Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paczajcie na opis! :)

U nas Sugden co najwyżej "kultowy" a za Oceanem już... "mityczny"! :)

Ale w sumie gość ma rację. :)

Jeśli zmienię wzmak kiedykolwiek w życiu to tylko na Masterclass.

Nie ma alternatywy dla Sugdena gdy raz się spróbowało.

 

http://www.ebay.ie/itm/111667004055?clk_rvr_id=831502775812&rmvSB=true

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś próbował połączenie Sugden + Chario (Delphinus II itp)?

Tak ostatnio niektórzy czarują tą marką, w sumie ładne głośniczki, nie szaleją z ceną,

 

Tak apriori uważam, że jeśli grają nieco plastyczniej od Faberów, z A21 zagrają fajnie... (....?)

 

A21 jest za słaby na SF Concertino, nie wiem jaką skuteczność mają Chario.

Ja bym partnera dla A21 szukał na Wyspach: PMC, Tannoy, Spendor... kolumny muszą być skuteczne, muszą grać klarownie i szybko aby nie zgubić tego wrażenia oczywistej naturalności, obecności, które oferuje A21.

Na midwoofer raczej papier niż polipropylen.

Tutaj nie trzeba niczego zmiękczać czy osładzać, z A21 jesteśmy już w świecie gdzie jest wymagana od reszty toru maksymalna wierność a nie sztuczki brzmieniowe.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do A21 wypróbowałbym Triangle.... ja kiedys podpinałem je do Optimy i bardzo dobrze sie sprawdziły,więc tym tropem mozna iść. Ktos kiedys mi polecał Antale,choc osobiscie nie słuchałem tego zestawu.

 

Bardzo ciekawy trop.

O Trianglach mówi się że są ostre i jazgotliwe. Może i są - z "typowym" tranzystorem...

Natomiast miałem okazję posłuchać podłogowych Triangli z zestawem Bel Canto - i było bardzo dobrze.

Z A21 powinno być jeszcze lepiej.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A jak porównacie brzmienie Sugdena A21a do NVA AP80 lub do jakiegokolwiek NVA ???

 

A to nie wiem... nigdy nie miałem kontaktu z NVA.

Ale na logikę - NVA nie jest tak szanowaną firmą jak Sugden. Są oczywiście dużo młodsi ale mimo wszystko - w piramidzie audiofilskiego prestiżu nie są na poziomie Sugdena, który cieszy się legendarnym statusem za dźwięk i solidnośc konstrukcji.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak porównacie brzmienie Sugdena A21a do NVA AP80 lub do jakiegokolwiek NVA ???

Ja mam AP20 i Sugdena A21a. Tak szczegółowo porównać to mógłbym za trzy tygodnie bo urlop. W tej chwili mogę powiedzieć tyle, że na stałe wpięty jest Sugden ale z tego co pamiętam NVA nie był taki zły ale w konfiguracji Mhdt paradisea z lampa bendixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sugden to producent bardzo konserwatywny - nie ma w tej firmie ciśnienia na wymianę oferty co roku. Jak prawdziwy artysta wysokiej klasy - odzywa się tylko wtedy, kiedy ma coś naprawdę istotnego do powiedzenia.

A jadnak - doczekaliśmy się nieco nowości z Heckmondwike:

 

1/ seria Sapphire, niby Pure Class A,ale głęboko zmodyfikowana, żeby była bardziej energy efficient, czyli nie Pure Class A, bo co to za Pure Class A która się nie grzeje jak wściekła? :) Nazywa się to floating bridge pure class-A. Płytki drukowane ze ścieżkami ze złota i wewnętrzne okablowanie ze srebra. Końcówka mocy (7.300€) i dopasowany preamp (nie znam ceny). Zalecane łączenie XLR.

Test końcówki mocy: http://www.remusic.it/EN/Sugden-Sapphire-FBA800-power-amp-ce9f9300

 

2/ Seria A21 została unowocześniona. A21a i A21SE zyskały teraz dopisek Signature. Zdaniem producenta udało się jeszcze poprawić brzmienie, poprzez użycie elementów o niskiej induktancji w obwodach wyjściowych. Uzyskano poprawę definicji i separacji instrumentów oraz lepszą kontrolę basu.

 

3/ Kolejna nowość to Masterclass DAC-4 o którym niczego nie mogę się dowiedzieć. Tylko tyle,że na nowo zaprojektowane obwody, brak oversamplingu i filtrów cyfrowych i brzmienie jeszcze lepsze niż PDT-4, w/g producenta bardziej otwarte. Nie widziałem testów, nie znam ceny.

 

http://www.sugdenaudio.com/#!dac-4-digital-to-analogue-converter/rw39i

 

http://www.sugdenaudio.com/#!sapphire-series/jk4te

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy to ma jakieś znaczenie ? Kupuj dopóki możesz -

 

Ma znaczenie, bo Sugdena mam ... i nie przypuszczałem, że można go podłączyć jako końcówkę. A21a można wykorzystać jako pre. Ciekawe; że można słuchać miesiącami w nieprawidłowym podłączeniu. (Polak "bardziej niż" potrafi :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawił się A21a, właściciel twierdzi, że wykorzystywał integrę jako końcówkę. Jak to możliwe? Jest "pre out" a nie "pre in" . Any comments?

Na allegro jest też a21p - polecam zadzwonić do Wojtka Szemisa i zamienić parę słów - podobno lampowe pre + ta końcóweczka zrobi jeszcze lepszą robotę niż a21a ale też cena zrobi się mniej przyjemna

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sugden pisze na FB,że A21a poradzi sobie z każdym rodzajem głośników (domyślam się, dobranych w ramach rozsądku) jeśli odsłuchujemy w odległości do 3m. Zakładamy bezwzględnie, że warunki akustyczne muszą być bardzo dobre, o ile nie wzorowe. Śmiało dodam, w slabej akustyce nic nie zagra.

2) Bawiłem się w kombinacje A21a i ls 50, nie było problemów z napędzeniem, ale te KEF-y grają, dla mnie, za jasno, nieco metalicznie, zabrakło mi muzykalności (w klasie A.) No, ale trzeba posłuchać u siebie.

3) Wciąż mnie ciekawi temat A21a integra jako końcówka, bo mam źródło z regulacją głośności. Według mnie wpięcie pre do pre out to niedorzeczność i sądzę, że to mogłoby uszkodzić urządzenie.

 

Nawet nie chce pisać do Sugdena w tej sprawie, żeby nie wyjść na idiotę; lepiej się błaźnić w rodzimej socjecie. A21a jako power amp, czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Bawiłem się w kombinacje A21a i ls 50, nie było problemów z napędzeniem, ale te KEF-y grają, dla mnie, za jasno, nieco metalicznie, zabrakło mi muzykalności (w klasie A.) No, ale trzeba posłuchać u siebie.

Na a21a v2 metalicznie z LS 50? Normalnie nie wierze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Wciąż mnie ciekawi temat A21a integra jako końcówka, bo mam źródło z regulacją głośności. Według mnie wpięcie pre do pre out to niedorzeczność i sądzę, że to mogłoby uszkodzić urządzenie.

 

Miałem Sugdena A21aL (bez phono) dwukrotnie przez lata, a pomiędzy nimi A21SE. Jakoś stary model bardziej mi przypasował.

 

Robiłem eksperymenty ze swoją integrą, pracującą jako końcówka mocy - ale zrobiłem to przez odlutowanie przewodów sygnałowych prowadzących od przedwzmacniacza do końcówek mocy i podanie przez nie bezpośrednio z dodatkowego gniazda. Można do tego wykorzystać gniazdo pre out, ale dopiero po jego odłączeniu. W ogóle to grzebanie w Sugdenie jest mało przyjemne, z uwagi na jego konstrukcję mechaniczną/trochę garażową, gdzie po odkręceniu płyty dolnej zostajemy w rękach z transformatorem toroidalnym, który trochę waży.

Próbowałem również z potencjometrem wejściowym, ale odłączonym pre, co już wymaga większego grzebania, ale dźwięk jak to przy pasywce zrobił się taki odchudzony i trochę bez barwy. To zapewne kwestia dopasowania impedancji/doboru innego potencjometru na wejściu.

Przy okazji - schematu nigdzie nie znajdziesz, trzeba odtwarzać z płytki drukowanej. Nawet Wojtek Szemis nie ma (top secret :)

 

Fakt, że po odpięciu przedwzmacniacza zostają dwie niezależne końcówki mocy - odpowiednik A21P, a to już jest duża klasa. Faktycznie Wojtek Szemis wspominał mi, że z dobrym pre Audio Note gra to dwie klasy wyżej niż integra.

 

Pozdrowienia dla Sugdenowców !!!

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.