Skocz do zawartości
IGNORED

ktore monitorki do mojego zestawu???


parasol7

Rekomendowane odpowiedzi

zanim zalozylem ten watek , przestudiowalem praktycznie wszystko na forum co dotyczy kolumn ktorymi jestem zainteresowany. Chodzi o to ze niedawno zakupilem nowe zrodlo ARCAM CD73, jestem na tyle zadowolony z niego ze postanawiam juz nie szukac niczego innego i wreszcie skupic sie na kolumnach. TANNOY fusion1 to zdecydowanie najslabsze ogniwo mojego zestawu. Dodam ze posiadam wzmak-NAD C315BEE ,okablowanie Audioquesta Cobra oraz Qued silver anniversary. Moje pomieszczenie to niewiele ponad 10m2 wiec skupiam sie na monitorach. Otoz mam 4 swoich faworytow i sposrod nich tylko mam zamiar wybierac bo sa po dobrych cenach w UK. USHER S-520(nie sluchalem), DYNAUDIO AUDIENCE 42(nie sluchalem), DALI IKON 1(sluchalem w podobnym systemie), ostatni to MONITOR AUDIO SR1(nie sluchalem), z racji ze wiekszosci z nich nie mialem okazji odsluchac licze na Wasza pomoc. Czego oczekuje od dzwieku, a wiec przejzystosci, szczegolowosci oraz w miare jako takiej sceny:). Kazdy z nich ma zalety i wady(dynaudio slaba skutecznosc ale duzy zapas na lepszy system....usher podobno rewelka w tej cenie ale mala membrana:()......Dali jedyne ktore sluchalem w zestawie z marantz, szczegolowe but slabiutki bas ogolnie pozytywnie odebralem.....Monitor audio podobno rewelka do tego systemu, ktos mial na forum podobne zestawienie jednak duzo drozsze:), jezeli ktokolwiek z Was mial jakies doswiadczenia z tymi grajdolami to prosze o pomoc bo czasu niestety malo zeby jezdzic na odsluchy:) z gory dzieki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>usher podobno rewelka w tej cenie ale mala membrana:(>>

 

ze co to niby wada? Posłuchaj to sie zdziwisz, 10mk2 to dla Usherów bułka z masłem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz te Usherki, będziesz zadowolony. Sam je miałem. Nie sugeruj się wielkością membrany czy też wymiarami obudowy. Poczytaj sobie opinie zwykłych użytkowników o nich (na tym forum). Na prawdę udane konstrukcje. Ewentualnie jak kiedyś będziesz miał większy pokój, bez problemu je odsprzedaż bez większej straty bo na nie jest popyt spory. Osobiście porównywałem je u siebie z Eposami M12.2, B&W 601s3 i s-520 wygrały. Oczywiście wybór należy do ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie dobrać kolumienki do gotowego zestawu wraz z kabelkami, z zasady dobiera się raczej w odwrotnej kolejności;

jak chcesz zbudować dobry zestaw to bierz te których brzmienie ci się podoba i nie patrz na słabego wzmaka czy kabelki, najwyzej pójdą na wymianę;

z racji wielkości pokoju proponuję abyś nie zapomniał posłuchać B&W CM1, trochę droższe ale warte swoich pieniędzy, na kolumny nie warto żałować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ostatnio były na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS1 to świetne monitorki ale z NADem 355+525 brzmaią bardzo muzykalnie ale momentani trochę za ciemno, podejrzewam że z 315 będzie podobnie, chyba że źródło Arcam trochę pomoże.

 

Generalnie musisz posłuchać bo każdy ma inne wymagania co do dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangle Stella ES lub Titusy z serii ES lub EX. Parę cech mają wyjątkowych, niespotykanych w tym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadalem u siebie Ma rs 6 i eposy m5 te drugie wydaja mi sie idealne do 10m2 bo w 15m kompletnie nie mialy basu ale reszta pasma byla naprawde ok ladna srednica i bardzo dobra stereofonia Ma sa za to Bardzo szczegolowe, przejzyste graja bardzo zywo ale maja odchudzona srednice i ostrawe wysokie tony ,gore mozna zlagodzic kablami ale srednica pozostaje sucha niezaleznie od kabli i wzmacniacza mialem je ponad rok i wiem co mowie nie pomogl tutaj nawet musical a3.2 i cable talk 2.1 bi wire

usherow sluchalem razem z eposami w sklepie i mi sie nie podobaly bardzo rozjasniony dzwiek bez masy ale moze byly nie wygrzane lub wina elektroniki marantza. dynaudio nie znam a ikonow sluchalem ale podlogowych to bylo ze 2 lata temu i nie pamietam zbytnio ich brzmienia ale podobala mi sie chyba gora pasma ze wstegi. najlepiej jak porownasz ze soba te kolumny i sam ocenisz najbardziej uniwersalne wydaja sie eposy i te polecam od siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he wiem że to się może wydawać dziwne ale z NADem tak właśnie grają, ale tylko z NADem bo z innymi to już nie (Rotel,Marantz,HK,Creek). Myślę, że ciemne granie z NADem wynikało z tego, że oba sprzęty mają nie narzucającą się górę i mocny dół

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc bede sie rozgladal za jakimis owymi sklepami z usherami i monitor audio, poki co te dwa modele jak narazie zostaja, ewentualnie jak trafie na ktorys przez Was sugerowany, powiem tylko tyle ze po wymianie Nad-a c542 na Arcama diva cd73 brzmienie znacznie sie rozjasnilo:) i o to mi wlasnie chodzilo...teraz tylko dobrac do tego kolumny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.