Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tę samą tendencję obserwuję z moimi Concertino.

 

U mnie z Concertino męczył się biedny A21, oj męczył...

Upoluj Sugdena Au51 P MKII, to może zagra. Ma 100 W dla 8 ohm i podwaja dla 4 ohm.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Concertino męczył się ..."

 

To także kwestia akustyki pomieszczenia.

 

Ustawione na ścianę z oknem (zasłony na całej długości) A21a poradził sobie i z Concerto - mają większy litraż niż Concertino - i ze Spendorami 2/3. Obydwa modele słyną z prądowych zachcianek i wrażliwości na ustawienie, (co czasem może pomóc dobrze zagrać.)

 

U mnie fale akustyczne się ładnie rozłożyły, Sugden woli Spendory, Concerto stworzył włoski duet z UR6,

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien. Najlepiej wybrać się do sklepu ze wzmakiem.

Tak drogich kolumn w ciemno bym nie brał.

Chyba że masz te kolumny, to A21 możesz brać w ciemno... najwyżej jeśli AP nie podpasują to się ich pozbędziesz. :)

 

 

Kolumny były pierwsze ;-) upolowałem sugdena a21AI :-))) robi z nimi co chce, max na godzinie 9 słucham jest już bardzo głośno gra to pięknie;-D.

Kolej teraz na źródło, na razie jest nim blu-ray Panasonic DMP-BDT500.

W planach jest DAC NAD m51 ale w pierwszej kolejności szukam gramofonu i tu pytanie, czy ten model który posiadam faktycznie ma przedwzmacniacz gramofonowy? dodaje zdj. z wnętrza.

post-55639-0-71728100-1419280370_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach jest DAC NAD m51

 

Nie idź tą drogą! :)

Ale co do drapaka - pełne poparcie! :)

 

gra to pięknie;-D.

 

A niby jak ma grać? Na tym forum nikt nie jest zaskoczony. Witamy w Czystej Klasie A! :) Teraz grasz w sonicznej pierwszej lidze. Drogi odwrotu już nie ma. :)

Jak to jest - odkryć Najpilniej Strzeżoną Tajemnicę Brytyjskiego Audio? :)

Ja przeżyłem to zaskoczenie tylko raz - po pierwszym włączeniu.

Jak coś tak paskudnego może tak pięknie grać??? :) Ja mam poprzednią wersję - ta nowa już ładnie wygląda. Pierwszy raz w swojej historii firma Sugden zatrudniła designera.

A teraz zima - dodatkowe źródło ogrzewania w pokoju jest na wagę złota! ;)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest - odkryć Najpilniej Strzeżoną Tajemnicę Brytyjskiego Audio? :)

 

 

W zasadzie gdyby nie kolega który to posiadał kiedyś taki wzmacniacz to pewnie teraz miałbym jakiegoś Hegel-a albo lampowca MingDa ale nie żałuję parę groszy w kieszeni zostało, w tej cenie hmm to chyba fenomen.

 

Polowałem na niego dobre 2 miesiące, pierwszy raz słuchałem u wspomnianego kolegi, pokój ok 20m/2 najpierw jego wzmak nad c352 i moje AP naprawdę fajnie to grało byłem pozytywnie zaskoczony jego wzmakiem a potem zmieniliśmy wzmaki na sugden-a i...WTF to nie gra!

byłem zawiedziony ale wiedziałem że musi się rozgrzać, wiec cierpliwie słuchałem i stopniowo było coraz lepiej i w końcu płyta kolegi Chris Botti "Italia" (featuring Andrea Bocelli) muzyka przez duże M o to mi chodziło, wokal pierwsza klasa cięzko mi to ubrać w słowa ale wiem że jeśli mam ciary na plecach to musi grać dobrze ;-)))

 

Drugi odsłuch. Już w domu, mój salon to już dwa razy większy więc spodziewałem się że będzie spora różnica, pierwsze wrażenie na tym samym utworze to kolumny zniknęły z salonu a Pan Bocelli właśnie stoi przede mną i śpiewa na żywo!

 

 

Obecnie. Słucham prawie każdego gatunku muzycznego i kiedy wsiąkam w muzykę to czuję pewne niedostatki, odnoszę wrażenie że blu-ray zamula dźwięk, reszta gra na tyle na ile źródło pozwala.

Dlatego mój wzrok zwrócił się w stronę tego Dac-a, recenzje ma b.dobre mam nadzieje że dorwę go gdzieś na odsłuchy.

''Drapak" już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie jego pierwszego mam zamiar kupić, niestety w tym temacie jestem zielony jak świeża trawka po deszczu więc na razie chłonę teorię;-)

 

Z tym ogrzewaniem to racja hehe sprawdzałem na ile się grzeję i po ok. godzinie grania temp. wzmaka wynosi ok 52°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mój wzrok zwrócił się w stronę tego Dac-a, recenzje ma b.dobre mam nadzieje że dorwę go gdzieś na odsłuchy.

 

Faktycznie - tradycyjne pół godzinki po włączeniu trzeba poczekać by dźwięk się otworzył.

Ale nie ma tragedii - dobrze jest od razu a magia za pół godzinki... :)

Z tym NAD-em to Ty możesz mieć rację a nie ja. Technicznie to jest piekielnie zaawansowany klocek, jednak niepokoi mnie duży spadek wartości M51 na rynku wtórnym.

Jeśli ludzie są gotowi pozbywać się go z taką stratą w stosunku do ceny zakupu, to znaczy, że dźwięk im nie leży. Ja słyszałem opinie, że gra zbyt "technicznie".

Jeśli szukasz dobrego przetwornika to na pewno Eximus, na pewno droższe PS Audio, mi wystarczają tańsze przetworniki jak w "o mnie".

Ale jest jeszcze jedno wyjście,dla posiadaczy Sugdena oczywiste, które mi się nasuwa... CD Fusion. Występuje w 2 wersjach: 21 i Masterclass. Wersja Masterclass posiada wyjścia zbalansowane.

Fusion dlatego, że są 2 przetworniki.

Można na nim grać CD bez filtrowania cyfrowego i bez oversamplingu, ale ma też drugi przetwornik, który obsługuje sygnały z zewnątrz do 32/192, także nie tylko CD ale i pliki można na nim grać.

http://www.sugdenaudio.com/masterclass.htm

Potrzebujesz tylko konwertera USB/SPDIF.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - tradycyjne pół godzinki po włączeniu trzeba poczekać by dźwięk się otworzył.

Ale nie ma tragedii - dobrze jest od razu a magia za pół godzinki... :)

Z tym NAD-em to Ty możesz mieć rację a nie ja. Technicznie to jest piekielnie zaawansowany klocek, jednak niepokoi mnie duży spadek wartości M51 na rynku wtórnym.

Jeśli ludzie są gotowi pozbywać się go z taką stratą w stosunku do ceny zakupu, to znaczy, że dźwięk im nie leży. Ja słyszałem opinie, że gra zbyt "technicznie".

Jeśli szukasz dobrego przetwornika to na pewno Eximus, na pewno droższe PS Audio, mi wystarczają tańsze przetworniki jak w "o mnie".

Ale jest jeszcze jedno wyjście,dla posiadaczy Sugdena oczywiste, które mi się nasuwa... CD Fusion. Występuje w 2 wersjach: 21 i Masterclass. Wersja Masterclass posiada wyjścia zbalansowane.

Fusion dlatego, że są 2 przetworniki.

Można na nim grać CD bez filtrowania cyfrowego i bez oversamplingu, ale ma też drugi przetwornik, który obsługuje sygnały z zewnątrz do 32/192, także nie tylko CD ale i pliki można na nim grać.

http://www.sugdenaudio.com/masterclass.htm

Potrzebujesz tylko konwertera USB/SPDIF.

 

Z tymi DAC-ami to pewnie jeszcze nie raz zdanie zmienię ale na razie jest pierwszym kolejce do sprawdzenia, dalej kusi mnie także Dac z firmy asus wersja muses, jest sporo tańszy ale nie koniecznie gorszy? czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam pytanie, mam nadzieję, że we właściwym miejscu :).

 

Szukam mianowice wzmacniacza ale od razu mówię, że A21a będzie troszkę za drogi...

Cena chętnie do około 2000 tys. ale im mniej tym lepiej.

 

Po drugie kolumny to ProAc Studio 100.

Najchętniej więc chciałbym troszkę więcej niż A21a mocy.

 

I tutaj własnie pytanie, który ze wzmaków w klasie A/B lub B ze stajni Sugdena by się nadał.

 

Charakterystyka wymarzona:

 

Łagodne ale szczegółowe wysokie. Wypełniona średnica ale jednocześnie możliwie rozdzielcza. Bas z kopem i raczej kontrolowany.

 

Ciężka sprawa chyba, żeby to połączyć wszystko ?

 

Czy i który z tych wszystkich A48B, A 25 mk 1 czy 2 by się nadał ?

 

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, software też się liczy... poszukajcie tego w sklepie lub na Rutrackerze... ;)

Szczena opada, jaki piękny jazzik!

A21 grzeje, Havana dopala z podwójnej triody... jest dobrze a nawet bardzo dobrze.

Co za muzyka! A jak nagrana!

Z tego wszystkiego muszę sobie odrobinkę zacnej szkockiej polać. :)

 

My Foolish Heart - Eddie Higgins Quartet

 

9452616jpg.jpg

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak się składa że stałem się posiadaczem wzmacniacza Sugden Optima 80, z czego si bardzo cieszę.

Mam pytanie jakie kolumny byście do niego polecili, dodam że planuje zakup kef 104. Może ktoś testował wiele kolumn z tym wzmacniaczem?

Pozdrawiam

Zdyhu

Z uwagi na katalogowe parametry, kolumny Kef 104 powinny zgrać się bez problemu z Sugdenem Optima 80, ale to rozważanie teoretyczne, więc trzeba Samemu ocenić tą konfigurację.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak się składa że stałem się posiadaczem wzmacniacza Sugden Optima 80, z czego si bardzo cieszę.

Mam pytanie jakie kolumny byście do niego polecili, dodam że planuje zakup kef 104. Może ktoś testował wiele kolumn z tym wzmacniaczem?

Pozdrawiam

Zdyhu

 

jaki budzet,jakie pomieszczenie,co słuchasz,co oczekujesz? miałem dość długo ten wzmacniacz i pare kolumn na nim słuchałem,choc było to juz dawno. Wzmacniacz ma fajny wykop i drive,pewna słaboscia jest kontrola basu,kolumny w tym temacie nie powinny byc mocno wymagajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Obecnie mam następujący system: NAD c340, NAD c542, kolumny Q-acoustics QA 2050i.

Zmianę chcę zacząć od wzmacniacza. Ostatnio znalazłem zestaw Sugdena Au51cs & Sugden Au51p. W internecie jest bardzo niewiele informacji tylko: klasa a produkowana w latach 1990-1999. Czy ktoś z forum słuchał tego zestawu (mam mozliwość zakupu za 5000zł)? Zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup nowszego Sugdena a21a (2007-) ze względu na wiekszą popularność i ewentualny dostęp do podzespołów. Razem z zestawem 51 pojawia sie Sugden Au51p Power Amplifier (bardzo rzadki na aukcjach). Rozumiem że ma on na celu wzmocnienie sygnału.

 

SUGDEN+Au51+SERIES.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obecnie mam następujący system: NAD c340, NAD c542, kolumny Q-acoustics QA 2050i.

Zmianę chcę zacząć od wzmacniacza. Ostatnio znalazłem zestaw Sugdena Au51cs & Sugden Au51p. W internecie jest bardzo niewiele informacji tylko: klasa a produkowana w latach 1990-1999. Czy ktoś z forum słuchał tego zestawu (mam mozliwość zakupu za 5000zł)? Zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup nowszego Sugdena a21a (2007-) ze względu na wiekszą popularność i ewentualny dostęp do podzespołów. Razem z zestawem 51 pojawia sie Sugden Au51p Power Amplifier (bardzo rzadki na aukcjach). Rozumiem że ma on na celu wzmocnienie sygnału.

 

Sugden Au51p Power Amplifier jest końcówką mocy, a Sugden Au51c + Au51cs tworzą przedwzmacniacz do końcówki.

Sugden, bez problemu serwisuje wszystkie modele jakie wyprodukował w swojej historii, za akceptowalne ceny.

Jak to gra, trudno powiedzieć, bo są to rzadkie egzemplarze na rynku wtórnym.

Ja mam końcówkę Sugden Au51, pracującą w klasie A/AB gra fajnie, ale to kwestia gustu ;)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugden Au51p Power Amplifier jest końcówką mocy, a Sugden Au51c + Au51cs tworzą przedwzmacniacz do końcówki.

Sugden, bez problemu serwisuje wszystkie modele jakie wyprodukował w swojej historii, za akceptowalne ceny.

Jak to gra, trudno powiedzieć, bo są to rzadkie egzemplarze na rynku wtórnym.

Ja mam końcówkę Sugden Au51, pracującą w klasie A/AB gra fajnie, ale to kwestia gustu ;)

Dziękuje za odpowiedź.

W międzyczasie pojawiła się opcja Sugden Masterclass AA preamp i Masterclass AA Power amp. Ma 10 lat i jest w b. dobrym stanie. Cena ok 8000zł. Zastanawia mnie czy różnica bedzie aż tak znacząca. Sprzęt audio u mnie pracuje na okrągło (radio/CD/blueray) a Masterclass wygląda na mały piec i boję się że szczególnie w lecie będzie mała sauna w pokoju.

Czy Sugden a21a i ew. rozbudowa o power amp a21p nie bedzie bardziej rozsądnym rozwiazaniem, również ze względu na bardziej znaną konstrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena pasuje to bierz Sugdena Masterclass, zawsze nowszy model. Nie wiem jak to gra, więc polecam odsłuch. Mój chyba wszystko wysteruje ;)) i jestem zadowolony z jakości oferowanego dźwięku.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena pasuje to bierz Sugdena Masterclass, zawsze nowszy model. Nie wiem jak to gra, więc polecam odsłuch. Mój chyba wszystko wysteruje ;)) i jestem zadowolony z jakości oferowanego dźwięku.

 

Czy miałeś okazję posłuchać i znasz ( lub ktoś z klubu Sugdena) serię Masterclass IA - 4, SPA - 4 , MPA - 4.

Proszę o szczegóły dotyczące samego dżwięku oraz jego tonalności ( barwy ) brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na IA-4 już kawałek czasu.

Jeżeli chodzi o granie to jeżeli nie masz możliwości posłuchać u siebie to warto zapoznać się z recenzją Pana Pacuły:) Mniej więcej się z nim zgadzam (szok:)

A teraz z własnego doświadczenia. Choć nie zrobisz z niego lampy SET, to z tym wzmacniaczem możesz kształtować brzmienie w dość różny sposób - tutaj KAŻDY element toru jest bardzo istotny.

Wypowiadanie się o samym wzmacniaczu bez uwzględnienia reszty toru jest bardzo ciężkie. Podłączysz cd od kompletu Masterclass będzie szybko, prcecyzyjnie i konturowo. podłączysz na źródło typu AN CD 3 / 3.1x dostaniesz granie cieplejsze, barwniejsze ale kosztem szybkości i precyzji, podłączysz Electrocompaniet'a EMC1 będzie jeszcze inaczej.

Dodatkowo kable sieciowe - kolejny temat rzeka.

Ja ze swojej strony gorąco polecam zapoznanie się z serią Masterclass, z tymi urządzeniami da się żyć :)

Jakbyś miał dodatkowe pytania pisz, postaram się odpowiedzieć.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squad dziekuję że odpowiedziałeś na moje pytanie. Wiem ze ktoś na południu posiada końcówkę stereofoniczną SPA - 4 i

ciekaw jestem jak to konkretnie urządzenie gra. Mówi się że Sugden to gęste granie ? - takie właśnie lubię więc chęć poznania dżwięku wzmacniaczy Masterclass staje się koniecznością. Prawdopodobnie grałeś wcześniej na A 21 więc

masz możliwość stwierdzenia który z nich jest bardziej gęsty w przekazie.Z góry dziękuję za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem kto na południu ma SPA-4, jakbym wiedział to pewnie już bym go odwiedził ;) wiem kto właśnie testuje FPA-4 ale to to samo co IA-4 tylko bez pre - może niedługo się odezwie.

Sugden i gęste granie - da się to zrobić ;) a21 miałem, IA-4 to jednak inna bajka, "prawdziwsza" bajka.

 

Ja niedługo sprawdzę jak mój IA-4 zagra u mnie z Electa Amator MKI, pojawi się też AN DAC3.1x więc Sugden będzie miał pokazać jakie jeszcze w nim drzemią możliwości ;)

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś okazję posłuchać i znasz ( lub ktoś z klubu Sugdena) serię Masterclass IA - 4, SPA - 4 , MPA - 4.

Proszę o szczegóły dotyczące samego dżwięku oraz jego tonalności ( barwy ) brzmienia.

Słuchałem tylko przelotnie w salonie, za krótko aby wyrobić opinię.

Ale kupiłem końcówkę Sugdena, chyba te krótkie spotkanie miało na to wpływ ;)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Tego z drutami Kondo bym nie brał.

Z tej prostej przyczyny, że nie jest oryginalny, tylko grzebany.

Sugden musi być oryginalny.

Kupiłbyś Rolexa gdzie ktoś wprowadzał jakieś zmiany w werku? Ja bym się bał.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle.... przesadzili z ceną, jest taniej na ebay w uk Sugden Au51P power amp, który wysteruje prawie wszystko.

http://www.ebay.co.uk/itm/Sugden-Au51P-power-amp-/181704817439?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2a4e737b1f

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, na ta sztukę z okablowaniem Kondo sam miałem kiedyś duża chęć. Zrezygnowałem i poszedlem w serie Masterclass ale cały czas zastanawiam sie jak zagrałaby ta koncoweczka z lampowym pre.

 

Wesołych Świat klubowicze.

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, na ta sztukę z okablowaniem Kondo sam miałem kiedyś duża chęć. Zrezygnowałem i poszedlem w serie Masterclass ale cały czas zastanawiam sie jak zagrałaby ta koncoweczka z lampowym pre.

 

Jeszcze jedno znalezisko i praktycznie żadnych informacji - Sugden P28 Power Amplifier ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.