Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno znalezisko i praktycznie żadnych informacji - Sugden P28 Power Amplifier ;(

Są modele Sugdena o których brak podstawowych informacji w sieci.

Trochę dziwna polityka firmy.

Tu masz link do jedynego chyba katalogu produktów Sudgena

http://www.imaginhome.com/download/dossier_presse/Ampli_classe%20A_SUGDEN.pdf

Ten model z ebaya, który podałem i posiadam, jest protoplastą późniejszej serii Masterclas.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............Dam znać jak to mi zagra.

 

Jednak się zdecydowałeś ;))

Myślę że będziesz zadowolony, cena do jakości dobra.

Jestem pierwszy w kolejce na skan instrukcji ;) bo mój był bez dokumentacji.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem, podłaczyłem, słucham. Sugden to wzmacniacz kompletny. Tak to skończyło się moje poszukiwanie ampa. Pozostało tylko słuchać i sprzedać wszystkie zgromadzone do tej pory wzmacniacze. Żal nawet nie będzie. Dziękuję Panowie.

PS. Niestety nie przywiozłem tym razem instrukcji. Zapomniałem. Przepraszam. Ale nic straconego bo za miesiàc wracam po preampa i może coś więcej. Na fotografii część kolekcji sprzedawcy. Reszta jest w drugim pokoju.

post-46543-0-35143800-1429137572_thumb.jpg

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczemirek,

Czy rozmawiałes ze sprzedającym o różnicach AU51 do jego obecnego IA-4 ?

 

i jeżeli przypadkiem poruszyliście temat okablowania to napisz czego używa w swoim secie Masterclassa.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczemirek,

Czy rozmawiałes ze sprzedającym o różnicach AU51 do jego obecnego IA-4 ?

 

i jeżeli przypadkiem poruszyliście temat okablowania to napisz czego używa w swoim secie Masterclassa.

 

Nie. Nie rozmawiałem. Za krótka to była wizyta a i oceniając właściela to nie jest to osoba, która wg mnie jest zdolna do bezstronnej opinii. On swój sprzęt kocha. A jak wiemy zakochani nie są zdolni do obiektywnych ocen. Tak samo jak i my czasami... Okablowanie widziałem ale znowu nie pytałem o producenta. Jeśli będzie sposobność to nadrobie zaległości nastepnym razem. Na swoje usprawiedliwienie podam, że dotarłem do niego z dużym opóżnieniem, po parugodzinnym przebijaniu się przez centrum Londynu w godzinach szczytu. Jak czas pozwoli to póżniej opubublikuje zdjęcia ciekawych głośników, które ma na zbyciu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozmawiałes ze sprzedającym o różnicach AU51 do jego obecnego IA-4 ?

AU51p pracuje w klasie A/B, a IA-4 w czystej A i jest bardziej wrażliwy na podłączane kolumny, ale problemy mogą występować tylko z egzotyką.

AU51p ma moc 100W dla 8 ohm i podwaja dla 4. Aby coś pisać o różnicach w reprodukcji muzyki, trzeba by obydwa porównać w jednakowym systemie.

pozdrawiam

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem, podłaczyłem, słucham. Sugden to wzmacniacz kompletny. Tak to skończyło się moje poszukiwanie ampa. Pozostało tylko słuchać i sprzedać wszystkie zgromadzone do tej pory wzmacniacze. Żal nawet nie będzie. Dziękuję Panowie.

 

 

z jakim pre i głośnikami ta opinia? Gratuluje zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na dalsze zakupy od tego samego sprzedajacego. Za około m-c jadę po następny AU51, preamp AU51 i CD AU51. Mam pytanie: jak prawidłowo winno się podłaczyć dwa amp AU51? Jak powinienes wygladać prawidłowy schemat połaczeń tych wszystkich klockòw? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to zmostkować ? Tylko wtedy zespoły głośnikowe nie powinny spadać poniżej 6 ohm.

A jakie wrażenia z odsłuchów ?

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to zmostkować ? Tylko wtedy zespoły głośnikowe nie powinny spadać poniżej 6 ohm.

Nie mam pojęcia . To co mam - Infinity ma 4...

 

Wrażenia?????

Chyba nie muszę pisać skoro zdecydowałem się na dodatkowe zakupy.... ;)

 

Tak sobie myślę, że wypadałoby bi-wiring do głośnikòw tzn. Jeden amp na stronę I bi- wiring na głośniki? Laik jestem....stad pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bi-wiringiem nie powinno być problemów, tylko pre powinno mieć, po dwa wyjścia na kanał.

 

Z bi-wiringiem nie powinno być problemów, bo pre ma podwójne wyjścia.

post-3650-0-60563500-1429308834_thumb.jpg

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bi-wiringiem nie powinno być problemów, tylko pre powinno mieć, po dwa wyjścia na kanał.

 

Z bi-wiringiem nie powinno być problemów, bo pre ma podwójne wyjścia.

 

Wyjścia pre można wykorzystać do 2 końcówek (bi-ampingu).

 

Bi-wiring robi się z zacisków głośnikowych końcówki mocy - można z 1 pary gniazd.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia pre można wykorzystać do 2 końcówek (bi-ampingu).

I to jest poprawne nazewnictwo;(

 

...i drugą pozostawić bez obciążenia?

Jedna obsługuje prawy, lewy głośnik niskotonowy, a druga końcówka pozostałe zakresy. Takie połączenie nosi nazwę bi-ampingu jak sprostował powyżej kolega Wuelem.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2 pary gniazd głośnikowych, to w każdą parę wtykasz kabel - nie ma sensu zostawiać wolnej.

Jeśli jest jedna para, to już wiesz, że i tak sobie poradzisz.

 

Chyba, że przy pracy na zaciskach A+B wzmacniaczowi coś się zmienia w środku względem obciążenia, ale o tym będzie wtedy w instrukcji. W zwykłej sytuacji, przy aktywnych 2 parach zacisków, można z nich przekazywać sygnał do głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje wpisy i pęd do rozbudowy systemu wnioskuję, że Sugden trafił w Twój gust.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkali Koledzy coś takiego? Przepraszam, że off-top.

 

Czytając Twoje wpisy i pęd do rozbudowy systemu wnioskuję, że Sugden trafił w Twój gust.

Zdecydowanie. Gdybym miał zdefiniować to: brytyjski wyrób, solidna budowa bez zbędnych fajerwerków, dżwięk kompletny: połączenie lampy, accuphase a jednak tranzystor! Wszystko co powinien mieć wzmacniacz! Panowie - to dzięki Wam pojechałem, usłyszałem, wróciłem i zdecydowałem, że to TO. No i ten egzemplarz jest jakby przed chwilą wyjechał z fabryki. Dzieki

post-46543-0-79871600-1429349540_thumb.jpg

post-46543-0-37751000-1429349541_thumb.jpg

post-46543-0-96659800-1429349541_thumb.jpg

post-46543-0-86137700-1429349542_thumb.jpg

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkali Koledzy coś takiego?

Nie słyszałem tej konstrukcji, ale jestem cichym fanem konstrukcji AMT.

Jak znajdę tokarza, frezera to w moich zestawach też będzie grał głośnik jak z powyższych kolumn.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tej konstrukcji, ale jestem cichym fanem konstrukcji AMT.

Jak znajdę tokarza, frezera to w moich zestawach też będzie grał głośnik jak z powyższych kolumn.

"Mój" sprzedawca ma na zbyciu. Tanio...chyba.

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić bi-amping tak, żeby osobne końcówki w całości obsługiwały lewą bądź prawą kolumnę (rozwój w stosunku do dual mono w integrze). W literaturze odróżnia się bi-amping pionowy i poziomy. Jest więc co sprawdzać w poszukiwaniu najlepszego, gdy będziesz miał już 2 końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić bi-amping tak, żeby osobne końcówki w całości obsługiwały lewą bądź prawą kolumnę (rozwój w stosunku do dual mono w integrze). W literaturze odróżnia się bi-amping pionowy i poziomy. Jest więc co sprawdzać w poszukiwaniu najlepszego, gdy będziesz miał już 2 końcówki.

Tylko końcówki L- R są zasilane z jednego trafa, więc pewne kombinacje mogą degradować jakość dźwięku, ale trzeba samemu przejść przez wszystkie kombinacje aby mieć pewność jak gra najlepiej.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w czym widzimy problem. Jeśli w tym, że sygnał kanału lewego i prawego się przenikają (zakłócają), to opcja full L+P (jedna końcówka dla całej kolumny). A jeśli boimy się o wydajność mocową (prądożerne pasmo basu powoduje zadyszkę osłabiając możliwości na wysokich) to opcja z rozdziałem pasma i wybióczą obsługą 2 kolumn przez każdą końcówkę. Sugden w klasie A może preferować inną opcję niż w klasie AB. Tak więc można wyjść z teorii, żeby od czegoś zacząć, ale posłuchać (i porównać) zawsze warto. Tym kończę, bo to pobacza tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest ocena preampa AU-51C? Brać bo komplet czy raczej rozglądnąć się za czymś innym?

Nie pomogę, bo nie miałem możliwości posłuchać.

Kiedyś miałem chęć na ten preamp.

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=0000055574&

 

Lub zaszalej ;)) i kup na audio-markt.de lamm ll2 deluxe preamplifier albo

zmontuj klona.

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.