Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę się wypowiadać o a21se bo go nie słuchałem ale z opinii ludzi go odbierają jako bardziej techniczne granie a nie każdemu to pasuje więc opcja odsłuchu jest mocno wskazana.

W UK w takim przedziale cenowym znajdziesz IA-4.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK w takim przedziale cenowym znajdziesz IA-4.

 

Używany (nawet demo tych z nowej serii na pełnej gwarancji) - nie powinno być kłopotu.

 

Wydawało mi się, że jeśli kupiłem wzmacniacz za 2300, choć kultowy w wielu kręgach, ale jednak za nieco ponad dwa tysiące, to nie ma siły, przecież nie może grać lepiej niż wzmacniacze za 7, 8 czy 10 tys. Błąd. Może

 

Bo są wzmacniacze i jest Sugden. Tak to bym podsumował. :)

 

Pewnie kiedyś (a może i nie :-)) zastąpię Sugdena, ale ile będę musiał za to zapłacić?!

 

Moje typy do zastąpienia A21 to integra Masterclass albo (drożej) MF AMS 35i. W związku z abstrakcyjną ceną w/wym urządzeń i genialnym serwisem Sugdena, to wygląda, że A21 ma u mnie dożywocie. :)

Zresztą nawet gdybym kupił droższy wzmacniacz to A21 NIGDY by nie był na sprzedaż. Przyjaciół się nie sprzedaje. Choć przyznaję - chciałem sprzedać Concertino ale jak się żona i dzieci dowiedzieli, to mnie chcieli z rodziny wypisać. No i Concertino stoją i czekają na wydajny, mocny wzmacniacz. Będzie drugi system... :)

 

Obecnie zakończyłem pogoń, bo uświadomiłem sobie, że szukam wiatru w polu.

 

Dokładnie! Zakup duetu Sugden/PMC to złapanie króliczka centralnie za jaja i mocne ściśnięcie. :)

Oczywiście, że można lepiej, ale wchodzimy w tym momencie w strefę cenowej abstrakcji. Ja sobie odpuściłem.

Dodam też, że wiele z tych cenowych abstrakcji do pięt zestawowi Sugden/PMC nie sięga... I nie chodzi o wzmacniacze po 7 tys tylko dużo droższe wynalazki.

Wzmacniacz o ultymatywnej jakości dźwięku za logiczne pieniądze opracowano niemal 50 lat temu - nazywa się Sugden.

Mija 50 lat i konkurencja nadal jest w tyle.

Jeden, jedyny wymóg - wysokoefektywne kolumny dobrej jakości, bo A21 do mocarzy nie należy.

Jeśli wszyscy o tym nie wiedzą, to tylko dlatego, że Sugden jest najpilniej strzeżoną tajemnicą brytyjskiego audio. :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie upolowalem a21se praktycznie jak nowka jeszcze na gwarancji, w dobrej cenie

Czekam na dostawe, planuje również wymianę kabelkow

Po pierwsze kable glosnikowe do spięcia moich pmc22

Po drugie interkonekt do spięcia dacmagica z a21se

 

Mam pytanko czym to najlepiej spiac żeby wszystko pięknie zagrało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a coś bardziej konkretnie

 

Konkretnie to sam musisz, masz ogólne wytyczne a kable to wisienka na torcie, dobierasz je już totalnie pod siebie.

Jak Ci zagra z obecnymi kablami to po cholerę szukać czegoś innego?

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchalem poprostu miazga w porównaniu z yamaha, ja nie wyczuwam w nim bardziej technicznego grania, glosnikowe prawdopodobnie zostają, ale potrzebuje rca bo wcześniej miałem spiete na xlr,a sugden nie ma takich wejść, mam w domu jakiegoś van den hula ale mierze w coś bardziej z wyższej polki

 

Dlatego orientacyjnie pytam w co uderzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ebay i znalazłem na niemieckim, niestety gość sprzedaje w komplecie razem z CD, gdyby ktoś się pokusił o sam odtwarzacz to chętnie wszedłbym z nim w jakiś układ. Stan z tego co widać jest perfekcyjny.

 

Ja jestem, poszukuje jakiegos w miare przyzwoitego CD, do mojego a21a :)

pisze na priv

 

1. Czy ktos sie orientuje jakie byly ceny za nowy wzmacniacz a21a i cd21 oraz po ile mniej wiecej te rzeczy chodza aktualnie na aukcjach?

2. Jaka jest orientacyjna aukcyjna cena za kable

- Cardas - 300-B Micro

- Monitor Audio – High Definition Speaker Cable 2x4.5m

i co te kable sa warte... w sensie muzycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dariob za info, niestety jest to a21ai, licytacja z wysyłką tylko do UK, ale obserwuję, raczej interesuje mnie starsza wersja, bez pilota, pilot nie jest przeszkodą, natomiast cena z pilotem już tak.

 

I podobno starsza wersja gra trochę inaczej, czytaj: lepiej.

Ponoć A21 w nowej budzie jest sonicznie czymś pośrednim pomiędzy A21SE a starym modelem A21.

Szukaj starego modelu!

PS: to tylko plotki, nie słuchałem A21 w nowej budzie, ale niepokoi fakt, że źródłem owych plotek są angielscy dealerzy Sugdena.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nalezy dodać że przez kilkadziesiąt lat jedyne zmiany w konfiguracji wynikały z wprowadzania coraz to lepszych i wytrzymalszych komponentów.

Zasadnicza idea pozostaje wciąż ta sama.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś podoba się takie angielski granie to polecam:

http://www.ebay.com/itm/2pcs-JLH-1969-A-CLASS-A-amplifier-kit-sc-/200938394117?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item2ec8dc9205

 

http://www.ebay.com/itm/Hiraga-super-30W-class-A-amplifier-kit-/321211694772?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item4ac9b57eb4

 

To konstrukcje rówieśnicze, równie staroświeckie. Niektórzy twierdzą, że grają lepiej os Sudgena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś podoba się takie angielski granie to polecam:

http://www.ebay.com/itm/2pcs-JLH-1969-A-CLASS-A-amplifier-kit-sc-/200938394117?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item2ec8dc9205

 

http://www.ebay.com/itm/Hiraga-super-30W-class-A-amplifier-kit-/321211694772?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item4ac9b57eb4

 

To konstrukcje rówieśnicze, równie staroświeckie. Niektórzy twierdzą, że grają lepiej os Sudgena.

 

Na pewno warto próbować!

To, że konstrukcja ma swoje lata, wcale jej nie dyskwalifikuje.

Jeśli ktoś ma zdolności, wiedzę i lutownicę, to wręcz powinien próbować iść drogą starych i sprawdzonych rozwiązań. I ulepszać je.

Jam mawia Dieter Burmester: "jeśli codziennie wprowadzisz jakieś drobne ulepszenie, zrobisz krok naprzód, to za rok okaże się, że jesteś ze swoim dziełem na zupełnie innym poziomie".

Tymczasem okazuje się że przez 50 lat nikt nie wymyślił nic lepszego na tym poziomie brzmieniowej satysfakcji, za takie pieniądze. Jeden Nelson Pass wiosny nie czyni... zresztą on funkcjonuje na "trochę" innym poziomie cenowym.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ebay i znalazłem na niemieckim, niestety gość sprzedaje w komplecie razem z CD, gdyby ktoś się pokusił o sam odtwarzacz to chętnie wszedłbym z nim w jakiś układ. Stan z tego co widać jest perfekcyjny.

 

Nie sprzedal, rozdzielil i poszedl na pniu.

 

http://www.ebay.de/itm/121217263817?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Ja jestem, poszukuje jakiegos w miare przyzwoitego CD, do mojego a21a :)

 

http://www.ebay.de/itm/HighEnd-CD-Player-Sugden-CD-21-/121217311910?pt=DE_TV_Video_Audio_HiFi_Systeme_Kombinationen&hash=item1c391d64a6

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro IA-4 :)

kawał dobrego pieca -

 

 

Hmm.... chętnie bym porwał tego Masterclassa - ale brakuje mi kilka złotych w budżecie.

Musiałbym odstąpić komuś mojego A21a. W razie zapotrzebowania na klasyka - proszę o wiadomość.

 

Pozdrawiam...

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro IA-4 :)

kawał dobrego pieca -

 

 

Hmm.... chętnie bym porwał tego Masterclassa - ale brakuje mi kilka złotych w budżecie.

Musiałbym odstąpić komuś mojego A21a. W razie zapotrzebowania na klasyka - proszę o wiadomość.

 

Pozdrawiam...

 

odstąp mi, reszta poszła na pw

Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś z użytkowników zwrócił uwagę i zastanawiał się kiedyś nad tym dlaczego wszystkie wzmacniacze na świecie mają z tyłu gniazda RCA w układzie R-dół, L-góra a Sugden a21a i se R-góra, L-dół ? :-)

Pewnie to przez absolutną wyjątkowość Sugdena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś z użytkowników zwrócił uwagę i zastanawiał się kiedyś nad tym dlaczego wszystkie wzmacniacze na świecie mają z tyłu gniazda RCA w układzie R-dół, L-góra a Sugden a21a i se R-góra, L-dół ? :-)

Pewnie to przez absolutną wyjątkowość Sugdena.

 

 

być może chodzi o wyjątkowość, kiedyś miałem naima naita 5i, ten z kolei ma gniazda głośnikowe dziwnie rozmieszczone, (patrząc od przodu wzmacniacza) prawe zaciski po lewej, a lewe zaciski po prawej stronie. Może to tylko jakaś fanaberia konstruktora...

Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.