Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ma ktos kolumny studio 16hertz z jakims vincentem? Szczegolnie interesuje mnie sv-226.

Dobrze wspolpracuja vincenty z kolumnami studio 16hertz, i z jakimi najlepiej? muzyka rozna, glownie lekki rock, ale i metal tez jest a czasem nawet pop ;] pokoj jakies 16-18 mkw cd bedzie po kolumnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tego vicka,

dużża moc, bardzo bardzo fajny twardy bas dokładając do tego stereo,

natomiast jak dla mnie trochę góra mało precyzyjna, czysta.

nie wiem ale być może, źle dobrałem kolumny, bowiem tak to teraz oceniam z perspektywy czasu,

moja propozycja jest taka, jeśli nie masz na gwarancji vicka to po pierwsze zmień lampy w pre, bo tam są kiepściutkie,

po drugie zadzwoń do p.Grzegorza i umów się na kawę + odsłuch.naprawdę warto stracić na paliwo a będziesz miał podgląd, bo wiesz na sucho to możemy obalić ale kielicha

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie lampy chcialem zmienic jak juz bede mial kolumny. Chcialem troche posluchac na seryjnych lampach zeby ocenic roznice po zmianie ;p

Taki mam plan wybrac sie do studio16 n odsluch. Ale zanim tam poojade chcialbym wczesniej posluchac innych kolumn z tym vickiem zeby miec porownanie jak graja ich kolumny z konkurencja bardziej znanych firm. Napewno wybiore sie posluchac dali ikon 6, podobno dobrze graja z vickiem.

ta oferta na allegro http://allegro.pl/item745811821_kolumny_focal_chorus_816_v.html tez wydaje sie ciekawa. Ale jest duzo ciekawych kolumna na rynku, a nie chce jezdzic po polsce na odsluchy niezlicoznej ilosci kolumn, wybiore kilka typow i porownam z studio 16hertz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą, posłuchaj popatrz a na pewno wybierzesz coś dla siebie, ale skoro już do nas trafiłeś to polecam odwiedzić producenta,

bowiem weź proszę pod uwagę też jakość wykonania skrzynek różnych firm, 16 hertz masz bardzo dobrze położony FORNIR !

może dla Ciebie to bez znaczenia, natomiast ja nienawidzę oklein winylowych i czegoś tam a'la fornir,

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po małych zmianach.

dziękuję p.Grzegorzowi za dostarczenie do domu oraz miłą atmosferę, super sprawa.

na razie okres wygrzania, już są zmiana słyszalne na in plus, natomiast konkretnie za jakiś czas.

post-21290-100004944 1253821139_thumb.jpg

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem te vifki z HDS'ami 180 i powiem, że vifki w porównaniu z hds;'ami sa dużo słabsze. Dużo szybciej zaczynają nadzwyczaj w świecie nie wyrabiać. Mają bardzo ciekawe średnie tony, bass jest gorszy od Peerlessa. Ale ogólnie vifki są fajne. Nie miałem okazji słuchać w MTM, ale prawdopodobnie jest czarująco.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

nie znamy reszty toru, natomiast tak czy owak najlepiej zadzwoń do producenta pogadaj, bowiem może akurat pojedzie w tym kierunku to może przywiózłby do Ciebie do domu!miałem mimo, zacne klocki,

brzmienie otwarte, z ładną barwą, nie natarczywe, bardzo przyjemne dla ucha.dla mnie rewelacja,

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mix

ja mam podobny metraż jak nie mniejszy.

nie najgorzej wytłumniony, troche gratów etc.

moge powiedzieć że, słychać w minasach potęge dźwięku, jest on otwarty, szczegółowy z punktowym rąbnięciem basu(!), no i żywymi wokalami

słucham muzyki i się rozpływam, tyle

jeli jesteś gdzieś z okolic wielkopolski zapraszam z własnym sprzętem.

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram na lampie 88,

wcześniej miałem tranzystorowe, które owszem były dobre, natomiast lampa imho daje żywe sugestywne brzmienie i do tranzystora nie wróce.

jak kto lubi.koniecznie posluchaj mimo, a opinie to niebawem sam sobie wyrobisz

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym za 2kzł to mogą być pierwsze wersje sprzed kilku lat.one chyba różniły się głośnikami, pewności nie mam.swego czasu ktoś z krakowa sprzedawał mimo i wydaje mi się że, to była pierwsze wersja bo miały inne głośniki,

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się zapisuje do szacownego klubu z racji rozpoczęcia wygrzewania Minasów odebranych od producenta jakieś 13-14 godzin temu. Ogólnie po przesłuchaniu ok.10 płyt jestem pod ogromnym wrażeniem tego co słucham. Nastąpił przeskok o co najmniej 2 półki jakościowe w porównaniu do poprzednich kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.