Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

il Dottore

dołożenie phono to "upgrade" z a21AL do A21AI (L- wyszystkie wejścia liniowe, I - wersja z phono)

 

Dodatkowo okazja za a21AL to kwota około 400 GBP, normalna cena to około 500 gbp. Serwis Sugdena jest powiedziałbym bardzo tani a na dodatek kontakt z tą firma jest czystą przyjemnością więc kilkuletnie wzmacniacze można bardzo łatwo i tanio w serwisie Sugdena doprowadzić do początkowych parametrów.

 

Pozdrawiam klubowiczów

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romeksz

(Konto usunięte)

Żeby nie było - to nie mój wzmacniacz. Ja ze swoim się nie rozstaję. Przynajmniej, póki nie uzbieram na AMS35i...

wow! co ja tu widzę... moje ulubione Darlingtony Sankena. z tym, że czteronóżkowe STD03, a nie SAP15 i zdublowane (no ale aby uzyskać jakąś tam moc w klasie A, to wskazane było).

 

so. Cambridge Audio stosuje STD03 od kilku lat. no ale ja, jako konserwatysta, pozostaję przy starych sprawdzonych pięcionóżkowych SAP15 - na których nota bene skonstruowano gro tzw. brytyjskich wzmacniaczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poezja .... gdyby nie moja niechęć do "kurierowania" na duże odległości, już bym to miał...

 

mam nadzieję, ze pastuję legalnie...

 

http://www.ebay.pl/itm/JR-Sugden-A21-Class-stero-Amplifier-serviced-/270905944922?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item3f1340ab5a#ht_2902wt_836

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jest już RECENZJA SUGDEN FUSION CD!!!!

Zdaniem recenzenta: lider klasy! Przypominam, że ta "klasa" to 2500 funtów!

Non-oversampling rządzi i wymiata! :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeszukaj ebay uk. Ostanio byla nowa sztuka za £2600 nawet... Byc moze jeszcze jest...

 

Jest rowniez nowa a21al za ok £1000 przeceniona z £1800...

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Na znanym portalu aukcyjnym końcówka mocy: stan na oko perfekcyjny, niestety klasa AB i bez XLR ale może ktoś się zainteresuje:

http://www.ebay.co.uk/itm/Sugden-Signature-41-Power-Amplifier-Discontinued-Line-Ex-Demo-/190706845380?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item2c670386c4

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Licytować, licytować, bo cena dobra! :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Sugden-A21-Class-A-amplifier-/190783731877?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item2c6b98b8a5

 

Właśnie słucham takiego... miodzio a nie wzmak! Kupisz raz - nie zechcesz już nigdy innego! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Jak się nie ma Sugdena, to przynajmniej można pooglądać trochę historii (naciskać older) SUGDEN OPTIMA 140 LINE AMPLIFIER

Jak sobie tak poczytałem ten temat, i pooglądałem zdjęcia, to stwierdziłem że chciałbym również posłuchać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest firm, które ponad 40 lat trzepią w kółko jeden model wzmacniacza (de facto - wiele modeli, ale podstawowa topologia pozostaje ta sama a zmiany wynikają z pojawiania się na rynku coraz doskonalszych, bardziej długowiecznych i niezawodnych, komponentów).

Poza tym: wciąż ręczna produkcja w Angli, żadna tam chińszczyzna. W tym kontekście - cena jest wręcz okazyjna!

A ostatnio (najnowsza seria A21, ale także SE i Masterclass) w ogóle święto lasu. bo po raz pierwszy w historii firmy zaangażowano DESIGNERA żeby zaprojektował obudowy! :)

 

Było tak:

SUGDEN-A21-ORIGINAL-AMPLIFIER-4-WS.jpeg

 

Potem tak:

 

Sugden-A21aL-1.jpg

 

A teraz jest tak:

 

a21a-series-2-front-21.jpg

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Sugden jest sławna z tego, że serwisuje KAŻDY swój produkt, bez względu na jego wiek.

Każdy wzmacniacz składany jest PRZEZ JEDNĄ OSOBĘ a nie na taśmie, co jest potwierdzone stosownym certyfikatem z personaliami osoby odpowiedzialnej za montaż. Gdy coś się skopie na gwarancji (raczej niemożliwe) to sprzęt wraca do tej samej osoby, która go składała i testowała.

Jeśli chodzi o starszy sprzęt to (tu opieram się na opiniach z netu: hifiwigwam itp.) kontakt z serwisem fabrycznym można określić tylko jako WZOROWY, podobnie czas naprawy i zwrotnej wysyłki.

Jeśli wierzyć opiniom z neta, to cena za serwis A21 plus wymiana elektrolitów, czyszczenie, testy wynosi od 200 do 350 funtów, zależy oczywiście co padło...

Generalnie jednak Sugdeny nie są nadmiernie awaryjne, choć pracują w czystej klasie A.

Po prostu selekcja komponentów, genialny i sprawdzony projekt, ręczny imienny montaż - to wszystko sprawia, że mimo trudnych warunków pracy jest to sprzęt długowieczny.

Jeśli jednak coś się skopie, to firma naprawi każdy swój wyrób, nawet jeśli ma 50 lat.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość partick

(Konto usunięte)

Jak znajdę czas to przeczytam cały wątek, ale kolega z daleka polecił mi Sugden,a A-21, z tego co się dowiedziałem, bardzo się grzeje, czy to jest wada?, czy przy takiej tem. zużywają się tranzystory?

 

to może jednak przeczytaj wątek.

 

no offence :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.