Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie interesuje się historią 16 hertz, poza tym swoją ciekawość proszę zaspakajać z osobami zainetersowanymi,

założony przeze mnie wątek miał na celu porowanć - dokonać analizy kostrukcji studia, bowiem one mnie interesują.

pozdr

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terror twins, 3 Maj 2009, 09:08

 

>tomaszu, to wątek merytoryczny,

>poza tym na temat Maca na ogół wypowiadają się jego przeciwnicy, proponuję najpierw poznać osobiście

>potem wyrobić sobie zdania.

>na temat istnienia firmy 16hertz, to widać coś blado znasz historie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terror twins, 3 Maj 2009, 09:08

 

>tomaszu, to wątek merytoryczny,

>poza tym na temat Maca na ogół wypowiadają się jego przeciwnicy, proponuję najpierw poznać osobiście

>potem wyrobić sobie zdania.

>na temat istnienia firmy 16hertz, to widać coś blado znasz historie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twins, 3 Maj 2009, 16:42

 

>Panowie nie interesuje się historią 16 hertz, poza tym swoją ciekawość proszę zaspakajać z osobami

>zainetersowanymi,

>założony przeze mnie wątek miał na celu porowanć - dokonać analizy kostrukcji studia, bowiem one

>mnie interesują.

>pozdr

 

Skoro się nie interesujesz, to dlaczego piszesz:

 

terror twins, 3 Maj 2009, 16:42

>proponuję najpierw poznać osobiście

>potem wyrobić sobie zdania.

>na temat istnienia firmy 16hertz, to widać coś blado znasz historie,?

 

trochę się to kupy nie trzyma, ale ok, zostawmy to, miało być merytorycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod wszystkim dwoma rękoma, a i nogi dołożę. Fakt, świetny i profesjonalny kontakt z p. Rogalą, a kolumny najlepiej stroić we własnych warunkach, co też w moim przypadku miało miejsce. Ciekawe, że spostrzeżenia dot. chrakterystyki Vify i srednicy mamy podobne. U mnie wystarczyła korekta na zwrotnicy i po 2 miesiącach wydaje się, że wszystko jest o.k. Niezdecydowanym polecam, bo to jest prawdziwy komfort kupowania - pod siebie. A historia, a jakież ma to znaczenie, gdy gra muzyka. To formum to nie IPN. Darujmy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

No właśnie ja mam (wg moich upodobań oczywiście) za mało góry w Credo. Potrzebne mi jest dostrojenie zwrotnicy. Czy ktoś wie czy jest to możliwe poza śląskiem? Chciałbym aby zostały dostrojone na mom sprzęcie i w warunkach, w których są użytkowane na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo i koledzy;

 

Napiszę tutaj informację aby nie było więcej plotek i spekulacji.

Otóż kiedyś miała miejsce współpraca mojej osoby z McGyverem.

Zakończyła się definitywnie z końcem roku 2008 po wystawie Audio Show.

Kazdy poszedł inną drogą .

To trochę skróconej historii .

Więcej wyjaśnień nie będzie na forum.

 

pozdrawiam

Grzegorz Rogala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat można było samemu wywnioskować. Mnie osobiście bardziej interesują tematy bardziej merytoryczne. Na przykład : kto jest konstruktorem (autorem) kolumn Minas Anor : Grzegorz Rogala ze Studia 16Hz, czy McGyver ? I czy to ta sama kolumna, którą kiedyś oferował McGyver, czy też obecnie jest coś zmienione ? McGyvera i jego metody konstrukcyjne zna sporo ludzi i wie, czego się spodziewać - w pozytywnym lub negatywnym sensie. Dla nich wszystkich TO JEST KWESTIA MERYTORYCZNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat też można wywnioskować samemu, wystarczy przestać udawać greka. Skali również był na spotkaniu w Puzonie na którym Grzegorz prezentował Credo, a ja kolumny które później otrzymały nazwę Minas Anor Premium. Relację można przeczytać tu: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=10164&p=5#k

Na jednym ze zdjęć z tamtego spotkania jest również Skali, są też jego wpisy.

Informacje można znaleźć w forumowym archiwum, jeżeli kogoś to naprawdę interesuje to znajdzie.

Z mojej strony więcej komentarzy na ten temat nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat tylko zastanawiam się dlaczego zawsze znajdzie się ktoś kto próbuje łyżkę dziegciu do beczki z miodem dołożyć. Mcgyver jak się rozstałeś się z firmą to wkład jaki do niej włożyłeś nie jest Twoją własnością po co więc ta mini wzmianka kto opracował projekt którego modelu? Skali chcesz się zapoznać z obecną filozofią firmy to jest ona na tyle niewielka że możesz nawiązać kontakt z konstruktorem/właścicielem i dowiedzieć się jakim torem zamierza dalej się rozwijać. Ba, możesz się umówić na odsłuch i przekonać się jak co gra. Przecież każdy audiofil wie że nie ma to jak posłuchać samemu zamiast opisywać jak co gra i jak powinno zagrać skoro było dotknięte ręką tego czy innego konstruktora. Proszę Panowie róbcie bagno gdzie indziej. Dlaczego to piszę? Też jestem posiadaczem kolumn firmy Studio 16 hertz i długo się zastanawiałem przed zakupem czy wogóle warto jechać do Tych, targać swoje klocki i umawiać się na odsłuch, a zastanawiałem dlatego bo naczytałem się na forum niepochlebnych opinii na temat praktyk Mcgyvera którego utożsamiałem z tą firmą. Podzielam zdanie innych zadowolonych klientów, warto wydać pieniądze na kolumny tej manufaktury. Wzorowe podejście do klienta, bardzo dobrej jakości produkty i przede wszystkim kustomizacja kolumn do reszty systemu. Życzę powodzenia producentowi i trochę wyluzowania dla tych których boli że komuś coś wychodzi. W późniejszym czasie skrobnę coś o samym dźwięku i dodam jakieś zdjęcia jak czas pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

dam pytanie jeszcze raz bo widzę, że temat zszedł na boczne tory.

 

masza1968, 4 Maj 2009, 22:09

 

>No właśnie ja mam (wg moich upodobań oczywiście) za mało góry w Credo. Potrzebne mi jest

>dostrojenie zwrotnicy. Czy ktoś wie czy jest to możliwe poza śląskiem? Chciałbym aby zostały

>dostrojone na mom sprzęcie i w warunkach, w których są użytkowane na codzień.

 

O okolice Warszawy mi chodzi. Czy jest ktoś kto by sie podjął dostrojenia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_grzesiek_ - mylisz się - prawa autorskie dzielą się na 2 rodzaje zbywalne i niezbywalne, twórca może sprzedać prawa autorskie komuś innemu może je wnieść jako wkład do firmy lub po prostu zatrzymać je przy sobie. Prawo autorskie może zostać przy McGyverze jeśli ich nie sprzedał. Nawet jeśli się ich pozbył ma pełne prawo do pokazywania i określania danych kolumn jako ich twórca.

 

Nie nam sądzić kto jest ich właścicielem. Poza tym irytuje mnie fakt , że sztucznie rozdmuchuje się problem mimo, że Panowie chyba napisali wszystko - i żyją w zgodzie i pokoju. Wiec to tak naprawdę osoby postronne wsadzają kij i próbują wyładowywać swoje frustracje.

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnąsząc się do waszych pytań, cóż "Mimo" z tranzystorem grają b.b.dobrze, jeśli to cokolwiek i komukolwiek coś mówi. Penie z innym zagrałyby incazej, a i zapewne z każdą lampą byłby inny odbiór. Grają z Naimem, a jest to według "wyznawców" specyficzny wzmacniacz, czyli "Kochaj albo rzuć". Nie podzielam tejk opini,ale ... Wydaje się jednak, że Mimo z Naimem łączą pozytywne cechy, a negatywne niwelują. Dźwięk jest pełny, nie ograniczony w żadnym zakresie, ale i tak należałoby mówić nie o poszczególnych zakresach, bo w tym przypadku w ogóle dzielenie dźwięku nie ma sensu. Grają poszczegolne instrumenty, słyszymy wokale, a nie taki czy inny zakres. Dźwięk jest spójny. Jak gra kontrabas, to widzimy, celowo używam słowa "widzimy", kontrabas, jak gitara, to widzimy gitarę. Wokal? To w ogóle chyba specjalność Naima, więc z zaletami "Mimo" mamy wszystko namacalne. Ponieważ Pan Rogala dostraja kolumny do indywiduwlnych potrzeb i warunków, tym bardziej kolumny "wpasować" można pod wzmacniacz. Jak jeszcze pamiętam dźwięk "Amplifona wt-40", to śmiem twierdzić, że jest to właśnie ta stylistyka, ta kultura. Natomiast marzę, by kiedyś te 37 kg znów stanęło u mnie. Choćby dla samej urody. Natomiast, w czym był problem po przywoezieniu kolumn? Myślę, że po pierwsze, to "psychika", czyli zakodowanie w sumie dobrego dźwięku poprzednuch kolumn, a i zmiana akustyki w stosunku do tego co było dostępne u p. Rogali. I oczywiście wygrzanie kolumn. Problem był generalnie ze średnicą. Zbyt dominującą. Kolumny zagrały ... ciemno? mało otwarcie? Dzś już sam nie wiem. Pierwsze zmiany to podbicie góry - zmiana rezystorów, jak później się okazało, wróciliśmy do pozytcji wyjściowej, choć i tak wyższej od oryginału (ze względu na wygłuszenie pokoju). Kolejny krok, to zmiany w średnicy. Jej cofnięcie, dosłownie i w przenośni. Myślę, że skumulowały się dwie cechy, tj. mocna średnica systemu Naima i wyjątkowa ta cecha "Mimo". Zmiany dot. wymiany cewki rdzeniowej, ale o szczegóły proszę pytać p. G.Rogalę. W każdym bądź razie różnica jest, chociażby w buidoaniu barzdiej zróżnicowanych planów - wgłąb, i nie podawaniu tego zakresu wprost na twarz. I chyba przy takim ustawieniu pozostanę, ale zmieniam Naima na wyższy model, więc kto wie. Po dwóch mesiącach grania o kolumnach można już chyba więcej powiedzieć, ale jeszcze warto poczekać na pełny efekt. Pażiwiom, uwidim. Generalnie kolumny grają pełnym, głębokim, wypełnionm dźwiękiem. Bardzo dobrze opddają obraz całej sceny dźwiękowej, ale przede wszystkim poszczególnych instrumentów. To jest fajne uczucie, jak widzisz i słyszysz, że na wprost nie gra głośnik, a gra instrument. Pewnie, że nie wsystkie gatunku muzyki się na nich sprawdzą, ale czy za te pieniądze można mieć już wszystko? A tak nawiasem mówiąc, chętnie usłyszałbym Amplifona z tymi kolumnami, choć Naima z pewnością nie zdradzę, gdyż oderwał mnie o pułapki audiofilizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon nie jest wzmacniaczem do równoczesnego słuchania muzyki w tle (radio, itp.). To wzm. audiofilsko - melomański. Szkoda lamp na "bezużyteczne" granie. Poza tym, to mały piecyk, w lecie niestety nie chłodzi, choć może p. Piwowarczyk wymyśliłby jakąś przystawkę :-). Krótko mówiąc warunki nie pozwoliły, a finanse też nie dały możliwości na dwa zestawy. Ale, kiedyś z pewnością nie omieszkam wrócić do Amplifona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wt 40 to jak napisał kolega typowo audiofilski wzmacniacz (rewelacyjne wypełnienie dzwieku przestrzen (lepiej niz w obecnie posiadnym jadisie i wielu innych lampowcach jakie słyszłem, swietna srednica pasma i krystaliczna góra. Nieco brakuje mu szybkosci na basie (zejdzie nizej niz jadis ale punktowosc i szybkosc po stronie jadisa) co nie czyni go uniwersalnym wzmacniaczem ale w wokalu jazzie jest ciezki do pokonania nawet przez dwukrotnie drozsze urządzenia. Diabełki mogą zastąpic zimą grzejnik i pięknie swiecą nocą.

Wt 40 pokazje na co ją stac dopiero z drogimi kolumnami i na zachodzie jak widziałem kilka fotek ludzie podpinaja do niej kolumny za kilkanascie tys zł.

Czekam z niecierpliwoscią na gm 70 Amplifona. Nawet juz zonie powiedziałem ze niebawem moze będzie miała 2 lampki nocne :) ( wtajemniczoni w gm 70 wiedzą o o chodzi).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub zaczyna przemieniać się w Amplifona. A może kolumny Studio 16 Hertz są stworzone pod Amplifona. W każdym bądź razie poraz kolejny podisuję się pod ww. słowami, i tym bardziej i tym szybciej WT-40 ponownie zawita pod moją strzechą. A co do wygrzania kolumn. Każde i zawsze tego potrzebują. Z moimi Mimo postęp jest wyraźny, aczkolwiek liczę na jeszcze więcej.

A czyż Amplifon nie jest przy tym piękny?

post-20345-100005563 1241946850_thumb.jpg

post-20345-100005564 1241946850_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega gra w zestawieniu z akustykami rr2 i cd amplifona i na dotatek wszystko ma na kondensatorach mundorf silver oil i lampkach mundorfa (cd i wzmak) i dzwiek jest niesamowity. Ma cały zestaw made in Poland i odsuchowo jest to hi end. W tej chwili słucham Jadisa i Ap Virgo 2 i chyba stare zestawienie (wt40 plus rr2) było lepsze z- bardziej efektowny dziwek moze nieco mniej niz muzykalne niz obecny zestaw . Virgo z jadisem tez tworzy swietny duet. Mizliwe ze za jakies 2 tyg trafi jeszcze do mnie manley stingray i bede chcał namówic kumpla zeby przywiózł do mnie swoją wypasioną wt40 i porównac bezposrednio 3 wzmacniacze - zawsze to jakies nowe doswiadczenie w audio. Potem zostanie mi tylko wyszukanie i zakup gm 70 i mam nadzieje ze to bedą monobloki ze stajni Amplifona - gm 70 jest wielosci puszki po piwie i niesamowicie swieci.

Patrząc na przetworniki kolumny studio 16 hertz mają bardzo dobrą jakosc w stosunku do ceny z pewnoscią grają lepiej niz zachodnia konkurencja w tej cenie.

Kolumn nie miałem okazji słuhac (dosłownie chwilke na audioshow gdzie akurat było sporo osób i zasłaniały kolumny).

Pozdrawiam i dodaje fotke ogromnej gm 70 która jesli sie dołozy do stylistyki pięknego amplifona to bedzie to jeden z piękniejszych wzmacniaczy na swiecie.

Pozdrawiam.

post-14012-100005550 1241953659_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie że ludzie zaczynają doceniać polski sprzęt.Kolumny Minas wg.mnie mają najlepszy stosunek cena/jakość.Po wielu modyfikacjach Amplifona i zmianie w Minasach rezystorów na Milsy oraz kondesatorów w wysokotonówce na Jantzeny Superior Z-cap uzyskałem bardzo neutralne a przy tym cholernie muzykalne brzmienie.

Może popróbuje jakieś inne kondy w sekcji średniotonówki choć po jednej próbie z Mundorfami MKP ochota mi trochę odeszła.Niby lepiej ale przy dłuższym słuchaniu męczące-analitycznie ale dzwięk podany trochę na twarz czego nie znoszę.Ogólnie jakieś dziwne te Mundorfy bo w trakcie wygrzewania dzwięk był wycofany poza linie głośników, kremowa średnica, scena troche zawężona choć głęboka, zamazane plany. Po wygrzaniu cholernie analityczne i zapodające muzykę jak dla mnie za ofensywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, 23 Maj 2009, 13:09

 

>Fajnie że ludzie zaczynają doceniać polski sprzęt.Kolumny Minas wg.mnie mają najlepszy stosunek

>cena/jakość.

 

To dobre jest :))

 

Słuchałeś wszystkich kolumn świata? Jeżeli nie, to i tak fajnie poczytać takie brednie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz już oficjalnie jako posiadacz zgłaszam swój akces do klubu. Co prawda mam Minasy jeszcze z czasów Regis Audio, ale mam nadzieję zostać przyjęty w poczet Klubowiczów.

Co do samych kolumn to jest to mój 'best buy' a w audio bawię się już parę lat...

Słucham dopiero kilka dni ale wiem już, że zostaną one na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Michale... Tak na prawdę to nie ma o czym pisać. Po prostu siedzę i słucham. To chyba najlepsza rekomendacja.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że świetnie się słucha bardzo głośno. Dwie godziny na prawdę dużego natężenia dźwięku nie zmęczyło mnie wcale.

Wyróżnia się bas, świetnie brzmi gitara basowa, kontrabas...

Perkusja ma świetny atak. Stopa daje duże ciśnienie. Przy tym brak wyostrzeń.

Bardzo dobre wokale, średnica raczej ciepła, dobrze wypełnia pokój dźwiękiem.

Stereofonia na wysokim poziomie. O zniknięciu kolumn z pokoju nawet nie wspominam.

Wysokie tony przejrzyste. Tu delikatny minus mogłoby być ich minimalnie więcej, ale nie wiem czy to nie odbyłoby się kosztem zbytniego wyostrzenia brzmienia, którego nie lubię.

Do szybkich, neutralnych systemów takich jak mój starsza wersja Minasów chyba będzie odpowiedniejsza. Obecne Minasy są podobno bardziej analityczne stąd też z moją elektroniką mogłoby być już za dużo tego:) Choć bezpośrednio nie porównywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis o analityczności obecnych Minasów wycofuję - bo słuchałem ich tylko na AS, a to nie jest miarodajne.

Natomiast moim kolumnom analityczności nie brakuje i tego będę bronił.

Rzecz jasna gra cały system stąd też na moją ocenę wpływa charakter mojej elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

 

Na początek tytułem wstępu. Od dłuższego czasu posiadam kolumny Minas Anor zbudowane przez McGyvera (Morel MDT 29, Vifa M18WH - czyli te stare). Dość długo grały z Vincentem SV-129. Od ponad roku z mniejszymi lub większymi przerwami (tuningi) grają z lampowcem Music Angel na KT88 (obecnie 6550). Wymiana elektroniki odsłoniła wady tych kolumn w ich pierwotnym wykonaniu. Więc zacznę po kolei:

 

1. Wymieniłem całe wygłuszenie w środku. Wcześniej, w środku kolumn, miałem nawpychane w różne miejsca duże płaty ociepliny bez żadnego umocowania. Część z niej obsunęła się i zatkała mi przestrzeń pomiędzy komorą głośników a komorą basreflexu. Bas był mocno wytłumiony.

Dzięki poradom p. Grzegorza wywaliłem całe to wygłuszenie, kupiłem nowy materiał i poprzyklejałem zgodnie z jego sugestiami. Różnica jest kolosalna, dźwięk się zrobił bardziej przestrzenny i otwarty.

 

2. Zająłem się też tubą basreflexu. Oryginalnie bas schodził nisko, ale było o bardzo mało. Po jej skróceniu do 16 cm, była znacząca poprawa, 14 cm, zaczęło dudnić, ostatecznie pozostałem na 15cm, czyli dokleiłem 1 cm klejem i taśmą izolacyjną. Może tak zostać? Ma to jakiś wpływ na dźwięk, czy lepiej wymienić na nowe tuby?

 

3. Wczoraj zamieniłem polaryzację na sekcji głośnika wysokotonowego. Oryginalnie miałem ją odwróconą. Również sugestia p. Grzegorza. Z pierwszych odsłuchów - scena zrobiła się ogromna, wyszła przed kolumny i na boki. Do tej pory wszystko było jakby schowane w kolumnach, trudno było mówić o ich "znikaniu". Pierwsze odsłuchy na plus. Na razie zamieniłem tylko kable głośnikowe na sekcji wysokotonowej (mam biwiring), a nie sam kabel idący do zwrotnicy do głośnika wysokotonowego w kolumnie, ma to jakieś znaczenie?

 

Teraz przejdę do sedna.

 

Jak kupowałem te kolumny, w rozmowach z McGyverem, mówiłem mu, że podoba mi się dźwięk Dynaudio Audience 72, może poza basem. W Dynaudio był za bardzo "rozlazły". Miało tak grać, a gra jak gra...

 

Niestety góra u mnie nadal nie jest tak delikatna i "perlista" jak w Dynaudio, bas jest słaby i nie schodzi tak nisko. Porównywałem z Dynaudio Audience 72 i 72SE. Słuchałem również swojej elektroniki u Łukasza Fikusa i wiem jak potrafi zagrać. Mam nadzieję, że namówię kumpla z Dynaudio i porównamy niedługo jego kolumny z moimi u mnie.

 

Na załączonym zdjęciu rozrysowałem swoją zwrotnicę. Mam prośbę o wszelkie sugestie co mogę zmienić, aby poprawić dźwięk. Przeczytałem, że Zawi uzyskał pozytywne efekty w sekcji wysokotonowej, czy mogę prosić o jakieś konkretne poprawki?

 

Pozdrawiam wszystkich,

Arek.

post-3352-100002112 1245410355_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.