Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tedi02 napisał:

 Czy dużo ? Jest jakiś zestaw ,

Mój błąd, przez pomyłkę wyszukałem w archiwum allegro więc mi się tego trochę wyświetliło. Tak czy siak mega tani. Czyli jest to wybitny wzmacniacz w swojej cenie wg. tego co piszesz.

3 godziny temu, wojtek1234 napisał:

A czy kondensatory sa w urzadzeniu A takie jak w B mysle ze sprawa drugo planowa.

Przecież ja nic nie pisałem o kondensatorach. Jedynie że oba porównywane wzmacniacze nie mogły brzmieć podobnie z racji różnicy klas. A A21a się nie wypowiadam bo nie słuchałem. 

Teraz mam optimę 80 i jest to wzmacniacz poziomem podobny do MF A2 który również posiadam. Różne brzmienia. Oba świetne.

Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam b dobrze Sugdena,słuchałem dwóch modeli A21 i A21 w wersji Signature w nowej budzie. Grały tak sobie i mz Leben 300F był od nich sporo lepszy,ale ma Wojtek rację,że taki Pucciniego SE w wersji dual  mono zamiata oba te Sugdena pod dywan. Przepaść. Serii wyższych nie znam,to pewnie tam zaczyna się poważne granie. To tylko moje dwa centy. Pozdrawiam wszystkich Sugdenowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ze lubie wloskie wyroby czy to glosniki czy elektronike ale fakt jest taki ze AA mozna kupic taniej a zagra to o niebo lepiej od takiego Sugdena i to drozszego.Nie zebym sie czepial firmy bo klientem poprostu nie bede ale wiem co slyszalem.Sam uzywam CDek AA i jestem zadowolony.Oczywiscie ktos powie to czy tamto -ma prawo ale ja kieruje sie sluchem a czy to wyprodukowal Mao Tse Tung czy Wacek w garazu nie istotne ma grac i byc neizawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Czy mógłbym uprzejmie prosić kolegów o info jaki bezpiecznik jest w wejściu zasilania  w A21a  (wersja klasyk, bez pilota, produkcja ok 2000. )

W schemacie w internecie wynika że powinien być 1 A/ 250 V.      W moim egzemplarzu, odkąd go mam był 1,6A, czy to correct?    

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Mam możliwość nabycia rzadko spotykanego Sugdena Optima 200. Co Panowie myślicie o połączeniu go z moimi B&W 683s1? Widziałem, jak ktoś napisał, że aluminiowa kopułka i Kevlar są złym połączeniem. Najbardziej boję się, że będzie krew z uszu przy wysokich tonach. Możliwe, że będę miał go na odsłuch i napisze jakie były wrażenia. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.09.2023 o 18:05, Artistplant napisał:

extra cena dla klubowiczów

Te posty handlowe bym kasował po miesiącu, po co śmiecić w wątku?

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ciekawostka - na Ali można za grosze kupić kopie starych wzmacniaczy Sugdena. Jeżeli jest to porządna robota (fachowcy od bebechów niech się wypowiedzą) to może to być ciekawa opcja:

https://www.aliexpress.us/item/3256802617847389.html

https://www.aliexpress.us/item/3256805630644447.html

https://www.aliexpress.us/item/3256805507806860.html

 

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Artistplant napisał:

wiesz że możesz swój wzmak wysłać do UK i za nieduże pieniądze zrobią Ci full service?

Wiem. Ciekaw jestem jaki koszt konkretnie. Magik z Trójmiasta zrobił mi właśnie gruntowną renowację mojej Optimy 80 (wygrzewa się).

2 godziny temu, Artistplant napisał:

zmarł dopiero co właściciel tej znamienitej firmy i się w grobie przewraca

I tak i nie. Ja się zastanawiałem 2 lata temu czy nie kupić jakiejś nówki Sugdena w klasie AB a oni nic nie mieli w ofercie...

Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2023 o 19:08, Artistplant napisał:

no tak chińskie klony Sugdena…zmarł dopiero co właściciel tej znamienitej firmy i się w grobie przewraca

wiesz że możesz swój wzmak wysłać do UK i za nieduże pieniądze zrobią Ci full service?

Rozumiem, że chodzi o Patrick-a Miller-a , który od ponad 40 lat pracował w firmie dzięki swojemu ojcu, który też był pracownikiem tej firmy. Po pewnym czasie został dyrektorem.

Nie wiem czy można go nazwać właścicielem tej wspaniałej firmy.

To jest firma rodzinna .

Jeżeli ktoś chce rozpocząć przygodę z produktami firmy Sugden to można poszukać używanych starszych modeli ( szczególnie A21a ) i przekonać się jak brzmi czysta klasa A we wzmacniaczu tranzystorowym.

Przypomnę , że to właśnie firma Sugden jako pierwsza wyprodukowała wzmacniacz tranzystorowy pracujący w czystej klasie A.

Chińskie produkty audio w obecnym czasie są na wysokim poziomie , ale oczywiście nie te najtańsze , więc warto poszukać oryginalnych produktów za nie duże pieniądze i dzięki temu posiadać trochę historii we własnym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2023 o 20:48, gerec12 napisał:

dzięki temu posiadać trochę historii we własnym domu.

Czyli jeżeli ktoś nie chce mieć "historii w domu" to spoczko te klony? :) 

Tym bardziej że nie robią nic w klasie AB. A takie mieli udane te wzmaki... A przecież aktualnie mamy taką nagonkę na wysokie zużycie energii.

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich 

Mam sugdena a21al signature 

Jak na razie gra z pylon diamond 25 ale kolumny będę zmieniał grało to bardzo słabo do momentu zmiany kabla zasilającego

Normalnie wszystko się zmieniło 

Gra bardzo dobrze mogę opisać dźwięk jakby kogoś to interesowało 

Edytowane przez igik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisać zawsze możesz 🙂

Pewnie już to pisałem, ale gdybym się mylił to na wszelki wypadek napiszę jeszcze raz: moje doświadczenie z sugdenem (mam do dziś) jest takie, że gra "systemowo". Na początku  mi nie grał..., ale to był początek mojej drogi w audio. 🙂 Wymiana kolumn, później kabli wzmak->kolumny rozpoczęła moją drogę kształtowania dźwięku mojego systemu. Ten wzmacniacz pokaże wszystko o wszystkim, co do niego podłączasz (źródła) i czym podłączasz (kable). Troszeczkę inna sprawa jest z kolumnami. Ze względu na moc trzeba ładnie spasować, co jest trudnawe, ale jak masz tą parę to już pół sukcesu - ona pokaże co w systemie zostawiać, z czym się żegnać i pozwoli na dopracowywanie konfiguracji.

Miłej zabawy!   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2024 o 09:36, skierniak napisał:

Opisać zawsze możesz 🙂

Pewnie już to pisałem, ale gdybym się mylił to na wszelki wypadek napiszę jeszcze raz: moje doświadczenie z sugdenem (mam do dziś) jest takie, że gra "systemowo". Na początku  mi nie grał..., ale to był początek mojej drogi w audio. 🙂 Wymiana kolumn, później kabli wzmak->kolumny rozpoczęła moją drogę kształtowania dźwięku mojego systemu. Ten wzmacniacz pokaże wszystko o wszystkim, co do niego podłączasz (źródła) i czym podłączasz (kable). Troszeczkę inna sprawa jest z kolumnami. Ze względu na moc trzeba ładnie spasować, co jest trudnawe, ale jak masz tą parę to już pół sukcesu - ona pokaże co w systemie zostawiać, z czym się żegnać i pozwoli na dopracowywanie konfiguracji.

Miłej zabawy!   

Jakiego daca polecacie do sugdena ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, igik napisał:

Jakiego daca polecacie do sugdena ? 

Chyba musisz potestować. U mnie sprawdza się interfejs audio na Cirrus Logic, ale np streamer Volumio Primo na ess9038 który moim zdaniem grał znakomicie z Arcam, z Sugden mi nie pasuje...

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.01.2024 o 23:01, igik napisał:

Witam wszystkich 

Mam sugdena a21al signature 

Jak na razie gra z pylon diamond 25 ale kolumny będę zmieniał grało to bardzo słabo do momentu zmiany kabla zasilającego

Normalnie wszystko się zmieniło 

Gra bardzo dobrze mogę opisać dźwięk jakby kogoś to interesowało 

Jakiż to kabelek dokonał rewolucji, jeśli to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.