Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masza1968

(Konto usunięte)

arekwu, 19 Cze 2009, 13:19

 

>3. Wczoraj zamieniłem polaryzację na sekcji głośnika wysokotonowego. Oryginalnie miałem ją

>odwróconą. Również sugestia p. Grzegorza. Z pierwszych odsłuchów - scena zrobiła się ogromna, wyszła

>przed kolumny i na boki. Do tej pory wszystko było jakby schowane w kolumnach, trudno było mówić o

>ich "znikaniu". Pierwsze odsłuchy na plus. Na razie zamieniłem tylko kable głośnikowe na sekcji

>wysokotonowej (mam biwiring), a nie sam kabel idący do zwrotnicy do głośnika wysokotonowego w

>kolumnie

 

Dobry człowieku, niech Ci Bozia w mądrych dzieciach wynagrodzi!

Że mi to wcześniej do głowy nie wpadło - poprzedni właściciel musiał gmerać przy zwrotnicy i zamienił polaryzacje wysokich tonów.

 

Odzyskałem górę :)

Dzięki Arek za ten wpis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Z tego co wiem to moje Credo przeszły przez ręce gutka i parantulli. Nie mam pojęcia, który z nich wpadł na taki genialny pomysł ale faktem jest, że polaryzacja wysokotonowych była zamieniona w obu kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja rada:

 

1) Natychmiast ściągnąć te szkaradne osłony i wykasować zdjęcie z forum żeby nawet ślad nie pozostał że wpadłeś na taki pomysł

 

2) zabronić żonie zbliżania się do kolumn

 

3) w odwecie zniszczyć żone dla niej ważny przedmiot , np szminka, itp.

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

arturkali5, 5 Lip 2009, 10:51

 

> Osłony ściągnięte. Jednak trauma hehe ... pozostanie.

 

I słusznie, że zdjęte (wyglądało masakrycznie) i słusznie, że truma pozostała :)

W domu zapowiedziałem, że kto tknie kopułki (Dynaudio D-260 Esotec) sprzedaje własną nerkę celem odkupienia nowej (jesli to w ogóle możliwe?).

Już raz odkurzaczem odsysałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ponieważ po 9godz.sąsiedzi dość głośno manifestują niezadowolenie,musiałem wyłączyć sprzęt(zapewne grałbym do białego rana bo warto-ale o tym póżniej).Pora na garść informacji.Kupiłem(lub zamówiłem) kolumny Studio16Hz Aries(nazwa zapewne od znaku zodiaku).Jest to układ dwudrożny na głośnikach SS Iluminator,basrefleks w tył,pochylone ścianki.Kolumny nominalnie 6ohmwe,grają w zestawieniu Aplifon Wt-30-2,Shanling cd-t100se,Audioquest Gibraltar,Straightwire Crescendo.Pomieszczenie ok.20m,słabo wytłumione.Parka Iluminatorów w ładnej(naturalny klon),solidnej(22mm MDF,przednia ściankax2) skrzynce gra tak,że jestem zachwycony,zauroczony itd. możnaby tak bez końca.Aries gra dużym dżwiękiem,z dobrą dynamiką kapitalną rozdzielczością,miękkim punktualnym basem.Kolumny grają miękko,gładko a nie ma śladu zamulenia,nadmiernego zmiękczenia dżwięku czy niedoborów basu(tak,tak Amplifon ma bas i to całkiem niezły).Dżwięk jest wysokiej próby,ma w sobie kulturą i klasę.Różnica między Revelatorami a Iluminatorami leży w średnicy-iluminator jest miękki,ciepły,aksamitnie gładki i nie przekreśla słabszych płyt.Te kolumny mają olbrzymi potencjał,a jednocześnie są``szyte na miarę`` do mojego pomieszczenia i typu wzmacniaczy jaki preferuję.Zdjęcia zamieszczę jak znajdę sposób na zmniejszenie ``wagi=tutaj niestety niewiele się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij jakas darmowa przegladarke np: Infranview otworz fotke , zakladka obraz, zmniejsz daj rozdzielczosz 900 na 900 zapisz i mozesz wrzucac.

Napisz czy kolumny trudne do wysterowania i jak to wyglada cenowo mniej wiecej (powiedzmy w porownaniu do akustyka).

Pozdr.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność jest na średnim poziomie(w porównaniu z Avanc`ami trzeba nieco głośniej),ale WT-30 radzi sobie bez najmniejszych problemów(godz10 na potencjometrze).Gram na odczepach 8ohm,narazie.Cenowo-każdy projekt jest wyceniany indywidualnie,więc konkretna cena nie padnie.Ceny Iluminatorów jak w cenniku Akustyka.Takiej klasy kolumna,z logiem znanej firmy kosztowałaby zapewne 15-20kzł,więc cena w Tychach jest moim zdaniem bardzo okazyjna.Jest jeszcze jako wartość dodana talent i profesjonalizm konstruktora.Generalnie Aries ma zaprojektowaną zwrotkę z kilkoma sposobami filtracji,co ułatwi dopasowanie do każdego pomieszczenia i wzmacniacza.Jest potrzebny do jej napędzenia lampiak conajmniej średniej mocy lub optymalnie tranzystor dobrej klasy(Accuphase?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

triode, 4 Sie 2009, 23:00

 

>Skuteczność jest na średnim poziomie(w porównaniu z Avanc`ami trzeba nieco głośniej),ale WT-30

>radzi sobie bez najmniejszych problemów(godz10 na potencjometrze).Gram na odczepach

>8ohm,narazie.Cenowo-każdy projekt jest wyceniany indywidualnie,więc konkretna cena nie padnie.Ceny

>Iluminatorów jak w cenniku Akustyka.Takiej klasy kolumna,z logiem znanej firmy kosztowałaby zapewne

>15-20kzł,więc cena w Tychach jest moim zdaniem bardzo okazyjna.Jest jeszcze jako wartość dodana

>talent i profesjonalizm konstruktora.Generalnie Aries ma zaprojektowaną zwrotkę z kilkoma sposobami

>filtracji,co ułatwi dopasowanie do każdego pomieszczenia i wzmacniacza.Jest potrzebny do jej

>napędzenia lampiak conajmniej średniej mocy lub optymalnie tranzystor dobrej klasy(Accuphase?)

 

Poczekaj troche az sie wygrzeją bedzie duzo wiecej przestrzeni i troche wiecej basu u mnie w rr2 po kilku godzinach było dobrze ale dopiero po miesiącu mogłem powiedziec ze jest zajebiscie.

Mysle ze 30 moze byc troche za słaba bo 40 była na styk do Akustyków rr2 choc słychac było ze wiecej mocy by sie przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WT-30 radzi sobie bez najmniejszych problemów z Ariesami.Po 15godz potencjometr wraca na 9,30.Gram zamiennie na odczepach 4-8ohm.Narazie przybylo góry,bas się nie zmienia.P.Rogala obawiał się zestawienia tych z głośników z Aplifonem,ale po kilku godzinach spędzonych u mnie,przyzna mi ,że jest dobrze.Gra system ,nie tylko wzmak.Ja doskonale wiem,że Amplifon to nie jest wymarzone towarzystwo dla tych głośników,ale jak znaleść wzmak który ma dynamikę,wykop Krella;średnicę WT-30 i klasę ,charyzmę Accuphase.To poziom powyżej 20kzł.I nie wchodzą w grę 7-10W wynalazki.A miałem ochotę na SE na 2A3 lub Lebena. Na temat bezpośrednich porównań z innymi niż SS glośników nie było rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.