spokojnej muzy tak mysle, a jak chce sie glosniej posluchac to tranzystor lub hybryda na tranzystorach lepiej sie spisze w muzie eletronicznej. A poza tym pisalem ze interesuje mnie Vicek 223 lub CA 840 a nie "typowa lampa"

 

Charakter dzwieku podalem celowo by osoby ktore moze posluchaly w/w moga podpowiedziec ktory z nich jest blizszy tym opisom.

 

Tyle na Twoje pytania, a teraz prosze kolegow na odpis jesli mieli do czynienia z tymi wzmakami!

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to jest kichanadetaiesz jakis nowy Twoj kolega?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich szanownych miłośników Monitor Audio. Mam zamiar kupić kolumny tej właśnie marki i zastanawiam się czy rs1 czy rs5 pokój ma 14 mkw muzyka jakiej słucham to głównie ciężki rock , metal Obecnie kolumny będą współpracowały z elektroniką od Piano Crafta a w przyszłości chcę wymienić na NAD-a Za sugestie i porady z góry dziękuje i posdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zmieniam sobie wzmaka to moich GS20, obecnie mam Naima Nait 5i i po paru dlugich miesiacach sluchania stwierdzam, ze jest on troszeczke za slaby w sensie wydajnosci pradowej. przy mocno rozlanym i nisko schodzacym basie, czuc ze nie potrafi go utrzytmac za tzw. "morde" ..wybor padl na Naima dzielonego NAC202/NAP200, ta elektronika potrafi poskromic te podlogowce:)...

pozdrawiam wszystkich Monitorowcow....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCINOSS

 

Kolego nie sluchalem tych modeli ale ogolnie na taki metraz to wiekszosc polecala by napewno RS1.

Ja mialem podobny dylemat male czy duze w 16m2 - wybralem RS6 :)

Czytajac widze iz sluchasz muzy dosc mocnej wiec RS5 lepiej by pokazaly rozmach i ciezar ciezkiego rocka. A do momentu zakupu Nad-a pomeczysz sie na RS5 z Piano Craft-em.

Najlepszy odlsuch w domu!

Moze koledzy z NASZEGO FORUM cos moga doardzic!!!

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWINSLAVER

 

No prosze :) Jak odlsuchasz na spokojnie i opadna roche emocje to wpisz jak tam gra zestawienie z GS20. I zapodaj obiecane fotki swojego juz pewnie "nowego systemu"

 

Pozdrawiam i zadowolenia z dzwieku z Monitor Audio w roli glownej :))))

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi literki pokradlo w niektorych slowach hehe sorki :( a wlasnie dzis zastapilem kable glosnikowe Monster Cable Z-2r na Van Den Hul CS 122. Po krotce lepiej a na ile, coz wiecej czasu wolnego na odsluch zawezi moje spostrzezenia :)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi all,

o to obiecane zdjecia, jeszcze stary system, ale niebawem bedzie nowy:)...prosze sie nie smiac z ustawienia, jestem obecnie na kontrakcie u niemcow, za duzo miejsca nie ma pokoju, ale sprzet musialem przywiezc se soba ;pp

post-21780-100001249 1246395754_thumb.jpg

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy MA. Dolaczam do klubu z modelem RS-6 w orzechu. Minely dopiero 2 dni i jakies 15 godzin grania. Takze jeszcze sie rozgrzewaja ale juz jest miodzio i banan na twarzy :D Na razie graja z leciwym jzu Rotelem ale moze nidlugo cos sie zmieni. Piszcie o swoich doswiadczeniach MA + wzmaki. Jakie polecacie jakie omijac. A tak na marginesie, ten Rotel ma 30wat i daje rade! Wiem, ze to za malo ale spodziewalem sie duzo mniejszej kontroli. A tu jest niezle. Stary dobry sprzet ;)

 

Wracam sie delektowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Patryk-1980, 1 Lip 2009, 15:45

>ja nie mam problemu zadnego z luzujacya sie sruba cokolu, wszystko stabilne

A dawałeś podkładki? Czy możesz sprawdź czy da się je dokręcić? (u mnie też nie było jakiegoś wyraźnego luzu, jedynie po miesiącu byłem w stanie tyci tyci jeszcze dopakować śruby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym metraży RS1 byłyby w zupełności wystarczające (z lepszym wzmacniaczem), ale RS5 też powinny pasować. Wszystko zależy od ustawienia i akustyki pomieszczenia, ale to wymaga dokonania wielu prób (choć to sama przyjemność). I jeszcze jedno - jak podłączysz nowe kolumny i to do Piano Crafta to nie spodziewaj się nie wiadomo czego :) Po pierwsze kolumny muszą się wygrzać (szczególnie średnio-niskotonowy), a poza tym Piano Craft nie dysponuje zbyt dużą mocą, więc z czasem rzeczywiście przyda się go zmienić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co nie zapisałem się do klubu MA, chociaż kiedyś miałem podłączone MA BR2 (na chwilę obecną są w kartonie). Mam teraz zawirowania związane ze zmianą lokum, więc monitorki podłącze za jakieś 3 miesiące. Tylko będę musiał pobawić się z ustawieniem i zaadoptowaniem pokoju, bo jest to teren nieokiełznany ;)

A co do samych BR2, to świetnie kolumienki - już po podłączeniu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Na początku dźwięk był bardziej pogrubiony z głębszym, ale niekontrolowanym basem, ale po wygrzaniu "tubalność" basu i "nosowość" na średnicy zniknęły. Już się nie mogę doczekać, aż znowu je podłączę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak nuda wieje ostatnio na naszym forum klubowym - fakt wakacje i pomimo ze to juz polmetek wakacji to tym ktorzy sie dopiero wybieraja na urlop zycze udanych, slonecznych dni i bezpiecznej drogi "do" i "z" miejsc skad jedziemy i dojezdzamy :) a tym ktorzy juz po urlopie to by cieszyli sie i spelniali w audio wraz z kolumnami marki Monitor Audio!

 

Wszystkiego dobrego Panowie :)

Pozdrawiam

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.