Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

jestem posiadaczem MA BR2 od kilku miesięcy, grają razem z Yamahą PianoCraft E810 jednak mam wrażenie, że monitorki nie dają z siebie wszystkiego z tym ampli. Głównie chodzi o dół pasma bo reszta jest w jak najlepszym porządku. Powiedzcie mi czy znajdę jakiś ampli do 1300 zł, który zagra lepiej niż od Piano?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jak najbardziej!!! Witamy kazdego z otwartymi rekoma :)

 

Ciesze sie ze goniac kroliczka Twoj wybor padl miedzy innymi na Monitor Audio :)

 

Napisz czy nowe czy juz wygrzane - uzywki, z jakim sprzetem towarzyszacym graja, co na plus i minus w tych kolumnach. A i zapodaj zdjecie swojego sprzetu, z przjemnoscia popatzrymy!

 

Witay w klubie LunaticAllegro

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Niejako z urzędu też należę do 'miłośników' marki MA. Posiadam od jakiegoś czasu RS5, które są napędzane Xindakiem A-06.

 

Złego słowa o tych kolumnach powiedzieć nie mogę, choć mam wrażanie, że nie są one przeznaczone do cichego plumkania podczas wieczornego relaksu. Te kolumny lubią prąd.

 

Ponieważ zmienia mi się nieco przestrzeń odsłuchowa, noszę się z zamiarem wymiany RS5 na RS6. 'Mniejsze' RS5 w nowych 20stu metrach kwadratowych powyżej pewnej głośności sprawiają wrażenie, że dźwięk jest w nich 'więziony' i zbyt przyklejony do głośników. Może to wina jakości nagrań, może złudzenie, może chęć parcia naprzód z posiadanym sprzętem audio :)

 

Nie zadam pytania, czy posiadany wzmak poradzi sobie z RS6 - pewnie na początku poradzi, ale jestem świadom potrzeby 'równości klasowo-cenowej' składanych klocków i pewnie kiedyś zastąpi go coś wyższego.

 

Tak czy siak, pozdrawiam miłośników MA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie daje rady....

 

Bede cos szukal... Tzn nie jest tragicznie... Ale ten bas... Spodziewalbym sie po tych glosnikach czegos wiecej ale niestety CA je ogranicza...

 

Ogolnie to amplituner i nic wiecej z niego nie wycisne... powiem krotko... membrany zaczynaja sie ruszac jak zaczyna brakowac skali na Cambodzy... a to zly znak...

 

Do Kef-ow to moze i CA jeszcze sie nadawal ale do tch apetycznie pochlaniajacych PRAD kolosow..juz NIE...

 

Jeszcze nie wiem na co wybor padnie ale chyba rozstane sie KD na rzecz dobrego stereo...Przedwzmacniacz+Koncowka Mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujalem to wszysko tak jakbym byl jakims TECHNO-żłopem :) i fanem BASU :)

 

Ogolnie MA RS8 potrzebuja wzmacniacza o duzej wydajnosci pradowej... Fakt CA i jego tranformator ma te 615W ale zeby rezerwe pradowa mial to bym polemizowal...

 

Choc spotkalem sie juz osobiscie nawet doswiadczylem ze do MA polecaja CA ale byc moze do maxymalnie RS6 ... Chyba ze mowa tez o CA 740A i 840A bo nie sadze zeby polecali takie zestawienie jak ja mam w jakims szanowaym sie sklepie Hi-fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej !

 

Zmiany sie szykuja u mnie jak dobrze pojdzie.

 

Wymiana wzmacniacza na hm... no wlasnie 2 typy:

 

ROTEL

 

przedwzmacniacz RC-1550

 

http://www.rotel.com/UK/products/index.htm?cat=29

 

koncowka mocy RB-1552

 

http://www.rotel.com/UK/products/index.htm?cat=30

 

lub

 

VINCENT SV-236mk2

 

http://www.vincent-tac.de/en/product-lines/tubeline/sv-236mk.html

 

Czy ktos z Was mial mozliwosc sluchania MA RS6 z jakims Rotelem jak to zagralo?

Vincent 226mk2 podobno ladnie gra z MA RS6 a jak z 236mk2 tego nie wiem?

 

Jakie polaczenie bylo by bardziej muzykalne, nie ostre i nie suche, z poteznym niskim basem o wielu barwach i dobra srednica.

 

Macie jakies spostrzezenia- uwagi?

 

Czekam na wpisy!

 

Milego weekendu zyczy forumowi koledzy :)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się odsłuch co by zapewnić nowe doznania słuchowe wraz z Monitor Audio RS6.

 

Vicek SV-236mk2 oraz Creek Destiny.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany tą mieszanką to zapraszam do tematu:

 

http://www.audiostereo.pl/Creek_Destiny_vs_Vincent_SV_236mk2_58524.html

 

gdzie jest wiele opini i spostrzeżeń.

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Monitorowców.

Postanowiłem się zapisać do klubu, gdyż też stałem się szczęśliwym posiadaczem MA RX6.

 

Jak narazie pod amplituner Onkyo 876 ale za nie dlugi czas chce zakupic Integre stereo ale jeszcze nie wiem co bedzie dobre ale tych kolumienek

 

Pozdrawiam

post-23552-100002703 1256146728_thumb.jpg

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oto moj plac zabaw z MA S6 :) Kolumny dzielnie sobie radza - udany zakup. Na dzis smigaja w zestawienu z Rotelem i jest niezle. Jestem ciekaw jak zagraly by z jakims wzmakiem sony ES ?:)

 

Wczesniej byly Tannoy M3 i TDL rtl 3se i MA zdecydowanie ma najlepsze brzmienie.

pozdr

post-11813-100002400 1256396508_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chcialem zorientowac jaki mi polecacie wzmacniacz stereo do rx6? Powiem tak bardziej cenowo mnie interesuja Cambridge audio azur 740a lub creek evo czy moze ktos cos slyszal te wzmaki?

A i chce podpiac integre to Onkyo 876 przez preamp wiec chyba potrzebuje przelacznik balansu czy jakos tak hmmm

 

dziekuje za rade

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

stecko

 

sluchalem na HK 680 dzieki uprzejmosci jednego kolegi z tego forum, HK 690 nie mialem, ale chetnie poslucham, co do HK 680 to bardzo ladnie razem to smiga i jestem zadowolony, sluchalem jeszcze MF A5.5 i jest tez niezle, ale cena za music fidelity jest zbyt wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANXION

 

Słuchałem o oczko wyżej czyli Cambridge Audio 840v.2 oraz Creek Destiny i według moich preferencji dźwiękowych zdecydowanie Creek, a jak to się ma z CA 740 oraz Creek Evo - niestety niewiem, ale bardzo prawdopodbne że ogólny zarys dźwięku taki jak w wyższych modelach.

 

Creek - z duszą muzykalny lepszy do spokojnej muzy, CA bardziej mechaniczny dynamiczny i ostry lepszy do szybkiej muzy.

 

Słuchałem Creek-a Destiny z MA Rx6 i wypadł bardzo dobrze na tle Vincent-a SV236mk2 z MA Rx6.

Ps. Może niedokońca na zadane przez Ciebie pytanie ale ogólny zarys co do tych producentów wzmaków :)

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

-LunaticAllegro-

 

Jak się u Ciebie sprawują Hotline'y? Podobno bardzo dobre kabelki...Jak wyglądają u Ciebie poszczególne pasma, w porównaniu z poprzednimi kabelkami? Dasz radę coś skrobnąć? Ja mam sprzęt jak w 'o mnie' podpięty Chordami. Nie jest źle, ale można lepiej, a konkretniejsze zmiany na razie nie mieszczą się ani w planach, ani tym bardziej wmoim budżecie. Chętnie bym też pożyczył Hotline'y na weekendowy odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ANXION-

 

Byłem w posiadaniu Ca 740a. Nawet niezły wzmak, ale niestety nieco mało podparcia basowego, albo inaczej- bas bardzo kontrolowany, co niestety zubażało nieco przekaz. Poza tym szczegółowa dokładna góra, oraz przełom średnicy i góry, co niestety powoduje obnażenie jakości wytłoczenia płyt cd. Fajna średnica, bardzo rozbudowana. Wzmak dynamiczny, brzmienie gładkie, z fajną barwą. Tylko, że nie słuchałem go w towarzystwie MA, lecz z Celestionami F-28 i F-38. Z F-38 bas już fajnie mruczał, kiedy trzeba:)Z MA rs6 chyba byłoby go ciut mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.