Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie konkrety McGyverze. Nie tak dawno był zachwyt nad Music Angelem teraz już podobno lepiej wybierać inne konstrukcje. Może dasz jakieś namiary wyłuszczysz co, jak, gdzie, za ile i dlaczego tak drogo:) Na pewno wielu takich jak ja laików zauroczonych lampą chętnie z Twoich porad skorzysta. A jeśli nie chińczyk to jaka uznana konstrukcja w rozsądnych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety są w wątku o chińskich lampowcach.

Obecne edycje MA XD800 są wykonane gorzej niżn te z 2007 roku i wymagają szeregu poprawek z lutownicą.

Do Mimo polecam dobre konstrukcje na EL34 i KT88 jak np. Yaqin MC10B, Yaqin MC100B, Bewitch 6550, Bewitch EL34, Meng KT88 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek na pewno prześledzę. Dziękuję. A dla leni totalnych potrzebujących pilota. Phast Integra lub coś podobnego zda egzamin? Tylko, że to inne lampy niż te, które zaproponowałeś... Chyba trzeba zacząć od podstaw i przekopać wyszukiwarkę w poszukiwaniu teorii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warlords

(Konto usunięte)

Do CREDO polecam lampkę Cayin A 88t, ja właśnie takiej używam jest super. Wcześniej miałem tranzystor Cayin 265Ai (2 x 40 W w czystej klasie A)i też było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem i poszukałem. Jak odnajdujecie rozwiązanie z ukrainy? M

onobloki PhaSta (starsze konstrukcje) można okazyjnie czasem kupić za 2-3 tysiące.

Chciałbym aby ktoś kto ma jako takie lub duże pojęcie o lampach odniósł się do tego.

Wiemy już, że chińskie konstrukcje, po większych lub mniejszych przeróbkach zabrzmią dobrze.

Co jeśli ktoś chce coś z uznanych marek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawol -

 

tak, czasem, ale rzadko przytykam bassreflex gąbkami które dostałem od p.Rogali, takie małe krążki...

 

Co do wysokiej góry, to wydaje mi się, albo nawet jestem przekonany, że to wina Cambridga, po prostu ten typ tak ma, u mnie też czasem wysokie lecą, że ho ho... i właśnie zastanawiam się nad zmianą w moim przypadku (C640v2) na inne źródło, na coś fajnego lampowego...

 

maskownice ładnie wykonane, ale bez "dziurek" głośniki wygladają jeszcze ładniej...dzieci nie mam, więc wole pokrowce...

 

co daje lakierownie koszy midwooferów, na Twoje życzenie te obejmy głośników są białe...?? Który n/s masz głośników :)..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać...

 

po co lecieć w chinoli, jak można w coś dobrego i polskiego....w Amplifona...

jak byłem na odsłuchach u p.Rogali z moim WT40 i podłączonymi Minas Anor - to kopara mi opadła przy stopie w The Wall - PF, a chór w HunnHurtu potęga i siła w jednym...a przy tym pełna kontrola...ehhh gdybym miał wieksze mieszkanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

A ja odłączyłem MITy i podpiąłem zwykłe tanie Audionova Moonwalk Bi-wire. Skończyły się problemy z brakiem góry. Teraz jestem w siódmym niebie.

Takiego brzmienia, takiej przestrzeni, takiego basiszcza jakie dają Credo długo poszukiwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radoslavm, 27 Mar 2009, 14:32

 

>Tomgru

>Amplifon to już z tego co wiem znacznie wyższa półka cenowa. Natomiast z drugiej ręki to bardzo

>rzadko można spotkać.

 

WT 30 nie jest wiele drozszy.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sluchalem mimo z lampą yaqin mc 10L, heheh bylo bardzo fajnie.

zwłaszcza świetny wykop basu, wzorowa muzykalność powiązana z bardzo żywym dźwiękiem.odrobine góra dzwonkowata ale gerneralnie....wiem czego szukać.

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomgru, 27 Mar 2009, 12:48

 

>kawol -

>

>tak, czasem, ale rzadko przytykam bassreflex gąbkami które dostałem od p.Rogali, takie małe

>krążki...

 

Ja mam tyły cały czas zatkane, IMO lepsza kontrola, choć kosztem tych ~2dB.

 

>

>Co do wysokiej góry, to wydaje mi się, albo nawet jestem przekonany, że to wina Cambridga, po prostu

>ten typ tak ma, u mnie też czasem wysokie lecą, że ho ho... i właśnie zastanawiam się nad zmianą w

>moim przypadku (C640v2) na inne źródło, na coś fajnego lampowego...

 

Może, niestety nie testowałem innego "napędu" dla kolumn.

Co prawda panu Grzegorzowi mina nie kwaśniała przy odsłuchu mojego Azura, ale jestem przekonany, że podłączenie lepszym kabelkiem do lepszego wzmaka i solidnego odwtarzacza przyniesie poprawę wrażeń, ale póki co nie jest to możliwe.

 

>

>maskownice ładnie wykonane, ale bez "dziurek" głośniki wygladają jeszcze ładniej...dzieci nie mam,

>więc wole pokrowce...

 

Wiem, wiem. Na początku, jak produkowały się maskownice, miałem kolumny bez otworów. Jakbym nie miał to też bym wolał ich nie wiercić, ale wciśniętego przez latorośl gwidzka bym nie przebolał.

 

>

>co daje lakierownie koszy midwooferów, na Twoje życzenie te obejmy głośników są białe...?? Który n/s

>masz głośników :)..??

 

Lakierowanie daje inny wygląd, i tyle :)

Osobiście, mnie się taki nawet badziej podoba, ale to już kwestia gustu.

Głośniki wziąłem takie, bo po pierwsze - były już co nieco wygrzane, po drugie - były od ręki, kolor obudów mi odpowiadał, więc nie było się co zastanawiać. Odsłuch, kasa, towar, dwa dni i po bólu, a teraz już tylko przyjemności ;)

Numer ser. mam 01 i 02/11/2008, a Ty?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje jak kupowałem też wcześniej kilka godzin już grały, a nr to 4/2009...także pierwszy w tym roku nie jestem, chyba, że p.Rogala pisze nr od początku, a tylko rok sie zmienia...ale to mało ważne...liczy sie efekt końcowy...

 

kurcze mam nieodpartą chcice posłuchania Credo ze zdjęć powyżej...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka reklama...!!! przecież to normalny człowiek jak każdy z nas...a czasem cenne uwagi mogą być pomocne, np w wątku lampowym Amplifona, sam producent się udziela. Oczywiście nie zawsze, ale jak coś trzeba to czasem pomaga...podobnie jest w innych wątkach, także co by nie mówić...zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tomasz dudzinski, miejmy nadzieję, że coś wybierzesz....i zagościsz w naszym klubie na stałe...

 

mnie najbardziej urzekło to, że w zależności od zasobności portfela praktycznie sami możemy wybrać wszystkie głośniki, kolor okleiny i mało tego jak trzeba to nawet je p.Rogala dostroi pod konkretny system...ów pomoc i zaangażowanie po prostu bezcenne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"tomaszu, to wątek merytoryczny,

poza tym na temat Maca na ogół wypowiadają się jego przeciwnicy, proponuję najpierw poznać osobiście potem wyrobić sobie zdania.

na temat istnienia firmy 16hertz, to widać coś blado znasz historie,"

 

terror twins, 3 Maj 2009, 10:01

 

>albo merytorycznie albo wypad

 

To jakieś tabu ? Historia firmy Studio 16Hz to bardzo ciekawa sprawa,i bez wątpienia może wpływać na zainteresowanie jej poduktami. Taka na przykład firma Sonics zyskała na starcie wierne grono klientów, bo założył ją Joachim Gerhard z AudioPhysica , gdyby nie to pewnie nikt by nie zaufał nieznanej firmie. O co więc chodzi z tą historią firmy Studio 16Hz ,dlaczego jest ona tabu i dlaczego wątek : "klub miłośników - studio 16Hz" nie jest właściwym miejscem żeby o tej historii podyskutować? Historia firmy, doświadczenie konstruktorów, stosowane metody projektowania i technologie - to tematy merytoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.