Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...a ja Panowie najmilej wspominam koncówke mocy Sugdena A21AP -klocek prawie nie do zdobycia na rynku wtórnym ,ale z przedwzmacniaczem lampowym Coplanda zagrała fantastycznie -do dziś wspominam ten dzwięk i żałuję że sprzedałem tą końcówke-Potem A21se już nie powtórzył tego brzmienia ,na średnicy nie był już tak czarujący jak wspomniany zestaw i było w nim troszkę ostrości.Mimo mniejszej mocy końcówka lepiej kontrolowała bas w porównaniu do A21se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki nie słuchałem. Natomiast miałem fotki wnętrza i z całą pewnością są takie same jak w A21a, ale z usuniętym przedwzmacniaczem (min. 4 kondensatory 10 000uF i trafo o tej samej mocy). Tydzień temu wykasowałem je w ramach porządków na dysku.

Myślę, że można rozważyć przeróbkę integry poprzez wyprowadzenie wejść końcówek mocy bezpośrednio na gniazdo pre out z tyłu wzmacniacza (chyba tylko seria srebna miała to wejście) i zasilenie zewnętrznym przedwzmacniaczem. W razie czego łatwo można przywrócić stan pierwotny.

 

A21SE w w mojej ocenie miał dobrze kontrolowane bas, natomiast był jakiś taki podrasowany, jak gdyby grający bardziej skrajami pasma z wyższą rozdzielczością. Brakowało mu tej fantastycznej gładkości znanej z A21a. Generalnie mnie z Harbeth SHL5 nie przekonał.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariowaliście z tymi pomnikami:), napiszcie lepiej jak się ma a21a do Single Ended Triode, bez sprzężenia zwrotnego, o mniejszej mocy, bo coś około 8 do 10 Watt? Głównie chodzi mi o barwę, resztę odsuńmy na dalszy plan.

Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zwariowaliście z tymi pomnikami:), napiszcie lepiej jak się ma a21a do Single Ended Triode, bez sprzężenia zwrotnego, o mniejszej mocy, bo coś około 8 do 10 Watt? Głównie chodzi mi o barwę, resztę odsuńmy na dalszy plan.

 

pomnik = żart

 

Teraz gram na konstrukcji single-ended - 30w, oczywiście nie w zastępstwie A21a, bo Sugden zostaje w drugim systemie. O wrażeniach napiszę po dłuższym osłuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masterclass oczywiście piękna rzecz ...ale za drogi,

 

Dla mnie "Sugden" to jednak A21a, pozycja klasyczna, piątka za stosunek radości do ceny. Jeśli ktoś chce trochę więcej "punchu" i dociążenia za rozsądne pieniądze jednak wcześniej czy później zwróci się ku lampom.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sam sprawdzić. U mnie Lavardin gra z magnepanami, które miają 86dB i nie ma problemu choć każdy uważa, że to nie możliwe bo to moc zaledwie 55W/8ohm. Oczywiście przed kupnem sprawdziłem jak taki duet sprawdzi się. Dla przykładu Hegel100 i 200 nie dał rady magnepanom mimo sporo większej mocy i nie nasycił tych głośników. A ja lubię gęsty dźwięk z nisko położonym środkiem ciężkości.

Edytowane przez zn21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Masterclassie się nie wypowiadam. Słyszałem go tylko przez telefon :)

(sprzedający demonstrował, że mocy mu nie brakuje :)

 

Czy może ktoś z klubowiczów słucha winyli? -

Jak wypadają preampy phono wbudowane/ zewnętrzne Sugdena, czy porównywaliście z poważniejszymi urządzeniami?

 

Pozdrawiam ponoworocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu jestem w domu koniec wyjazdow I wakacji wiec testy czas zaczac, dzis uzbroilem moje zrodelko czyli Cambridge Audio dacMagicPlus w nowiutki zasilacz od Tomanka piersze spostrzezenia jest duzo glosniej I jakby gesciej narazie wrazenia na plus. caly czas jestem w trakcie dobrania odpowiedniego okablowania tzn interkonektu I glosnikowych w nastepny wtorek test tellurium q black zobaczymy co sie wydarzy, jesli ktos ma jakies propozyce chetnie poslucham do zadrutowania dacmagicplus+sugden e21se+pmc twenty 22 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kabelki w końcu są

Chord Signature- RCA i glosnikowe

Jest bardzo dobrze

 

Widze ze brales jeszcze TQ Black do odsluchu, to jest zdecydowanie polka nizej od Chord Signature. Czy miales moze TQ Green zeby porownac z tym Chordem ? Pytam bo jestem na etapie dobierania glosnikowcow, a z glosnikowego Chorda sluchalem tylko Rumour 4 i bylo nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak testowalem Tellurium q black ale wyszedł blado przy chordzie, proponowano mi ultra black jako alternatywą dla chorda ale dla mnie za drogi, chorda kupiłem od znajomego za ułamek ceny i uważam ze to był bardzo dobry wybór mam kable na lata. W porównaniu z moim starym okablowaniem przepaść na plus. Jest przredewszystkim gęściej, bardziej detalicznie, znacznie cieplej, średnica sie schowała na czym mi zalezalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Sprzedam doskonały preamp Sugden LA4 MASTERCLASS , stan bardzo dobry ,nosi normalne slady uzytkowania praktycznie nie zauwazalne. Jest to preamp ktory jest uwazany za jeden z najlepszych na swiecie Cena w sklepie ponad 16 tys zl.Sprzet ma okolo 3 lat. Nie naprawiany nie grzebany. W komplecie pilot ,instrukcja w jez. ang ,oryginalne pudło. http://allegro.pl/sugden-masterclass-la-4-preamp-okazja-i3968115928.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez palkap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

czy wiecie , gdzie można podrasować , przeglądnąć uw dzież podkręcić taki sprzęt?

 

Tutaj podobno nie gryzą i skóry nie zdzierają ;)

http://www.sugdenaudio.com/contacts.htm

 

a teraz przed wszystkimi wyznam, że również zaraziłem się "Sugdenoliozą" i w moim przypadku szybko postępuję bo zaczęło się niewinnie od Headmastera a kilka dni później pojawił się A21SE ;) i czuję, że to nie koniec.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podobno nie gryzą i skóry nie zdzierają ;)

http://www.sugdenaudio.com/contacts.htm

 

a teraz przed wszystkimi wyznam, że również zaraziłem się "Sugdenoliozą" i w moim przypadku szybko postępuję bo zaczęło się niewinnie od Headmastera a kilka dni później pojawił się A21SE ;) i czuję, że to nie koniec.

Pozdrawiam

 

I tak 3maj! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak 3maj! :)

 

Dziękuję ;)

Teraz jak już je mam to delektując się dźwiękami z nich płynącymi pluję sobie w brodę, że tak długo zastanawiałem się nad tym czy aby warto. Odpowiedź nie może być inna - WARTO!

Mógłbym w uzasadnieniu napisać banały w postaci : "słuchając tych samych płyt słyszę nowe rzeczy" - ale minąłbym się wtedy z prawdą ponieważ znam moje ulubione płyty i wiem jaki materiał jest tam zarejestrowany.

Prawdą jest natomiast, że przed Sugdenem słuchałem/słyszałem sporo przedziwnych zestawień sprzętowych poprawnie odtwarzających muzykę ale żaden nie miał/nie dał tego "czegoś".

Sugden ma to "coś" i niezależnie od pory dnia czy mojego nastroju potrafi mnie na dłużej przy sobie zatrzymać.

Dlatego muszę się oduczyć słuchania muzyki przed pracą bo później muszę gonić aby być na czas ;)

... a skoro dziś już jestem po pracy to gnam do domu posłuchać odnalezionych wczoraj starych płyt ;)

Pozdrowienia dla kolegów z klasy "A" Pana prof. Sugdena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;)

Teraz jak już je mam to delektując się dźwiękami z nich płynącymi pluję sobie w brodę, że tak długo zastanawiałem się nad tym czy aby warto. Odpowiedź nie może być inna - WARTO!

Mógłbym w uzasadnieniu napisać banały w postaci : "słuchając tych samych płyt słyszę nowe rzeczy" - ale minąłbym się wtedy z prawdą ponieważ znam moje ulubione płyty i wiem jaki materiał jest tam zarejestrowany.

Prawdą jest natomiast, że przed Sugdenem słuchałem/słyszałem sporo przedziwnych zestawień sprzętowych poprawnie odtwarzających muzykę ale żaden nie miał/nie dał tego "czegoś".

Sugden ma to "coś" i niezależnie od pory dnia czy mojego nastroju potrafi mnie na dłużej przy sobie zatrzymać.

Dlatego muszę się oduczyć słuchania muzyki przed pracą bo później muszę gonić aby być na czas ;)

... a skoro dziś już jestem po pracy to gnam do domu posłuchać odnalezionych wczoraj starych płyt ;)

Pozdrowienia dla kolegów z klasy "A" Pana prof. Sugdena ;)

 

Bardzo ładnie to podsumowałeś.

Mnie A21a wyleczył raz na zawsze z nerwowych poszukiwań "czegoś lepszego".

Nie ma po prostu "czegoś lepszego" za logiczne pieniądze.

Faktycznie - umiejętność wydobywania przez sprzęt Sugdena tego co w muzyce jest najlepsze i najpiękniejsze nie ma sobie równych.

Można słuchać godzinami z przyjemnością.

Generalnie - do tego służy sprzęt. Każdy o tym wie, tylko nie każdy wie, jak to zrobić, żeby "grało".

Sugden wie.

Jeśli ktoś nie ma ochoty na wieczne ganianie króliczka, to powinien po prostu kupić Sugdena i zacząć słuchać muzyki, nie sprzętu.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.