Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

Melduję się w klasie ,,A” profesora Sugdena z Masterclass IA-4 .

To początek mojej przygody z HiFi.

Miało być kino domowe ( tu jest dyskusja: http://www.audiostereo.pl/uniwersalny-zestaw-do-10000-zl_134124.html )

Rok temu zaprosił mnie do siebie bardzo sympatyczny człowiek z forum i zaprezentował sprzęt -

Sugden A21a, przez 3 miesiące byłem w szoku.

Po tej wizycie wiedziałem , że musi być klas A.

Mając większy pokój i możliwość przestawiania pewnie bym kupił to samo co słyszałem, ale niestety pomieszczenie mam gorsze do nagłośnienia (dokładny rozkład i wymiary w dyskusji o kinie domowym)

Za kilka miesięcy będę chciał kupić głośniki.

Na 99% podstawkowe.

Muszą stać jak najbliżej tylnej ściany.

Przez rok sporo czytałem i rozmawiałem z bardzo pomocnymi osobami z forum.

Mam kilka wybranych:

- Jakiś model z serii LS3/5a (nie wiem czy to ma znaczenie , ale wzmacniacz do tych starszych ma mieć maksymalną moc 25W, a Sugden ma 33, więc nie wiem czy można je brać pod uwagę)

- Nowa wersja na licencji czyli Graham Audio Chartwell , podobno bardzo ciekawe.

- Spendor S3/5r2 mogą stać a nawet wisieć na ścianie, lub starsza wersja czyli Spendor S3/5se, lub Spendor SA1

- Spendor Classic 3/1, lub Spendor Classic 3/5

- ProAc Tablette 10

 

Jeżeli chodzi o większe to:

- ProAc Response D2

- Spendor SP2/3

 

Z podłogowych:

- Spendor A5R

- Klipsch Hersey 3, mogą stać przy ścianie skuteczność aż 99 DB. Słuchając ich w internecie strasznie mi się podobają, ale to jest konstrukcja niby tubowa (ale ten model podobno jest inaczej rozwiązany i konstrukcyjnie ma mniej z budowy tubowej) a z Sugden podobno się nie zgra.

 

Kable to zupełnie niewiadoma, raczej jakieś formy Nordost.

Źródło dźwięku ( głownie interesują mnie serwisy internetowe i pliki) moim faworytem jest Lumin D2 kable XLR też nie mam pojęcia co wybrać.

 

Największym problemem będą głośniki, nie mieszkam w Polsce a tu na miejscu nie ma prawie żadnego wyboru, więc będę musiał kupić coś w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jakiś model z serii LS3/5a (nie wiem czy to ma znaczenie , ale wzmacniacz do tych starszych ma mieć maksymalną moc 25W, a Sugden ma 33, więc nie wiem czy można je brać pod uwagę)

Spokojnie możesz brać pod uwagę Twój wzmacniacz.

Do LS 3/5a można podłączyć dużo mocniejsze wzmacniacze od Twojego i nic się nie stanie... pod warunkiem, że wiesz do czego służy gałka głośności i nie przesadzisz.

Swoje Stirling Broadcast LS 3/5a łączyłem z końcówką mocy 300W/8Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać pod uwagę Twój wzmacniacz.

Do LS 3/5a można podłączyć dużo mocniejsze wzmacniacze od Twojego i nic się nie stanie... pod warunkiem, że wiesz do czego służy gałka głośności i nie przesadzisz.

Swoje Stirling Broadcast LS 3/5a łączyłem z końcówką mocy 300W/8Ohm.

Bardzo dziękuję za informację.Jeżeli wybiorę któryś z nich to chyba to będzie ten nowy czyli Graham Audio Chartwell.

Nie lubię szaleć z głośnością,czy takie małe monitory są w stanie zaprezentować wszystko przy niskim stopniu głośności?

Muzyka jakiej będę słuchał to:

- Pop

- Pop/Rock

- lata 80-te (głównie)

- muzyka filmowa

- muzyka instrumentalna.

Czy do takiego repertuaru będą potrzebne jakieś specyficzne głośniki(np.wielkość) czy nie ma to znaczenia?

Najbardziej interesuje mnie średnica,góra też jest ważna a bas może być,ale nie musi.

To mają być głośniki do słuchania na normalnym poziomie głośności i nie męczące przy dłuższym odsłuchu.

Edytowane przez gerec12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybiorę któryś z nich to chyba to będzie ten nowy czyli Graham Audio Chartwell.

Stirling Broadcast też jest nowy:)

 

Uważam, że każdy meloman powinien pograć w swoim życiu na LS 3/5a - w ramach wyrabiania dobrego smaku.

Oczywiście kubatura Twojego pomieszczenia ma tu również znaczenie. Jaka jest?

Choć przy Twoich preferencjach/przyzwyczajeniach schodzi na dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesuje mnie średnica,góra też jest ważna a bas może być,ale nie musi.

To mają być głośniki do słuchania na normalnym poziomie głośności i nie męczące przy dłuższym odsłuchu.

 

...bardzo konkretnie postawiłeś sprawę...myślę że warto zainteresować się tymi mikrusami...

...LS 3/5a co prawda słuchałem tylko na Audio Show ale muszę powiedzieć że te cholery zrobiły na mnie duże wrażenie

akurat w pokoju obok grały Harbeth m30.1 i tak kilka razy chodziłem od pokoju do pokoju ;-)

by na koniec powiedzieć (co prawda w każdym z pokoi była inna elektronika) że muzyka na LS 3/5a bardziej mi się podoba

 

podzielam zdanie Jafi ,,każdy meloman powinien....,, od tych kolumn można zacząć zabawę w audio jaki również zakończyć...

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma ok. 15m.

Później podeślę schemat z wymiarami i rozstawieniem.

 

,,każdy meloman powinien....,, od tych kolumn można zacząć zabawę w audio jaki również zakończyć"

Bardzo trafna uwaga.

W moim przypadku pewnie tak będzie z Sugdenem ....od niego zacząłem i tak pozostanie...

W przypadku tych kolumn też tak może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary i rozmieszczenie.

 

Będzie wąziutka baza (1,2 m) - w połączeniu z bliskością tylnej ściany może się skończyć kompletnym brakiem przestrzeni.

 

Przy takim pokoju (prawie kwadrat) i umeblowaniu ja bym spróbował układu diagonalnego - z kolumnami symetrycznie względem narożnika z TV i odsłuchem z fotela w przeciwległym rogu. Może być znacznie lepiej, choć sprawę trochę utrudnia kominek (o ile jest użytkowany) - bo lewa kolumna wypadłaby wtedy blisko niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój rysunek jest trochę mylący, bo nie zachowuje proporcji - albo oznaczenia długości odcinków są błędne (120 cm między kolumnami wygląda na więcej niż 140 cm od lewej kolumny do rogu).

 

Szersze rozstawienie byłoby na pewno korzystniejsze, przy czym nie należy przedobrzyć, bo mogą się pojawić "dziury" w obrazie dźwiękowym.

 

Telewizora mógłbyś nie ruszać, gdybyś chciał spróbować proponowanego przeze mnie wcześniej układu diagonalnego - przykładowe umiejscowienie kolumn (czerwone kropy) zaznaczyłem na Twoim schemacie:

 

post-24-0-41597800-1537188737_thumb.jpg

 

Układ skośny często dobrze się sprawdza w pokojach o proporcjach bliskich kwadratowi - które są generalnie trudne akustycznie ze względu na nakładające się w obu wymiarach poziomych częstotliwości rezonansowe (potencjalne problemy z basem). U Ciebie jest co prawda 3,6 x 4,1, więc niezupełnie kwadrat, ale niekorzystne efekty mogą już występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje na rysunku nie są dokładne z tego powodu podałem odległości.

Oczywiście sprawdzę to ustawienie, ale jak siedzę w tym pokoju i patrzę jak by to było umiejscowione to wydaje się to strasznie dziwne.

Oczywiście ja się na tym nie znam i nie mam żadnego doświadczenia więc pozostanie mi to sprawdzić.

A dobicie lustrzane tzn.kolumny pod oknem a kanapa pod ścianą, mogło by się sprawdzić?

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych klubowiczów robił bezpośrednie porównanie Sugden-ów

A21SE Signature vs. Masterclass IA-4 vs. Sapphire Series ?

 

Jestem przed wymianą wzmacniacza na coś od Sudgena właśnie.

Mam kolumny S16Hz Minas Anor i na odsłuchu wspaniale grały z A21SE.

 

Mam trochę grosza na ten cel i mogę wydać ciut więcej niż koszt A21SE.

Co byście doradzili, czy te 3 wzmacniacze mają podobną charakterystykę brzmienia?

 

Źródłem będzie plikowiec Lumin T1.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Zastanawiam się nad 2 systemem (sypialnia). Tak chodzi mi po głowie klasa A i Sugden a21a.Czy możecie coś o nim napisać (brzmienie) i z jakimi kolumnami.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam posiadaczy wzmacniaczy firmy sugden,czy sugden a21se łączony jest z bardziej jasnymi kolumnami czy o ciemniejszej barwie?Mój wybór padł na kilka monitorów,które mi chodzą po głowie tj. harbeth p3esr , proac d2 , spendor 3.1 , kef r3 , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

mam w planie zakup, raczej używanego, wzmacniacza marki sugden (A21 może IA4), ale okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Ostatnio już prawie, prawie, ale nie podobało mi się jak A21 gra u sprzedającego. Najpewniej był to efekt ciężkiego pomieszczenia oraz złego ustawienia. Umówiłem się ze sprzedającym, że wezmę wzmacniacz w zastaw do siebie i sprawdzę jak to u mnie będzie grało. Niestety, do wieczora tego samego dnia, sprzedający rozmyślił się ze sprzedaży.

Nie miałem wcześniej okazji słyszeć tych urządzeń w poprawnej konfiguracji, a powyższa sytuacja troszkę podważyła ogólne opinie o spzęcie. Stąd moja prośba do klubowiczów - nie znalazłby się ktoś, do kogo można by wpaść, lub chciałby wpaść do mnie ze swoim wzmacniaczem? Mam spendory A5R. Mogę się z nimi wybrać jeśli ktoś jest ich ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2019 o 14:30, misiek x napisał:

Czy możecie coś o nim napisać (brzmienie) i z jakimi kolumnami

Nie ma lepszego! ? Przynajmniej jeśli planujesz wydać na wzmacniacz mniej niż na samochód...

Warunek - skuteczne kolumny! Minimum 89dB a optimum 90-91dB. Ja mam 91dB i to już trochę za wiele dobrego. Sugden to jednak nie jest słabowite 300B. Ale nie narzekam, zresztą lubię grać głośniej. ?

A21 to nie jest wzmacniacz dla audiosyfilityków - niczego nie rozbiera na czynniki pierwsze. A jednocześnie bardzo otwarty, klarowny. Kolorowy, słodki (ale nie mulisty) nasycony, zaangażowany. Idealny do wokali. Ale czasem (nie wiem, czy to wina wzmacniacza czy przetwornika na lampie) mój system się myli i np. w muzyce bluesowej bierze gitarę za głos. I nią się opiekuje, pieści, wysuwa na pierwszy plan a wokal traktuje po macoszemu. Rzadko to się zdarza ale czasem instynktownie wyczuwasz, że akcenty rozłożyły się nie po Twojej myśli. Być może to kwestia działań inżyniera w studio nagrań. W kazdym razie A21 koncentruje się na syntezie a nie na analizie. Słuchasz muzyki a nie szurania butów waltornisty. Choć i to szuranie jest słyszalne, jednak nigdy nie będzie elementem pierwszoplanowym.

I najważniejsze: jest to wzmacniacz uniwersalny! Czasem słuchasz że coś tam jest do rocka, coś tam do jazzu... W ten sposób recenzent delikatnie daje do zrozumienia, że sprzęt jest do dupy.

Tutaj masz niesamowitą zdolność zagrania Jacinthy a zaraz potem AC/DC - z równym przekonaniem, zaangażowaniem i dopaleniem.  Po prostu kocha grać muzykę, słychać że konstruktorzy to po prostu fanatycy. Zresztą rozmawiałem z jednym i tak zakochanych w muzyce ludzi rzadko się spotyka.

Nie ma lepszych wzmacniaczy na tej planecie, niż robi Sugden. No może Pass, ale to już inny zakres cen.

W dniu 26.06.2020 o 10:15, skierniak napisał:

Witam,

mam w planie zakup, raczej używanego, wzmacniacza marki sugden (A21 może IA4), ale okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Ostatnio już prawie, prawie, ale nie podobało mi się jak A21 gra u sprzedającego. Najpewniej był to efekt ciężkiego pomieszczenia oraz złego ustawienia. Umówiłem się ze sprzedającym, że wezmę wzmacniacz w zastaw do siebie i sprawdzę jak to u mnie będzie grało. Niestety, do wieczora tego samego dnia, sprzedający rozmyślił się ze sprzedaży.

Nie miałem wcześniej okazji słyszeć tych urządzeń w poprawnej konfiguracji, a powyższa sytuacja troszkę podważyła ogólne opinie o spzęcie. Stąd moja prośba do klubowiczów - nie znalazłby się ktoś, do kogo można by wpaść, lub chciałby wpaść do mnie ze swoim wzmacniaczem? Mam spendory A5R. Mogę się z nimi wybrać jeśli ktoś jest ich ciekaw.

Spendor to partner idealny, rekomendowany gorąco przez samą wierchuszkę firmy Sugden. Będzie Pan zadowolony! Ja bym dodał jeszcze ProAc i moje PMC.

Żądasz jednak luksusu. W związku z praktycznym brakiem Sugdena na rynku wtórnym bierze się, co jest. ?

Oczywiście jest taka możliwość, że może się nie spodobać (ze Spendorem - czysto teoretyczna). Wtedy po prostu sprzedajesz i to z gwarancją że na transakcji nie stracisz, bo ssanie na używane Sugdeny jest potworne a podaż minimalna.

Także następnym razem sugeruję nie wybrzydzać. Polecane okablowanie: Siltech Explorer, Nordost, Audiomica. Czyste srebro raczej nie, dobrze jeśli jest domieszka miedzi. ?

W dniu 5.02.2020 o 19:30, izapat napisał:

Witam posiadaczy wzmacniaczy firmy sugden,czy sugden a21se łączony jest z bardziej jasnymi kolumnami czy o ciemniejszej barwie?Mój wybór padł na kilka monitorów,które mi chodzą po głowie tj. harbeth p3esr , proac d2 , spendor 3.1 , kef r3 , 

Dobrze kombinujesz. Ja mam raczej ciemne PMC TB2+ i też jest miło. Ale biorąc cokolwiek z Twojej listy - będzie Pan zadowolony. ? Zwracam tylko uwagę na słowo-klucz w przypadku kolumn: SKUTECZNOŚĆ. Bo inaczej będzie buła a nie bas. Minimum 89dB!

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, il Dottore napisał:

Nie ma lepszego! ? Przynajmniej jeśli planujesz wydać na wzmacniacz mniej niż na samochód...

Warunek - skuteczne kolumny! Minimum 89dB a optimum 90-91dB. Ja mam 91dB i to już trochę za wiele dobrego. Sugden to jednak nie jest słabowite 300B. Ale nie narzekam, zresztą lubię grać głośniej. ?

A21 to nie jest wzmacniacz dla audiosyfilityków - niczego nie rozbiera na czynniki pierwsze. A jednocześnie bardzo otwarty, klarowny. Kolorowy, słodki (ale nie mulisty) nasycony, zaangażowany. Idealny do wokali. Ale czasem (nie wiem, czy to wina wzmacniacza czy przetwornika na lampie) mój system się myli i np. w muzyce bluesowej bierze gitarę za głos. I nią się opiekuje, pieści, wysuwa na pierwszy plan a wokal traktuje po macoszemu. Rzadko to się zdarza ale czasem instynktownie wyczuwasz, że akcenty rozłożyły się nie po Twojej myśli. Być może to kwestia działań inżyniera w studio nagrań. W kazdym razie A21 koncentruje się na syntezie a nie na analizie. Słuchasz muzyki a nie szurania butów waltornisty. Choć i to szuranie jest słyszalne, jednak nigdy nie będzie elementem pierwszoplanowym.

I najważniejsze: jest to wzmacniacz uniwersalny! Czasem słuchasz że coś tam jest do rocka, coś tam do jazzu... W ten sposób recenzent delikatnie daje do zrozumienia, że sprzęt jest do dupy.

Tutaj masz niesamowitą zdolność zagrania Jacinthy a zaraz potem AC/DC - z równym przekonaniem, zaangażowaniem i dopaleniem.  Po prostu kocha grać muzykę, słychać że konstruktorzy to po prostu fanatycy. Zresztą rozmawiałem z jednym i tak zakochanych w muzyce ludzi rzadko się spotyka.

Nie ma lepszych wzmacniaczy na tej planecie, niż robi Sugden. No może Pass, ale to już inny zakres cen.

Spendor to partner idealny, rekomendowany gorąco przez samą wierchuszkę firmy Sugden. Będzie Pan zadowolony! Ja bym dodał jeszcze ProAc i moje PMC.

Żądasz jednak luksusu. W związku z praktycznym brakiem Sugdena na rynku wtórnym bierze się, co jest. ?

Oczywiście jest taka możliwość, że może się nie spodobać (ze Spendorem - czysto teoretyczna). Wtedy po prostu sprzedajesz i to z gwarancją że na transakcji nie stracisz, bo ssanie na używane Sugdeny jest potworne a podaż minimalna.

Także następnym razem sugeruję nie wybrzydzać. Polecane okablowanie: Siltech Explorer, Nordost, Audiomica. Czyste srebro raczej nie, dobrze jeśli jest domieszka miedzi. ?

Dobrze kombinujesz. Ja mam raczej ciemne PMC TB2+ i też jest miło. Ale biorąc cokolwiek z Twojej listy - będzie Pan zadowolony. ? Zwracam tylko uwagę na słowo-klucz w przypadku kolumn: SKUTECZNOŚĆ. Bo inaczej będzie buła a nie bas. Minimum 89dB!

Z mojej listy nic nie wybrałem.Padło na Dynaudio contour 20 .?Tu chyba Sugden się nie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.