Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Gość Michał Szczechura

(Konto usunięte)

Witam!

 

W połowie stycznie będę miał na sprzedaż Sugden A21a, stand idealny, oryginalny karton.

Używam obecnie zastępczo, jako substytut w okresie przejściowym z jednych monobloków lampowych na inne.

Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę dać znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, moja przygoda z Sugdenem wczoraj dobiegła konca. Przynajmniej na jakis czas ;)

Masterclass IA-4 towarzyszył mi pawie 3lata i dostarczył wiele radości i mnóstwa emocji podczas słuchania muzyki.

Z klubu tak łatwo jednak mnie nie wyrzucicie bo zawsze pozostanę fanem tej manufaktury ;)

Pozdrawiam

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie końcówki A21ap (tej z Alle...).

W opiniach wyczytałem, że trzeba uważać na kolumny 4ohm z tymi wzmacniaczami - o co dokładnie chodzi?

Mam kolumny 4 ohm / 91,5 dB i myślę aby sparować taką końcówkę z moim starym preampem Linn'a do toru analogowego.

Miałem na próbę końcówkę demo Xindaka P-AM i z moim Linnem zagrało to naprawdę nieźle ale kusi mnie jednak brytolek.

Może ktoś obyty będzie mógł coś zasugerować?

 

Pozdrawiam,

kvist.

Edytowane przez kvist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie końcówki A21ap (tej z Alle...).

W opiniach wyczytałem, że trzeba uważać na kolumny 4ohm z tymi wzmacniaczami - o co dokładnie chodzi?

Mam kolumny 4 ohm / 91,5 dB i myślę aby sparować taką końcówkę z moim starym preampem Linn'a do toru analogowego.

Miałem na próbę końcówkę demo Xindaka P-AM i z moim Linnem zagrało to naprawdę nieźle ale kusi mnie jednak brytolek.

Może ktoś obyty będzie mógł coś zasugerować?

 

Pozdrawiam,

kvist.

Ten problem dotyczył starych wyrobów, projektowali z myślą o obciążeni 16 ohm pierwsze wyroby, później dla 8 ohm, a podana przez Ciebie końcówka raczej nie powinna mieć problemów z obciążeniem 4 ohm, lecz nikt nie potwierdzi tego definitywnie bez odsłuchu.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem dotyczył starych wyrobów, projektowali z myślą o obciążeni 16 ohm pierwsze wyroby, później dla 8 ohm, a podana przez Ciebie końcówka raczej nie powinna mieć problemów z obciążeniem 4 ohm, lecz nikt nie potwierdzi tego definitywnie bez odsłuchu.

 

oki, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pytanie - Czy ktoś próbował z A21 Vandersteen 1c's i jakie były efekty?

 

Dzien dobry. Nie jestem jeszcze klubowiczem i nie posiadam Sugdena w swoich zasobach jednak kilka dni temu mialem przyjemnosc odsluchac w sklepie audiofil w Warszawie Vandersteenow 1Ci z Sugden FBA-800 + Sapphire DAP 800 + Masterclass PDT 4. Nie do konca wiem jak mam ubrac to w slowa. Nigdy wczesniej nie slyszalem systemu grajacego tak przyjemnie, nieinwazyjnie - systemu ktorego chce sie sluchac i sluchac i sluchac z grymasem szczescia na twarzy. Nie bylem w stanie wyjsc ze sklepu. Mialem ochote kazda plyte przesluchac raz jeszcze i jeszcze i tak w nieskonczonosc. Doswiadczylem brzmienia ktore zmusilo moje synapsy do konstatacji - pragne takiego systemu niezaleznie od ceny. Poczulem jakbym odkrywal temat reprodukcji audio na nowo.

 

Obecnie korzystam z dobrodziejstwa krella kav 300i i Naima cdx. Na dniach planuje zakup rzeczonych Vandersteenow 1Ci. Na powyzsza elektronike Sugdena chyba jeszcze nie jestem gotowy finansowo. Czy Waszym zdaniem roznica miedzy tym co slyszalem powyzej w sklepie Audiofil a planowanym zestawem Sugden IA-4 + Naim CDX + Vandersteen 1Ci bedzie znaczaca? Czy Waszym zdaniem Naim (dosc cieply, nie tak bardzo detaliczny jak krell 280) bedzie odpowiednim zrodlem w zestawie? Co do Vandersteenow 1Ci jestem spokojny. Skutecznosc 90db. Potrafia zagrac pieknie. Jesli macie inne sugestie jestem otwarty na garsc Waszych rad/doswiadczen. Bede wdzieczny za kazde slowo w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Poradźcie koledzy. Chcę kupić coś "nowego" do A21a. To ma być drugi system, najlepiej wizualnie mniej inwazywny, głośniki mają być blisko siebie, akustyka wzglednie ok ("wzmacnia średnicę.") Słuchacz wymagający. Chodzi mi o mniejsze pieniądze i maksymalną synergię, budżet do 4000 PLN. Najlepiej mniej (!).

Pozwoliłem zrobić sobie mały katalog, głośników słuchanych z A21. Z opinii naszych i światowych wynika, że te zestawy zagrają z naszym piecykiem bardzo fajnie.

 

Klasyka:

Spendory, mój typ, (mniejsze monitory S1,SA-1, S3/1, podłoga: 5,6 seria s,a )

PMC TB2i

PROACki (w UK królują) np. SC1, Tablette 50, Studio 110, Response D1, itp.

Harbeth Compact 7, HLP3ES (wszystko mniejsze na co pozwoli kieszeń)

B&W 601 S2, CDM7

LS3/5 (Rogers, Stirling, KEF, Spendor)

Acoustic Energy Aegis One ("śmiesznie" tanie)

EPOS ES12

 

Pojawiły się oryginalniejsze sugestie:

 

Vandersteen 1C

Triangle Titus TZX, XS (niedrogie)

Aurum Cantus Leisure 2 (duże to)

Totem Arros

Art Stiletto 6 (szkockie i drogie)

 

Osobiście coraz częściej dochodzę do wniosku, że klasyka może zawieść, bo migracje głośników po świecie przez wiele lat, siłą rzeczy, im szkodzą. Starsze sprzęty po prostu grają mniej stabilnie.

 

Ostatnio rozważałem kupno czegoś nowego.

 

Indiana Line Diva 255 (bardzo ładne, skuteczność 90 dB (!)

 

Bodnar Hornton 2 (polskie głośniki do lamp, 92 dB, problem transportu i nadzoru technicznego odpada, bo robione po sąsiedzku, kontaktowi ludzie.

 

 

Co wy na to? Podsuńcie jakieś mądre sugestie...dzięki.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Poradźcie koledzy. Chcę kupić coś "nowego" do A21a. To ma być drugi system, najlepiej wizualnie mniej inwazywny, głośniki mają być blisko siebie, akustyka wzglednie ok ("wzmacnia średnicę.") Słuchacz wymagający. Chodzi mi o mniejsze pieniądze i maksymalną synergię, budżet do 4000 PLN. Najlepiej mniej (!).

Pozwoliłem zrobić sobie mały katalog, głośników słuchanych z A21. Z opinii naszych i światowych wynika, że te zestawy zagrają z naszym piecykiem bardzo fajnie.

 

Klasyka:

Spendory, mój typ, (mniejsze monitory S1,SA-1, S3/1, podłoga: 5,6 seria s,a )

PMC TB2i

PROACki (w UK królują) np. SC1, Tablette 50, Studio 110, Response D1, itp.

Harbeth Compact 7, HLP3ES (wszystko mniejsze na co pozwoli kieszeń)

B&W 601 S2, CDM7

LS3/5 (Rogers, Stirling, KEF, Spendor)

Acoustic Energy Aegis One ("śmiesznie" tanie)

EPOS ES12

 

Pojawiły się oryginalniejsze sugestie:

 

Vandersteen 1C

Triangle Titus TZX, XS (niedrogie)

Aurum Cantus Leisure 2 (duże to)

Totem Arros

Art Stiletto 6 (szkockie i drogie)

 

Osobiście coraz częściej dochodzę do wniosku, że klasyka może zawieść, bo migracje głośników po świecie przez wiele lat, siłą rzeczy, im szkodzą. Starsze sprzęty po prostu grają mniej stabilnie.

 

Ostatnio rozważałem kupno czegoś nowego.

 

Indiana Line Diva 255 (bardzo ładne, skuteczność 90 dB (!)

 

Bodnar Hornton 2 (polskie głośniki do lamp, 92 dB, problem transportu i nadzoru technicznego odpada, bo robione po sąsiedzku, kontaktowi ludzie.

 

 

Co wy na to? Podsuńcie jakieś mądre sugestie...dzięki.

 

Nie piszesz jaki masz metraż,ale skoro rozważasz monitory,to pewnie odpowiedni :)

A21 gra genialnie z ls 3/5a i P 3esr i na tym bym się skupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jako nowy uczestnik klubu i od kilku lat użytkownik produktów zacnej marki sugden pozwalam sobie właczyć się do dyskusji na temat "idealnych" kolumn dla wzmacniaczy tej marki.

Z moich kilkuletnich testów i obserwacji najlepiej sprawdzały się kolumny również zacnej brytyjskiej firmy Audio Note. Wzmacniacze w czystej klasie A potrzebują czułych kolumn, w moim przypadku doskonale sprawdzają się kolumny ANe Spe he ( 97 db ), zaś moją przygodę zaczynałem od kolumn ANe lx ( 91 db ) sporo tańszych ale też dających sobie bardzo dobrze radę z moją integrą IA-4.

Ze względu na to, że będę sprzedawał moją prawie nową integrę w korzystnej cenie (kupuję końcówkę mocy Saphire ) pozwalam sobie wkleć poniżej moje ogłoszenie, może kogoś z klubowiczów zainteresuje.

Sprzedam wzmacniacz zintegrowany Sugden IA-4 Masterclass.

Stan techniczny i wizualny jak nowy, na gwarancji, kupiony w sierpniu 2015 od oficjalnego dystrybutora firmy Sugden w Polsce : Szemis Audio, dostępna cała dokumentacja, cena 15000 plnpost-63493-0-93351100-1470221682_thumb.jpg. Referencyjna integra w czystej klasie A. Uznawana przez wielu krytyków za najlepszą integrę w tej klasie i kategorii cenowej. Koszt nowego ok. 24000 pln. Stworzony przez firmę z UK, która 45 lat temu wprowadziła na rynek pierwszy, legendarny już, wzmacniacz w czystej klasie A. Składany ręcznie w Anglii.

Sprzęt gra wspaniale - możliwość odsłuchu na miejscu w Warszawie. Sprzedaję, bo kupuję końcówkę mocy Sugdena z jeszcze wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Polemizowałbym co do potrzeby używania przez A klasę wysokoskutecznych kolumn. To dotyczy konstrukcji o malej mocy i dynamice. Wzmaki około 50W i więcej radzą sobie wyśmienicie z kolumnami o zwykłej skuteczności.

 

Pełna zgoda.

Potrzeby nie ma.

Ale zdecydowanie można takowe zastosować tyle, że z głową.

Pamiętam co moja przedostatnia końcówka (normalny tranzystor 50W) robiła z paczkami 8Ohm/86dB oraz 4Ohm/91,5dB.

Teraz gram Sugdenem A21aP na starych, dużych brytyjskich monitorach mających ok. 92dB i jest cudownie.

Zależy pewnie też co niektórzy definiują jako kolumnę wysokoskuteczną, np. powyżej 95dB (?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, potrzebuję podpowiedzi.

 

Moja końcóweczka A21aP ostatnio zaczęła mi dawać w kolumienki delikatny niski przydźwięk. Taki jak przy zwarciu ale cichy - jednak między utworami go słychać. Nie jest to brumienie transformatora /używam listwy Tomanka z DC Blokerem i miałem zawsze spokój i ciszę/. Sprawdzałem podłączenie do DCB, do filtra Shafera, do gołej ściany - bez zmian. Sprawdzałem kable, inne komponenty systemu - to samo. Sama końcówka plus głośniki - jest przydźwięk. Inne przewody głośnikowe też. Czyli końcówka.

Zaglądam więc do środka i dwa największe kondy - po jednym nakanał, te od strony frontu są delikatnie wypukłe a te od strony tyłu idealnie płaskie. Nie jest to duża wypukłość - ale jest wyraźnie wyczuwalna pod palcem względnie tych "tylnych". Czy ten przydźwięk to może być wina napuchniętych kondów, czy szukać dalej? Wiem, że w Sugdenie się nie grzebie /profanacja/ ale chyba muszę wymienić te kondy (?) Wymienić tylko te napuchnięte czy od razu wszystkie cztery? Na jakie wymienić? Wartości to 10000pF, 50V.

Zależy mi na tym wzmacniaczu - nie chcę się go pozbywać...

 

Bardzo proszę o sugestie.

Z góry dziękuję.

 

Panowie, potrzebuję podpowiedzi.

 

Moja końcóweczka A21aP ostatnio zaczęła mi dawać w kolumienki delikatny niski przydźwięk. Taki jak przy zwarciu ale cichy - jednak między utworami go słychać. Nie jest to brumienie transformatora /używam listwy Tomanka z DC Blokerem i miałem zawsze spokój i ciszę/. Sprawdzałem podłączenie do DCB, do filtra Shafera, do gołej ściany - bez zmian. Sprawdzałem kable, inne komponenty systemu - to samo. Sama końcówka plus głośniki - jest przydźwięk. Inne przewody głośnikowe też. Czyli końcówka.

Zaglądam więc do środka i dwa największe kondy - po jednym nakanał, te od strony frontu są delikatnie wypukłe a te od strony tyłu idealnie płaskie. Nie jest to duża wypukłość - ale jest wyraźnie wyczuwalna pod palcem względnie tych "tylnych". Czy ten przydźwięk to może być wina napuchniętych kondów, czy szukać dalej? Wiem, że w Sugdenie się nie grzebie /profanacja/ ale chyba muszę wymienić te kondy (?) Wymienić tylko te napuchnięte czy od razu wszystkie cztery? Na jakie wymienić? Wartości to 10000pF, 50V.

Zależy mi na tym wzmacniaczu - nie chcę się go pozbywać...

 

Bardzo proszę o sugestie.

Z góry dziękuję.

 

Poprawka: te kondy to Rubycon 10000µF 50V.

Czy można w to miejsce wstawić Mundorfy - tylko że one są 63V... ?

post-18476-0-35309600-1479644016_thumb.jpg

Edytowane przez kvist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję podpowiedzi.

 

Moja końcóweczka A21aP ostatnio zaczęła mi dawać w kolumienki delikatny niski przydźwięk. Taki jak przy zwarciu ale cichy - jednak między utworami go słychać. Nie jest to brumienie transformatora /używam listwy Tomanka z DC Blokerem i miałem zawsze spokój i ciszę/. Sprawdzałem podłączenie do DCB, do filtra Shafera, do gołej ściany - bez zmian. Sprawdzałem kable, inne komponenty systemu - to samo. Sama końcówka plus głośniki - jest przydźwięk. Inne przewody głośnikowe też. Czyli końcówka.

Zaglądam więc do środka i dwa największe kondy - po jednym nakanał, te od strony frontu są delikatnie wypukłe a te od strony tyłu idealnie płaskie. Nie jest to duża wypukłość - ale jest wyraźnie wyczuwalna pod palcem względnie tych "tylnych". Czy ten przydźwięk to może być wina napuchniętych kondów, czy szukać dalej? Wiem, że w Sugdenie się nie grzebie /profanacja/ ale chyba muszę wymienić te kondy (?) Wymienić tylko te napuchnięte czy od razu wszystkie cztery? Na jakie wymienić? Wartości to 10000pF, 50V.

Zależy mi na tym wzmacniaczu - nie chcę się go pozbywać...

 

Bardzo proszę o sugestie.

Z góry dziękuję.

 

 

 

Poprawka: te kondy to Rubycon 10000µF 50V.

Czy można w to miejsce wstawić Mundorfy - tylko że one są 63V... ?

 

Oddaj go do Sugden UK, to najlepsze wyjście.

Ja swojego A21ai dałem do serwisu i po 3 tyg. wrócił naprawiony, wyczyszczony w nowym kartonie.

Jak się zdecydujesz to najlepiej zadzwoń bo na email to ciężki kontakt był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj go do Sugden UK, to najlepsze wyjście.

Ja swojego A21ai dałem do serwisu i po 3 tyg. wrócił naprawiony, wyczyszczony w nowym kartonie.

Jak się zdecydujesz to najlepiej zadzwoń bo na email to ciężki kontakt był.

 

To najprostsza ale i najkosztowniejsza droga. Mogę to zrobić zawsze.

Edytowane przez kvist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć,

nie mam doświadczenia z tą marką, znalazłem na Allegro http://allegro.pl/sugden-au-51-preamp-dual-mono-i6679939978.html#thumb/6 , preamp AU 51, ma Vandersteen 2 ce + Krell'a KSA-100 zagra to razem?

Ciężko będzie znaleźć kogoś, kto słuchał takiej konfiguracji,

Pożycz, podłącz i sam podejmij decyzję ;))

Cena raczej rozsądna.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.