Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało sie, powstał klub miłośników Sugdena, uwazam ze ta mała firemka w Yorkshire in UK zasługuje na kilka słów rozgłosu z uwagi na dosc mała popularnosc w Polsce...

 

Wiele juz zostało powiedziane w temacie w linku ponizej, wiec nie bede tu powtarzac swoich opinii:

http://www.audiostereo.pl/sugden__Prosba_o_opinie__48316.html

 

Moze kilka faktów i mitów jakie obiły mi sie o uszy o Sugdenie. Historia firmy siega lat 60-tych. Obecnie firma zatrudnia ok 50 osób i sa to same kobiety(?). Montaż odbywa sie w sposob reczny. Kazdy egzemplarz sprzedawany jest z załączona metryczka z podpisami osób ktore składały dany sprzet i tak przykładowo mojego Sugdena A21A składała Pani Polly Richardson:) W przypadku ewentualnej awarii, wadliwy egzeplarz nie trafia do naprawy (na szczescie) do jakiegos pseudo dystybutowa, tylko bezposrednio do osoby odpowiedzialnej za montaz, czyli w moim wypadku do Pani Polly:)

To sa bardzo dopracowane produkty a technologia sprawdzana na przełomie wielu lat. Sugden daje 5-lat gwarancji.

 

Zachecam do dzielenia sie roznymi spostrzezeniami osob ktore maja stycznosc lub miały z produktami firmy Sugden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisuję się zapisuję - ale czy zostanę? wszystko zależy od starcia ATC-SIA2-150 vs Sugden 21SE

tak czy siak zawsze będę darzył ogromną sympatią sugdena - dla mnie jedne z najlepszych wzmacniaczy świata...

 

dodać należy jeszcze że sugden jest dystrybutorem okablowania siltech w uk i takowe zaleca do swych systemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też. w przeszłości wzmak Sugden optima 80 R - grał dzielnie przez siedem lat, az w końcu musiał uznać wyższość Caspiana. Ciągle jak na razie niezagrożony cd Sugden Optima, odparł ataki różnych cd, w tym cd Caspiana. Swietna barwa i namacalność dżwięku. Pozdrawiam wszystkich Sugdenowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się zgłoszę nieśmiało. Bardzo odpowiada mi ten sprzęt i jego styl, a już informacja o podpisach bezpośrednich wykonawców mnie rozczuliła wręcz. Mój wzmak kupiłem z drugiej ręki więc nie wiem kto go robił, ale..dobrze go zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pierwszych klubowiczów...:)

 

ja w swoim systemie jako głosnikowe zastosowałem Audio Note AN-L, rozmawialem z kilkoma osobami ktore mi polecaly te kable do Sugdena własnie, ciekawe jak z Siltechem. Szukam obecnie IC, tutaj juz wieksza rozbieznosc, Audio Note Lexus, Albedo Flat One, raczej odradzaja Van Den Hul-a z uwagi ze mozna przesłodzic system zwłaszcza w połączeniu z Dynkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić w sprawie interkonektu - DNM reson - świetna kontrola dżwięku w każdym zakresie. Niczego nie podkreśla, jest obiektywny, trzyma dżwiek za twarz. Może dla niektórych nieco mało góry, ale za to jak pięknie/ długo / wybrzmiewają talerze. Swietna średnica - namacalna. Przerobiłem sporo IC i pozostal reson.Jeśli chciałbyś trochę "dopalić" dół i góre przy zachowaniu dobrej średnicy to dobry będzie Audioquest king cobra. Pozdrawiam. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie KLUBOWICZE ;)

 

mam pytania 2.

 

1. Jaką radzicie SIECIÓWKĘ i INTERKONEKT. Zaznaczam że chodzi mi o rozwiązanie "budżetowe". Czyli ma być "dobrze i niedrogo" raczej niż "bardzo dobrze i drogo". Za jakiś czas poproszę Was o radę gdzie priorytet będzie odwrotny, taka mam nadzieję..Zgóry zakladam że "bardzo dobrze i niedrogo" się nie da..

 

2. Ciekawi mnie rzecz następujaca - podłaczony do prądu wzmak minimalnie drży we wysokiej częstotliwości. Nawet gdy jest wyłaczony. Czym to jest spowodowane? Czy tak jest z każdym wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Raczej jestem biernym uczestnikiem tego forum, ale ten temat zdecydowanie skłonił mnie do wpisu.

Cóż - Sugden to marka, do której mam bardzo emocjonalny stosunek. Bardzo ją lubię. Za nazwę, za logo, za design, za bezkompromisowe podejście, za dystans do świata hi-end, za olewanie marketingu no i za fantastyczny dźwięk. Sugden jako jeden z nielicznych producentów nigdy nie zapomniał, że całe to zamieszanie ma być o muzyce. Nie słyszałem źle brzmiącego urządzenia z logo SUGDEN. A kilka słyszałem. Optima 80 - nie mam pojęcia jak to się udało zrobić. Za takie pieniądze taki dźwięk. Jeden mój znajomy używa z tanimi monitorami Kef i z wiekowym gramofonem Linna i to może zawstydzić nie jednego wystawcę z Audio Show z przedziału do 80tys. Daję słowo. Wzmacniacze serii A21 - no to właściwie szkoda słów. Gdyby nie było lamp to nie chciałbym niczego innego. Końcówki mocy serii Masterclass to jeden z najlepszych dźwięków jakie słyszałem. W połączeniu ze Spendorami s100 to musiałoby być naprawdę coś. A najnowsza wersja combo serii 21 z Rogersami 3/5 - można nie wyłączać do końca życia. Phono obecnie produkowane przez Sugdena - rozniosło okrzyczane Grahamy Slee (nawet te drogie). Dźwięk produkowany przez te dwa "wojskowe" pudełeczka w połączeniu z Systemdeckiem XXII ramieniem Regi 300 i Dynavectorem ma wspaniałą chropowatość (fakturowość) i gęstość, piękne barwy, realistyczną przestrzeń i wypełnienie. Źródła. Przez kilka lat żyłem w wielkiej harmonii z cd21. Daleki od doskonałości - to prawda - ale jakże bliski muzyce. Rzadko się zdarza, żeby od kompaktu nie bolała głowa. Przy tym cd ból głowy mija. No i ten brytyjski look. I taki drobiazg, że wyświetlacz nie pochodzi z wierzy za dwa złote, że jest mały i ładnie świeci. Potem przez chwilę zetknąłem się z cd Masterclass. Dużo wyżej, dużo drożej, dużo lepiej. Choć w bezwzględnych kategoriach trudno się czepiać, gdzieś brakowało tego sugdenowego "czary-mary". Master jest bardzo dokładny, bardzo rytmiczny i jak na Sugdena lekko chłodnawy. I wreszcie król - dzielony AU51. Mistrz świata! Przepiękne czarne panele z galwanizowanego aluminium, ozdobne napisy, rubinowe delikatne diody, rubinowy wyświetlacz. Przetwornik Philipsa Double Crown, odlewany transport Philips Pro. Dźwięk? Powiem tak - nie boli kiedy przełączam gałkę selektora z gramofonu na cd (a gramofon, który mam to nie jest ProJect). Można słuchać godzinami. Słodki, bardzo nietechniczny, miękki i dokładny dźwięk. Ani ciepły ani zimny. Taki, że człowiek przestaje się zastanawiać nad jakością składowych. Nie można powiedzieć, że analogowy (banał, cd nigdy nie będzie brzmiało analogowo) - ale jak na dźwięk z cyfry nadzwyczaj organiczny. Jego dokładność polega na ukazywaniu partii, ciągów - pewnych zdarzeń dźwiękowych ciągnących się przez cały utwór i w tym utworze zatopionych. Bardzo melodyjny. Ma ogromny talent do "rozplątywania" muzyki do uwalniania tego co zakute w bezdusznym formacie cd. Taki jest AU51, taki jest chyba Sugden w ogóle. Czasem lepiej, czasem gorzej ale zawsze po stronie muzyki. Pozdrawiam wszystkich sugdenowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOU

 

Dzieki za wpis. Brakowało mi takiej rzeczowej opinii o Sugdenie, widac ze masz zdecydowanie wieksze pojecie o tej firmie niz zalozyciel watku:) Jestes dla mnie wiarygodny, zgadzam sie w pełni z Twoimi opiniami, podzielam uwagi dotyczace pewnych spostrzerzen na temat modli z ktorymi sam mialem doczynienia. W kazdym razie kazde nastepne wpisy beda mile widziane...

 

Moja przygoda z ta firma zaczela w jednym z Warszawskich salonow. Poszukujac nowych monitorow udałem sie na odsłuch Dynaudio, ktere mialem na oku od dłuzszego czasu. Salon dysponował wtedy seria Audience 52(nie SE) i Focus 110, towarzyszaca elektronika...Sugden A21A SE. Odsłuch trwał dobra godzine ale pamietam ze to byl bardzo "mile spedzony czas w dobrym towarzystwie". Fenomenalna muzykalnosc...zapomnalem ze mialem posłuchac sprzetu, głosnikow, słuchałem po prostu muzyki. Wiedzialem juz co bedzie moim nastepnym systemem.

 

Ciesze sie z podejscia firmy, "sprzet nie dla mas" ze maja w du... marketing, produkty sprzedaja sie same glownie przez "poczte pantoflowa" dzieki opiniom urzytkowników, uwazam pozycje Sugdena obowiazkowe do przesłuchania dla poczatkujacego audiofila (melomana), pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam!

Ja trochę z innej beczki lecz chodzi o Sugden A21a two.Mam obecnie Musical A2 i jestem zadowolony.Ogólnie lubuje sie w klasie A przyjemność z słuchania tych wzmacniacz powoduje że słucha sie muzyki a nie sprzetu.Zastanawiam się czy ma sens Wymiana Musiacala A2 na Sugdena a21a V2.i dopłacenie około 2 tyś.Dodam że głośniki to AUDIO PHYSIC TEMPO 2.Zastanawiam się ze Sugden ma 20watt a Musical 25watt.Prosze o wpis tych którzy mieli możliwość porównać wyżej wymienione wzmacniacze.

Pozd.i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam fanów Sugdena.

Ja również pozwolę dodać się do klubowiczów mój Sugden class A A21 z roku 1969 cały czas mnie zdumiewa. Zamierzam go zmodernizować oczywiście z zachowaniem orginalnego brzmienia, wymienić MIDI na RCA i nowe gniazda głośnikowe. Gra on obecnie z Cayin cdt 17A i Amphion xenon MKII - kolumny, zestawienie jest niesamowite, wszystko razem ma wspaniałą dynamikę, szczegółowość, scenę. Czekam z utęsknieniem na modernizację, jednego jestem pewien nawet jeśli zmienię kiedyś wzmacniacz (będzie to chyba Accuphase), nie wydam nigdy tego Sugdena.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Witam,

Do klubu Sugdena należę od dość dawna, to naprawdę świetne urządzenia :-)

Gdyby ktoś z Was był zainteresowany fantastycznym odtwarzaczem Sugdena CDMaster z serii Bijou (czyli z tej, z której jest widoczny powyżej na zdjęciu HeadMaster) - proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kłaniam się,

 

Ostatnio też zafundowałem sobie Sugdena do drugiego systemu, szukając tranzystora, który grałby z tempramentem lampy. Wydaje mi się, że znalazłem ... A21a. To nie jest tanio wygladający klocek, trzeba przyznać, że wykonanie skrzyneczki ... na poziomie.

 

Bardzo się zdziwiłem, gdy podłączyłem Sugdena do Spendorów 2/3 - to 20 watowe cudeńko poradziło sobie z tak wymagajacymi głosnikami (na codzień napędzanymi koncówką Densena 300 [100W].) Barwa bardzo ładna, zdumiewająca wyrazistość, niespotykana u "średnich" wzmacniaczy lampowych.

Brakuje tu "masywności" muzyki, ale też nic nie drażni ucha po dłuższym słuchaniu.

Ostatecznie wzmacniacz wylądował na "swoim" miejscu - Spendory S-1, gra z Naimem cd 5i. Sugden dał źródłu to, co - według mnie - zabrakło w Naimie (Nait 5i) - umiaru i miękkości, bez której słychać głównie sprzęt, który panoszy się na całego i bierze muzykę za kark. Odpowiada mi u Sugdena brak sztucznego, "naimowskiego" rytmu i pulsu. Lepiej jest jak muzycy sami zatroszczą się o właściwe "taktowanie." (Prawda?)

 

Ogólnie zgadzam się z recenzjami ... nie bedę pisał eulogii. Pojawił się mały problem (omawiany w innym poście, choć dotyczyło to innego modelu.) Po 1/2 godziny słuchania słychać trzeszczenie w lewym kanale, choć trudno było mi uznać to za oczywistą usterkę techniczną, skoro problem znika po jakims czasie (6-10 min.) i słychać już tylko dobrze nasyconą scenę muzyczną. Sam nie wiem, czy próbowac to naprawiać(?)

 

Nurtuje mnie pytanie - skoro Sugden będzie w niektóre dni włączony godzinami - jaki jest pobór mocy tej integry ? Nie znalazłem informacji w necie. Z energii elektrycznej w tym miejscu korzystam "grzecznościowo" i nie chcę, żeby wspaniałomyślnej rodzinie poskoczyły radykalnie rachunki za prąd :)

Czy ma ktoś może schemat wzmacniacza pod ręka? Tak na wszelki wypadek, w razie problemów, w pierwszej kolejności dzwoniłbym do Pana M. Michalczyka.

 

Ale ... ogólnie, cieszę się ze sprzętu, póki co nie będę nawet kombinował z okablowaniem (Naca 5, Mogami Blue Wonder) choć z pewnością można znaleźć coś lepszego.

 

Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

gdyby ktoś potrzebował kupić przedwzmacniacz gramofonowy Sugden Stage One, to proszę dać znać. Zamieściłem ogłoszenie na hifi.pl. Przedwzmacniacz jest rewelacyjny, jednak z pobudek praktycznych nie będę się już bawił w czarne płyty. Sprzedają również Lenco L78 z wkładką DL103 MC.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie , czy porównywaliście Sugdena 21 A z Luxmanem L 550 A -obydwa wzmacniacze pracują w klasie A i mają prawie tą samą moc , tj. 2x20 wat na kanał przy 8 omach -dzięki za opinie i rady .Mam zamiar kupić wzmacniacz tranzystorowy do drugiego systemu i zależy mi na tym aby był muzykalny i przyjemny w odbiorze -z góry dziekuję za każdy głos

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego Luxmana - ale zapewne to przezacny klocek, znam natomiast sugdena - jest to wzmacniacz wart każdej zapłaconej złotówki za niego - zważywszy jego cenę (poprzedniej wersji nie V2) na rynku wtórnym... cena jakość=super. Co do dźwięku - rozpisywał się nie będę - powyżej masz wszystko napisane - mogę ci go tylko serdecznie polecić... do tego odpowiednie źródło i kolumny z którymi sugden sobie poradzi - i możesz mieć super grający system za małą kaskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.