Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Sugden Klub
IGNORED

Sugden klub


czodaboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam tego Luxmana - ale zapewne to przezacny klocek, znam natomiast sugdena - jest to wzmacniacz wart każdej zapłaconej złotówki za niego - zważywszy jego cenę (poprzedniej wersji nie V2) na rynku wtórnym... cena jakość=super. Co do dźwięku - rozpisywał się nie będę - powyżej masz wszystko napisane - mogę ci go tylko serdecznie polecić... do tego odpowiednie źródło i kolumny z którymi sugden sobie poradzi - i możesz mieć super grający system za małą kaskę

 

Dziekuję bardo Adamo ,obawiam się właśnie ,że moje kolumny mogą być trudnym obciążeniem , to są 2,5 drożne kolumny na revelatorach scan-speakach wersja 4 om - brzmią pysznie

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc wszystkim,

Stemfoort SF 60 to byl moj pierwszy wzmcniacz hifi( to marka Sudgena na rynek holenderski). Do niego : PS 5.1 i Cairn Meije.Rok ? 1996 lub 97.PS 5.1 mam do dzis w "drugim systemie".

Na tym Stemfoorcie zbudowalismy w 2007 r pierwszy system dla mojego mlodszedgo ,doroslego syna .I gra do dzis zaskakujaco dobrze.Napedza Phoebe II.

Jestem o nim b. dobrego zdania.

Czy ktos wie, gdzie mozna go dac przejrzec - ma cos z regulacja glosnosci.

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Czy ktoś może napisać jaki cd odtwarzacz dobrze zagra z wzmacniaczem Sugdena ?

 

Z cała pewnością Meracus Tanto, który najlepiej jest opisać jako neutralny do zarzygania, ale obawiam się, że go nie zamierzam sprzedać:)

Byłem bardzo zadowolony ze źródeł Sugden'a do wzmacniaczy Sugden'a, głównie SDT-1, ale kultura ich grania, jak i ich neutralność jest zupełnie inna niż Meracus'a. Wg. mnie świetnym, dosyć tanim połączeniem jest (może było, nie znam aktualnych cen) użycie starszych napędów Grundig'a opartych na pcm1541.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwinąć co się kryje pod tym ciekawszym dźwiękiem-jakie są różnice, bo w środku wyglądają identycznie chyba :)

Z mojego doswiadczenia - 140 ma lepszą dynamikę, dzwięk jest swobodniejszy i trochę bardziej otwarty w górnym zakresie.Zresztą w/g mnie ich największą zaletą jest dynanika, a w szczególnosci bas - mocny, twardy i dobrze kontrolowany, lepszy niż na przykład w roksan capian. Ale już na przykład barwa instrumentów, wokale,przestrzeń nie są tak dobre jak we wspomnianym caspianie. Wysokie tony są nazwijmy twarde co przekłada sie na eksponowanie sybilantów.I tak uważam, ze to bardzo przyzwoite wzmacniacze, zwlaszcza biorąc pod uwagę ich ceny na wtórnym rynku.

 

A mógłbyś rozwinąć co się kryje pod tym ciekawszym dźwiękiem-jakie są różnice, bo w środku wyglądają identycznie chyba :)

W środku tylko wyglądają podobnie - inne trafo, kondensatory, radiatory i z tego co wiem również tranzystory mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie w sprawie kabli głośnikowych. Kolega zakupił sobie Optimę 140 i z van den hulem nie zagrało. Przełom średnicy i wysokich tonów jest strasznie krzykliwy.

Czy ktoś z was może walczył już z tym wzmacniaczem i kablami jeżeli tak to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Czym się różni optima 80 od 140 ?

80 ma 40W a 140 ma 70W przy 8ohm ??

 

Witam,

 

Właśnie przyjechał do mnie piecyk Sugdena Optima 80,czy ktoś z Szanownych klubowiczów miał jakieś doświadczenia z tym piecykiem?????

Obecnie gram na Luxmanie LV112 i jestem ciekaw który z nich mnie bardziej oczaruje.

Ale niebawem sam się przekonam jak dokonam konfrontacji.

 

Nie mniej jednak będę bardzo wdzięczny za wszelkie info na temat tego pieca,bo na necie ubogo jeśli chodzi o model Optima.

 

Jednocześnie chciałbym się dopisać do klubu jako aktualny posiadacz marki SUGDEN.

 

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie przyjechał do mnie piecyk Sugdena Optima 80,czy ktoś z Szanownych klubowiczów miał jakieś doświadczenia z tym piecykiem?????

Obecnie gram na Luxmanie LV112 i jestem ciekaw który z nich mnie bardziej oczaruje.

Ale niebawem sam się przekonam jak dokonam konfrontacji.

 

Nie mniej jednak będę bardzo wdzięczny za wszelkie info na temat tego pieca,bo na necie ubogo jeśli chodzi o model Optima.

 

Jednocześnie chciałbym się dopisać do klubu jako aktualny posiadacz marki SUGDEN.

 

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów,

 

Czyżby posiadaczy tej marki było tak nie wielu...?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wzmacniacz za ta kase. Miałem go z wieloma głośnikami i mozna w odpowiedniej konfiguracji uzyskać angażujace i muzykalne brzmienie. Wzmacniacz jest dynamiczny,szybki i z potężnym basem,jednoczesnie sam nic nie wyostrzy i nie męczy. Lubi raczej łatwe obciążenie bez spadków impedancji (głosniki). Uzupełnij swoje 'o mnie' bo niewiele mozna tu doradzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wzmacniacz za ta kase. Miałem go z wieloma głośnikami i mozna w odpowiedniej konfiguracji uzyskać angażujace i muzykalne brzmienie. Wzmacniacz jest dynamiczny,szybki i z potężnym basem,jednoczesnie sam nic nie wyostrzy i nie męczy. Lubi raczej łatwe obciążenie bez spadków impedancji (głosniki). Uzupełnij swoje 'o mnie' bo niewiele mozna tu doradzać...

 

Witaj g69,

 

Mam pytanie czy Optima 80 po za mocą jaką ma nominalnie czyli 40W na kanał ,bardzo się różni od Optimy 140 jeśli chodzi o ich charakterystykę brzmienia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji na porównanie niestety... znam jedynie opinie dystrybutora tych urzadzeń z tamtego okresu,i ponoć 80'ka jest wzmacniaczem cieplejszym z bardziej miękkim charakterem brzmienia.

 

dzięki za info.....

 

Nabyłem Optime 80 i byłem ciekawy jaka jest różnica między 140 poza mocą oczywiście.

Z tego co widzę nie wiele jest informacji na ich temat, jak również bardzo rzadko się pojawiają na rynku wtórnym.

Udało mi się kupić piec od pierwszego właściciela z oryginalnym pudełkiem oraz pełną dokumentacja jak na Sugdena przystało czyli fiszka z nazwiskiem Pani,która montowała piec w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz wiec swoje spostrzeżenia odnosnie wzmacniacza i systemu w jakim to grało,wpis bedzie pożyteczny dla przyszłych ewentualnych nabywców... ostatnio coraz mniej cennych wpisów można znależć na tym forum... :( w naszej prasie był test Optimy 80 w HFiM i jeśli sie nie mylę AV.. jeden z redaktorów używał również tego wzmacniacza w testach sprzętu.Moim zdaniem potencjał tego niepozornego klocka może zdziwić niejednego słuchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz wiec swoje spostrzeżenia odnosnie wzmacniacza i systemu w jakim to grało,wpis bedzie pożyteczny dla przyszłych ewentualnych nabywców... ostatnio coraz mniej cennych wpisów można znależć na tym forum... :( w naszej prasie był test Optimy 80 w HFiM i jeśli sie nie mylę AV.. jeden z redaktorów używał również tego wzmacniacza w testach sprzętu.Moim zdaniem potencjał tego niepozornego klocka może zdziwić niejednego słuchacza.

 

Oki na pewno opiszę swoje wrażenia,obecnie gra w moim systemie Luxman LV112 ale Sugden to zapewne inna szkoła brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz wiec swoje spostrzeżenia odnosnie wzmacniacza i systemu w jakim to grało,wpis bedzie pożyteczny dla przyszłych ewentualnych nabywców... ostatnio coraz mniej cennych wpisów można znależć na tym forum... :( w naszej prasie był test Optimy 80 w HFiM i jeśli sie nie mylę AV.. jeden z redaktorów ( w naszej prasie był test Optimy 80 w HFiM i jeśli sie nie mylę AV.. jeden z redaktorów używał również tego wzmacniacza w testach sprzętu.Moim zdaniem potencjał tego niepozornego klocka może zdziwić niejednego słuchacza.

 

"g69"czy masz może jakiś link do tego artykułu odnośnie Optimy 80 ??.

Bo nie mogę na necie namierzyć tego testu,chyba że nie udolnie go szukam ale przekopałem google i lipa.........

Za wszelkie info będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Spóźniony, ale w końcu "meldujem siem" w tym zacnym klubie!

Posiadam ośmioletni A21a i gra ta paskuda tak (szczególnie w obecnej konfiguracji z Havaną), że... aż sam sobie zazdroszczę. ;)

Dziś, jako wyraz wdzięczności, Sugden dostał nowy stolik! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Opisz wiec swoje spostrzeżenia odnosnie wzmacniacza i systemu w jakim to grało,wpis bedzie pożyteczny dla przyszłych ewentualnych nabywców... ostatnio coraz mniej cennych wpisów można znależć na tym forum... :( w naszej prasie był test Optimy 80 w HFiM i jeśli sie nie mylę AV.. jeden z redaktorów używał również tego wzmacniacza w testach sprzętu.Moim zdaniem potencjał tego niepozornego klocka może zdziwić niejednego słuchacza.

 

Witam szanownych Forumowiczów,

 

Troszkę to trwało ale w końcu znalazłem troszkę czasu by się podzielić wrażeniami z odsłuchu Optimy 80.

I....stało się Sugden wyparł mojego Luxmana z mojego dotychczasowego systemu który to niestety poległ.

 

Nie wiem w czym tkwi magia tego urządzenia jeśli chodzi o wydajność prądową , ale pomimo deklarowanych przez producenta 40W moje Ushery już na godz

11 mało nie wyskoczą z koszy, niewiarygodne ale prawdziwe jak ta Optima jest wydajna prądowo do tej pory przecieram oczy ze zdumienia jak to możliwe.

 

Muzyki słucham na godz 8:30 i w 17m jest już całkiem miło a na 9 jest już naprawdę głośno.

 

Przejdżmy teraz do budowy samego pieca,niepozorny lekki waga ok 7kg jak do mnie przyjechał to sobie pomyślałem co to jest przecież to nie podoła z moimi Usherami.

 

I wiecie.........? co pomyliłem się i to bardzo, piec świetnie daje sobie radę z wysterowaniem tych paczek a o walorach brzmieniowych już nie wspominając.

 

Jedynie co zmieniłem w Sugdenie to terminale głośnikowe na złocone Furutecha bo seryjne były nie kompatybilne z banankami.

 

Wracając do odsłuchu to piecyk charakteryzuje się przepiękną stereofonią, fantastyczną średnicą ,świetnie kontrolowanym basem i lekko zaokrągloną górą.

I to jest to czego mi brakowało w moim Luxmanie czyli tej pięknej średnicy.

 

Naprawdę nie mam pojęcia jak firma Sugden to zrobiła ale ten piecyk zrobił na mnie niesamowite wrażenie,dotychczas myślałem że im piec cięższy to

zdecydowanie lepiej zagra, nic bardziej mylnego Panowie i Panie przerzuciłem już kilka piecy wagi ciężkiej, i żaden mnie tak nie oczarował jak ten zaledwie 7 kilogramowy "osesek"

 

Teraz mogę już definitywnie potwierdzić iż dogoniłem swojego króliczka w każdym aspekcie mojego systemu.

 

Towarzystwo z jakim przyszło współpracować Optimie to:

 

żródło CD Musical Fidelity E624 24 bit,

paczki diy na kicie Ushera,

 

Kable:

ic Audionova Starlight - Reference Series,

głośnikowy Audionova Illuminator mk 3 - Nova Tec Series,

sieciówki Acoustic Research Pro II.

 

Poniżej Usherki z którymi współpracuje rzeczony piecyk.

 

Ciężko trafić Optimę na rynku wtórnym bo pojawia się bardzo rzadko,ale jak już się pojawi to naprawdę warto ją mieć.

 

Moją Optimę nabyłem od pierwszego właściciela z kompletem dokumentów,oryginalnym pudełkiem i tekturową fiszką z nazwiskiem kobiety która składała ten piecyk.

 

Jako Szczęśliwy posiadacz Sugdena pozdrawiam wszystkich Kolegów z klubu jak również z forum którzy być może skorzystają z mojego krótkiego opisu

odnośnie wrażeń jakich mi dostarczył ten niepozorny piecyk, może nie jest on wielki budową ale jest potężny brzmieniem.

post-33494-0-79090400-1315766612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.