Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie miłośników kolumn Monitor Audio. Właśnie nabyłem komplet Monitorków RX6 z subem, centralnym i dwoma rx1. Biję się z myślami, jaki amplituner do nich dobrać. Zamierzam w 90% słuchać muzyki a zaledwie w 10% KD. Proszę serdecznie o Wasze wskazówki, chcę na amplituner przeznaczyć 6000-7000 złotych. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i oczywiście zapisuje się do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skupić się na porządnym sprzęcie stereo.

Sama prawda.

 

> Szkoda tylko, że cały komplet głośników już kupiony, a nie tylko fronty...

Ano szkoda, bo przy podziale czasu 90/10 lepiej byłoby w konto kasy głośników efektowych kupić lepsze fronty. Ale sub na pewno się przyda, konfiguracja 2.1 to jednak bardzo dobry pomysł.

 

> proponowałbym zrezygnować z zakupu amplitunera

Niekoniecznie. Z racji że do wytrzałów itp. raczej nie trzeba wyszukanej elektroniki, kup sobie tani amplituner KD, ale do frontów proponuję dobry wzmak stereo z wejściem pre-in. W ten sposób będziesz miał dobre stereo a w kinie wszystkie kanały. Natomiast to że nie będziesz wykorzystywał 2 badziewnych końcówek mocy amplitunera to i tak niewielka strata, niech się kurzą, pomyśl za ile innych komponentów i tak zapłacisz a też nie będziesz z nich korzystać :)

 

Pzdr,

Asiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIBI_WL

 

Witamy :)

 

Ale podaj coś więcej od siebie:

- jaki metraż pokoju,

- jaki dźwięk preferujesz (szczegółowy, detaliczny, ciepły, słodki, wiecej góry czy srednich a może dołu)

- z czym słuchasz obecnie, i czego słuchałeś z tymi kolumnami już

patrząc po muzie to bardziej chyba wolisz "spokojne charaktery dźwiekowe" w wzmakach i cd ale.... moge się mylić?

Pzdr

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRZYSIEKOL

 

I Ciebie także witamy :)

 

Osobiście nie miałem przyjemności słyszeć MA GS 20 :(

 

Napisz kolegom jakiej barwy szukasz - oczekujesz że pytasz?

A może co przeszkadza Ci w Twoim systemie że szukasz czegoś innego?

Pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za zainteresowanie:)

pokoj to 20m, dzwiek obecnie oceniam na glownie grajacy srodkiem i gora pasma, bas jest czasami obszerny i duzy ale bez zwartosci konturowosci i twardosci a raczej zbyt mieeki malo dynamiczny i rozlazly, a chcialbym aby wlasnie bylo bardzo dynamicznie z mocny zwarty punktowym basem, gora zeby nie kula po uszach ale zeby tez byla zachowana dobra przestrzen, ogolnie dzwiek mam teraz troche jazgotliwy i jak nie podkrece pokretla basowego w prawo to brak mi basu, muza glownie rock, blues, pop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekol,

 

Twój opis oddaje brzmienie MA serii GS. Co do basu (było to już gdzieś poruszane na forum), to taki jest już jego charakter, że jest pełny, duży i niski ale zmiękczony. Nie będzie twardy, konturowy, szybki, no chyba żebyś spróbował jakiegoś mocarnego wzmaka-łupacza. Jeśli góra kłuje Cię po uszach, to musi to być sprawa wzmacniacza i/lub kabli. GSy mają świetny zakres wysokotonowy: szczegółowy, precyzyjny, detaliczny, i przy tym wszystkim bardzo plastyczny, nie suchy i nie kłujący. GS60 z Yamahą S1000, która trochę sieje górą nie wywoływał nieprzyjemnych emocji w tym zakresie. Dlatego może zmiana kabelków coś poprawi. Innym rozwiązaniem jest podpięcie wzmacniacza Naima, on powinien ładnie uporządkować dźwięk. A propos podkręcania pokrętła od basu w prawo - spróbuj posłuchać na direct i przyzwyczaić się do dźwięku. GSy mają naprawdę dużo basu oddawanego w kulturalny sposób, tzn. jest on tam, gdzie powinien być i jest go tyle, ile być powinno. Skoro tak bardzo Ci go brakuje, to wnioskuję, że może jesteś przyzwyczajony do jego mocnego, nienaturalnego podbicia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COCOMO

 

Ja mam około 18 m2 i używam MA RS6 i jest bardzo dobrze. Niestety mam blisko ściany 25 cm kolumny (tylny bas refleks zatkany gąbką oczywiście) ale tak na prawde w takim metrażu spokojnie by wystarczyły monitory lub np. MA RS5 bardziej odsunięte od ścian. Więc w Twoim przypadku MA BR5 lub MA RX6. Patrząc na specyfikacje to BR5 ma niżej schodzący bas. Z kolei RX6 zagra w każdym aspekcie bardziej wzorowo lepiej. Ale to już odsłuch Ci wyjaśni co i jak lepiej.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jak ORLIN napisal, by mniej bas buczal, jak sluchalem na wzmaku Onkyo to bylo mniej niskich tonow i bylo jeszcze oki. Ale Creek daje tyle basu ze pomimo tego iz uwielbiam mnostwo basu to jednak zatkalem otwory z tylu bo za duzo i na dodatek rezonanse takie byly wiec odpuscilem. Gdybym mial wiekszy pokoj to odstawilbym kolumny bardziej od scian i wtedy gabki sciagnal.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Patryk-1980, 10 Mar 2010, 11:16

>

>>TWINSLAVER

>>

>>Dobry sprzęt :) witamy i pozdrawiamy.

>

>mnie nie trzeba juz tu witac ;) jestem na tym forum od samego poczatku ;)

 

 

Sprzet faktycznie wyglada na rewelacyjny, szkoda tylko ze kolega TWINSLAVER nie chce na prywatna wiadomosc odpowiedziec i podzielic sie swoja wiedza odnosnie tego zestawu:(

no ale coz wolnosc tomku w swoim domku - przymusu nie ma - klikamy do kogo chcemy

z gory sorki za te gorzkie zale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.